Şimdi Ara

Kişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet Yöntemleri (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.238
Cevap
62
Favori
172.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: basturkemin

Başladı yine cinsel gücü artırıcı fabrikadan satışçılar. "Fabrikadan cinsel performans" nedir yahu? Fabrikada üretim yaparken ürünleri mi deniyorsunuz? Mesajları gönderenleri bulsa, cinsel güç artırımına dahil örnekleri sergileyecek bir çok tanıdığım var. Slyvester Stallone'nin en kaslı haliyle bu adamlara dalması temennim.
    1 kutu Viegra hediyeliliymiş, yeni ilaç çıkmış Viegra diye haberimiz yok. Yahu 70 yaşında adamın telefonuna bile gönderiyorlar. Mesajları silerken ben utanıyorum, allahtan mesaj okumayı bilmiyor çoğu da.

Arayıp sipariş mi versem acaba ben de farklı adreslere? Hiç yoktan azıcık öcümüzü almış oluruz.

muhatap oldukça musallat olurlar hocam.

okumadan silin yada uğraşacak vaktiniz ve paranız varsa mahkemeye verin.

• geçmiş mesajları okudum da eklemek istediğim bir şey var sahibinden com da bir açık vardı. mantıksal bir açık; alışveriş yapmadan satıcının kişisel bilgileri (ad soyad, adres, tel ve email bilgisi) elde edilebiliyordu. şimdi o açığı biraz kapadılar(hala satıcıların ad soyadları ve adreslerine ulaşılabiliyor.) yoksa kişisel bilgileri paylaştıklarını zannetmiyorum.
    ek olarak yakın zamanda gelen bir spam mesajı paylaşıyorum. düzgün mesaj atmayı bile beceremiyorlar artık.

Kişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet Yöntemleri

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Sürekli tatil mesajları geliyor bana.

Bir de şu iki şarlatan sözde doktorun penis büyütücü ve azdırıcı reklamları

Telefonumu verip beni kampayalardan haberdar edin dediğim vatan bile ayda yılda bir sms atıyor

Bir gün o şarlatanın mesajına dönüş yaptım "kaydınız alındı telefonla aranacaksınız" diye otmatik sesli mesaj yanıt verdi. 1-2 saat sonra bir bayan aradı beni ama öyle sinirliyim ki anlatamam. Bayana dedim ki "madem benim ihtiyacım olduğunu söylüyorsunuz ozaman ben bunları sizde denemek istiyorum" dedim, anında suratıma kapandı telefon az da olsa içimin yağları eridi, belki akları başlarına gelir..

• Arkadaş doğru söylüyor.Sakın aramayın.Ben arayıp sahte bir isimle sipariş verdim kütahyaya (istanbulda oturuyorum).Aylarca aradılar beni.Bi ara hukuk bürosundan mesaj geldi size dava açacaz diye Sonra hukuk bürosunu kullanarak milleti dolandırdıklarını öğrendim.Bunlar dolandırıcı hocam sakın aramayın.Dün yine sipariş ettiğim isimle bana mesaj geldi.Sayın müşterimize özel 10 lu falanlı filanlı cinsel set 39 tl.Şİmdi bu mesajları nasıl engelleyeceğimi arıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darbelux

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Sürekli tatil mesajları geliyor bana.

Bir de şu iki şarlatan sözde doktorun penis büyütücü ve azdırıcı reklamları

Telefonumu verip beni kampayalardan haberdar edin dediğim vatan bile ayda yılda bir sms atıyor

Bir gün o şarlatanın mesajına dönüş yaptım "kaydınız alındı telefonla aranacaksınız" diye otmatik sesli mesaj yanıt verdi. 1-2 saat sonra bir bayan aradı beni ama öyle sinirliyim ki anlatamam. Bayana dedim ki "madem benim ihtiyacım olduğunu söylüyorsunuz ozaman ben bunları sizde denemek istiyorum" dedim, anında suratıma kapandı telefon az da olsa içimin yağları eridi, belki akları başlarına gelir..

İyi yapmışınız vallaha herşeyi hak ediyor bunlar. Şu sıralar duruldu bakalım mesajlar ama şimdi de halı yıkama merkezlerinin smsleri glemeye başladı.

İşte numaraları alıp depolayan bir pislik şerefsiz var bu işin tiacaretini yapan. Parayı veren firmanın reklamlarını smsle sallıyor herkese. İmkanımız olsada toplum içinde evire çevire dövsek şunları yapanları hıncımızı alırız hiç değilse

Geçen de termal havuz mu tesis mi ne bişey varmış. Onun için arıyor adamın biri sizi davet ediyoruz ücretsiz misafirimiz olun falan filan. Öyle güzel anlatıyorki güzel abicim diye diye. Safın biri olsa kabul eder. Ama bu devirde kim kime bedava termal otelde 2 gün kalacan birde yararlanacan der. %100 dolandırıcı. İstemiyorum diyorum, neden abicim neden istemiyorsun. İlla küfür yemek istiyorlar yani. Direk kapattım suratına.

Eskiden turkclel digiturk çok arardı kampanya anlatırdı. Bir güzel laf yerlerdi onlar da akıllandı şimdi digiturk sürekli telesekreter olarak arıyor. Hepte normal sabit hat gibi numaraları önemli bişeydir diye açıyorum.

İsteğim dışında telefonuma reklam amaçlı çağrı sms atanlara lanet olsun evlerini ateşler sarsın

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Çarşamba günü maliyeye ifade vermeye gittim. BTK'nın yapmadığı araştırmayı vergi müfettişi yapmış avea, vodafone ve turkcell'den abone bilgilerini talep edip bulabildiklerini ifadeye çağırmış. Garibanın biri kimliğini kaybetmiş bunun kimliği ile her operatörden 20-30'ar hat açmışlar. Mesajlarda adı geçen şirketlerden birini çağırmış. Adamların dediği şu: Eli çantalı iki adam geldi elimizde numaralar var 400 liraya 1000 mesaj gönderip reklamınızı yaparız. İşin tuhafı başlıksız sms için adamlar iletişim hizmeti faturası kesmişler. Bize çok şikayet geldi numaramızı nereden buldunuz diye pişman olduk yaptığımıza bir daha yapmayı düşünmüyoruz demişler. Vergi müffettişinin işi para hareketi olduğu için ve bu herifler bu işin faturasını ibraz ettiği için işlem yapılamadı. Diğer firmalar da faturayı belgelerse dosyayı kapatmak zorundayız dedi. Müfettiş ile baya sohbet ettik. Bizim arkadaşlara da cinsel ürün reklamı geliyor dedi. Sizin gibi gençler böyle uğraşacak ki bu adamlar bu işi yapmayacak dedi. Biz duyarlı olup bu hırsızları şikayet ettikçe daha fazla dikkat çekecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Çarşamba günü maliyeye ifade vermeye gittim. BTK'nın yapmadığı araştırmayı vergi müfettişi yapmış avea, vodafone ve turkcell'den abone bilgilerini talep edip bulabildiklerini ifadeye çağırmış. Garibanın biri kimliğini kaybetmiş bunun kimliği ile her operatörden 20-30'ar hat açmışlar. Mesajlarda adı geçen şirketlerden birini çağırmış. Adamların dediği şu: Eli çantalı iki adam geldi elimizde numaralar var 400 liraya 1000 mesaj gönderip reklamınızı yaparız. İşin tuhafı başlıksız sms için adamlar iletişim hizmeti faturası kesmişler. Bize çok şikayet geldi numaramızı nereden buldunuz diye pişman olduk yaptığımıza bir daha yapmayı düşünmüyoruz demişler. Vergi müffettişinin işi para hareketi olduğu için ve bu herifler bu işin faturasını ibraz ettiği için işlem yapılamadı. Diğer firmalar da faturayı belgelerse dosyayı kapatmak zorundayız dedi. Müfettiş ile baya sohbet ettik. Bizim arkadaşlara da cinsel ürün reklamı geliyor dedi. Sizin gibi gençler böyle uğraşacak ki bu adamlar bu işi yapmayacak dedi. Biz duyarlı olup bu hırsızları şikayet ettikçe daha fazla dikkat çekecektir.

Karatay 'ı dolandıranlar serbest kalmış hocam bu adamlara işlem yapılmamasına hiç şaşırmadım. Gerçi sadece vergi yönüyle bakmışlar olaya dediğin gibi.

Acaba bu adamlara numaralarımızı kim veriyor satması için. Nasıl bir pazardır bu yahu. Nasıl bulunamıyor alıp satan insanlar çok ilginç. Uğraşalım da nereye kadar uğraşacağız TTnet başta olmak üzere bütün büyük firmalar çok güzel satıyor numaraları bence. Birde şu androidde arayan numarayı gösterme programlarının tuzağına düşen zavallılar var. Ayyy negüzel özellik diyor ama program bütün rehberi serverlarına çektiği için senin benim numaran bitane adam yüzünden nete düşmüş oluyor hemde telefondaki kayıtlı isimle.

• Yazılımcı Online kullanıcısına yanıt
    Evet o programlar da ayrı bir dert. İnsanlar bu programların kişisel bilgi hırsızlığı yaptığını kavrayamadı. Bu programların google'da play'de olması da ayrı bir dert. Senden izin alıyor ama listendeki kişilerden izin almıyor.
  • bu reklam mesajları gelmeyince

onay sms leri kapatılmıyor dimi

internetten alışveriş yapılınca gelen sms ler
    internet bankacılığı onay sms leri falan
  • Kişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet Yöntemleri

Biri bu vatandaşa Ramazan Bayramında değilde Kurban Bayramında olduğumuzu hatırlatsın.. Reklamıda eline yüzüne bulaştırmış.
  • Her gün "cinsel perormans artırıcı", "kredi kartından kesilen dosya masraflarını geri alma","tüy dökücü" "yok bilmem ne kazandınız" gibi mesajlardan bıktım usandım, müşteri hizmetlerinden de reklamları kapattırdık ama durum aynen devam etmekte.Operatörlerin buna bi çare bulmaları gerek artık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Telefonumda bunlardan 169 tane var, Allah hepsinin belasını versin. Operatörden reklam mesaj alımları kapalı olduğu halde reklam tacizi devam ediyor. Şikayetimi firmalara iletiyorum, tamam bilgilerinizi sildik diyorlar 1 ay sonra sms tacizi kaldığı yerden devam ediyor.

Kişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet Yöntemleri
    Kişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet YöntemleriKişisel Bilgi Hırsızlığı, İzinsiz Ticari İletişim, Şikayet Yöntemleri

• Benimde başıma 2013 yılı içinde şöyle bir olay geldi;

Kapanması için kontürlüye çevirip bıraktığım bir hat benim haberim olmaksızın benim adım kullanılarak Diyarbakır'da biri tarafından alınmış. Etrafa sms gönderilmiş. Dolayısıyla hattın sms gönderim özelliği Turkcell tarafından kısıtlanmış. Ben taahhütlü cihaz almaya gittiğimde öğrendim.

Önce yedek sim kart çıkartarak numarayı geri aldım, hemen sonrasında hattı tamamen kapattım.
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    konu ile ilgili avukat vb. birisi ile görüştünüz mü? dava açılamaz mıydı hat ile ilgili işlem yapan kişilere bayilere.
  • Aslında evet, savcıya şikayet etmem gerekiyordu.

Savcıya şikayet edebilmem için yedek sim kart çıkartmamam gerekiyordu.

Neyse işimi hallettim, sorundan kurtuldum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc_fosil

bu reklam mesajları gelmeyince

Bu sorunun cevabını bulabildiniz mi,
    bankaların kampanya katılımında örneğin benzin aldıktan sonra 4 kez daha benzin alırsanız vb şeklindeki smsleride reklamdan dolayı engelleniyor mu acaba.
  • quote:

Orijinalden alıntı: infest06

quote:

Orijinalden alıntı: mc_fosil

bu reklam mesajları gelmeyince

Bu sorunun cevabını bulabildiniz mi,
    bankaların kampanya katılımında örneğin benzin aldıktan sonra 4 kez daha benzin alırsanız vb şeklindeki smsleride reklamdan dolayı engelleniyor mu acaba.

internet bankacılığı şifreleri gelir. ama kampanya, bilgilendirme gibi smsler engellenir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Whatsapp cia caller gibi programları kullanan arkadaşlar ın bu reklamların gelmesinde katkısı büyük olsa gerek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • beluga net midir nedir allah belasını versin..

bi de u-*kash sitelerinin
  • ben pes ettim artık. Allah belalarını versin diyorum ne diyeyim başka. Devlet uğraşmıyor vergi kaçakçılığı için ben mi uğraşayım. Etim ne budum ne sağlam bir avukat işin ucunu bırakmasın burunlarından getirsin emsal karar çıkarttırsın.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.