Şimdi Ara

1.2 Clio Symbol mü 1.4 Accent Era mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
0
Favori
3.816
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 20.000 TL bütçe ile yola çıktım. 1000-1500 üstüne kadar esnemeye de niyetim var.
    Bu iki model arasında kararsız kaldım. Her iki modeli de inceledim, test ettim ve beğendim. İhtiyaçlarımı karşılayan araçlar.
    Accent Era 1.4 LPG'li olarak kullanırım ama Symbol 1.2 alırsam LPG'ye ihtiyaç kalmaz diye de düşünüyorum.
    Ancak kararsız kaldığım nokta biraz da burası.
    1.2 Symbol yakıt konusunda üzer mi, satıcıların söylediklerine güvenemiyorum, forum konularında ise çok çelişkili bilgiler var.
    Kimisi yakıtı azdır demiş kimisi benzini içer demiş, çok kararsızım.

• 09 symbol 1.2 kullandım sakin kullanımda uzun yolda 18 krş yakmıştı 160 km hızlarda 26 kruş yaktı denemiştim yakıt yönünden tavsiye ederim performans olarak birşey bekleme ama kesinlikle üzmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brujeria35

09 symbol 1.2 kullandım sakin kullanımda uzun yolda 18 krş yakmıştı 160 km hızlarda 26 kruş yaktı denemiştim yakıt yönünden tavsiye ederim performans olarak birşey bekleme ama kesinlikle üzmez.

satıcı bugünün benzin rakamlarıyla şehir içi 0,25 krş. yaktığını iddia ediyor, buna ne dersiniz?
  • sen hesapla ben 4.350 iken benzin uzun yolda 18 kruş yakmıştı bende satıcı gibi üni Motor hocama inandıramamıştım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: Brujeria35

sen hesapla ben 4.350 iken benzin uzun yolda 18 kruş yakmıştı bende satıcı gibi üni Motor hocama inandıramamıştım :D

adam da bana inandıramadı gerçekten haklısınız. işin gerçeği 30 kuruş yaksa ona da razıyım. bugünün rakamlarıyla çok iyi.
  • kullanan bilir rahatlıkla yakar. Yakıt yönünden çok iyidi :)
  • 1.2 motor bulunduğunuz yerin yol durumuna göre ve sizin kullanımınıza göre yakar. Açıkacsı 1.4 motordan çok çok az yakar desek yalan olur.

2006 - 1.4 Clio Sybol Alize + BRC kullanıcısıyım. Araç yakıt bakımından süper. Ama lpg devreye girince, yoksa yakıyor. Lpg ile 2 yıldır kullanıyorum, sıkıntı yok ve dizellerden çok az daha az yakıyor, gayet iyi.

Kötü tarafına gelince, yüksek hızlarda araç çok stabil değil, virajlara falan temkinli girmek lazım.

Bu sene işim ve eğitimim gereği uzun yol yapmam gerekiyor, sırf bu yüzden bu sene değiştiricem kısa zamanda.

Ama şehir içinde gayet güzel...
  • quote:

Orijinalden alıntı: NafirKeyh

1.2 motor bulunduğunuz yerin yol durumuna göre ve sizin kullanımınıza göre yakar. Açıkacsı 1.4 motordan çok çok az yakar desek yalan olur.

2006 - 1.4 Clio Sybol Alize + BRC kullanıcısıyım. Araç yakıt bakımından süper. Ama lpg devreye girince, yoksa yakıyor. Lpg ile 2 yıldır kullanıyorum, sıkıntı yok ve dizellerden çok az daha az yakıyor, gayet iyi.

Kötü tarafına gelince, yüksek hızlarda araç çok stabil değil, virajlara falan temkinli girmek lazım.

Bu sene işim ve eğitimim gereği uzun yol yapmam gerekiyor, sırf bu yüzden bu sene değiştiricem kısa zamanda.

teşekkür ederim arkadaşım. araçla ilgili yakıt haricinde bilgi vermeniz de iyi oldu. Era ve Symbol'ün her ikisini de tanıyan ve birbirlerine üstünlüklerini bilen arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bombar Dıman

quote:

1.2 motor bulunduğunuz yerin yol durumuna göre ve sizin kullanımınıza göre yakar. Açıkacsı 1.4 motordan çok çok az yakar desek yalan olur.

teşekkür ederim arkadaşım. araçla ilgili yakıt haricinde bilgi vermeniz de iyi oldu. Era ve Symbol'ün her ikisini de tanıyan ve birbirlerine üstünlüklerini bilen arkadaşların yorumlarına ihtiyacım var.

Era nın yol tutuşu daha iyidir.Bagaj hacmi daha küçüktür renault ya göre ve eğer bozuk yollarda kullanacaksanız(gerçi bozuk olmayan yol yok ülkemizde ) renault nun süspansiyonları bu koşulda daha başarılıdır.Yani seçim size kalmış iki araç arasında aman aman bir fark yok.Ben kendi kriterlerim doğrultusunda o fiyata başka araçlar bakardım fakat ikiside temizi alınırsa pişman olunucak araçlar değil

• quote:

Orijinalden alıntı: theblackside

quote:

quote:

Era nın yol tutuşu daha iyidir.Bagaj hacmi daha küçüktür renault ya göre ve eğer bozuk yollarda kullanacaksanız(gerçi bozuk olmayan yol yok ülkemizde ) renault nun süspansiyonları bu koşulda daha başarılıdır.Yani seçim size kalmış iki araç arasında aman aman bir fark yok.Ben kendi kriterlerim doğrultusunda o fiyata başka araçlar bakardım fakat ikiside temizi alınırsa pişman olunucak araçlar değil

teşekkür ederim. gerçekten de birbirlerine çok fazla üstünlükleri yok gibi. Benim yüzeysel incelememde Era'nın malzeme kalitesi daha iyi gibi geldi. Ancak Symbol daha yaygın ve tutulan bir araç, bu da onun avantajı olabilir.

• Şehir içinde ve düşük hızlarda ( 90 km ve altı ) clio belki bir nebze daha az yakacaktır ama konfor ve azda olsa iyi bi performans istiyorsanız kesinlikle era derim çok konfor farkı var.

Era 1,4 97 beygir gücünde gayet güzel gidiyor ve tüp ile tüketimide oldukça az..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

teşekkür ederim. gerçekten de birbirlerine çok fazla üstünlükleri yok gibi. Benim yüzeysel incelememde Era'nın malzeme kalitesi daha iyi gibi geldi. Ancak Symbol daha yaygın ve tutulan bir araç, bu da onun avantajı olabilir.

O fiyata daha iyi araçlar alınabilir aslında.Aşağıdaki aracın yakıt tüketimi çok makuldur.Sınıfının en geniş aracı.Motor ömrüde bakımları aksatılmadığı sürece 600 700 binleri çok rahat görür.Fiat pek sevmesemde sizin kriterlerinize göre alınacak araçlardan

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2009-model-1.3-multijet-active-masrafsiz-sorunsuz-109117461/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi theblackside -- 2 Ocak 2013; 23:26:46 >

• Performans ve yol tutuşu olarak accent era
  • quote:

O fiyata daha iyi araçlar alınabilir aslında.Aşağıdaki aracın yakıt tüketimi çok makuldur.Sınıfının en geniş aracı.Motor ömrüde bakımları aksatılmadığı sürece 600 700 binleri çok rahat görür.Fiat pek sevmesemde sizin kriterlerinize göre alınacak araçlardan

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2009-model-1.3-multijet-active-masrafsiz-sorunsuz-109117461/detay

Linea'ya hayır demiyorum ancak bulunduğum ilde takaslı olarak uygun seçenek bulamadım pek. araştırarak belki denk getirilebilir.

• quote:

quote:

Linea'ya hayır demiyorum ancak bulunduğum ilde takaslı olarak uygun seçenek bulamadım pek. araştırarak belki denk getirilebilir.

Linea 2 araçtan da çok daha iyidir.2-3 yıllık o fiyata alabileceğiniz daha iyi bir araç bilmiyorum ben.Satın alma opsiyonu size kalmış ama ben nakit olarak alacaksınız diye anladım.Öyle olmasada mevcut aracınızı satıp üstüne eklemede yapabilirsiniz size kalmış.Şehiri de pek dert etmeyin yakın illerdende bakardım ben olsam

• quote:

quote:

quote:

Linea 2 araçtan da çok daha iyidir.2-3 yıllık o fiyata alabileceğiniz daha iyi bir araç bilmiyorum ben.Satın alma opsiyonu size kalmış ama ben nakit olarak alacaksınız diye anladım.Öyle olmasada mevcut aracınızı satıp üstüne eklemede yapabilirsiniz size kalmış.Şehiri de pek dert etmeyin yakın illerdende bakardım ben olsam

Bursada oturuyorum, satılık araç seçeneğinin bol olduğu bir şehir. Civar iller olayına hiç girmek istemiyorum, alışverişi takaslı olarak yapmayı düşünüyorum. Uğraşacak ne enerjim ne de vaktim var. Linea'yı düşünmeye başladım ama Era ve Symbol'e göre bir nebze pahalı geldi. Beklersek belki düşer birşey.

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

Şehir içinde ve düşük hızlarda ( 90 km ve altı ) clio belki bir nebze daha az yakacaktır ama konfor ve azda olsa iyi bi performans istiyorsanız kesinlikle era derim çok konfor farkı var.

Era 1,4 97 beygir gücünde gayet güzel gidiyor ve tüp ile tüketimide oldukça az..

Era'nın bu özelliği beni de cezbediyor. Ancak LPG'siz kullanmayı aklımın ucundan bile geçiremiyorum..
  • clio 1.2 yokuşlarda 1.4 hatta 1.6 gibi yakar çünkü kasa ağır olacaktır ve araç gitmeycektir hayatımın en kötü yolu oldu mersin van yolu bu araç sayesinde kesinlikle tavsiye etmem ama hyundai alırsanız bence daha ii olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: uzem_31

clio 1.2 yokuşlarda 1.4 hatta 1.6 gibi yakar çünkü kasa ağır olacaktır ve araç gitmeycektir hayatımın en kötü yolu oldu mersin van yolu bu araç sayesinde kesinlikle tavsiye etmem ama hyundai alırsanız bence daha ii olur

1.2 Symbol konusunda çelişkiler beni benden etti, insanlar ya gömüyor ya da kral yapıyor anlayamadım. Ortasını yazan yok gibi. Ancak olumlu yorumların sayısı da daha fazla. Symbol'ün 1.4 LPG'lisini de listeye aldım. Bir kaç günü içinde bitecek bu iş bakalım, eğer 1.2 alırsam hangi tarafın haklı olduğunu bizzat kendi tecrübelerim eşliğinde anlatacağım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.