Şimdi Ara

W7 64 bitten W XP SP 3 e geçtim oyun kasıyor.win 7 64 bit kurulmuyor !

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 hafta öncesine kadar bilgisayarımda windows 7 ultimate 64 bit yüklüydü.Oyun performansından memnundum.Aslında her şeyinden memnundum.çok güzel süper bi ,işletim sistemiydi benim için her yönüyle.Aradan uzun zaman geçtiği ve bilgisayarda yavaşlamalar sezdiğim için (oyunlarda değil) format atmaya karar verdim.Yine windows 7 ultimate 64 bit kurucaktım.Format cd sini daha önce hem kendi bilgisayarımda hem de başka bilgisayarda kullanmıştım çalışıyordu.Kuruluma başlayıp hard disk seçme bölümüne geldiğimde 3 yerel diskimden sadece bir tanesi gözüküyordu o da 100 mb idi.yükleyemedim daha sonra bilgisayarı yeniden başlattım.Bootmgr is missing hatası aldım.Onu da minixp programıyla 3 yerel diski birleştirip biçimlendirerek çözdüm ve tekrar kuruluma başladığımd hard diski gördü.kuruluma başladım.windows dosyaları genişletiliyor falan diyip bir süre sonra bilgisayarı yeniden başlatıp kuruluma öyle devam ediyor ya.işte yeniden başlatınca kuruluma devam etmedi.windows failed to start. a recent hardware or software change might be the cause.bunun gibi bir hata çıktı siyah ekranda.Başka bir windows 7 format cd si indirdim yazdım cd ye (farklı kaynaktan) o da aynısı oldu.çaresiz win 7 32 bit yükledim.ama bilgisayar öyle kötü olduki oyunu (pes 2013) 800x600 de ve düşük grafik seviyesine aldığımda bile kasıyordu (normalde 1280x720 yüksek ayarlarda oynardım).ayrıca çok ufak şeylerde bile kasıyordu.Yine 64 bit windows 7 kurmayı denedim aynısı oldu.Mecbur xp kurdum.(XP den de 64 bit win 7 kurmayı denedim yine aynı oldu.)XP normal bir sorun yok kendisinde ama XP de de pes 2013 ten düşük performans alıyorum.800x600 de ancak kasmıyor.Ama arkadaşlar oyunun kasması biraz farklı.yani mesela 1920x1080 e alırdım eskiden donanım yetersizliğinden kasardı.Ama yavaş yavaş takıla takıla oynanırdı.Bu öyle değil.mesela replaylarda pes logosu geliyor bir süre ekranda kalıyo fln sanki yazılımsal bir sorun gibi (önceden olmazdı öyle şeyler.)Yani arkadaşlar sizden istediğim yardım XP de bu kasmanın sebebi ne olabilir nasıl çözebilirim ?Ama daha da önemlisi şu windows 7 64 bit i kurmanın çözümünü bulsanız çok çok güzel olacak.çünkü çok güzeldi 64 bit.şimdi 32 bit win 7 ve xp yetersiz kalıyor .yardım ederseniz inanılmaz sevinirim...

Sistem Özellikleri:

İntel Core 2 Quad Q8200 2.34 GHZ
    3 GB Ram
    1 GB Nvidia GeForce 9400 GT Ekran kartı
    931 GB Harddisk

• Bilgisayarınızın yavaş çalışmasının sebebi açık donanımlarınız yetersiz.Ayrıca pes 2013 ü de o ekran kartı ile en düşük ayarda anca oynarsınız.Windows 7 64 bit i kurma sorununuz ise işletim sisteminin korsan olmasından kaynaklanıyordur büyük ihtimal.Sana önerim orjinal bir işletim sistemi alman ve donanımlarını güncellemen dir.
  • arkadaşım sen bilgisayardanmı anlamıyorsun 32bit win7 nasıl yetersiz kalıyor sanki 8 gb ramin var kur işte w7 32biti. xp diye birşey kaldımı artık Allah aşkına 2 3 saat uğraşıyorsun adam olması için gerekli şeyleri sırasınca tek tek elle yüklemen lazım. virüslere çok açık bir sistem en ufak şeyde bozuluyor system dosyaları.

win 7 32bit kur ekran kartı driveri yükle. directx son sürümü yükle. ondan sonra tekrar dene ama çok fazla hata almışsın kurulum esnasında bilmiyorum hdd kaynaklı bir sorun olabilir sıfırlama programıyla sıfırla diyecemde 930gb 1günden fazla sürer. cd den değilde usbden kurulum yap birtane 8gblık usb bul. belki dvd romunda sorun var tam okuyamıyor belki cd çizik tam okunmuyor vs. usb ile hem daha hızlı hem daha güzel kuruluyor.

program ve resimli anlatım için tıkla. bizzat ben düzenledim hiçbir sorun çıkmıyor bu şekilde kur. 8gblik bir usb lazım ama. veya senin w7 x86 sadece oysa daha düşük usblere kurabilirsin sana kalmış.

http://www.mediafire.com/?ui5askyv554bp3q

he birde yukardaki arkadaşın dediği gibi sisteminden çok birşey bekleme dediklerimi yap olmazsa yapacak birşey yok parça update gerekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 29 Aralık 2012; 15:07:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

arkadaşım sen bilgisayardanmı anlamıyorsun 32bit win7 nasıl yetersiz kalıyor sanki 8 gb ramin var kur işte w7 32biti. xp diye birşey kaldımı artık Allah aşkına 2 3 saat uğraşıyorsun adam olması için gerekli şeyleri sırasınca tek tek elle yüklemen lazım. virüslere çok açık bir sistem en ufak şeyde bozuluyor system dosyaları.

win 7 32bit kur ekran kartı driveri yükle. directx son sürümü yükle. ondan sonra tekrar dene ama çok fazla hata almışsın kurulum esnasında bilmiyorum hdd kaynaklı bir sorun olabilir sıfırlama programıyla sıfırla diyecemde 930gb 1günden fazla sürer. cd den değilde usbden kurulum yap birtane 8gblık usb bul. belki dvd romunda sorun var tam okuyamıyor belki cd çizik tam okunmuyor vs. usb ile hem daha hızlı hem daha güzel kuruluyor.

program ve resimli anlatım için tıkla. bizzat ben düzenledim hiçbir sorun çıkmıyor bu şekilde kur. 8gblik bir usb lazım ama. veya senin w7 x86 sadece oysa daha düşük usblere kurabilirsin sana kalmış.

he birde yukardaki arkadaşın dediği gibi sisteminden çok birşey bekleme dediklerimi yap olmazsa yapacak birşey yok parça update gerekli.

beni yanlış anlamızsın.ya da ben yeksik anlatmışım.win 7 32 bit te bi sorun vardı.normal değildi.normal win 7 32 bit i biliyorum tabi ki güzel ama benim yüklediğimde büyük sorunlar vardı.o yüzden son çare XP yi yükledim.W7 varken niye XP kullaniyim yoksa.

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayasa

beni yanlış anlamızsın.ya da ben yeksik anlatmışım.win 7 32 bit te bi sorun vardı.normal değildi.normal win 7 32 bit i biliyorum tabi ki güzel ama benim yüklediğimde büyük sorunlar vardı.o yüzden son çare XP yi yükledim.W7 varken niye XP kullaniyim yoksa.

büyük sorunlar niye birtek sende oluyor peki ? milyon kişi kullanırken.
  • quote:

quote:

arkadaşım sen bilgisayardanmı anlamıyorsun 32bit win7 nasıl yetersiz kalıyor sanki 8 gb ramin var kur işte w7 32biti. xp diye birşey kaldımı artık Allah aşkına 2 3 saat uğraşıyorsun adam olması için gerekli şeyleri sırasınca tek tek elle yüklemen lazım. virüslere çok açık bir sistem en ufak şeyde bozuluyor system dosyaları.

bir de parça uptade derken ? anlayamadım.

• quote:

quote:

bak arkadaşım.bu bilgisayarda önceden de win 7 32 bit kullanmışlığım var.normal şeklini biliyorum.ama bu sefer kurduğumda sorun oluştu.belki cd de hata vardı ya da kuulumda bir şey oldu bilmiyorum.ama normal win 7 32 biti biliyorum nasıl çalıştığını.şu gereksiz detayda inat etmenin sebebini anlayamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1200gs

quote:

bir de parça uptade derken ? anlayamadım.

donanım upgrade

format atınca driver genius adlı programı yükleyip bütün sürücüleri güncellemiştim.
  • 32 bit w7 kurulup 64 bit w7 kurulamamasının sebebi dvd yada dvd rom gibi görünüyor
  • quote:

quote:

quote:

bak arkadaşım.bu bilgisayarda önceden de win 7 32 bit kullanmışlığım var.normal şeklini biliyorum.ama bu sefer kurduğumda sorun oluştu.belki cd de hata vardı ya da kuulumda bir şey oldu bilmiyorum.ama normal win 7 32 biti biliyorum nasıl çalıştığını.şu gereksiz detayda inat etmenin sebebini anlayamadım.

o zaman başka bir cd ile kur veya başka iso indir onu usb ile kur diyorum işte bende.

• quote:

quote:

quote:

quote:

o zaman başka bir cd ile kur veya başka iso indir onu usb ile kur diyorum işte bende.

tamam deniyorum birazdan

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.