Şimdi Ara

Kişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet Yöntemleri (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.238
Cevap
62
Favori
172.615
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizin taktiği deneyeceğim bakalım.
  • Bu operatörler adam olmaz. Mevcut Avea hattımda sms kısıtlaması uyguladığım için ve firmalara numaramı vermek istemediğim için yedek hat almaya karar verdim. (Standart tarife kullanacağım için turkcell baştan kaybetti) Faturasız hat için avea 45 lira, vodafone 41 lira fiyat verdi. Daha ucuz olduğu için 7 mart'ta vodafone faturasız hat aldım. Bu hattı sadece ösym, aöf, e-devlet ve btk'ya kaydettim. Abonelik sözleşmesinde veri işlemeyi kesinlikle işaretlemedim. Aktivasyondan sonra da ayrıca IPTAL yazıp 1000, VAZGEC yazıp 4000'e gönderdim. Bununla da yetinmeyip, müşteri hizmetlerine kişisel bilgilierimin hiçbir zaman hiçbir suretle hiçbir üçüncü kişiyle paylaşılmasına izin vermediğime dair mail attım. Gelen cevapta kesinlikle üçüncü kişilerle paylaşılmadığı yazılıydı.

Fakat dakika bir gol bir spam geldi, hem de 3 ay numara taşıma imkanım olmamasına rağmen AVEA'dan Numaramı kendilerine taşımamı bekliyorlar.

Ben de BTK'ya bütün kanıtlarla şikayetimi yazdım. Sonuç alacağımı tabiki de sanmıyorum ama bu işe bir çözüm bulunması lazım.

• Dr. Boone kullanıcısına yanıt
    İnanılmaz gerçekten. Bu demek oluyor ki, o "reklam mesajları istememe olayları" ve "tamam efendim, paylaşılmayacak" durumları tamamen faso fiso. Kimseninde umrunda değil. Hayır, numarası gözükse en azından engelleriz, onu bile yapamıyoruz. Lanet olsun bu sisteme de, bu sisteme izin verenlere de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Rondo9

İnanılmaz gerçekten. Bu demek oluyor ki, o "reklam mesajları istememe olayları" ve "tamam efendim, paylaşılmayacak" durumları tamamen faso fiso. Kimseninde umrunda değil. Hayır, numarası gözükse en azından engelleriz, onu bile yapamıyoruz. Lanet olsun bu sisteme de, bu sisteme izin verenlere de.

geçenlerde açık numaradan mesaj geldi. btk ya şikayet ettim. adamlar bana operatörümle görüşüp reklam mesajını engelleyebileceğimi söylüyo. yaa kardeşim diyorum ben mesajın gelmesinden değil sim kart kullanarak reklam mesajı atan firmayı şikayet ediyorum diyorum ama bana hala bu mesajı engelleyebileceğimi söylüyolar..

Ülkede BTK kadar gereksiz, işe yaramaz ve önemliymiş gibi görünen başka bir kurum daha yok. hiç bir halta yaramıyorlar. boynunda 4 farklı ip bağlı olan, ve bu iplerin ucunun da büyük operatörlerde olduğu bir köpekten farksızlar.. kim ne tarafa çekse o tarafa gidiyolar..

• http://www.turkcell.com.tr/servisler/smsengelleme

şu hizmet mükemmel Avea'da yokmu böyle birşey. Sırf bu var diye Turkcell'e geçilir.
  • Poyrito P kullanıcısına yanıt
    Avea'da sadece çağrı engelleme var.
  • ds damat dominos sürekli mesaj atıyor ne yapabilir? sikayetvara yazdım sonuç alamadım.
  • leonidas26 kullanıcısına yanıt
    Savcılığa başvurabilirsiniz.
    yok hocam ondan bir şey çıkmaz. çünkü ortada suç yok. reklam amaçlı. bakanlığın verdiği ceza falan vardı. haberlerde çıkmıştı. hangisi ise ona şikayet edelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Avea'da sadece çağrı engelleme var.

Madem AVEA'da yok hocam.
    Peki SMS Engelleme ve gelen SMS'i direk silme programı varmı?
    Yani Dominos atıyor benim SPAM kutuma düşüyor mesaj,
    Direk silinsin gelir gelmez olmaz mı
  • leonidas26 kullanıcısına yanıt
    Nasıl suç yok. Suçları size sıralayayım: Kişisel bilgi hırsızlığı, telefonla taciz, huzur ve sükuneti bozmak
  • Poyrito P kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız uygulamanın ayarlarını kurcalayın. Direk silme seçeneği vardır belki.
    şimdi hocam şöyle bir durum var saydığınız suçların maddi ve manevi unsurları var. bunlar gerçekleşmeden suç oluşmuş olmaz ve savcılık da kovuşturmaya yer olmadığı yani halk arasındaki adıyla takipsizlik kararı verir. mesaj gelen mağazaların hepsinden daha önce alışverişimiz olduğu için mesaj atıyorlar. kişisel bilgi hırsızlığı olmuyor. telefonla taciz diye bir suç zaten yok. taciz suçu ise cinsel suçtur konuyla alakası yok. huzur ve sükuneti bozmak da gürültü koku vb. sürekli kasten yaparak kişileri rahatsız ederek olur. bu mesajları firmalar haftada 1 atıyor. ama çok farklı firmalar attığı için her gün geliyor. yani hukuksal açıdan söyle sandığınız gibi savcılığa şikayet edin çözülür tarzı bir uygulama yoktur. yanlış bilgilendirme olmasın. Gümrük ve ticaret bakanlığıydı sanırım idari para cezası verecekti galiba. tam bilemiyorum şimdi. nereden nasıl şikayet edilecek bir öğrenebilsem. tabi bu uygulama başladıysa.

• Arkadaş herkes buraya taciz eden firma,kişi veya kuruluşları eklesin.Biz de bir veri tabanı oluşturup gerekirse savcılığa şuraya buraya dilekçe bırakalım.Savcılık da bu dilekçelerin içinden çıkamayacağını anlayınca mutlaka bir yol bulunacaktır.Nasıl zamanında gündeme geldiyse yine gelecektir.Onu geçtim savcının,hakimin veya bürokratın da telefonlarına bu smsler gelmiyor mu geliyor..İlk ben başlıyorum.Herkes eklesin.Excele toparlarız bu herifleri.A dan Z ye indeksleriz.şikayetvar falan hikaye.Ordan ancak vatanpc,teknosa,dominos vb firmalar dönüş yapıyor.Atıyorum A partisinin miletvekili aday adayının attığı smsi nereye şikayet edeceğiz? Şikayetvara etsek kim geri dönecek? Bu işin sonu yok gibi.İyice boku çıktı bu işin.Güya yasa geçecekti noldu hani nerde?
  • ALBAY kullanıcısına yanıt
    Onlar kaçak numara veritabanı yapıyorsa biz de tacizci veritabanı oluştururuz. Konuyu ben başlattım, ilk eklemeleri ben yapayım. Burada sms ve çağrı olarak iki ayrı tablo oluşturalım. sms'lerde şöyle bir problem var, başlıksız olarak gönderenler numaraları kullan at yaptığı için numara sayısı çok olacaktır. Numara haricinde mesaj içeriğindeki firmayı da yazalım. Bu tablolar engelleme programı kullananlar için de referans olur. Numaraların yanına lütfen tarih ve saatini de belirtelim. Bu tabloları belli aralıklarla BTK'ya gönderelim.

İlk iki numara bir haftdır sürekli taciz ediyor, araştırma yaptığımda kredi dosya masrafını geri almak için kurulmuş dolandırıcı danışmanlık şirketleri olduğu anlaşılıyor:

0 212 905 15 21
    0 212 945 24 45
    0 850 455 01 11

Not: Bu olayla ilgili daha önce bir arkadaş google form dosyası oluşturmuştu. Bunu daha da geliştirip etkin bir biçimde doldurulmasını sağlayalım. Akşama formu oluşturup bağlantısını ilk mesaja eklemiş olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 18 Mart 2015; 11:41:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Poyrito

http://www.turkcell.com.tr/servisler/smsengelleme

şu hizmet mükemmel Avea'da yokmu böyle birşey. Sırf bu var diye Turkcell'e geçilir.

Bunu bile ücretli yapmış Turkcell. 0,99 TL / AY
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

quote:

Orijinalden alıntı: Poyrito

http://www.turkcell.com.tr/servisler/smsengelleme

Bunu bile ücretli yapmış Turkcell. 0,99 TL / AY

Değer hocam bence çünkü karşı taraf mesaj atınca mesaj reddedildi, ya da mesaj gönderilemedi diye hata alıyor :) Böylece peşinizi bırakıyor sülükler :)

• Windows Phone ve Avea kullanıyorum. SMS'leri tümden kapatma dışında bildiğim kesin çözüm yok. Ancak bankacılık işlemleri için tekrar aç-kapa yapmak bir süre sonra sıkıyor. Ülkede düzen böyle gittikçe, hiçbir yasal çözüm gelmeyeceğine emin olabilirsiniz. Pastadan payını almak varken, neden çözüm üretsinler ki. Mesajların büyük çoğunluğu başlıklı olanlar. Acemiliği yaptığım yerden bile mesaj geliyor nasıl aldılar numarayı bilmiyorum:))
  • **cyborg** * kullanıcısına yanıt
    Ben kodları hızlı aramaya ekledim, bankaya gireceğim zaman açıyorum şifre geldikten sonra kapatıyorum

Sms aktif: #35#
    Sms Devre dışı: *35*0000*16#

Bu şekilde iki tane kişi oluşturdum ve bu kişileri hızlı aramaya ekledim. (Blackberry 10)
    Valla akıllı tel olduğundan hızlı arama yok da ikisini kaydettim ardından ana ekrana sabitledim o da yeter:))

*35*0000*16# => SMS Engelle
    #35*0000*16# => SMS Aç
  • 
Sayfa: önceki 1718192021
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.