Şimdi Ara

Windows Blue ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
1.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft'un gelecek yıl farklı bir işletim sistemi anlayışını uygulamaya koyacağı Windows Blue adlı proje ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor.

Daha önce orijinal Windows 8 kullanıcıları için ücretsiz veya düşük fiyatlı bir güncelleme olacağı veya yeni bir işletim sistemi versiyonu olacağı şeklinde iddialar gündeme gelmişti. Windows'un tabletlerde 7 ve 8 inçlik ekranlara destek sunacağı ve 7 inçlik tablet segmentinde mücadele için donanım gereksinimlerinden kısıntı yapılacağı diğer ortaya atılan iddialardı.

Kendisini Windows 9 geliştiricisi olarak tanıtan bir üyenin PCBeta forumlarında verdiği bilgilere göre, Blue güncellemesi Windows 8 için önemli görsel değişiklikler sunacak. Örneğin; Windows Phone 8 işletim sisteminde gördüğümüz ölçeklenebilir başlangıç ekranı öğeleri artık masaüstü ve tabletlere de gelecek. 

Windows 8'de masaüstü modunu biraz kırpan Microsoft, Blue'da da buna devam edecek. Modern Windows arayüzü Blue güncellemesinde devam ederken, masaüstü modunu bu kez görev çubuğu olmadan göreceğiz. Ayrıca modern arayüz için masaüstünde bazı görünüm değişiklikleri de yapılacak.

Diğer bir değişiklik ise Windows kernel versiyonunun 6.3 sürümüne yükseltilecek olması. Böylece sistem daha akıcı hale gelecek. 

Microsoft tarafından Blue ile ilgili bugüne kadar herhangi bir açıklama gelmedi. Ancak kısım kısım iddialar internete sızıyor ve olayın bütününü görme imkanımız oluyor. CES 2013 fuarında da olmayacağı düşünüldüğünde, Microsoft'un MWC 2013 etkinliğinde bir lansman yapması olası.

• quote:

Windows 8'de masaüstü modunu biraz kırpan Microsoft

sayın yazar;

windows 8de masaüstünde kırpılan şeylere birkaç örnek verebilirmisiniz? windows 8de masaüstü kırpılmadı sadece metro arayüzü eklendi.. Hatta masaüstü moduna birçok ekleme yapıldı.. şöyle ağız ishali olmuş ne diyeceğini bilmeyen şaşkınlar gibi ezbere yazı yazmayın... nasıl teknoloji editörü olmuşsunuz hayret ediyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: Batuist

quote:

Windows 8de masaüstü modunu biraz kırpan Microsoft
    sayın yazar;windows 8de masaüstünde kırpılan şeylere birkaç örnek verebilirmisiniz? windows 8de masaüstü kırpılmadı sadece metro arayüzü eklendi.. Hatta masaüstü moduna birçok ekleme yapıldı.. şöyle ağız ishali olmuş ne diyeceğini bilmeyen şaşkınlar gibi ezbere yazı yazmayın... nasıl teknoloji editörü olmuşsunuz hayret ediyorum..

Sayın ağız kabızı okuyucu başlat çubuğunun masaüstü modun dan gidip metro arayüzüne geçmesi bile başlı başına bir kırpmadır.Ağzı olan burada editöre bulaşırsa burası troll den geçilmez...

• quote:

quote:

Windows 8'de masaüstü modunu biraz kırpan Microsoft

sayın yazar;

windows 8de masaüstünde kırpılan şeylere birkaç örnek verebilirmisiniz? windows 8de masaüstü kırpılmadı sadece metro arayüzü eklendi.. Hatta masaüstü moduna birçok ekleme yapıldı.. şöyle ağız ishali olmuş ne diyeceğini bilmeyen şaşkınlar gibi ezbere yazı yazmayın... nasıl teknoloji editörü olmuşsunuz hayret ediyorum..

Masaüstü modu derken başlat menüsü kastedilmiş.Bildiğiniz gibi Windows 8'de başlat tuşu yok,fakat altta çubuk var.Bir sonraki işletim sisteminde alttaki çubuk ta olmayacakmış.Lütfen biraz daha dikkatli okuyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aseudra -- 27 Aralık 2012; 17:10:57 >

• quote:

quote:

sayın yazar;windows 8de masaüstünde kırpılan şeylere birkaç örnek verebilirmisiniz? windows 8de masaüstü kırpılmadı sadece metro arayüzü eklendi.. Hatta masaüstü moduna birçok ekleme yapıldı.. şöyle ağız ishali olmuş ne diyeceğini bilmeyen şaşkınlar gibi ezbere yazı yazmayın... nasıl teknoloji editörü olmuşsunuz hayret ediyorum..

Yani start menüsü masaüstünden değildi bunca sene öyle mi?

• tabi gelir windows 8 ın tutmadığını anlayınca

• quote:

Orijinalden alıntı: Pyloge

quote:

quote:

Yani start menüsü masaüstünden değildi bunca sene öyle mi?

Yazılımdan hiç anlamayan biri olarak şöyle söyleyebilirim start menüsü dediğiniz bütün windows sürümlerinde görev çubuğundaydı masaüstünde değildi görev çubuğuda masaüstündeydi ama windows 8 de aynı görev çubuğu halen masaüstünde bulunmaya devam ederken görev çubuğunun üstündeki başlat menüsü kaldırıldı. Bu yüzden başlat menüsünün direkt masaüstünde olduğunu iddia edemeyiz diye düşünüyorum yanlışım varsa düzeltin.

Not : sade bir bilgisayar kullanıcısıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeratull -- 27 Aralık 2012; 17:28:04 >

• Nedense Herkes -Windows kullanan kişiler bile- , günümüzde MC'ye düşman kesilmiş. W7'ye desteğini çekiversin de aklınız başına gelsin.
    8 masaüstü modundan bir şey götürmüyor aksine birçok şey ekliyor, başlat menüsü de sadece başlangıç olarak daha modern bir hâl almış o kadar, neden bu kadar büyüttünüz ki şunu?
    Ayrıca, MC'nin sadece başlat menüsünün değişmesiyle dahi kullanıcı kaybettiğini düşünürsek, Görev Çubuğu gibi bir şeyi MC'nin kaldırması imkansızdır.

• İyice saçmaladı MC. Kardeşim herkesin memnun olduğu, en azından şikayetçi olmadığı, alışkın olduğu ''başlat menüsünü'' hangi akla hizmet ''neden'' kaldırıyorsun ki ??? Sırf değişiklik yapmış gibi gözükmek için bu kadar da kullanıcıya işkence edilmez ki. Yenilik getireceksen illa üstüne katarak getir eski alışkanlıkları çok gerekli olmadığı sürece yok etmenin anlamı yok ki. Kullanılan uygulamalarda performansı arttır ne bileyim misal oyunlarda, filmlerde, programlarda performans olarak daha iyi olmaya çalış. Masaüstü sistemini değiştirmekle, açılışı hızlandırmakla ''yeni işletim sistemi'' yapmış olmuyorsun maalesef.

• heyecan verici

• win8 microsoftun tablet pazaını gözeterek, dokunmatik ekran için özelleştirdiği bir işletim sistemi olmuş. Alışkanlıkları bırakmak kolay değil. Keşke eskisi gibi kullanmak isteyenler için en azından açılışta direk masaüstünü gösteren, kapamak için bir sürü yere tıklamadan ya da tuş kombinasyonlarına girmeden tıklayabileceği bir kapatma menüsü olsaydı, her dosya açmaya çalıştığınızda sizi bir başka arayüze götürmek yerine eskisi gibi masaüstünde tüm işlerimizi halledebilseydik. Win8 kullanıyorum ve söyleyebilirim ki bir win7 olmamış...

Windows Blue ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor

• Valla aşırı bilgili-ilgili savunmasever arkadaşlar dışında dünyanın genelini oluşturan, basiti kafa kurcalamayanı ve dayatılmayanı isteyen son kullanıcı arkadaşlara göre bye bye windows...kan kaybetmeye devam..insanları alışkanlıklarından koparmak için çaba vermemeliler..ya da evrim-devrim yaratmalılar ki komple geçelim birbirimizi ezelim geçerken o sisteme..bu şekilde android ile windows bir yerde muhakkak kesişecek..ondan sonra ibreler tahminimce farklı olacak...hele hele android ile neredeyse windowsa ihtiyaç kalmadan her işin yapılabileceği gün (ki zaten öyle gibi) linux un başaramadığı alternatif olma şansını android her türlü başarır..ki dünya devleri arkasında...tekelci zihniyet windowsa inat..Tek tip cihaza doğru ilerliyoruz (konsol pc telefon melezi) ve o tek cihazın içinde android,yer almak için can atıyor..

Son olarak : microsoft un bu çabalarını ısınmak için altına işeyen finli çocuklara benzetiyorum..

edit : Kirletmeden ilave edeyim tekelci anlayışa destek veren arkadaşlara derim ki madem tablete yönelik mevzu...madem öyle yap metro arabirimini 7 ye uyarla..??SP SP diye eksikleri yamıyosunuz gigabaytlarca..yap 1-2 gb lık metro yaması..isteyen kullansın..ama öyle yürümüyor işler...yenilik diye ıvırzıvırları anlatıp şu bilmemneyi ekledik daha hızlandı,artık pc niz açılıştan sonra 48 sn de nete girmeye hazır...bilmemne kütüphanesini de kattık uçuyoruz...dx11 dalga çizerken biraz eksikti 12 de süper gerçekçi dalga çizilecek bulutlar gerçek bulut kıvamında..(hadi 7 serisi kartlar çöpe)..artık zamazingo ssl şifrelemesini bilmemkaç bite çıkardık verilerinize siz bile zor erişeceksiniz...diye diye...sürekli cebindekini almak üstüne kurulmuş düzen...hatta bu zihniyetteki arkadaşlar diyecek ki windowsta çalışanlar kök mü yiyecek...?Valla ne yiyeceğini göreceğiz yakında..

Son olarak 2 : Yeniliklere direniş gösteren tutucu kullanıcıları gördük vista da...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cancanax -- 27 Aralık 2012; 19:04:19 >

• yeniliklere direniş gösteren tutucu tüketiciler elbette olacaktır. Win7 klasik masaüstü severlerin vazgeçmeyeceği işletim sistemidir onalr kullanmaya devam etsin bizde jet hızında win8 kullanalım :)

• Microsoft ve Blue deyince aklıma bir tek mavi ekran geliyor .
  • quote:

Orijinalden alıntı: cancanax

Valla aşırı bilgili-ilgili savunmasever arkadaşlar dışında dünyanın genelini oluşturan, basiti kafa kurcalamayanı ve dayatılmayanı isteyen son kullanıcı arkadaşlara göre bye bye windows...kan kaybetmeye devam..insanları alışkanlıklarından koparmak için çaba vermemeliler..ya da evrim-devrim yaratmalılar ki komple geçelim birbirimizi ezelim geçerken o sisteme..bu şekilde android ile windows bir yerde muhakkak kesişecek..ondan sonra ibreler tahminimce farklı olacak...hele hele android ile neredeyse windowsa ihtiyaç kalmadan her işin yapılabileceği gün (ki zaten öyle gibi) linux un başaramadığı alternatif olma şansını android her türlü başarır..ki dünya devleri arkasında...tekelci zihniyet windowsa inat..Tek tip cihaza doğru ilerliyoruz (konsol pc telefon melezi) ve o tek cihazın içinde android,yer almak için can atıyor..Son olarak : microsoft un bu çabalarını ısınmak için altına işeyen finli çocuklara benzetiyorum..

Senin de sonun Nokia gibi olacak, o lafı Nokia da Android için kullanmıştı ve kendisi bugün ne hâlde. Merak etme, o çok güvendiğin Android 3-4 sene içinde tamamen yok olarak yerini Windows Phone'a bırakacak. WP'deki akıcılık, arayüz, optimizasyon, donanım uyumu, güncelleme vs. hiçbiri Android'de olmayan şeyler.

Nasıl Adobe da artık Flash'ı tamamen terk ettiyse, Google da en geç 3-4 yıl içinde Android'i geliştirmeyi bırakacak. Ayrıca Google, Android'i PC'lere geliştirmeyeceğini çok kez dile getirilmişti ki gelse de facia olur.

Telefonlarda Android'in tutulmasının tek sebebi, uygulama mağazası ve sunduğu özgürlüktür. Stabilite, donanım uyumu, bağlanama gibi özellikler WP'a göre zaten geride. Önümüzdeki yıllarda Windows Phone iyice gelişerek Android'in yerini alçaktır.

Son olarak, Android'de yapamadığımız fakat PC'de yapabildiğimiz o kadar çok şey var ki, hangisini sayacağımı şaşırdım.

Kısaca, bu dediklerini üç-dört yıl sonra Windows 9 ve WP9 çıktığında hatırlatacağım, ancak o zaman cevap verebilecek misin bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisional -- 27 Aralık 2012; 19:09:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkhan

quote:

Valla aşırı bilgili-ilgili savunmasever arkadaşlar dışında dünyanın genelini oluşturan, basiti kafa kurcalamayanı ve dayatılmayanı isteyen son kullanıcı arkadaşlara göre bye bye windows...kan kaybetmeye devam..insanları alışkanlıklarından koparmak için çaba vermemeliler..ya da evrim-devrim yaratmalılar ki komple geçelim birbirimizi ezelim geçerken o sisteme..bu şekilde android ile windows bir yerde muhakkak kesişecek..ondan sonra ibreler tahminimce farklı olacak...hele hele android ile neredeyse windowsa ihtiyaç kalmadan her işin yapılabileceği gün (ki zaten öyle gibi) linux un başaramadığı alternatif olma şansını android her türlü başarır..ki dünya devleri arkasında...tekelci zihniyet windowsa inat..Tek tip cihaza doğru ilerliyoruz (konsol pc telefon melezi) ve o tek cihazın içinde android,yer almak için can atıyor..Son olarak : microsoft un bu çabalarını ısınmak için altına işeyen finli çocuklara benzetiyorum..

Senin de sonun Nokia gibi olacak, o lafı Nokia da Android için kullanmıştı ve kendisi bugün ne hâlde. Merak etme, o çok güvendiğin Android 3-4 sene içinde tamamen yok olarak yerini Windows Phone'a bırakacak. WP'Deki akıcılık, arayüz, optimizasyon, donanım uyumu, güncelleme vs. hiçbiri Android'de olmayan şeyler.

Nasıl Adobe da artık Flash'ı tamamen terk ettiyse, Google da en geç 3-4 yıl içinde Android'i geliştirmeyi bırakacak. Ayrıca Google, Android'i PC'lere geliştirmeyeceğini çok kez dile getirilmişti ki gelse de facia olur.

Telefonlarda Android'in tutulmasının tek sebebi, uygulama mağazası ve sunduğu özgürlüktür. Stabilite, donanım uyumu, bağlanama gibi özellikler WP'a göre zaten geride. Önümüzdeki yıllarda Windows Phone iyice gelişerek Android'in yerini alçaktır.

Son olarak, Android'de yapamadığımız fakat PC'de yapabildiğimiz o kadar çok şey var ki, hangisini sayacağımı şaşırdım.

Kısaca, bu dediklerini üç-döre yıl sonra Windows 9 ve WP9 çıktığında hatırlatacağım, ancak o zaman cevap verebilecek misin bakalım.

Bu lafı kinayeli yazdım zira nokia-windows ortaklığının sonuçları öngörüsü ile söylenmiş epic faildir...altında windows ve nokia nın bir gazla attığı ortaklığa ait imza bulunur...arayüz,akıcılık bunlar fasafiso şu an..destek olsun arkanda yeter...dünya devleri destekliyor şu an..arayüzün ne olduğunu bilmezken linux üstünde küpler uçuşuyordu...şeffaf çerçeve ise kastın yenisin muhtemelen..Bu arada senin gibi öngörülü piyasa analistleri dolu usa da..çoğu babasının arizona daki çiftliğine geri döndü:))Microsoftun tekeli yıkılmak üzere..son çırpınışları olduğunun farkında ki blue lar falan filanlar seri zorlama üretim projelere geçtiler..ücretsiz dağıtıma kadar yolu var windowsun..Koca firma batacak değil ya bulur bir yolunu

Bir de androidi pc lere geliştirmeyeceğini dile getirşmişiz de androidin gelişip pc olduğu gerçeğini es geçmişiz...hata..

son : 3 -4 yıl sonra bu hızda giderse blue falan gibi windows 12-13 falan olur..

korkunun ecele faydası yok...hey gidinin finli çocukları....her fail de yazacağım yegane sözdür...sahibi ne iş yapıyor acaba şu an

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkhan
    quote:

Orijinalden alıntı: cancanax Valla aşırı bilgili-ilgili savunmasever arkadaşlar dışında dünyanın genelini oluşturan, basiti kafa kurcalamayanı ve dayatılmayanı isteyen son kullanıcı arkadaşlara göre bye bye windows...kan kaybetmeye devam..insanları alışkanlıklarından koparmak için çaba vermemeliler..ya da evrim-devrim yaratmalılar ki komple geçelim birbirimizi ezelim geçerken o sisteme..bu şekilde android ile windows bir yerde muhakkak kesişecek..ondan sonra ibreler tahminimce farklı olacak...hele hele android ile neredeyse windowsa ihtiyaç kalmadan her işin yapılabileceği gün (ki zaten öyle gibi) linux un başaramadığı alternatif olma şansını android her türlü başarır..ki dünya devleri arkasında...tekelci zihniyet windowsa inat..Tek tip cihaza doğru ilerliyoruz (konsol pc telefon melezi) ve o tek cihazın içinde android,yer almak için can atıyor..Son olarak : microsoft un bu çabalarını ısınmak için altına işeyen finli çocuklara benzetiyorum..
    Senin de sonun Nokia gibi olacak, o lafı Nokia da Android için kullanmıştı ve kendisi bugün ne hâlde. Merak etme, o çok güvendiğin Android 3-4 sene içinde tamamen yok olarak yerini Windows Phonea bırakacak. WPDeki akıcılık, arayüz, optimizasyon, donanım uyumu, güncelleme vs. hiçbiri Androidde olmayan şeyler. Nasıl Adobe da artık Flashı tamamen terk ettiyse, Google da en geç 3-4 yıl içinde Androidi geliştirmeyi bırakacak. Ayrıca Google, Androidi PClere geliştirmeyeceğini çok kez dile getirilmişti ki gelse de facia olur. Telefonlarda Androidin tutulmasının tek sebebi, uygulama mağazası ve sunduğu özgürlüktür. Stabilite, donanım uyumu, bağlanama gibi özellikler WPa göre zaten geride. Önümüzdeki yıllarda Windows Phone iyice gelişerek Androidin yerini alçaktır. Son olarak, Androidde yapamadığımız fakat PCde yapabildiğimiz o kadar çok şey var ki, hangisini sayacağımı şaşırdım. Kısaca, bu dediklerini üç-döre yıl sonra Windows 9 ve WP9 çıktığında hatırlatacağım, ancak o zaman cevap verebilecek misin bakalım.
    Bu lafı kinayeli yazdım zira nokia-windows ortaklığının sonuçları öngörüsü ile söylenmiş epic faildir...altında windows ve nokia nın bir gazla attığı ortaklığa ait imza bulunur...arayüz,akıcılık bunlar fasafiso şu an..destek olsun arkanda yeter...dünya devleri destekliyor şu an..arayüzün ne olduğunu bilmezken linux üstünde küpler uçuşuyordu...şeffaf çerçeve ise kastın yenisin muhtemelen..Bu arada senin gibi öngörülü piyasa analistleri dolu usa da..çoğu babasının arizona daki çiftliğine geri döndü:))Microsoftun tekeli yıkılmak üzere..son çırpınışları olduğunun farkında ki blue lar falan filanlar seri zorlama üretim projelere geçtiler..ücretsiz dağıtıma kadar yolu var windowsun..Koca firma batacak değil ya bulur bir yolunu Bir de androidi pc lere geliştirmeyeceğini dile getirşmişiz de androidin gelişip pc olduğu gerçeğini es geçmişiz...hata.. son : 3 -4 yıl sonra bu hızda giderse blue falan gibi windows 12-13 falan olur.. korkunun ecele faydası yok...hey gidinin finli çocukları....her fail de yazacağım yegane sözdür...sahibi ne iş yapıyor acaba şu an

Bu sözü daha adamakıllı Türkçe'yi kullanamayan, fakat dünyanın en büyük analisti olan biri söylüyor, bravo vallahi. Benimkiler bir tahminden öteye geçemezken, olacaklara kesin gözüyle bakmışsınız. Böyle düşünen bir tek siz varsınız bu arada.

Türünün tek örneği...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisional -- 27 Aralık 2012; 19:30:58 >

• Steam'de kendi altyapısını kullanarak oyun oynamak PC için Windows gerek duymayan kendi oyun kütüphanesini modüler PC diyebileceğimiz sistemi kısa zaman'da hayata geçiricek..

(@cancanax)arkadaşımız dediği gibi MS tekelini biri yada birilerini rahatsız ediyor.Steam gibi PC için önemli digital satıcısıda bundan artık rahatsız olucak ki özellikle Steam-box PC oyuncuları için yeni bir alternatif olucak ve Steam lunix için başlattığı destek ise başka bir ayrıntı....

• Ne salak insanlar var.. başlat menüsünü masaüstü modundan ayırt edemeyecek kadar cahil... yazık yeni nesle..
  • kim ne derse desin microsoft bilgisayar dünyasında son 20 yılın nokia da telefon dünyasında son 15 yılın lider firması.Nokia günümüzde geri kalmış olabilir ancak android ilk çktığında Iphone kadar tercih edilen bir firma değildi günümüzde lider platform Android. şu an çıkan Windows Phone 8 de çok yeni bir yazılım ancak windows ile nokia dünya da çok sıkı ortakları bulunan firmalar. ülkemizde dahi görülüyor ki lumia 920 ile windows reklamları heryerde daha yeni bir platform olmasına rağmen çoğu teknoloji sitesi ve satış firmaları destek oluyor bunun sebebi ise bu iki firmanın yakın zamana kadar tekeli elinde bulundurması.
    Şu an windows market konusunda geri kalmış ve yazılım anlamında geri kalmış olabilir ancak elindeki güçlü nakit sermayesi ile yazılım mühendislerine verdiği destek ile aradaki farkı kısa sürede en aza indirecektir.
    Şahsi görüşüm ise windows 8 platformu ANDROİD e değil Aplle İOS platformuna rakiptir.Google bir reklam firması windows ile apple ise işletim sistemi firmaları olmaları sebebi ile benzer özelliklere sahiptir

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.