Şimdi Ara

Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.165
Cevap
62
Favori
456.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rainman76

istanbul 276 izmir 468 neden böyle, izmirde daha çok mu araba var :) istanbul yanlış yazışmış olabilir mi

evet istanbul yalnış yazılmış. 468 tl olması lazım.

rehber tarife buradan görülebilir.

http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/trafik-sigortasi-rehber-tarifesi-1

benim sormak istediğim şu ;

2. el bir araç alacağım. alacagım arac 34 plaka. istanbulda ikamet ediyorum.

poliçe ücretini düsük ödeme maksatlı başka şehir plaka nasıl çıkarabilirim? plakayı çıkaracağım şehirde mi ikamet etmem gerekiyor? bunun bir yolu var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: hceb

quote:

Orijinalden alıntı: rainman76

istanbul 276 izmir 468 neden böyle, izmirde daha çok mu araba var :) istanbul yanlış yazışmış olabilir mi

evet istanbul yalnış yazılmış. 468 tl olması lazım.

rehber tarife buradan görülebilir.

http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/trafik-sigortasi-rehber-tarifesi-1

benim sormak istediğim şu ;

2. el bir araç alacağım. alacagım arac 34 plaka. istanbulda ikamet ediyorum.

poliçe ücretini düsük ödeme maksatlı başka şehir plaka nasıl çıkarabilirim? plakayı çıkaracağım şehirde mi ikamet etmem gerekiyor? bunun bir yolu var mı?

Rehber tarife adı üstünde rehberlik görevi görüyor ama ben izmir'de çok daha yüksek fiyatlar gördüm bir acente olarak.
    Plakayı başka ilden çıkarmak için ikametinin orada olması gerekiyor diye biliyorum ama bu sorunun da yakında önüne geçilecek. Artık illere göre fiyat indirimi ortadan kalkacak diye bir haber okudum. benzer bilgiler içinhttp://www.trafiksigortasii.gen.tr adresine göz gezdirebilirsin. Burada güzel bilgiler paylaşıyoruz.

• afyon yuzde on indirimli 170

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dilenchi

20kasım 2011 de kamyonumu sigortalattım sadece bir kazam var 420 lira tutmuş hasar acenteye gidiyorum sigortamı yeniletmek için bana 3900 tl fatura cıkarıyorlar şaka gibi.hemde 3900 lira enucuz rakam 9000 tl fıyat veren var başka sigorta şirketlerinden bu kamyonculugun iyice mou çıktı ya neyse hayırlısı vurun araba sahiplerine.ekmeğimi arabadan çıkarmasam kapıma bile sokmam bu motorlu tasıtları nalet olsun böyle sisteme yav.

ufak tefek işlemler kaskodan yaptırınca o anı kurtarıyoruz maalesef, çünkü döenm bitince kasko fiyatları 3-4 katına çıkıyor..
  • MERHABA BAKTİMDA BU KONUDA TRAFİK SİGORTASİ VE KASKO İLE DİREK UGRASAN ARKADAS YOK SANİRİM EGER GOZUMDEN KACTİYSA KUSURA BAKMASİN?
    TRAFİK SİGORTASİ VE KASKO SİGORTA FİYATLARİ İCİN YARDİMCİ OLABİLİRİM? KASKOLARDA %20 YE VARAN 14 AYRİ DALDA MESLEK İNDİRİMİMİZ MEVCUT?SAYGİLARİMLA

• Gecen sene euro sigortadan 290.00 liraya trafik sigortasi yaptim

Bu sene %10 hasarsizlik var en ucuz 387.00 lira

Azittilar bildigin

• Sigortayı da kasko kadar yaptılar maşallah. Yakında kaskocular da bu gelişme üzerine fiyatları artırırlar. Sigorta fiyatları arttı da verdikleri hizmetlerde bir değişme var mı? Yine aynı boş beleş zorunluluk...
  • geçen hafta trafik sigortamı yenilettim ilk başlangıç 2010 ocak ayı idi bu sene karşı tarafa 400 tl lik bir hasarım oldu geçen sene 180 tl ye yaptırmıştım bu sene 270 tl ye yaptırdım kazam olmasaymış 220-230 falan tutarmış kaskomuda yenilettim oda aynı zamanda ama hiç hasar yok 550 tl geçen sene grupamaydı sanırım oradan 660 tl ye yaptırmıştım..araç hyundai era 2010 lpg li araç bedeli sanırım 19.900 görünüyor 1.900 tl de lpg ekli..yaş 45 kamu çalışanı
  • Trafik sigortaları kasko gibi olmalı bence herkesin belli bı sınırı olmalı herkes ac gözlü olmuş ufak kazada bütün kusurları gösteriyor sonra ne o araçlar söyle böyle satılmıyor..

• Adana plakalı 2004 model C3 hasarsızlık indirimi ile 222 TL tuttu. Geçen sene 155 Tl ye yaptırmıştım
  • Küçük bi kazam olmuştu kavşakta dönerken ufak çaplı bi şeydi. Şimdi bana 980 lira fiyat verdiler. 2 gündür arastırıyorum,çevremden tanıdiklar vasıtasıyla da fiyat aldım.980 lira en düşük fiyat...ben bu moralle yaptırmamayı düşunüyorum.Araba 06 plaka 2007 megane dizel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gldabc -- 16 Şubat 2013; 11:35:20 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 307 tl de bana uğradı bugun :( Ne bu ya seneye de 500 olur...
  • kasko kadar trafik sigortası yaptırmam ki muayeneden muayeneye 2senede bir 6 aylık yaptırır geçerim
  • 2009 Honda Civic Kocaeli 281 TL Halk Sigorta dan yaptırdım. Geçen sene 240 TL idi düşeceğine çıkıyor mübarek..
  • 1993 Model Şahin İlk Arabam Sigorta 600TL .
    Bu Adaletse Arabayi Satip Bisiklete Binerim Daha İyi.
  • 2007 207 aracım bu sene 308 tl sigorta ödedim.
  • 2014'den itibaren olması muhtemel yeni uygulamaya dair.

Aşağıdaki paragrafı tekrar tekrar okuyunuz,

Yönetmelik yayınlanıp da yeni uygulama başladığında artık şirketler, trafik sigortası primlerini tam bir serbestlik içinde belirleyecek.
    Yani, hasarsızlık indirim oranları ile prim artırım oranları kalkacak…
    Maksimum artış oranı da olmayacak. (not: halihazırda hazine senede anca %şukadar zam yapabilirsiniz diyor bu kalkıyor yani tavan yok.)
    Şirketler; kime, hangi oranda hasarsızlık indirimi uygulayacaklarını kendileri belirleyecek.
    Aynı şekilde hasar yapan sürücülere de istedikleri oranda prim artışı uygulayabilecekler.
    Trafik sigortası teminatlarını ise, bugün olduğu gibi Hazine tespit edip, her yıl açıklamaya devam edecek.

kaynak,
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/22732434.asp?utm_source=hurriyet&utm_medium=yazarlar&utm_campaign=yazarsonyazi

• aracını aldığım kişinin onbirinci aya kadar sigortası devam ediyor.Araç el değiştirdiği için tekrarlamam gerekir mi?Yoksa devam eder mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakaleli

aracını aldığım kişinin onbirinci aya kadar sigortası devam ediyor.Araç el değiştirdiği için tekrarlamam gerekir mi?Yoksa devam eder mi?

Satan kişi sigortaya başvurup iptal işlemi yaptırıyor ve kalan miktarı geri alıyor.
    Siz tekrar yaptıracaksınız.

• 98 civic aracımı 200tl yaptırdım Axa .Samsun
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.