Şimdi Ara

Corsair'ın devasa bilgisayar kasası Obsidian 900D için geri sayım başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.684
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Corsair'ın devasa bilgisayar kasası Obsidian 900D için geri sayım başladı

Üst seviye bir sistem kurmayı planlayan, su soğutma çözümlerinden yana tercih yapan ve modifiye konusuna ilgi duyan kişiler için büyük hacimli bilgisayar kasaları adeta biçilmiş kaftan sayılabilir. Dahili ve harici bilgisayar bileşeni üretiminde uzman firmalardan Corsair, görünüşe göre tam olarak böyle bir bilgisayar kasası üzerinde çalışıyor. Corsair'ın Global Ürün Sorumlusu, Obsidian 900D prototipine ait fotoğrafı, Overclock.net forumu üzerinden internete sızdırdı.

Obsidian 900D, 655 mm x 694 mm x 251 mm boyutlarındaki tasarımıyla, sahip olduğu ''Godzilla'' kod adının hakkını verecek gibi. Karşılaştırma yapmak gerekirse uzun süredir satışta olan ve pek çok donanım tutkununun beğenisini kazanan Obsidian 800D'nin, 609 mm x 609 mm x 229 mm boyutlarında tasarlandığını not düşelim.

ATX, E-ATX, XL-ATX ve HP-ATX formundaki anakartlara destek vermesi beklenen Obsidian 900D, toplamda 15 adet 3.5-inç'lik veya 2.5-inç'lik sürücüyü bünyesinde barındırabilecek. Bilgisayar kasasına, su soğutma sistemi için 2 adet 360 mm uzunluğunda veya 2 adet 480 mm uzunluğunda radyatör montajı yapılabilecek. Bu bilgilere ilaveten 10 adet PCI, PCI Express genişletme slotuna yer verilen Obsidian 900D'nin üzerine 2 adet USB 2.0 portu, 4 adet USB 3.0 portu, ses çıkışı ve mikrofon girişi konumlandırılmış durumda.

Önümüzdeki ay hakkında daha fazla detay ortaya çıkacak olan bilgisayar kasasının, tüketicilerle buluşacak versiyonunda tasarım farklılıklarının bulunabileceğinin altını çizmekte fayda var.

• Saklambaç oynarken içine saklanırız artık...

Bunun içine takabileceğim skulltrail anakartım, 2 tane işlemcim, 3-4 tane ekran kartım, 6-8 tane harddiskim, hepsini soğutacak iski borusu gibi su soğutma sistemim de yok... Hatta bunlara yetecek kadar para da yok malesef, keşke olsa da her odaya bir Obsidian alsam...
    Corsair 500R, Asus p8z77 lx, corei5, Asus DCU-II 7850 ile gül gibi geçinip gidiyorum. Ama saydıklarıma insanın canı çekmiyor değil...

Böyle ekran kartları yakışır içine :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xagdas -- 25 Aralık 2012; 13:23:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196

Saklambaç oynarken içine saklanırız artık... Bunun içine takabileceğim skulltrail anakartım, 2 tane işlemcim, 3-4 tane ekran kartım, 6-8 tane harddiskim, hepsini soğutacak iski borusu gibi su soğutma sistemim de yok... Hatta bunlara yetecek kadar para da yok malesef, keşke olsa da her odaya bir Obsidian alsam... Corsair 500R, Asus p8z77 lx, corei5, Asus DCU-II 7850 ile gül gibi geçinip gidiyorum. Ama saydıklarıma insanın canı çekmiyor değil... Böyle ekran kartları yakışır içine : Corsair'ın devasa bilgisayar kasası Obsidian 900D için geri sayım başladı

Ve senin mevcut sistemini alamayacak milyonlarca insan var bence buna şükretmelisin ek olarak böyle bir sistem acaba nekadar elektrik harcar diye sorucam ama çok saçma olucak zaten bu sistemi alan onu kafasına bile takmaz güzel kasa.

• Fiyatı 300 400$ aralıgında olacagını söylüyor George.Bize yansıması 800 900 gibi olur iyi ihtimalle.Tabi kasa gelirse.
  • zamanında coolermaster stacker almışım iyiki. hala onu kullanıyorum, daha bir 25 sene daha kullanırım heralde.

• Sıvı soğutma için tasarlanmış bir kasa. Alıcıların %80'i o niyetle kullanır. Bana biraz çirkin geldi. Yan tarafın full pleksili oluşu sıvı soğutmalı sistemini görmek isteyenler için iyi bir pencere olmuş ama harbi kasa çirkin duruyor.
  • Kasaya hiç bir işlem yapmadan 2 tane 480lik ve 2 adet 240lık radyatör takılabiliyor, sadece hdd slot sayısı azalıyor bildiğim kadarıyla. Bu seferki kasa sırf sıvı soğutma için değil aynı zamanda hava soğutması iyi diyorlar, daha iyi bir hava akımı ve daha çok fan ile gelecekmiş.
    Bu resimdeki kasada ya 23 yada 28 tane çalışan fan takılıymış.
  • 800D ye 2 tane 360lik radyatör rahat takılabiliyor. Daha fazlasinada gerek yok gibi. Mutlaka alicisi cikar ama gorunumu gerçekten cok kotu. Modifiye ile biseye benzetilebilir.

• Of tam benlik kasa hem pc kasası niyetine kullanırım hemde para kasası :D

• CAGDAS ben senin istediğin sisteme bile erişemedim 7850 in var ve daha fazlasını istiyorsun

• görüntüsü çok kötü ama zaman neyi getirir bilinmez corsair bu işe yaramasa üretmezdi...

• quote:

Orijinalden alıntı: Cremiesto

quote:

Orijinalden alıntı: Cagdas dv6196

Saklambaç oynarken içine saklanırız artık... Bunun içine takabileceğim skulltrail anakartım, 2 tane işlemcim, 3-4 tane ekran kartım, 6-8 tane harddiskim, hepsini soğutacak iski borusu gibi su soğutma sistemim de yok... Hatta bunlara yetecek kadar para da yok malesef, keşke olsa da her odaya bir Obsidian alsam... Corsair 500R, Asus p8z77 lx, corei5, Asus DCU-II 7850 ile gül gibi geçinip gidiyorum. Ama saydıklarıma insanın canı çekmiyor değil... Böyle ekran kartları yakışır içine : Corsair'ın devasa bilgisayar kasası Obsidian 900D için geri sayım başladı

Ve senin mevcut sistemini alamayacak milyonlarca insan var bence buna şükretmelisin ek olarak böyle bir sistem acaba nekadar elektrik harcar diye sorucam ama çok saçma olucak zaten bu sistemi alan onu kafasına bile takmaz güzel kasa.

Fotodaki sistem gtx 480'lerden oluştuğuna göre yaklaşık 1500 watt civarı harcar. Nvidia sonradan kepler ile güç gereksinimlerini yarı yarıya düşürdü tabi.
    Bu arada 480'in muazzam sıcaklıkları yüzünden sıvı soğutmasız da gitmez fazla bir süre. Kışın kombi kullanmadan kasayla ısınırsınız öyle bir artısı olur :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vain -- 25 Aralık 2012; 15:28:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BiG_mAsTeR

800D ye 2 tane 360lik radyatör rahat takılabiliyor. Daha fazlasinada gerek yok gibi. Mutlaka alicisi cikar ama gorunumu gerçekten cok kotu. Modifiye ile biseye benzetilebilir.

800d ye rahat bir sekilde 2 tane 360lik takmak icin birini kasa arkasina asmak lazim. Kasa icine 2 tane 360 sokmak baya zor bir tarsi yukari gelir digeri asagiya takilmasi lazim. Onun icinde once baya kesilmesi lazim vede psu nun uzun olmamasi lazim yoksa kabloya yer kalmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • (Haklısınız, şükretmek lazım. 2006'dan beri laptoplardan dolayı hiç oyun keyfi alamıyordum. DCU-II 7850'de hiç fena bir kart değil. Neyse benim özelimi geçelim.)

Ben size bunun gibi sistemlerle birlikte çok güzel çalışır demek istemiştim... Bakar mısınız resimlere, ne kadar ütopik ve binlerce dolarlık ürünler var. Bu kasa aşağıdaki ürünlere çok yakışır, tipini eleştirmeyin, performans için çok potansiyeli var:

• tasarım berbat su soğutma kullanılacak madem radyatör kısımları dışarda dursa hafif motor görümü verilse tasarım acısından daha iyi olurdu.dolap gibi kasa yapmışlar sanayiye versek aynısı yaparlar:D

• içine rakı, bira vs de saklanır bunun
  • Bence kötü değil, jajnanlı çetrefilli kasalardan daha hoş.
  • Kasa baya kullanışlı olacak gibi. Bu resim bir kaç ay önce düşmüştü internete
  • Anasını avradını..
  • Çok güzel tasarım olarak beyendim corsair sade ama şık ürünler sunuyor bize

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.