Şimdi Ara

Yaşlılara hitap eden Raku Raku akıllı telefonu ABD ve Avrupa'da satışa sunuluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yaşlılara hitap eden Raku Raku akıllı telefonu ABD ve Avrupa'da satışa sunuluyor

Fujitsu'nun NTT DoCoMo operatörü ile ortaklaşa ürettiği ve yaşlıların kullanımı için tasarlanan Raku Raku akıllı telefonu, yaz döneminde Japonya'da pazara sunulduktan sonra, yeni yıl için ABD ve Avrupa'nın yolunu tutacak.

Raku Raku Japonca'da rahat ve kolay anlamına geliyor. 1.4GHz hızında çalışan bir işlemciye sahip modelde, 4 inçlik 800 x 480 piksel çözünürlükte ekran, 8MP kamera ve Android 4.0 işletim sistemi sunuluyor. 

Modelde optimize edilmiş bir arayüz bulunuyor. Tek bir ana ekran aşağıya doğru kaydırılıyor ve en çok kullanılan fonksiyonlar yukarıdan başlayarak aşağı doğru sıralanıyor. En üstte büyük bir telefon butonu, eposta, rehber ve hava durumu widget'i görülüyor. Hemen altında ise ilk aranacak 3 numara sayılara atanıyor. Kendi telefon numaranızı görebileceğiniz bir buton, önemli servislere hızlı erişim ana ekranda sunulan kolaylıklar.

Telefon özel bir ses işleme tekniğine sahip. Gürültü azaltıcı özelliğin yanında karşıdan gelen sesi yavaşlatarak kullanan kişinin daha net duymasını sağlıyor. 

Fujitsu, modelin hitap ettiği kitle bakımından satışından oldukça umutlu. Raku Raku'nun da katkısıyla Fujitsu, bu yıl 8 milyon akıllı telefon sevkiyatı, gelecek yıl ise 10 milyon akıllı telefon sevkiyatı yapmayı planlıyor. 

• Bir an altın kaplama Nokia C7 sandım...:)

• Gerçekten mantıklı, annemi düşünüyorum gerçekten rahatlıkla kullanır bu telefonu. Hatta en son benim One X'imden istiyordu Kullanışlı gözüküyor, tabii fiyatı da önemli burada, ne kadar olacağı belli değil sanırım?Bir de batarya ne kadar gidiyor? Annem her gün telefonu şarj etmeyi unutur.
  • Telefonu sadece arama yapmak için alanların da tercihi olmalı. Param var deyip iphone ya da s3 almaları çok saçma. Tam yaşlıların ve hızlı bir şekilde arama yapmak isteyenlerin telefonu olmuş. Gerçi hemen her şey yazılımsal bu cihazda. Herhangi bir android telefonda da yapılabilir bunlar. Bu yönden bakınca pek de bir havası yok.

• Zaytung haberi zanettim..
  • masada yanina kavun peynir iyi yakisir.

• Ilginc

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şiddeti artırılmış esefle kınıyorum yaşım 65 ama bana 4 çekirdekli 1.4 GHz işlemcili telefon lazım.
  • Anneme bundan lazım.

• 9 yaşinda olmama rağmen iphone 5 ten daha çok ilgimi cekti :(

• quote:

Orijinalden alıntı: enaz3posta

9 yaşinda olmama rağmen iphone 5 ten daha çok ilgimi cekti :(

Nick - mesaj uyumunda gelinen son nokta

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tek bir ana ekran aşağıya doğru kaydırılıyor ve en çok kullanılan fonksiyonlar yukarıdan başlayarak aşağı doğru sıralanıyor.

• Yaşlı insanlar arasında moda olabilecek potansiyele sahip bir telefon. :)
    İyi düşünülmüş..

• Bence bosuna gelistirmisler giris seviyesi bi windowsphone 8 cihazı cok daha iyi is gorur. Sistem butunuyle buyuk ttasarlanmis

• Alın bir telefonu, buna benzeyen bir çok launcherden birini yükleyin. Tamamdır.

• android zaten yaşlılar için değil mi :) daha neyini özelleştiriyor :P

• arayüz wp8'den çakma.

• Bir de pili güçlü bir şey koyacaklar. Yaşlılar zaten çok aktif kullanmaz, 3-4 gün gidecek. Süper bir şey olur.
  • pratik !

• Arkadaş yaşlılar salak değil ki böyle oyuncak telefon gibi ellerine tutuşturalım. Almanya'da yaşını başını almış birisini tanıyorum hatta dede bile diyorum, adam en sonunda "insan teknolojik aletlerle uğraşmak istemeyince yaşlandığını anlıyormuş" lafını ortaya koydu. Aradan geçen süreden sonra kendisine adam akıllı telefon alıp 1-2 gün başında durarak neyin nasıl olacağını gösterdik şimdi benden iyi kurcalıyor telefonu. Ben şahsen adamın o lafından sonra çok şaşırmaya başladım, insanlar salak değil ki yaşlı statüsünde ayrım yapalım. Biz pratik olarak kullandığımız şeyleri onlar da yarısına kadar kullanabilecek kapasitede, elleri sakat değil ki "sakat" statüsünde bir şeyler üretmiyoruz. Arada dağlar kadar fark var, ben yaşlılığımda bu haberi görsem yaşımdan utanırdım vallahi. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Amedra -- 26 Şubat 2013; 9:42:08 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.