Şimdi Ara

Ubuntu, 2 Ocak tanıtımı için dokunmatik odaklı bir sürüme işaret ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• En popüler Linux dağıtımlarından olan Ubuntu'nun, akıllı TV ürünlerinin yanında bir süredir mobil cihazlar için de bir sürüm hazırlama planı içerisinde olduğu biliniyor. 13.04 sürümü ile birlikte vakfın bu çalışmaları detaylandırması bekleniyordu.

Vakıf, sayfasında yayınladığı bir duyuruda 2 Ocak günü dokunmatik odaklı bir sürüm tanıtacağının işaretlerini verdi. Tahminler mobil Ubuntu sürümünün yarın lanse edileceği yönünde.

Ubuntu'nun 13.04 LTS sürümü de test sürecine kısa süre içerisinde başlayacak ve Nisan ayı itibariyle final sürümü dağıtıma sunulacak. Vakfın bu tarihten sonra mobil cihazlara yönelik bir çalışma başlatacaktı. Yarın ki duyuruda, çalışmalara ilişkin bir yol haritasının sunulması da olası.

Bunun yanında Canonical Vakfı'nın, Motorola'nın WebTop konspetine benzer bir şekilde, Android mobil cihazınızı masaüstü bilgisayarınıza bağladığınızda, Ubuntu tecrübesini mobil cihazınızda da yaşayabileceğiniz bir projesi bulunuyor. Henüz bir detayı bilinmeyen bu projenin de yarın tanıtılabileceği dile getiriliyor.

• Güzel... daha da özen gösterirde mobil dünyaya en azından belki bu mecrada hakettiği ilgiyi görür

• ubuntunun mobil işletim sistemini çok merak ediyorum çünkü piyasada ne kadar çok işletim sistemi olursa stabilite oranı dahada artacaktır

• Ubuntu'nun mobil işletim sisteminin tanıtılmasından çok Ubuntu for Android'in tanıtılacağını düşünüyorum ben. Bekleyip göreceğiz.
  • Mobile gelse bir an önce.

• süre doldu beyler son durum nedir
  • ubuntu for phones

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E41040413 -- 2 Ocak 2013; 20:44:23 >
  • hemen deniyim nasıl yüklencek bu ?
  • beyler çalışan versiyonu bizzat geörebilirisiniz
    http://www.youtube.com/watch?v=sLtcj7FdIYA
  • Dalvik kullanmayacakmış yani Android programlarının hiçbiri çalışmayacak demek oluyor sanırım. Öte yandan böyle bir atak yapması benim hoşuma gitti. Umarım pazarda güçlü bir yeri olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justpassenger -- 6 Ocak 2013; 20:34:33 >
  • Harika şeyler oluyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.