Şimdi Ara

AMD bir üst düzey yöneticisini daha kaybetti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
88
Cevap
0
Favori
1.939
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD bir üst düzey yöneticisini daha kaybetti

AMD'de üst düzey yöneticilerden biri daha şirket ile yollarını ayırdı. 25 yıldır AMD çatısı altında görev yapan ve son olarak  Ürün Tasarım Mühendisliği'nden sorumlu başkan yardımcısı olarak çalışan Michael Goddard, Samsung'a geçiyor. 90'lı yıllarda Dirk Meyer'in efsanevi işlemci geliştirme  takımında yer alan ve AMD'nin en güçlü olduğu dönemlerde ciddi katkıları bulunan Goddard, Samsung'un Austin-Teksas'taki işlemci üretim tesislerinde başkan yardımcısı ve sistem mimarı sıfatlarıyla görev yapacak.

Kısa bir süre önce çalışanlarının %15'iyle yollarını ayıran AMD, süreç içerisinde kıdemli yöneticilerinin bir kısmını kaybetmiş, bir kısmı da Lenovo'dan gelen mevcut tepe yöneticisi Rory R. Read tarafından kovulmuştu. Kısa bir süre önce GPU tarafındaki lider isimlerden Eric Demers'in de Qualcomm'a geçiş yaptığı AMD'yi, bazı eski çalışanlar daha önce mühendisler tarafında üzerinde uzun uzun çalışılan kritik tasarım detaylarının artık otomasyon araçları ile hazır olarak tamamlandığı iddiasıyla suçlamışlardı.

• beter olsunlar.. amd kadar antipatik bir firma yok. kendi boylarına bakmadan koskoca intel ile it dalaşına giren bir firmaydı.
  • Kan degişikligi iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

beter olsunlar.. amd kadar antipatik bir firma yok. kendi boylarına bakmadan koskoca intel ile it dalaşına giren bir firmaydı.

Sen Nasıl bir canlı türüsün merak ediyorum Fotograflarını ve biografini paylaşsana..!!
  • Öldü sandım.

• quote:

beter olsunlar.. amd kadar antipatik bir firma yok. kendi boylarına bakmadan koskoca intel ile it dalaşına giren bir firmaydı.

sen hangi dünyadansın kardeş ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Erchamion

Öldü sandım.

bende
  • Yeter artık batsın, bitsin, yok olsun da kurtulalım şu şirketten

• O değil de bu Rory R. Read cidden firmayı iflasa sürüklüyor gibi geliyor bana.

Adam geldiğinden beri başarılı alanlarda da sorunlar baş gösterir oldu. Firmadaki en sağlam isimler gitti. 2013 için ciddi bir gelişim yaşanmayacak (resmi yol haritasına göre). Bu vatandaşın ne yapmaya çalıştığını pek anlayamadım ben.
  • quote:

Fanatiklik bu kadar mu olur. Sanırsın Intel parayla tutmuş...

Başlığı okuyunca adam öldü sandım :) Samsung zaten sürekli büyüyen, dünyanın en büyük 2. yonga üreticisi, kalifiye mikroişlemci tasarımcılarına ihtiyaç duyması normal. AMD en hızlı işlemciyi üretmiyor uzun zamandır ama her daim fiyat/performans işlemcileri, ekran kartları ve APU'ları üretiyorlar. Takdir ettiğim bir firmadır. Zaten AMD olmasa İntel İsraildeki fabrikalarına yenilerini ekler, Başka seçenek olmadığından fahiş fiyata Pentium işlemci almak zorunda kaldığımız yıllara döneriz.
  • quote:

Intel'in ceo'su konuştu. Alkışlayalım.

Sizin kafadakilere i3 işlemcileri bin liraya satmak lazım.
  • quote:

Sakin ol sampuan !
  • E yuh artık, bu haberi şimdi mi veriyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: senol2985

quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis beter olsunlar.. amd kadar antipatik bir firma yok. kendi boylarına bakmadan koskoca intel ile it dalaşına giren bir firmaydı.
    Sen Nasıl bir canlı türüsün merak ediyorum Fotograflarını ve biografini paylaşsana..!!

Katil bulundu :p

• quote:

Orijinalden alıntı: carter

quote:

Intel'in hiçbir CEO'su AMD'nin batmasını istemez. Eğer isterse zaten bunu yapması çok zor olmaz.
  • quote:

quote:

Sizin kafadakilere i3 işlemcileri bin liraya satmak lazım.

Teknolojiden anlamayanlarin secim yaparken 2 kriteri vardir genelde.

1- Agirsa iyidir.

2- Pahaliysa iyidir

Arkadas 2. gruba dahil muhtemelen F/P denen seyden haberi yok herkesin babasi muhtar saniyor. Herhangi bi sektorde "Tekel" olmanin son kullanicinin nasil kaziklar yemesine sebep oldugunun farkinda degil.

• AMD'nin intel'e yapacağı atağı beklerken masaüstü bilgisayarlar'ın devri geçti arkadaş..

• 25 yıldır burda bence cok bile durrmuş yeni fikirler yeni
    projeler lazım yeni kişiler lazım bence gecbile kalmış amd bence

• quote:

Orijinalden alıntı: M@U

Amd batarsa en başta tüketiciler yanar.

quote:

Orijinalden alıntı: LoST_PaTRoL®

Aynen öyle hocam. Bunun en basit örneği TTNet, adamlar istedikleri gibi at koşturuyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

quote:

Intel'in hiçbir CEO'su AMD'nin batmasını istemez. Eğer isterse zaten bunu yapması çok zor olmaz.

Ne alaka, kim çalıştığı alanda rekabet ister ki? Tek olmayı, rakipsiz olmanın rahatlığıyla istediği fiyattan ürününü satmayı neden istemesin intel? Ayrıca Intel zaten AMD'yi batırmak için elinden geleni legal illegal yapmakta. Rekabet kurulunun intele üreticilere AMD işlemci kullanmamaları için baskı yaptığı için kestiği ceza var. AMD'yi 1 milyar dolarlık tazminat ayakta tutuyor :)

quote:

Orijinalden alıntı: IhtiyarDelikanli

AMD'nin intel'e yapacağı atağı beklerken masaüstü bilgisayarlar'ın devri geçti arkadaş..

Masaüstünün devri geçmez, özellikle yüksek detayda full hd oyun oynamayı seven PC oyuncuları varken

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.