Şimdi Ara

En Sonunda Sistemi Topladım ! (Teşekkürler)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
881
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun süredir (1-2 yıl ) toplamak istediğim ve ilk başlarda bilgisayarın b sinden anlamayan biri olarak en sonunda istediğim sistemi topladım.Bana yardım eden tüm donanımhaber üyelerine çok çok teşekkür ederim.

Sistem Özellikleri

FX 6100
    Gigabyte 970A-DS3
    PowerColor HD 7870 (Pcs+ olan model değil)
    Corsair Vengeance 2x4 Gb Low Profile
    High Power 500 W

Arkadaşlar bu sistemle 1440x900 çözünürlükte Saints Row The Third oyununda ultra ayarlarda yaklaşık 30 fps(crackte bir sorun falan var heralde ) Gta 4 ve BattleField 3 de 50-60 fps alıyorum.Gerçekten amacıma uygun bir sistem topladığımı anlıyorum.Alacakların da fikir edinmesi açısından her parçayı ve fikrimi aşağıda belirtiyorum.

İşlemci : Gerek oyunlarda gerek oyun yüklemede %40 dan fazla kullanıldığını görmedim.Kesinlikle ısınmıyor ve amdnin dandik 92mm fanı ile bile internette gezerken baş ağrıtmıyor.Mesela şu an 30 derecelerde geziyor.

Anakart : Tam bir f/p ürünü ama 970 çipseti bence biraz sıcak çalışıyor.Eğer kasa içi soğutmanız iyi ise veya önüne ufak bir fan kayarım derseniz 30-40 derecelerde geziyor ama kendi haline bırakırsanız (Hele benim kasa fanı bile olmayan kasamda ) 50-60 dereceyi görüyor.Sanırsam buda 970 çipseti için normal bir değer.(Edit:90 dereceye kadar sorun yokmuş)

Ekran Kartı : Powercolor hd 7870 en fazla 68 dereceyi gördü ve oyunlarda bile baş ağrıtmayacak seviyede fan sesi yapıyor.Tabi %100 seviyesine çekince elektrikli süpürge gibi ses çıkarıyor Yani o/c yapmayacaklara ve düşük bütçelilere tavsiye edebileceğim bir kart.

Ram : 1600 mhz lik 8 gb bir ram

Güç Kaynağı : Beni en çok etkileyen parçadır.Elime alınca ne kadar ağır olduğuna şaşırdım.Gerçekten kaliteli ve sessiz bir ürün.Tek eksiği modüler olmaması.Ama 100 Tl ye aldığımı düşünürsek yemişim modülerliğini

Evet.Sistem genel olarak böyle.Uygun bir zamanda kasanın resimlerini koyabilirim.Sistemi inventustan aldım.Herhangi bir problemle karşılaşmadım ama güç kaynağını kolinin altına saklamışlar önce bulamadım bi korktum Sistemin bana maliyeti ise şöyle :

Fx 6100 270 TL Tıkk
    Gigabyte 970A-DS3 176 TL Tıkk
    Powercolor Hd 7870 547 TL Tıkk
    Corsair Vengeance (2x4) 95 TL Tıkk
    High Power 500 W 100 TL Tıkk

Toplam
    ______________________________________ 1192 TL

Tekrar tüm dh üyelerine teşekkür ediyor ve böyle bir sistem toplamak isteyenlere başarılar diliyorum.... Bu parçalardan biri ile ilgili aklına sorun takılanlar lütfen pm atsınlar ki cevap verebileyem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zwanzig -- 8 Ocak 2013; 15:43:31 >

• Hayırlı olsun güzel sistem. :)
  • hayırlı olsun

bu arada amd nin fanı 92 mm değil 80 mm fandan daha küçük hatta
  • hayırlı olsun iyi günlerde kullan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: criesofcredo

hayırlı olsun

bu arada amd nin fanı 92 mm değil 80 mm fandan daha küçük hatta

Bu arada Gta 4 de ultra ayarlarda şu anki driverlerla 50-60 fps aldım nedir bu saints row the thirdin özelliği yaw
  • Hayırlı ugurlu olsun kardo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ateşşiz Adam

Hayırlı ugurlu olsun kardo

Eyvallah kardo.

Ama mavi ekran sorunum var ya Pc mavi ekran veriyor sonra mavi ekranı görür görmez kapanıyor kodları bile göremiyorum.Pc açınca da bu çıktı nolcak şimdiiee e
    Sorun imzası:
    Sorunlu Olay Adı: BlueScreen
    OS Sürümü: 6.1.7601.2.1.0.256.1
    Yerel Kimlik: 1055

Sorun hakkında ek bilgiler:
    BCCode: 7f
    BCP1: 0000000000000008
    BCP2: 0000000080050031
    BCP3: 00000000000406F8
    BCP4: FFFFF960001C7F53
    OS Version: 6_1_7601
    Service Pack: 1_0
    Product: 256_1

Sorunu açıklamaya yardımcı olan dosyalar:
    C:\Windows\Minidump\122612-23774-01.dmp
    C:\Users\Furkan\AppData\Local\Temp\WER-35864-0.sysdata.xml

Çevrimiçi gizlilik bildirimimizi okuyun:
    http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x041f

Çevrimiçi gizlilik bildirimi yoksa, lütfen çevrimdışı gizlilik bildirimimizi okuyun:
    C:\Windows\system32\tr-TR\erofflps.txt

• quote:

Orijinalden alıntı: zwanzig

quote:

Eyvallah kardo.

Ama mavi ekran sorunum var ya Pc mavi ekran veriyor sonra mavi ekranı görür görmez kapanıyor kodları bile göremiyorum.Pc açınca da bu çıktı nolcak şimdiiee e
    Sorun imzası:

Çevrimiçi gizlilik bildirimi yoksa, lütfen çevrimdışı gizlilik bildirimimizi okuyun:

Pcyi açarkenmi geliyor bu sorun yoksa başka birşey veya oyun sırasındamı ? windows ekranı geliyormu

• quote:

quote:

quote:

Eyvallah kardo.

Sorun imzası:

Pcyi açarkenmi geliyor bu sorun yoksa başka birşey veya oyun sırasındamı ? windows ekranı geliyormu

Windows 7 açılırken yani boot ekranını falan geçtikten sonra çıkıyor windows uptade'den dolayı kaynaklandığını düşünüyorum.Çünkü ilk başlarda yoktu uptade yaptım daha sonra ortaya çıktı

• quote:

Baba 0 dan formatla sen bi.. önemli birşey yoksa hazır yenide sistem 0dan kur update felan yapma önemli updateleri windows online iletiyor zaten sisteme
  • quote:

quote:

Baba 0 dan formatla sen bi.. önemli birşey yoksa hazır yenide sistem 0dan kur update felan yapma önemli updateleri windows online iletiyor zaten sisteme

Ya dostum bende bir tane windows 7 ultimate 64 bit vardı ve daha önceki bilgisayarımda sorunsuz kullanıyordum.İlk önce onu yükledim onda da problem oldu.Şimdi ise windows 7 ultimate 64 bit sp1 indirip format attım.Dediğim gibi ilk başlarda bir sorun yoktu ve oyunlarda da problem çıkmıyor ama bazen yapıyor namussuz Acaba nasıl test edebilirim prime 95 falan kullansam yada benchmark falan çalıştırsam yani donanımlara bi yüklensem ve mavi ekran çıksa donanımlardan biri arzalı diyebilir miyiz ? Yada nasıl anlayacağım illa da format mı atmak lazım Moralim bozuldu bak şimdi

• quote:

quote:

quote:

Ya dostum bende bir tane windows 7 ultimate 64 bit vardı ve daha önceki bilgisayarımda sorunsuz kullanıyordum.İlk önce onu yükledim onda da problem oldu.Şimdi ise windows 7 ultimate 64 bit sp1 indirip format attım.Dediğim gibi ilk başlarda bir sorun yoktu ve oyunlarda da problem çıkmıyor ama bazen yapıyor namussuz Acaba nasıl test edebilirim prime 95 falan kullansam yada benchmark falan çalıştırsam yani donanımlara bi yüklensem ve mavi ekran çıksa donanımlardan biri arzalı diyebilir miyiz ? Yada nasıl anlayacağım illa da format mı atmak lazım Moralim bozuldu bak şimdi

Donanım montaj yapılırken ve psuyu baglarken yanında olmadıgım için birşey diyemem anca canlı görseydim hatalar konusunda bir fikir parçaları kontrol ederek bakabilirdim..

Win 7 Ultimate 64 kur tekrardan format çek sen bi..

Gene mavi ekran verirse kablo baglantlarını yanlıs yapmışındır psuyu felan yakmada..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Donanım montaj yapılırken ve psuyu baglarken yanında olmadıgım için birşey diyemem anca canlı görseydim hatalar konusunda bir fikir parçaları kontrol ederek bakabilirdim..

Win 7 Ultimate 64 kur tekrardan format çek sen bi..

Gene mavi ekran verirse kablo baglantlarını yanlıs yapmışındır psuyu felan yakmada..

Yok be abicim o kadar da değil.Zaten istesem bile yanlış takamam ki.Hepsini düzgün bir şekilde taktım ondan eminim Ah şu mavi ekrandaki kodu bi görebileydim

• quote:

Formatla gene hata verirse donanımları takarsın cıkartırsın tam yükte bırakırsın ısı felan test edilir bulunur bir şekilde yeni sistemlerde 2 oldu bu diğer arkadaşdada aynısı olduydu kasasını benim topladıgım sonradan baktık psu yetmiyor 4 kere haf 942x kasayı 2km götür getir elinde
  • quote:

quote:

Formatla gene hata verirse donanımları takarsın cıkartırsın tam yükte bırakırsın ısı felan test edilir bulunur bir şekilde yeni sistemlerde 2 oldu bu diğer arkadaşdada aynısı olduydu kasasını benim topladıgım sonradan baktık psu yetmiyor 4 kere haf 942x kasayı 2km götür getir elinde

Hmm peki ama önce bi memtest falan yapcam daha sonra format atarım teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

• quote:

quote:

quote:

Hmm peki ama önce bi memtest falan yapcam daha sonra format atarım teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

Beklemedeyim

• quote:

Uzun süredir (1-2 yıl ) toplamak istediğim ve ilk başlarda bilgisayarın b sinden anlamayan biri olarak en sonunda istediğim sistemi topladım.Bana yardım eden tüm donanımhaber üyelerine çok çok teşekkür ederim.

Sistem Özellikleri

FX 6100
    Gigabyte 970A-DS3
    High Power 500 W

Arkadaşlar bu sistemle 1440x900 çözünürlükte Saints Row The Third oyununda ultra ayarlarda yaklaşık 30 fps (Gta 4 de 50-60) alıyorum ama şuan ekran kartı driverim 9.bilmemne ve 12.bilmemne sürümde %30 luk bir performans artışı olduğuna göre gerçekten amacıma uygun bir sistem topladığımı anlıyorum.Alacakların da fikir edinmesi açısından her parçayı ve fikrimi aşağıda belirtiyorum.

İşlemci : Gerek oyunlarda gerek oyun yüklemede %30 dan fazla kullanıldığını görmedim.Kesinlikle ısınmıyor ve amdnin dandik 92mm fanı ile bile internette gezerken baş ağrıtmıyor.Mesela şu an 30 derecelerde geziyor.

Anakart : Tam bir f/p ürünü ama 970 çipseti bence biraz sıcak çalışıyor.Eğer kasa içi soğutmanız iyi ise veya önüne ufak bir fan kayarım derseniz 30-40 derecelerde geziyor ama kendi haline bırakırsanız (Hele benim kasa fanı bile olmayan kasamda ) 50-60 dereceyi görüyor.Sanırsam buda 970 çipseti için normal bir değer.

Ekran Kartı : Driveri henüz güncellemediğimden tam olarak performansını söyleyemiyorum ama dediğim gibi ultra ayarlarda oynatabilecek bir ekran kartı ayrıca powercolor hd 7870 en fazla 60 dereceyi gördü ve oyunlarda bile baş ağrıtmayacak seviyede fan sesi yapıyor.Tabi %100 seviyesine çekince elektrikli süpürge gibi ses çıkarıyor Yani o/c yapmayacaklara ve düşük bütçelilere tavsiye edebileceğim bir kart.

Güç Kaynağı : Beni en çok etkileyen parçadır.Elime alınca ne kadar ağır olduğuna şaşırdım.Gerçekten kaliteli ve sessiz bir ürün.Tek eksiği modüler olmaması.Ama 100 Tl ye aldığımı düşünürsek yemişim modülerliğini

Evet.Sistem genel olarak böyle.Uygun bir zamanda kasanın resimlerini koyabilirim.Sistemi inventustan aldım.Herhangi bir problemle karşılaşmadım ama güç kaynağını kolinin altına saklamışlar önce bulamadım bi korktum Sistemin bana maliyeti ise şöyle :

Fx 6100 270 TL Tıkk

Toplam

Tekrar tüm dh üyelerine teşekkür ediyor ve böyle bir sistem toplamak isteyenlere başarılar diliyorum....

Sistemi nereden topladın bro?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Uzun süredir (1-2 yıl ) toplamak istediğim ve ilk başlarda bilgisayarın b sinden anlamayan biri olarak en sonunda istediğim sistemi topladım.Bana yardım eden tüm donanımhaber üyelerine çok çok teşekkür ederim.

Sistem Özellikleri

FX 6100
    Gigabyte 970A-DS3
    High Power 500 W

Arkadaşlar bu sistemle 1440x900 çözünürlükte Saints Row The Third oyununda ultra ayarlarda yaklaşık 30 fps (Gta 4 de 50-60) alıyorum ama şuan ekran kartı driverim 9.bilmemne ve 12.bilmemne sürümde %30 luk bir performans artışı olduğuna göre gerçekten amacıma uygun bir sistem topladığımı anlıyorum.Alacakların da fikir edinmesi açısından her parçayı ve fikrimi aşağıda belirtiyorum.

İşlemci : Gerek oyunlarda gerek oyun yüklemede %30 dan fazla kullanıldığını görmedim.Kesinlikle ısınmıyor ve amdnin dandik 92mm fanı ile bile internette gezerken baş ağrıtmıyor.Mesela şu an 30 derecelerde geziyor.

Anakart : Tam bir f/p ürünü ama 970 çipseti bence biraz sıcak çalışıyor.Eğer kasa içi soğutmanız iyi ise veya önüne ufak bir fan kayarım derseniz 30-40 derecelerde geziyor ama kendi haline bırakırsanız (Hele benim kasa fanı bile olmayan kasamda ) 50-60 dereceyi görüyor.Sanırsam buda 970 çipseti için normal bir değer.

Ekran Kartı : Driveri henüz güncellemediğimden tam olarak performansını söyleyemiyorum ama dediğim gibi ultra ayarlarda oynatabilecek bir ekran kartı ayrıca powercolor hd 7870 en fazla 60 dereceyi gördü ve oyunlarda bile baş ağrıtmayacak seviyede fan sesi yapıyor.Tabi %100 seviyesine çekince elektrikli süpürge gibi ses çıkarıyor Yani o/c yapmayacaklara ve düşük bütçelilere tavsiye edebileceğim bir kart.

Fx 6100 270 TL Tıkk

Toplam

Tekrar tüm dh üyelerine teşekkür ediyor ve böyle bir sistem toplamak isteyenlere başarılar diliyorum....

Hayırlı olsun dostum güle güle kullan.

• quote:

ugurbaba10

İnventus...
    quote:

shapecharacter

Teşekkürler...
  • Hayırlı olsun güle güle kullanın

güzel tercihler
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.