Şimdi Ara

anakart bios güncelleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • GİGABYTE 8S648 -L ANAKARTIMA MIN BİOS GÜNCELLEMESİNİ
    @BIOS GÜNCELLEME PROGRAMINI ANAKArT CD'İMDEN
    YÜKLEDİM.iNTERNETTENDE GA-8S648-L-F2
    GÜNCELLEMESİNİ DİSKETTE YÜKLEDİM.DAHA SONRA DİSKETTEKİ YÜKÜ PROĞRAMI KULLANARAK BİLGİSAYARA YÜKLEDİM.
    YÜKLEME TAMAMLANDIKTAN SONRA İSE
    BİLGİSAYARI KAPAT UYARISINDA BULUNDU.BİLGİSAYARI
    KAPATTIM.FAKAT ŞU ANDA BİLGİSAYARIM TEKRAR
    AÇILMIYOR.CD Yİ OKUMAYA ÇALIŞIYOR AMA
    OKUYAMIYOR.MONİTÖRE GÖRÜNTÜ GELMİYOR,KLAVYE VE
    MAUSA DA ELEKTİRİKSEL GÜÇ GELMİYOR. ANAKARTIN ÜZERİNDEKİ LEDLERDE ÇALIŞMIYOR NE GİBİ
    İŞLEM YAPMAM GEREKİYOR. BANA YARDIMCI
    OLURMUSUNUZ. DESTEĞİNİZE GERÇEKTEN İHTİYACIM
    VAR.

• muhtemelen yanlış bir anakartın biosunu yükledin bios uçtu yani bios yazabilecek bir teknik servis bulup yeniden yazdıracaksın
  • ARKADAŞIM ANAKARTIN BİOS PİLİNİ ÇIKAR BİR ON DAKİKA KADAR BEKLE TAK KENDİNE RESTART ATACAKTIR BELKİ DÜZELEBİLİR
  • jumper kullanatak cmosu sıfırlamak da işe yarasa gerek...
  • geçmiş olsun. bios yazılımı anakartın açılması için gerekli yazılımdır, anlattıklarına göre silinmiş gözüküyor, silindi ise senin yapabileceğin bir şey yok, eprom yazan bir bilgisayarcıya gidip anakarata yeni yazılım yükletecen,
    bios güncellemesi yapılırken yanlış bios updatelerinde sistem uyarı verir bu uygun değildir diye, artı elektrik kesilmesi vs olmadığı müddetçe yazılım güncelleştirmesi pek sorun çıkartan bir durum değildir, şaşırtıcı doğrusu.
  • anakart kitapçığını oku bios geri almayla ilgili kısım var mı diye. bazı anakartlarda biosu geri alabiliyosun. (ama ben hiç denemedim)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.