Şimdi Ara

Dizüstü PC Windows Kurulumu ? <CD ROM YOK> Acil Yardım..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bir dizüstü bilgisayara win95 kurmam gerekiyor. Bilgisayar çok eski ve cd-rom yok. Başka bir bilgisayardan win95 dosyalarını hdd ye atıp yüklemek istiyorum. Ama, nasıl bağlanacağı konusunda bir bilgim yok. Eterneth ve usb yok bilgisayarda.. Standart com portları var.
    Yardımlarınızı fikirlerinizi bekliyorum..

Saygılarımla,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NT_TeaM -- 7 Mayıs 2006; 17:36:31 >

• nasıl olabilirki hdd'den nasıl kuracaksın
    ?
  • iki tarafı com olan kablolardan bul onlarla bağlanabiliyorlardı hatırladığım kadarıyla
  • Asagidaki gibi seri portu usb olarak kullanmani saglayan dönüstürücüler (adapter) vardi. Bulabilirsen isini görür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doganza -- 7 Mayıs 2006; 20:13:44 >
  • WinPeAcE, bildiğim kadarı ile gerekli olan kurulum dosyaları yüklenince oluyor.

ae_, com'dan com'a kablo mevcut, ancak henüz bağlamadım ne olur ne olmaz diye :)) Bu comdan coma olayı için bir program vs. var mı? Yoksa direk bağlayınca oluyor mu?

doganza, ilk etapta elimde var olan malzemelerle yapmayı planlıyorum. Çünkü masraf edilebilecek gibi bir ürün değil pc :)) sadece 95 i kurucam onu çalıştırıcak. Bu comdan usb olayı yerine bende olan comdan coma kablo işimi görür gibi görünüyor şimdilik.

Bu iş için programa vs. ye ihtiyaç varmı?

Saygılar
  • Comdan coma yada LPT den LPT ye transfer edilebilir fakat onların kablo iç bağlantıları farklıdır her kablo olmaz, 4-5 sene önce kullanırdım bende birde programı vardı data transfer etmek için, bu bir yöntemdir fakat ilgili kabloyu bulman veya yaptırman gerekir, en güzel yöntem diski çıkartıp USB kutuya takıp herhangi bir pc den dataları diske atabilirsin, bunu içinde USB kutuya ihtiyacın olacak 20$ civarındadır.
  • Cevaplar için teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.