Şimdi Ara

Netbook pazarı yıl sonunda ömrünü tamamlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
486
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Netbook pazarı yıl sonunda ömrünü tamamlıyor

Dizüstü cihazlarına göre daha hafif, daha küçük ve gündelik işlemleri yapabilecek kapasitede olan netbook modelleri 2008 yılı ile birlikte bir yükseliş dönemine girmişti. Ancak 2010 yılında başlayan tablet furyasında aynı yetenekte tablet modellerinin rekabete girmesi, netbook üreticilerini zorlamaya başladı.

İlk dönemde onlarca üretici firma varken, bu dönemde sadece Asus ve Acer'ın pazara aktif olarak ürün sürdüğü raporlarda belirtiliyordu. Bu iki firma ağırlıklı olarak gelişmekte olan ülke pazarlarında 250$-300$ arasında fiyatlarla satışlar yapmaktaydı. 

Ancak Asus, yıl sonu itibariyle Eee PC ürünlerine son noktayı koyacağını açıklamıştı. Acer da gelecek yıl için herhangi bir netbook modeli üretmeyeceğini duyurmuştu. Bu iki firmanın çekilmesiyle netbook pazarı da kısa süren ömrünü noktalamış oldu.

Bununla birlikte Intel dijital işaretleme ve POS sistemleri için netbook seviyesi Atom işlemcileri pazarlamaya devam edecek. Üreticiler netbook'ların yerini alması amacıyla 400$ altı dizüstü modelleri üretmeye başladı. 

• önceki yıllardaki öngörüm böylece elle tutulur bir hal almış oldu... bunun olacağını yıllar önce yazmıştım..

• Yıl sonu derken 1 hafta sonra mı?Şaka mı bu?

• bence çok iyi olur tamamlasın verilen paralara yazık...
  • Tamamlasın tabi geç bile kalındı bit kadar ekran hiç bişey görünmüyo , 2 sayfa açıyosun kasılıp kalıyo
  • Bizahmet

• niye insanlar netbooku küçümser.benim param yok laptop almaya üniversitedeki tüm işlerimi netbook halletti.photoshop visual studio aynı anda açıp çalışabiliyordum.tabi herşey oyun için olmuşsa o ayrı

• Taşınabilirlik açısından bi dönem iş görüyordu fakat illa masaüstünü görücem demiyosanız tablet yeterli..

• Atom faciasi, Atom'un yuzunden hic populer olmadi, ben Core i3lu Acer modeli aldim gecen sene, HD film bile oynatiyordu, ve hala ilk gunku gibi kullaniyorum

• bende de asus'un Eee PC modeli var hayırlısı bir MSI notebook almayı planlıyorum bunu oyunlarda bota atmak için kullanırım sürekli açık durur :D
  • orta karar bir laptop u 800 900 liraya alabilirken netbook lar 650 700 lira civarıydı böyle oluncada tüketici biraz daha koyar laptop alırım diyordu. tabletlerin yayılmasıda netbookların iyice köşeye sinmelerine neden oldu durum böyle oluncada raf ömürlerinin uzun olması beklenemezdi

• Bütün markaların tabletlerini verseler yine de netbooka değişmem.
    Tabletlerin bir üretkenliği yok ki ...
    Kullanım alanınız oyun oynamak değilse ,netbook harika bir cihaz.

• Yenilikler her zaman önündekinin sırasını alır ve onu arkadaya atar.. Netbook gerçekten çok büyük bir kitleye hitap ediyordu, kullanım alanı olarakda baya yaygındı..
    Ama tabletler, çok işlevli yüksek hızlı işlemcili telefonlar ve bunun yanında gelen Ultrabook'lar artık ön planda olacak bundan sonra :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.