Şimdi Ara

UPS kullananlar? bilgisi olanlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
317
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • evdeki tesisatta topraklama sorunu var, ups alsam bu sorunu halledebilir miyim? bugün bi bilgisayarcıya gittim kadın ups inde topraklama hatta ihtiyaç duyduğunu söyledi, diğer bir bilgisayarcı ise tam tersini...

ne yapayım, hangisine inanayım???

• Topraklama her sartta lazm benim bildigim ...

UPS hattinda bi sorun varsa voltaj dusuklugu varsa ise yarar ...
  • Ups Forever Eğer birde İzmir ÇEsme Gibi Bıryerde Yasıyorsan ŞArt
  • topraklama şart olmadan asla kullanma çünkü yaşanmış tecrübeler var topraksız hatta kullanılan bilgisayarların psu ve ups sini yakanlar var sistem de gidebilir tabi topraklama olmadan ups bunu sağlayamaz
  • eğer elinde bi avometre (multimetre) var ise kendi hattınıın toprak hattının olup olmadığını yada sağlam olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirsin.avometren var ise şu şekilde öğrenebilirsin:

avometrenin ayar kısmını ac 750v a getir.(dikkat et bu çok önemli.)daha sonra prizin 2 deliğinede sok.şehir şebekesi normal geliyomu bak bi kere.bazen dalgalanmalar olabilir.daha sonra deliklerden bi tanesi ile toprak hattını ölç.eğer soktuğun delik nötr ise ölçtüğün değer 0 ile 1 volt arası göstermesi lazım.sonra öbür delik(bu delikte faz olur.) ile yine toprak hattını ölç.bu seferde net 220 volt ölçmen gerek.eğer değerleri böyle aldıysan toprak hattın var ve sağlamdır demektir.

eğer nötr-toprak arası 0-1 volt arası bişey değilde 12-15-40-50 gibi bi değer çıkıyorsa işte o zmn ciddi bir toprak hattı problemin var demektir.
  • BEn aldım kullanıyorum tehdit altındamıyım yani evde topraklama yapılmamış peki ben ne yapmalıyım da sistemi korumalıyım arkadaşlar acil yardım.
  • kendi fikrimi söylüyorum.başkalarına göre yanlış olabilir.

eğer evde pc nin bağlandığı prizde sağlam topraklama hattı yok ise ups almanın bi anlamı yok.belki voltaj dalgalanmalarını önleyebilir.ama yükün fazlasını nereye akıtacak.toprak hattı yokkii.dimi!

birde dikkat edin sıfırlama denen bi yöntem vardır.prizin içinde toprak hattını nötr hattına bağlar bazı elektrikçiler.işin kolayına kaçmak olur bu.toprak hattı varmış gibi görünür ama bu uygulama sakıncalıdır.adam gibi toprak hattı çekilmesi gerekir.saygılar.
  • peki bu eve topraklama attırmak kaça patlar bize?
  • ben 1 - 2 ay önce sormuştum 20 demişlerdi 20 25 ytl ye hallederler muhtemelen
  • benm ev tesisatındada topraklama yok.ve cok dalgalanma oluo.1 aydır fenton 600va ups kullanıom.herhangi bir sorun yasamadım
  • quote:

Orjinalden alıntı: ae_

ben 1 - 2 ay önce sormuştum 20 demişlerdi 20 25 ytl ye hallederler muhtemelen

tÜM EVE 25 milyon topraklama yaparlarmı apartman dairesi ?
  • tüm eve değil tabi sadece bilgisayarın olduğu odaya 20 25 ytl
  • Arkadaşlar, topraklamanın en büyük faydası insan sağlığı içindir.Elektrikle çalışan aletlerde dışına kaçak yaparak insanı çarpmaması için topraklama yapılır.Tabii kullandığınız elektrikteki bu kaçak, başka cihazlarla yada şase yapacak başka bir yüzeyle temas ettiğinde cihazınızı da bozabilir.Bu sebeple topraklamanın olması değil doğru yapılmış olması şarttır.
    Topraklamayı büyükçe bir bakır levhayı 1m kadar derine gömüp güçlü bir kabloyla evinizdeki toprak hattına bağlıyarak yapabilirsiniz.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.