Birmod Yetkili Servis Şikayet
42 Cevap1255 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

33 Mesaj
31 Aralık 2012; 12:32:44 

Merhaba arkadaşlar. Birmod'da başıma saçma sapan bir olay geldi. Şikayetci oldum. Burada da şikayet yazımı eklemek istiyorum. Yorumlarınıza da açığım. Deskek yada bir fikriniz varsa sevinirim.
Şikayetvar sitesinde yazdığım yazıyı ekliyorum. İlginize telekkürler...

Öncelikle merhaba. 29.12.2012 tarihinde İstanbul Zincirlikuyu'da bulunan Fiat Birmod Yetkili Servis ve satıcı birimine araç almak için eşimle gittim. Kendimi aracımı takasta çok komik bir rakam telefuz edildiği için ordaki 2.el biriminde çalışan beyefendiye arabamı 2500 tl eksiğine hemen verebileceğimi söyledim buna istinaden bana hemen vermemi söylediler alıcı belli olduğu için hemen aradım arkadaş gelip kaporasını bıraktı bana uygun olsun diye 2011 model sıfır bir araç vermek için ikna ettiler. Kabul ettim memnun oldum bütçemede uygundu yanlız aracı alabilmem için iş bankasına bankamatikten 2.800 tl aracın ötv sini yatırmamı istediler kabul edip caddenin karşısından yatırdım evrağımı ve makbuzumu alıp çıktık 3.5 saat sonra bir telefon geldi araç taşınırken tırdan düşmüş dediler bende olabilir dedim aracı veremeyeceklerini ve bu satışın iptal olduğunu söylediler ben kabul etmediğimi söyledim cünkü kredi cıkmadıgı için nakit almam gerekiyordu. ailemden altın borcu aldım bozdurdum sonra aracımıda zararına sattım şimdi benim suçum ne? Fiat satış yerine gittiğimde beni bir dövmedikleri kaldı hayretler içersinde kaldım satıcı ve müdür bana çık git araba maraba yok gibi tabirler kullanıp ses tonlarını alaycı ve yüksek tonda kullanarak beni eşim ve çocuguma rencide ettiler bana lütfen yardımcı olun...

1392 Mesaj
31 Aralık 2012; 12:46:43 

geçmiş olsun böyle olayları sürekli duyuyoruz.fıat merkeze şikayette bulunun sonuçta elinizde kapora verilmiş belgeniz var o servis yada satış yeri müdürünü de şikayet edin.firmalar aracı bağlamak için kapora almasını biliyor ama aracı teslime geldiği zaman böyle çirkeflikler yapabiliyorlar.

astra h 1.6 115 bg
ruhumuz olmadan sadece bir makineyiz.

33 Mesaj
31 Aralık 2012; 12:49:45 

teşekkürler ilginize...

9498 Mesaj
31 Aralık 2012; 12:55:52 

Saçından tutup duvarlara,arabalara falan atsaydınız.

Kendilerini bir b.k sanıyorlar.

İşin ilginci halk markalarında müşteriye ilgi alaka rezil.

Geçen sırf öylesine Mercedes bakmıştık.Sadece geyiğine.Ona rağmen ilgi alaka süperdi.

I fought wars in Afghanistan, Mozambique, Eritrea, and Chad. Among the Mujahaddin guerillas, I was known and feared as 'Shalashaska'. I was trained by Russian GRU. I am not like one of these KGB slugs. To me, this isn't torture...It's a sport.

33 Mesaj
31 Aralık 2012; 13:10:47 

Mercedes Volkswagen Audi Saab gibi firmalar zaten bu konularda sorun çıkartmaz. Ben hiç duymadım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavinotebookservisi -- 31 Aralık 2012; 13:11:08 >

4181 Mesaj
31 Aralık 2012; 13:23:07 

Birmodlar öyle. Ben kavga edip Punto Evoyu imza aşamasında bıraktım almadım. Bu kadar dandik bir firma olamaz. Dünyada araba kalmasa yine gidip birmoddan araç almam. Parasıyla rezil olmak isteyen veya benim gibi kavga edip masa koltuk dağıtacak olan varsa durmasın.

Megane II HB Faz I
1.5 dCi Authentique

Continental Premium Contact 5 Lastik | Mutlu Akü | Bosch Filtreler | Castrol Edge Turbo Diesel Yağ | Shell V-Power Nitro+ Diesel Yakıt

5932 Mesaj
31 Aralık 2012; 13:33:38 

quote:

Öncelikle merhaba. 29.12.2012 tarihinde İstanbul Zincirlikuyu'da bulunan Fiat Birmod Yetkili Servis ve satıcı birimine araç almak için eşimle gittim. Kendimi aracımı takasta çok komik bir rakam telefuz edildiği için ordaki 2.el biriminde çalışan beyefendiye arabamı 2500 tl eksiğine hemen verebileceğimi söyledim buna istinaden bana hemen vermemi söylediler alıcı belli olduğu için hemen aradım arkadaş gelip kaporasını bıraktı bana uygun olsun diye 2011 model sıfır bir araç vermek için ikna ettiler. Kabul ettim memnun oldum bütçemede uygundu yanlız aracı alabilmem için iş bankasına bankamatikten 2.800 tl aracın ötv sini yatırmamı istediler kabul edip caddenin karşısından yatırdım evrağımı ve makbuzumu alıp çıktık 3.5 saat sonra bir telefon geldi araç taşınırken tırdan düşmüş dediler bende olabilir dedim aracı veremeyeceklerini ve bu satışın iptal olduğunu söylediler ben kabul etmediğimi söyledim cünkü kredi cıkmadıgı için nakit almam gerekiyordu. ailemden altın borcu aldım bozdurdum sonra aracımıda zararına sattım şimdi benim suçum ne? Fiat satış yerine gittiğimde beni bir dövmedikleri kaldı hayretler içersinde kaldım satıcı ve müdür bana çık git araba maraba yok gibi tabirler kullanıp ses tonlarını alaycı ve yüksek tonda kullanarak beni eşim ve çocuguma rencide ettiler bana lütfen yardımcı olun...

sikayetvar.com'a yazmanız çok doğru olmuş. Bende bir kargo firmasıyla ilgili birşeyler yazmıştım. Kargo müdürlüğünden beni aramalar,özür dilemeler,af dilemeler.. Egom tavan yapmıştı O Birmod bayiide size yakında geri dönecektir merak etmeyin

Herkese bir "ön yargı" duygusu girmiş-almış başını gidiyor. Hiç birimiz kötü değiliz. Hiç birimiz masum da değiliz. Her birimiz ne isek, oyuz. Kusursuz da değiliz, kusurlu da değiliz. Hangimiz doğru, hangimiz yanlış, hangimiz günahkar, hangimiz namusluyuz? Sen mi karar vereceksin? Ben mi bileceğim. Sen ‘ne’ isen ben de ‘o’yum. Koskocaman profesör, karısının yüzünü dayaktan tanınmaz hale getiriyor. Tinerci Adem, enkazdan çocuk kurtarıyor. Din adamı zimmetine para geçiriyor, hayat kadını böbreğini bağışlıyor. Neye göre iyi, neye göre kötü.. Kim seçiyor iyiyi ve kötüyü? Hepimiz önce insanız. Kusursuz değilim. Olamam da. Her birimizin eksikleri, artıları, güzellikleri, çirkinlikleri, iyiliği, kötülüğü var. Bazılarımızın derisi siyah, bazılarımızın beyaz. Bazılarımız camide, bazılarımız kilisede, bazılarımız Sinagog’da dua ediyoruz. Neye inanıyorsak oradayız, neyi seçiyorsak yaşıyoruz. Ne doğduğum yeri seçebildim, ne de hayatımın şeklini.. Sen gibi geldim ben de, ben gibi gideceksin sen de!

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Aralık 2012; 13:39:13 

Hakkınızı sonuna kadar arayın.

666 Mesaj
31 Aralık 2012; 13:42:39 

Gerçekten üzücü bir durum. Şikayet edebileceğin her yere şikayet et. Böyle dengesiz insanları bir dengeye sokmak lazım!

█████████████████████████ SARIKIRMIZI █████████████████████████

4063 Mesaj
31 Aralık 2012; 13:43:36 

Yuh ya öyle şeymi olur sizin maduriyetiniz cok önemli ve arabasız kalmışsınız şuan..

tırdan düşmüşmüş o nasıl bahane ya bence yalan öyle bişeyde olmamıştır....

Sonuna kadar hakkınızı arayın ben olsam orda harbi olay çıkarırım

R 1 3 5
╚╬╬╣
2 4 6

2398 Mesaj
31 Aralık 2012; 13:52:51 

Arada aracın satışına dair bir sözleşme yaptı iseniz aracı talep edebilirsiniz ama böyle bir şey yok ise araç talep edemezsin ama bu sefer de verdiğin kaporayı yasal yollar ile alabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

284 Mesaj
31 Aralık 2012; 13:56:04 

zincirlikuyu birmod hakkında ilk defa böyle şey duyuyorum 2008 kasa doblo aldık ordan çok samimive güler yüzlü insanlardı araç bakımları içinde epey ilgileniyorlardı. elamanları felan değiştirmişde olabilirler.

Yaptığım onlarca iyiliğin tek yanlışta unutulduğunu gördüğümden beri kötü biriyim.

6666 Mesaj
31 Aralık 2012; 14:07:39 

Böyle bir saçmalık olmaz.

Hakkınızı sonuna kadar arayın.Hepsini geçtim adamlardaki üsluba bak.

psn:bkose24
Engelli araçları (alım,satım,uygunluk vs) hakkındaki her türlü sorunuzu özel mesaj yolu ile sorabilirsiniz...

...Jack_Daniel's...
...more Jack_ Daniel's...
...even more Jack_Daniel's and even more Jack_Daniel's...

2034 Mesaj
31 Aralık 2012; 14:13:29 

Bende Delta'mı almadan önce ilk incelediğim yer Zincirlikuyu Birmot'tu.İlgi alaka çok çok iyiydi.Gerçekten şaşırdım böyle bir tavır takınmalarına.Haklı olan sizsiniz geri dönüş yapılacaktır mutlaka.

2634 Mesaj
31 Aralık 2012; 14:18:55 

Vallahi şaşırdım. Benim bildiğim orası TOFAŞ/FİAT'ın genel müdürlüğü aynı zamanda. Eskiden İSTANBUL OTO olarak geçerdi.

2005 Renault Clio Symbol / Authantique/AC. - 1.4/8V - 75 HP - Ateş Kırmızı
1975 (39 YAŞ) - İSTANBUL / MEKANİK TESİSAT TEKNİK RESSAM - GİTARIN AYETULLAHIDIR, ÇÜNKÜ ONUN ADI ERKİN KORAYDIR!! DAİMA ROCK VE DAİMA ERKİN BABA!!!

33 Mesaj
31 Aralık 2012; 14:20:28 

İlginize çok teşekkürler arkadaşlar. Bu Konuda ben de çok şaşkınım. Hep satış yapan bir firma. Bana satış sözleşmesi elimde. Ve çok enteresandır satış sözleşmesinde şase ve motor kısmını boş bırakmışlar. Bu zaten yapılmaması gereken bir hareket değil mi? Çünkü yasal olan bu yerlerin firmanın doldurması gerekiyor. Benim satın aldığım arabamın şase ve motor numarası belli değil. Bu da çok saçma geldi bana. Sanki bir numaraya yem gitmişim gibi geliyor bana. İlgili yerlerden cevap bekliyoruz. Şikayetimizi verdik. Dilekçe yazdık ama ne sonuç çıkar bilemiyorum.

Tekrar teşekkürler.

2893 Mesaj
31 Aralık 2012; 14:23:42 

öncelikle geçmiş olsun gercekten üzücü bir durum yalniz anlayamadigim bir bölüm var.
quote:

Kendimi aracımı takasta çok komik bir rakam telefuz edildiği için ordaki 2.el biriminde çalışan beyefendiye arabamı 2500 tl eksiğine hemen verebileceğimi söyledim buna istinaden bana hemen vermemi söylediler alıcı belli olduğu için hemen aradım arkadaş gelip kaporasını bıraktı bana uygun olsun diye 2011 model sıfır bir araç vermek için ikna ettiler

aracınızı neye göre 2500 TL ucuz verdiniz neden 2500 TL den vazgeçtiniz ?

hakkınızı sonuna kadar arayin .

en önemlisi o tırdan düşmüş aracı mutla görmek istiyorum deyin ısrar edin size satilmasi planlanan bir araç varsa kapora dahi verseniz şasi si motor nosu bellidir .

micra>Civic>focus>PoloGTI>Getz

5401 Mesaj
31 Aralık 2012; 15:15:22 

Böyle rezillik olmaz, vatandaş resmen devlet tarafından böyle insanlıktan nasibini alamamış işletmelerde mağdur oluyor. Sizede çok geçmiş olsun Hocam.

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

176 Mesaj
31 Aralık 2012; 16:06:33 

Kullandığımız araçlar arasında Fiat Doblo var, arasıra servisi şikayet etmek için müşteri hizmetleriyle görüşürüm, her defasında olumlu ya da olumsuz geri dönüş yaparlar, bence sorununuzu uygun bir dille anlatıp en azından mağduriyetinizi gidermek amacıyla yeni bir arabada yardımcı olabilirler diye düşünüyorum.

172 Mesaj
31 Aralık 2012; 18:29:36 

Elinde sözleşme var sen haklısın ve kazanacaksın

Cam demire vurursa vah cama !Demir cama vurursa,Vah cama!..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
31 Aralık 2012; 18:41:06 

Gereken neyse yapin beni hic kimse ailemin yaninda böyle rencide etmedi etse deli olurum herhalde.

6369 Mesaj
31 Aralık 2012; 18:45:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Selçuk ALAGÖZ

Böyle rezillik olmaz, vatandaş resmen devlet tarafından böyle insanlıktan nasibini alamamış işletmelerde mağdur oluyor. Sizede çok geçmiş olsun Hocam.

Devlet?

3894 Mesaj
31 Aralık 2012; 19:53:19 

Birmodu bizzat arayıp konuyu bildirin birmod büyük bir bayi ağı sizi mağdur edeceğini sanmıyorum

Defender 100km/12lt disel

148 Mesaj
2 Ocak 2013; 11:16:52 

paranızla rezil olmuşsunuz, geçmiş olsun.
artık bayiler yeni yalanlar bulmalı. farzı misal ellerinde 1 adet A aracı oluyor, biri ile ( bu siz oluyorsunuz) örneğin 25 bine anlaşıyorlar, sonra süreci başlatıyorlar hatta mtv ödetiyorlar, sonra başka bir müşteri çıkıyor bakıyorlar yağlı müşteri 25 bin değil de 25 bin 500 e bile satabilecekler, e 500 lira kötü para mı bayi için, değil tabi. sonra diğer müşteriye süzün aracınız yana yattı çamura battı, gerisini biliyorsunuz zaten.

tekrar geçmiş olsun. bilgilendirdiğiniz için de teşekkür ederiz, yarın bir gün ola ki fiat araba alacak olursak aklımızda bulunsun neler yaşayabileceğimiz, ona göre firma tercihinde bulunmakta fayda var.

193 Mesaj
2 Ocak 2013; 11:33:57 

Elinde 1 bidon benzin ve basın ordusuyla Birmot'a git aracı yakacağını söyle. Etkili oluyor :)

>>>DH BİSİKLET KULÜBÜ <<<

722 Mesaj
2 Ocak 2013; 11:40:25 

Fiat tasiyican düşen arabaları çalışanlarına satıyor.. Tanıdık birine ucuza verecek olabilirler
Bencede arayin dogrudan Fiat ile konusun

4873 Mesaj
2 Ocak 2013; 11:46:02 

Allah belasini versin asil o mercedes satis temsilcilerinin. Hayatta muhattap olmam birdaha. Bi etiler mengerlerdeki sena hanim iyiydi. Gerisi fason. Hele maslak has oto yok mu. Uzak durun. Sirf bu yuzden birdaha mercedes almayacagim. Hatta son yetkili serviste basima gelenlerden sonra jaguar falan bakicam. Mercedes guzel araba ama turkiyedeki satis ve servisten dolayi birdaha tercih etmem.

drrah diyorum başka birşey demiyorum.

1946 Mesaj
2 Ocak 2013; 11:54:26 

Bu işin peşini bırakmayın bence, böle yaparak kendilerini bir şey zannediyorlar. Hatta imkanınız varsa bir haber kanalına gidip burda yaptığınız gibi o firmayı ifşa edin. Fiat Birmot kesin o arabayı tanıdık başka birine yada daha iyi fiyat veren birine verceklerdir ondan böle yapıyorlardır. Böle konularla haber kanalları ilgili oluyorlar bence deneyin.
Tüketici hakem heyetine gidip bilgi aldın neler yapabilirsiniz, yardımcı oluyorlar.

Edit: İmla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35turka -- 2 Ocak 2013; 11:55:58 >

HP Pavilion dv6 6020 '11 | Samsung Galaxy SIII | Hyundai Excel LS '94 89.000km

1052 Mesaj
2 Ocak 2013; 11:54:32 

Otokoç (yani Fiat tarafındaki ticari markasıyla Birmot) bildiğiniz gibi hem Fiat'ın hem de Ford'un yetkili satıcısı. Ayrıca kurumsal bir firma ama
böyle olmasına rağmen Fiat bayi ve servisleriyle Ford bayi ve servisleri arasında müşteri memnuniyeti uygulamaları açısından gerçekten fark var.

Bu sebeple Fiat kısmında yaşanacak bir sıkıntı beni daha az şaşırtacaktır.

Ancak ben yine de yazdığınız mesajdan pek birşey anlamadım. Cümleler devrik, anlatım bozuk.. Hepsini geçtik, bu mesajdan hissettiğim orada her ne olduysa tek taraflı bir şey gibi durmuyor.

2011 modelden bahsetmişsiniz? Stoklarda 2011 model bir araç kalmış ve bunu mu satın almak için anlaştınız? Eğer doğruysa muhtemelen bu araç tek kaldığı için o araca özel bir fiyat almışsınızdır, ki bu durum da size bildirilmiştir, eğer araç hasar gördüyse bunun yerine aynı fiyata başka bir araç verilememesi gayet normal.

Ancak tabiki müşteri tarafından bakılırsa, ortada anlaşılmış, kaporası yatırılmış, ancak müşteri sorumluluğunda olmayan bir süreç sebebiyle iptal olmuş bir satış var. Bu durumda Birmot'un yapması gereken, stoklarda bulunan bir aracı -2011'le aynı fiyat olmasa bile- uygun bir fiyattan size vermek olmalı. Böyle birşeyi yapmadılarsa, (ki siz bir dövmedikleri kaldı diyorsunuz) eminim orada etki/tepki oluşmuş, tatsız bir muhabbet sonucu atışma büyümüştür. Çünkü Zincirlikuyu Birmot, Fiat'ın en kalburüstü satış ofislerinden biridir. Hemen dibinde Tofaş Genel Müdürlüğü vardır, ayrıca lokasyon itibariyle de müşteri memnuniyeti konusunda ödün verilmemesi gereken yerlerden biridir. Bu sebeple orada satış müdürünün dediğiniz gibi alaycı bir tavırla yaklaşacağına pek değil hiç ihtimal vermiyorum.

Yani sizin mesajınızdan Birmot'u (birmod değil) direk olarak suçlayacak pek bir done çıkaramadım.

1492 Mesaj
2 Ocak 2013; 12:07:40 

http://www.koc.com.tr/t...sim/Pages/Iletisim.aspx

Buraya açıklayıcı bir mesaj gönderin...Mutlaka ilgilenirler...

33 Mesaj
2 Ocak 2013; 15:41:03 

sanırım siz fiat servisinde çalışıyorsunuz bunu çok belli etmişsiniz

33 Mesaj
2 Ocak 2013; 15:43:37 

quote:

Orijinalden alıntı: Integrale

Otokoç (yani Fiat tarafındaki ticari markasıyla Birmot) bildiğiniz gibi hem Fiat'ın hem de Ford'un yetkili satıcısı. Ayrıca kurumsal bir firma ama
böyle olmasına rağmen Fiat bayi ve servisleriyle Ford bayi ve servisleri arasında müşteri memnuniyeti uygulamaları açısından gerçekten fark var.

Bu sebeple Fiat kısmında yaşanacak bir sıkıntı beni daha az şaşırtacaktır.

Ancak ben yine de yazdığınız mesajdan pek birşey anlamadım. Cümleler devrik, anlatım bozuk.. Hepsini geçtik, bu mesajdan hissettiğim orada her ne olduysa tek taraflı bir şey gibi durmuyor.

2011 modelden bahsetmişsiniz? Stoklarda 2011 model bir araç kalmış ve bunu mu satın almak için anlaştınız? Eğer doğruysa muhtemelen bu araç tek kaldığı için o araca özel bir fiyat almışsınızdır, ki bu durum da size bildirilmiştir, eğer araç hasar gördüyse bunun yerine aynı fiyata başka bir araç verilememesi gayet normal.

Ancak tabiki müşteri tarafından bakılırsa, ortada anlaşılmış, kaporası yatırılmış, ancak müşteri sorumluluğunda olmayan bir süreç sebebiyle iptal olmuş bir satış var. Bu durumda Birmot'un yapması gereken, stoklarda bulunan bir aracı -2011'le aynı fiyat olmasa bile- uygun bir fiyattan size vermek olmalı. Böyle birşeyi yapmadılarsa, (ki siz bir dövmedikleri kaldı diyorsunuz) eminim orada etki/tepki oluşmuş, tatsız bir muhabbet sonucu atışma büyümüştür. Çünkü Zincirlikuyu Birmot, Fiat'ın en kalburüstü satış ofislerinden biridir. Hemen dibinde Tofaş Genel Müdürlüğü vardır, ayrıca lokasyon itibariyle de müşteri memnuniyeti konusunda ödün verilmemesi gereken yerlerden biridir. Bu sebeple orada satış müdürünün dediğiniz gibi alaycı bir tavırla yaklaşacağına pek değil hiç ihtimal vermiyorum.

Yani sizin mesajınızdan Birmot'u (birmod değil) direk olarak suçlayacak pek bir done çıkaramadım.

ARKADAŞIM FİAT SERVİSİNDE SANIRIM YÖNETİCİSİN BELLİ ETMİŞSİN KENDİNİ GİDİPTE AĞRIMAZ BAŞIMIZI AĞRIYA SOKMAK İÇİN ANTREMAN YAPMIYORUZ DEĞİLMİ?

Uzaklaştırılmış
4 gün cezanın,
1 gün 7 sa. 24 dk. kadarı kaldı.
2 Ocak 2013; 16:42:03 

O araba tırdan düşüp devrilmedi başkasına sattılar onu

1052 Mesaj
2 Ocak 2013; 18:22:20 

quote:

Orijinalden alıntı: mavinotebookservisi

ARKADAŞIM FİAT SERVİSİNDE SANIRIM YÖNETİCİSİN BELLİ ETMİŞSİN KENDİNİ GİDİPTE AĞRIMAZ BAŞIMIZI AĞRIYA SOKMAK İÇİN ANTREMAN YAPMIYORUZ DEĞİLMİ?

ARKADAŞIM? yöneticiSİN?

Çabuk samimi olduk.. gel otur yanıma bir çay içelim seninle..

Keşke Fiat gibi bir şirkette yönetici olsam, daha ne?! En azından burda böyle absürt konulara cevap atarak vakit geçirmem.

Ama şunu anladım, iki kelimeyi bir araya getirip cümle kurmakta zorlanıyorsun; orada geçen konuşmayı, yarattığın gerginliği de az çok tahmin edebiliyorum.

2455 Mesaj
2 Ocak 2013; 18:26:12 

quote:

Devlet ne alaka?

518 Mesaj
2 Ocak 2013; 18:51:33 

quote:

Orijinalden alıntı: mavinotebookservisi

Merhaba arkadaşlar. Birmod'da başıma saçma sapan bir olay geldi. Şikayetci oldum. Burada da şikayet yazımı eklemek istiyorum. Yorumlarınıza da açığım. Deskek yada bir fikriniz varsa sevinirim.
Şikayetvar sitesinde yazdığım yazıyı ekliyorum. İlginize telekkürler...

http://www.sikayetvar.com/firma/detay/birmot

şikayetvar sitesinin birmot ismi kısmında şikayetiniz gözükmüyor. şikayetinizi başka kısma mı yazdınız?

1476 Mesaj
2 Ocak 2013; 19:35:41 

quote:

devletin suçu nedir tutsun birmoda 657e tabi memur mu atasın?

5401 Mesaj
2 Ocak 2013; 20:49:39 

Avrupada, Amerikada gelişmiş Ülkelerde işletmeler vatandaşa karşı bu kadar hassas davranıyorsa bu işletmelerin vizyonundan çok oldukça caydırıcı cezalardan korkmalarından dolaydır. Siz tahmin edebiliyormusunuz bu olayın bir londrada yada californiyada bir showroomda yaşanmasını? O adamlar bizden çok mu medeni? Hayır diğer her konuda olduğu gibi vatandaşın hakkını devlet çok iyi gözetiyor. İlk mesajımı bu yüzden yazdım ve anlaşılmadığı için açıklama ihtiyacı hissettim, umarım net bir şekilde ifade edebilmişimdir. Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.

Opel Astra H 1.3 cdti / 2013 Skoda Fabia 1.2/ Sony Alpha A57 / HP DV6 1235 et/Lenovo U310 / İpad Mini Retina wifi 32GB / İPhone 4 16 GB / Nokia Lumia 520 / ASUS MS238H 23" LED/ İbanez GRG 170dx / Philips - LivingColor/

8117 Mesaj
2 Ocak 2013; 21:18:29 

quote:

Orijinalden alıntı: captainzed

http://www.sikayetvar.com/firma/detay/birmot

şikayetvar sitesinin birmot ismi kısmında şikayetiniz gözükmüyor. şikayetinizi başka kısma mı yazdınız?

şikayeti yeni yazdıysa 2-3 güne anca onaylanıyor. direkt gözükmez.

Hp G62-B01ET
Logitech Anywhere Mx
Samsung Galaxy Young S6310

4201 Mesaj
2 Ocak 2013; 21:38:53 

Olayi biraz daha anlasilir yazarsaniz sizin icin daha iyi olur. Mesela su baslangictaki takas sisini 2500 TL dusuge verme isini ben hic anlamadim.

Mesela adamlar araba tirdan dust dedikten sonra ne onerdiler. Al kaporani git mi dediler yoksa araci tamir edelim daha ucuza mi verelim dediler, yoksa gel sana 2012 modeli daha pahaliya mi verelim dediler. Bu ayrintilari yazarsan iyi olur, yoksa yazdigin sadece suclama olur onun yerine olayi anlatacaksin ve hakliligini gostereceksin.

Adamlar tam olarka ne dediler seni nasil rencide ettiler, bunu da biraz aciklasan daha iyi olur.

Bu sekilde yazarsan cok daha etkilyici olur ve daha cabuk cevap alirsin. Ben yazini 5-6 kere okudum yine de en bastaki 2500 TL olayini anlayamadim. Kimse de oturup 5-6 kez okumaz bir kere okur anlamadim der gecer gider.

2014 Jeep Grand Cherokee
2013 Bmw 328i Modern line

295 Mesaj
2 Ocak 2013; 23:19:34 

TOFAŞ'ın, o bayiliği iptal etmesi gereklidir. Bir satıcı istersen bilmem ne müdürü olsun, Müşteriye yukarıda arkadaşın anlattığı gibi davranamaz. Davranırsa o bayilik kapanır, bayilik kapanmıyorsa da o müdür diye tabir edilen şahıs işten kovulur. Türkiye'de hiçbir satıcı müşteriye böyle davranamaz. Davranırsa hanyayı konyayı görür. Kısaca bayilerin müşterilere üçkağıtçılık yaptıkları bilinen mevzu idi. Mesela ben ismi lazım değil sıfır diye teşhirde belki 100bin km. kullanılmış araç bile satıldığını gördüm. Nasılmı? Araç bakmaya gittiğiniz de mutlaka aldığınız veya teşhirdeki aracın tabanına eğilip bakınız arkadaşlar. Sıfır ile kullanılmış aracın tabanı hemen belli olur. Kullanılmış, boyanmış, kazalı vs. olupta millete sıfır diye yutturulduğu bilinmeyen birşey değil yani.

Chevrolet Lacetti CDX

3311 Mesaj
2 Ocak 2013; 23:32:45 

Kardeş kusura bakma ama yazdığın yazıdan birşey anlaşılmıyor.

Daha açıklayıcı bir şekilde yazabilirsen sağlıklı yorum yapabiliriz.

Bu arada yukarıda biriside olayı devlet'e maal etmiş

5623 Mesaj
3 Ocak 2013; 0:03:48 

Biraz daha detaylı ve özenli anlatabilir misiniz?
Yardımcı olabilir miyim diye düşündüm, bir şeyler yazayım dedim.
Ama yazdıklarınızı tam anlayamadım.

Ve yukarıdaki yorumları gördüğümde anladım ki, yalnız değilim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.453