Şimdi Ara

CANON EOS 600D YANIYOR PUANLA 1264TL YE GELİYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
1
Favori
2.605
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • World kampanyasının son günü .Çok iyi fiyata denk geliyor.Almayı düşünen veyahut fiyatın düşmesini bekleyeler için iyi fırsat.Arkadaşa burdan aldık çok memnun kaldık aynı gün kargo yaptılar.Herhangi bir sıkıntı yaşamadır.Tavsiye olunur.

http://www.yenicarsim.com/canon-eos-600d-18-55mm-is-ii-lens-ucretsiz-ve-hizli-kargo/dijital-slr-fotograf-makineleri/id/1162936/

• quote:

Orijinalden alıntı: jawsggg

World kampanyasının son günü .Çok iyi fiyata denk geliyor.Almayı düşünen veyahut fiyatın düşmesini bekleyeler için iyi fırsat.Arkadaşa burdan aldık çok memnun kaldık aynı gün kargo yaptılar.Herhangi bir sıkıntı yaşamadır.Tavsiye olunur.

http://www.yenicarsim.com/canon-eos-600d-18-55mm-is-ii-lens-ucretsiz-ve-hizli-kargo/dijital-slr-fotograf-makineleri/id/1162936/

Güzel ancak; 18-135mm IS + 50mm gerekli.. 18-55mm çok zayıf ( gerçi IS'miş )

Body olarak bile bu fiyata alınıp, ileride lenslerle takviye edilebilir.

Acaba; yenicarsim da kredi kartsız alısveriş sansı var mı ?

• guzel urun alacak olna vısor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kongor

quote:

World kampanyasının son günü .Çok iyi fiyata denk geliyor.Almayı düşünen veyahut fiyatın düşmesini bekleyeler için iyi fırsat.Arkadaşa burdan aldık çok memnun kaldık aynı gün kargo yaptılar.Herhangi bir sıkıntı yaşamadır.Tavsiye olunur.

Bildiğim kadarıyla havale ile alışveriş var

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Kongor

quote:

Bildiğim kadarıyla havale ile alışveriş var

peki bugün son mu ?

Yoksa çarşamba günü alışveriş şansı var mı ?

Havale ile alabilirim ancak..

• Garnatisi kim?
  • Garantiyi hangi firma veriyor?
  • bu firmadan almayın tavsiye etmem

firma hakkında bir yorum:

quote:

Arkadaşlar Sony dsc 717 model fotograf makinamı hafıza kartı okuma sorunu yüzünden Sirkecide bulunan ÖZGÜL FOTO (http://www.ozgulfoto.com/)şirketine teslim ettim.aradan 1 hafta sonra beni telefonla arayıp makinamızın parçası bulunmadıgından dolayı yapılamayacagını ve gelip almamız söylendi.1,2 gün aradan sonra arızalı makinamı almaya gittigimde ürünü teslim alırken makinamın çalışmadıgını farkettim,neden çalışmaıgını sordugumda şarjının olmadıgını söyleyip beni gönderiler.bende yine aynı gün fotograf makinamı fatih,te bulunan SONY YETKİLİ SERVİSİ,ne götürdüm,ve ürünü sadece hafıza kartı okuma sorununun oldugunu anlattım,fakat ürünün oradada çalışmadıgını gördüm.ve ürünü servise teslim ettim.1 gün sonra servis beni telefonla arayıp,cihazının çok kurcalandıgını olur olmaz yerlere lehim yapıldıgını eksik parçaların oldugunu cihazın borduna zarar verildigini bildirdi.bende bunun üzerine özgül foto,yu arayıp makinanın elemanı taraından toplandıgını bizim yanlışımız yok deyip bizi yüz üstü bıraktıklarını başka insanlarında magdur olmamaları için paylaşıyorum.saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrth87 -- 31 Aralık 2012; 18:05:41 >

• quote:

...PUANLA 1264TL YE GELİYOR

Tabi ki gelmiyor. Bırakın artık bu yanlış matematiği Kazandığınız puanlar ayrı bir şey ödediğiniz ayrı şey. Elma ile armutu toplamayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Resident

quote:

Tabi ki gelmiyor. Bırakın artık bu yanlış matematiği Kazandığınız puanlar ayrı bir şey ödediğiniz ayrı şey. Elma ile armutu toplamayın.

Kazandığın puanla altın alıp, 3-5 lira farkla nakide çevirebilirsin. Armudu elma yapmak mümkün. Uğraşamam ben diyen zaten gidip en yakındaki mağazadan alsın, buralarda zaman kaybetmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukdemirci35

Kazandığın puanla altın alıp, 3-5 lira farkla nakide çevirebilirsin. Armudu elma yapmak mümkün. Uğraşamam ben diyen zaten gidip en yakındaki mağazadan alsın, buralarda zaman kaybetmesin.

Resident hocamız işin inceliklerini bilmiyor olabilir ama artık onun da fırsatları kaçırmayacağını düşünüyorum. :)
  • quote:

quote:

Katılıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

quote:

quote:

Katılıyorum

Diğer bir arkadaşın dediği gibi küçük bir zararla puanı altına çevirirsiniz veya nakit olarak yapılacak alışverişi puanla yaparsanız 1264 civarına gelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

quote:

quote:

Katılıyorum

Diğer bir arkadaşın dediği gibi küçük bir zararla puanı altına çevirirsiniz veya nakit olarak yapılacak alışverişi puanla yaparsanız 1264 civarına gelir.

Hocam Altın alınıp satılırsa ve cebe para girerse ve kredi kartında aylık ekstreye az-eksik ödeme gibi gelirse o zaman hak veriyorum ; bir şekildedaha uyguna almış olunabilir ama kazanılan puanla başka bir ürün ile alışveriş yaptığınız anda "şu kadara geliyor" denmesi yani "indirimli fiyattan aldım ben" denmesi mümkün değil.
    Sorun aslında bunun bir kampanya olmasında değil ismi dışında başka bir psikolojiye yol açması. Yoksa sonuçta "ekstra puan" da bir kampanyadır ama size geri dönüşü daha farklıdır. Kampnayanın aslı "X kadar normal fiyattan alışverişe şu kadar hediyedir".

"Borç", "indirim", "alacak", "fiyatta kesinti", "kar" , "zarar" gibi ifadelerde direkt toplama yapılınca hata çıkar çünkü işin içine olmayan "sanal" ifade üzerinde farklı parametrelerin toplanma hatası gerçekleşir. Buna benzer örnek içeren birkaç düşündüren bulmaca tarzı
    şeyler var nette. "para nereye gitti" tarzında hep sorulur. Mesela birkaçı :

quote:

Şimdi İki Arkadaşınız Var Diyelimki AdLarı Ayşe ile Ahmet Ahmetten 25 lira Ayşeden 25 lira borç aLdık Toplamda 50 liramız oldu . Gittik Mağazaya Bir ayakkabı aLdık 45 Lira geriye Kaldı 5 Lira Sonra Diyoruz ki Bu 5 Liradan 2 lirasını Ayşeye 2 Lirasınıda Ahmete Verelimki Borcumuz Azalsın geriye kalan 1 lirada Bize Harclık kalsın . Ayşeye 2 milyon verdik 23 Lira borcumuz kaldı Ahmete 2 Lira vermiştik e onada 23 Lira Borcumuz kaldı Topladıkmı 46 Lira oLur 1 Lira da Bizde e 47 oLdu 3 Lira Nerde BuLun BakaLım

Veya

quote:

Ayakkabı mağazasına gelen müşteri dükkânda dolaştıktan sonra bir ayakkabı beğenir. Fiyatının 35 TL olduğunu öğrendiği ayakkabıyı satın almak istediğini söyler ve satıcıya 50 TL para uzatır. Kasasına bakan satıcı kasasında bozuk para olmadığını görür ve yan dükkâna gider, bu 50 TL’yi bozdurur ve mağazasına geri dönüp para üstünü ve ayakkabıyı müşteriye teslim eder. Aradan 10 dakika zaman geçer ve yan dükkân sahibi gelerek kendisine verdiği 50 TL 'nin sahte olduğunu ve parasını iade etmesini ister. Satıcı duruma çok üzülür ama ilgili tutarı iade eder ve sahte parayı teslim alır.

Bu durumda ayakkabı satıcısı ne kadar zarardadır?

Burada ortak kusur her zamanki gibi elma ve armutun toplanması.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

quote:

quote:

quote:

Katılıyorum

Hocam Altın alınıp satılırsa ve cebe para girerse ve kredi kartında aylık ekstreye az-eksik ödeme gibi gelirse o zaman hak veriyorum ; bir şekildedaha uyguna almış olunabilir ama kazanılan puanla başka bir ürün ile alışveriş yaptığınız anda "şu kadara geliyor" denmesi yani "indirimli fiyattan aldım ben" denmesi mümkün değil.
    Sorun aslında bunun bir kampanya olmasında değil ismi dışında başka bir psikolojiye yol açması. Yoksa sonuçta "ekstra puan" da bir kampanyadır ama size geri dönüşü daha farklıdır. Kampnayanın aslı "X kadar normal fiyattan alışverişe şu kadar hediyedir".

"Borç", "indirim", "alacak", "fiyatta kesinti", "kar" , "zarar" gibi ifadelerde direkt toplama yapılınca hata çıkar çünkü işin içine olmayan "sanal" ifade üzerinde farklı parametrelerin toplanma hatası gerçekleşir. Buna benzer örnek içeren birkaç düşündüren bulmaca tarzı
    şeyler var nette. "para nereye gitti" tarzında hep sorulur. Mesela birkaçı :

quote:

Şimdi İki Arkadaşınız Var Diyelimki AdLarı Ayşe ile Ahmet Ahmetten 25 lira Ayşeden 25 lira borç aLdık Toplamda 50 liramız oldu . Gittik Mağazaya Bir ayakkabı aLdık 45 Lira geriye Kaldı 5 Lira Sonra Diyoruz ki Bu 5 Liradan 2 lirasını Ayşeye 2 Lirasınıda Ahmete Verelimki Borcumuz Azalsın geriye kalan 1 lirada Bize Harclık kalsın . Ayşeye 2 milyon verdik 23 Lira borcumuz kaldı Ahmete 2 Lira vermiştik e onada 23 Lira Borcumuz kaldı Topladıkmı 46 Lira oLur 1 Lira da Bizde e 47 oLdu 3 Lira Nerde BuLun BakaLım

Veya

quote:

Ayakkabı mağazasına gelen müşteri dükkânda dolaştıktan sonra bir ayakkabı beğenir. Fiyatının 35 TL olduğunu öğrendiği ayakkabıyı satın almak istediğini söyler ve satıcıya 50 TL para uzatır. Kasasına bakan satıcı kasasında bozuk para olmadığını görür ve yan dükkâna gider, bu 50 TL’yi bozdurur ve mağazasına geri dönüp para üstünü ve ayakkabıyı müşteriye teslim eder. Aradan 10 dakika zaman geçer ve yan dükkân sahibi gelerek kendisine verdiği 50 TL 'nin sahte olduğunu ve parasını iade etmesini ister. Satıcı duruma çok üzülür ama ilgili tutarı iade eder ve sahte parayı teslim alır.

Bu durumda ayakkabı satıcısı ne kadar zarardadır?

Burada ortak kusur her zamanki gibi elma ve armutun toplanması.

Hocam sonuçta;
    Bu ürün ne kadara alınırsa alınsın belirli bir puan verilirse, ve bu puan herhangi bir şekilde paraya çevrilirse(para ile yapılacak bir alışveriş olabilir, altına çevirme olabilir, Bes'e aktarma olabilir v.s)
    Genel olarak bu ürünün maliyeti 1264 TL olmuyor mu?Herhangi bir şekilde puan sayesinde geri gelen para ile?

• quote:

quote:

Bunun matematikle ne ilgisi var? Ben kredi kartımla alıyorum 1389 TL'ye. Haftalık 100 TL yakıt alıyorum birini kazandığım puanlarla alıyorum yani puanım kadar ekstrem dolayısıyla ödemem düşüyor, bu kadar basit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madmax50 -- 31 Aralık 2012; 20:08:50 >
  • quote:

Bu ürün ne kadara alınırsa alınsın belirli bir puan verilirse, ve bu puan herhangi bir şekilde paraya çevrilirse(para ile yapılacak bir alışveriş olabilir, altına çevirme olabilir, Bes'e aktarma olabilir v.s)
    Genel olarak bu ürünün maliyeti 1264 TL olmuyor mu?Herhangi bir şekilde puan sayesinde geri gelen para ile?

Örnek vereyim daha açıklayıcı olacak

1000 TL ye satılan bir TV var. Bunu alana 100 TL hediye veriyoruz dediler ve siz de bu hediye puanı ile 5 gün sonra 100 TL lik ayakkabı aldınız. Şimdi :

1) TV 900 TL ye geldi derseniz eğer : İlk alışverişinizde cebinizden nasıl 1000 TL çıktı? Satıcının nasıl cebine 1000 Tl girdi ?
    2) TV yi indirimli aldım diyebiliyorsanız bu sefer 100 Tl lik ayakkabıya tam para vermiş olmanız lazım ki siz onu alırken para vermediniz.
    3) Ayakkabıyı zaten alacaktım, alışveriş listemde vardı derseniz bu şekilde ona para vermemiş olduğunuz için etkisiz eleman olmuş oluyor.
    4) Ayakkabıya para verdim ben önceden derseniz bu sefer Tv yi indirimli fiyattan almanız lazım ama siz indirimli fiyat parasını vermediniz satıcıya, normal fiyatta aldınız .

quote:

Bunun matematikle ne ilgisi var? Ben kredi kartımla alıyorum 1389 TL'ye. Haftalık 1000 TL yakıt alıyorum birini kazandığım puanlarla alıyorum yani puanım kadar ekstrem dolayısıyla ödemem düşüyor, bu kadar basit

Ben değil ama "Matematik" der ki : Siz "indirimsiz" şekilde 1389 TL ye o ürünü normal fiyatından aldınız. Size bu alışverişi yaptığınız için banka hediye olarak benzin verdi. Her halukarda o ilk ürüne 1389 TL lik normal fiyatını kuruşu kuruşuna verdiniz.

• Abi neyi tartışıyorsunuz ya. Sosyal hayatı devam eden her birey için %9-%10 arası bir avantaj sağlıyor bu tür kampanyalar. Kutupta mı yaşıyorsunuz da başka alışveriş yapmayacaksınız?

Tartışılan şey çok gereksiz ve basit bir konu, bunu en az buradaki herkes kadar matematik ve fizikten anlayan biri olarak yazıyorum.

quote:

Hocam bu örneğin alakası bağlantısı mantığı nedir? 45 yazılması gereken yere yanlışlıkla 47 yazılınca biz mi zararlı çıkıyoruz nasıl bir sorudur bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: ufukdemirci35

Abi neyi tartışıyorsunuz ya. Sosyal hayatı devam eden her birey için %9-%10 arası bir avantaj sağlıyor bu tür kampanyalar. Kutupta mı yaşıyorsunuz da başka alışveriş yapmayacaksınız?

Tartışılan şey çok gereksiz ve basit bir konu, bunu en az buradaki herkes kadar matematik ve fizikten anlayan biri olarak yazıyorum.

quote:

Hocam bu örneğin alakası bağlantısı mantığı nedir? 45 yazılması gereken yere yanlışlıkla 47 yazılınca biz mi zararlı çıkıyoruz nasıl bir sorudur bu.

Hocam tartışma yok ki ortada. Sadece birkaç nüans var onu açıkladım. Siz olmayan /almamış olduğunuz fiyata göre bütçenizi düzenlerseniz arada hata çıkabilir bu yüzden yazdım. Sonuçta atıyorum ticaret yapacak adam sonunda ben zaten pahalı satıp kurtaracağım diye mallara para vermeden veresiye alamayacaktır. Burada özellikle farkedeceğiniz üzere cebinizde 1264 Tl varken o ürünün hiçbir zaman alamayacaksınız. "zaten şunu alacağım, bunu ekleyeceğim, ilerde şunu da alabilirim, bu da lazım olur alırım" şeklinde koyacağınız her matrah sizin hesapta açık çıkmasına neden olabilir. Bu bir kampanya mıdır: Evet. kazancınız var mı? : Hediye gelmesinden dolayı evet. Ürünü indirimli mi geldi ? : hayır. Ürünü indirimli gelen başka bir kampoanya ile aynı kefeye konabilir mi o kadar değerli mi? : Maalesef hayır

quote:

Örnek hazır netten forumlardan çaldığım bir tanesi . Ben yazmadım ama konu ile ilgili yazılmış bu türde bir örnek olduğundan yer verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Resident -- 31 Aralık 2012; 20:50:34 >

• World card ım olsa "1264 TL bana verin,i ben size bu ürünü alırım" diye slogan yapacağım ama world yok malesef..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.