Şimdi Ara

TOMTOM VIA 135 (ömür boyu güncelleme) Tavsiye edermisiniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
131
Cevap
3
Favori
29.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Next 565 yada TOMTOM VIA 135 arasında kaldım?
    TOMTOM VIA 135 ekranı ve ömürboyu güncelleme olması kalitesi güzel değil mi ne dersiniz?

http://www.vatanbilgisayar.com/navigasyon-cihazlari/tomtom-tomtom-via-135-tomtom-via-135-navigasyon-cihazi/productdetails.aspx?I_ID=63431

• bende bu üründe karasız kaldım... haritalar kısmında türkiye nin kısmi kapsam altında olması kafamı karıştırdı.
    bu konuda bilgisi olan varmı ????
  • Kıyaslama için buraya bakabilirsiniz.

http://forum.donanimhaber.com/m_65772702/tm.htm
  • arkadaşlar bende via 135 almayın düşünüyorum. avrupada kullanmak istiyorum fakat avrupa harita güncellemesi de ömür boyu mu bilginiz var mı?
  • linkte sadece ömürboyu güncelleme diyor ama cihazda avrupa haritası varmı yokmu yazılmamış sanki sadece Türkiye için bu ifade kullanılmış gibi.Bunu @DD252admin bilir

http://www.tomtom.com/tr_tr/products/car-navigation/via-series/via-135-m-europe/#tab:maps
  • quote:

Orijinalden alıntı: magicghost

arkadaşlar bende via 135 almayın düşünüyorum. avrupada kullanmak istiyorum fakat avrupa harita güncellemesi de ömür boyu mu bilginiz var mı?

Selamlar;

Cihaz hakkında kendi sitesinde şu açıklama var;

quote:

Ömürboyu ÜCRETSİZ harita güncellemesi

Daima en güncel haritayla aracınızı sürün. Ömürboyu ÜCRETSİZ harita güncellemesi ile hedefinize en hızlı şekilde ulaşın. Cihazınızın ömrü boyunca, yılda en az 4 defa harita güncellemesi alırsınız. Yol ağı, adresler ve İlgi Çekici Noktalar hakkında tüm güncellemeleri alırsınız.

TOMTOM VIA 135M - Europe

Türkiye, Avrupa şeklinde bir ayrım yapılmamış; muhtemel tümünü kapsıyordur. Ama net bilgi için kendilerine telefonla ulaşabilirsiniz.

Telefon : 212 356 9707
    Hafta içi her gün: 10:00 - 18:00

Saygılar

• cevablarınız için çok teşekkürler. yarın arayıp sorarım. cevaplarını da burada paylaşırım. peki siz bu cihazı tavsiye eder misiniz 270 tl gibi bir fiyatı var. benim için avrupa haritası olması önemli ilk olarak.
  • tomtom müşteri hizmetlerini aradım. müşteri temsilcisi avrupa haritası içinde ömür boyu ücretsiz güncelleme olduğunu söyledi. çok güzel bir uygulama inşallah dedikleri gibide olur. yanlız ürün teknosa ve mediamarkt ta var sadece onlarda da 349 tl vatanda 268 tl ama sadece teşhir ürünleri kalmış. biraz beklemem lazım herhalde vatanda stoğa girmesi için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DD252Admin

quote:

arkadaşlar bende via 135 almayın düşünüyorum. avrupada kullanmak istiyorum fakat avrupa harita güncellemesi de ömür boyu mu bilginiz var mı?

Selamlar;

Cihaz hakkında kendi sitesinde şu açıklama var;

quote:

Ömürboyu ÜCRETSİZ harita güncellemesi

Daima en güncel haritayla aracınızı sürün. Ömürboyu ÜCRETSİZ harita güncellemesi ile hedefinize en hızlı şekilde ulaşın. Cihazınızın ömrü boyunca, yılda en az 4 defa harita güncellemesi alırsınız. Yol ağı, adresler ve İlgi Çekici Noktalar hakkında tüm güncellemeleri alırsınız.

TOMTOM VIA 135M - Europe

Türkiye, Avrupa şeklinde bir ayrım yapılmamış; muhtemel tümünü kapsıyordur. Ama net bilgi için kendilerine telefonla ulaşabilirsiniz.

Telefon : 212 356 9707
    Hafta içi her gün: 10:00 - 18:00

Saygılar

bu konuda çok bilgim olmadığı için anlamadığım bir olay var.

bu cihazlar uydulara bağlanıp konum belirliyerek güncel haritaları ile yol tarif ediyorlar ancak canlı trafik bilgisini nasıl sağlıyorlar ? internet bağlantısı gerekmiyor mu ? sim kart veya wifi olmadan nasıl internete veya veri alışverişine bağlanıyorlar ömür boyu ?

teşekkürler

• FM radyo yayını üzerinden araç şarj cihazında bulunan devre yardımı ile veri alıyorlar.
  • fakat tomtomun bu modelinde (via 135) bu özellik yok diye biliyorum. hatta şuan türkiyede satışta olan modellerde bu özellik yokmuş. zaten tomtom mağazasında trafikle ilgili bir aksesuar satılıyor. bu aksesuar ile bu bilgiler alınıyormuş. diğer markalarda arkadaşın dediği gibi şarj devresi üzerinden alıyomuş trafik bilgisini. yanlız bu söylemiş olduklarım kesin bilgi değildir sağdan soldan forumlardan okuduklarım. yanlış bilgi olabilir yanıltmak istemem kimseyi.
  • quote:

fakat tomtomun bu modelinde (via 135) bu özellik yok diye biliyorum. hatta şuan türkiyede satışta olan modellerde bu özellik yokmuş. zaten tomtom mağazasında trafikle ilgili bir aksesuar satılıyor. bu aksesuar ile bu bilgiler alınıyormuş. diğer markalarda arkadaşın dediği gibi şarj devresi üzerinden alıyomuş trafik bilgisini. yanlız bu söylemiş olduklarım kesin bilgi değildir sağdan soldan forumlardan okuduklarım. yanlış bilgi olabilir yanıltmak istemem kimseyi.

Bahsettiğiniz özellik yok Tomtomda. Ben zamanında Via cihazım için sormuştum HD ve Live servisleri Türkiye'ye sunulmayacak demişlerdi. Hatta anten aparatını yurtdışından (Hollandadan) alsam yayın alabilirmiyim demiştim. Yayın başlasa bile Lisans uyumsuzluğu nedeniyle yayınları cihaza aktaramazsınız da demişlerdi.

Bilgi olarak geçeyim de buradan; para verip yurt dışından TMC alıcısı alıp zarar etmesin kimse...

• quote:

quote:

fakat tomtomun bu modelinde (via 135) bu özellik yok diye biliyorum. hatta şuan türkiyede satışta olan modellerde bu özellik yokmuş. zaten tomtom mağazasında trafikle ilgili bir aksesuar satılıyor. bu aksesuar ile bu bilgiler alınıyormuş. diğer markalarda arkadaşın dediği gibi şarj devresi üzerinden alıyomuş trafik bilgisini. yanlız bu söylemiş olduklarım kesin bilgi değildir sağdan soldan forumlardan okuduklarım. yanlış bilgi olabilir yanıltmak istemem kimseyi.

Bahsettiğiniz özellik yok Tomtomda. Ben zamanında Via cihazım için sormuştum HD ve Live servisleri Türkiye'ye sunulmayacak demişlerdi. Hatta anten aparatını yurtdışından (Hollandadan) alsam yayın alabilirmiyim demiştim. Yayın başlasa bile Lisans uyumsuzluğu nedeniyle yayınları cihaza aktaramazsınız da demişlerdi.

Bilgi olarak geçeyim de buradan; para verip yurt dışından TMC alıcısı alıp zarar etmesin kimse...

beyler bende almayı düşünüyorum bu cihazı vatanda stoğu bekliyoruz ömürboyu güncelleme tr için kesin var herhalde peki nasıl yapıyoruz ne şekilde ben her türlü yaparım zaten yazılıma hakimim de birisi biraz aydınlatsın. birde nasıl güzel mi alet ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 29 Nisan 2013; 1:00:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

quote:

beyler bende almayı düşünüyorum bu cihazı vatanda stoğu bekliyoruz ömürboyu güncelleme tr için kesin var herhalde peki nasıl yapıyoruz ne şekilde ben her türlü yaparım zaten yazılıma hakimim de birisi biraz aydınlatsın. birde nasıl güzel mi alet ?

Valla bence değer; Ömür Boyu Harita Güncellemesi ve MapShare özelliği bu düşünceme etki ediyor...

• quote:

quote:

quote:

aletin dokunmatiği çok iyi bizzat test ettim. harita olarakta 2012.10 başarsoft igo haritasının bulamadığı başkent plazayı (ankara) buldu poi noktası olarak. çok detaylı inceleyemedim ama durum bu. bende vatanda stoğa girmesini bekliyorum ne zaman giricekmiş stoğa bilginiz var mı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

aletin dokunmatiği çok iyi bizzat test ettim. harita olarakta 2012.10 başarsoft igo haritasının bulamadığı başkent plazayı (ankara) buldu poi noktası olarak. çok detaylı inceleyemedim ama durum bu. bende vatanda stoğa girmesini bekliyorum ne zaman giricekmiş stoğa bilginiz var mı?

Vatani aradim sordum 1 2 hafta surer dedi stoka gelince haber ver i secin siteden magaza secin dedi ole yapicam bende.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ürün vatanın stoklarına girmiş arkadaşlar. bugün alıcam.
  • bende bugün bu navigasyonu almayı düşünüyorum ama sadece TOMTOM VIA 135 ve 130 serisinde ömürboyu ücretsiz güncellme var. bunun matığını anlayamadım neden sadece bir kaç modellde bu hakkı veriyorlar? bu modeller diğerlerine nazaran çokmu kötüde böyle mi satmak istiyorlar? ömürboyu ücretsiz güncelleme ile ücretli harita arasında fark varmı?
  • hocam ben bugün aldım. tomtom un diğer modelleri ile ne farkı var tam olarak bilmiyorum ama via 135 modeli gayet güzel tüm avrupa haritası var içinde 3 gb boyutu var(avrupa haritası 3 gb). toplam cihaz hafızası 8 gb. aldığım 8.2012 haritası vardı. bilgisayara bağlayınca yeni harita sürümü var diye uyarı verdi ve güncelledi. tüm avrupayı haritasını güncelledi toplam boyutu 2.95 gb(harita boyutu küçülmüş ama bu detay azaldı anlamına gelmez tabiki de harita dosya kodlamasını filan değiştirmişlerdir büyük ihtimal). yeni yüklenen harita ile türkiye yüzde 80 kapsam altında diyor. dokunmatiği çok güzel. fakat cama yapışan vantuzu biraz dandik gibi cama yapıştırdım iyice sıktım fakat düştü tekrar tam anlayamadım ben mi yapamadım. ona bakıcam daha sonra.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magicghost -- 5 Mayıs 2013; 23:48:43 >
  • aslında bende alıp almamayı çok düşündüm ama sonunda bu cihazı almaya karar verip aldım. üzerinde gelen harita ile son yüklediğim harita arasında bile ciddi farklar gördüm. benim bulunduğum bölgede yeni açılan bir çok yol var bunları yeni harita ile güncellemişler. sokak isimlerine kadar güzel ve doğru isimlendirilmiş. Tom tom a harita konusunda yöneltilen eleştrileri bu yönüyle anlayabiliyorum ama güncellenen haritalarla gösterdiği gelişim bu işi ciddiye aldıklarını gösteriyor.
    benim ilk izlenimlerim olumlu yeniden rota hesaplaması çok kısa sürüyor. bluetooth ile telefon görüşmesi çok iyi, ekran parlaklığı çok hoşuma gitti, ses net ve temiz. dokunmatiği güzel ama tablet bilgisayarlardaki gibi de değil.sanırım aldığıma pişman olmayacağım.

sesli sokak isimleri, sesli arama ve hız kameraları Türkiyede desteklemiyor sanırım.

ancak cihazı daha kurcalamam gerekiyor. daha yapamadığım bir kaç özellik var. bakalım şimdilik izlenimlerim bunlar...

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.