Şimdi Ara

Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar iyi mal almak kadar iyi satıcı ve iyi servisinde önemli olduğu bir konu olduğu için kendi düşüncelerimi yazacağım katkıda olan arkadaşarınkinide eklerim.

Burada öneride bulunan arkadaşlar bazı sorunlar çıkınca bizde üzülüyoruz biz önerdik, biz vesile olduk, sanki sorunun sahibi bizmişiz gibi strese giriyoruz. Bir markayı önerirken şu kod diyrek yazılsada ithalatçı firma bir bakmışsınız alakasız bir model veya kodlu cihaz getirmiş bunlar daha iyi diyerek bize istemedigimiz ürünü veriyor.

Dikkat etmemiz gerekenler.

1 - Satış ve servisin bir arada olduğu firmaları tercih etmek.
    2 - Bu işin yapanın geçmişine bakmak, adam kaç yıldır bu işte ve bize referans verebiliyormu (izmirde bir firma yüzlerce referans veriyordu)
    3 - Keşif istediğinizde gerek yok sen bana ebat söyle ben sana klimanı söylerimcilerden kaçıp kurtulunuz. İzmirde bir eve keşife gelen tanınmış bir markanın satıcısı mekana baktı alan 24.000 gerektiriyor ama izmirin zenginlerinden oldugu halde parayı çok seven kişi buraya 18.000 olmazmı dedi, satıcı olur dedi sonra fiyat söylenince ooo pahalı imiş ben arada açarım buraya daha küçükte olurmu diyince, - satıcı; olur abi dedi ve olay bitti böyle keşif heyti görürseniz anında vazgeçiniz çünkü amacı mal satmak olduğu anlaşıldı.
    4 - Alacağınız klimanın mutlaka önce servisini gidip görün, konuşun ne malzeme kullanıyor, vakum yapıyormu isteklerinize yanıt verebilecek mi.
    5 - Aşırı pazarlık etmeyiniz, firmaların her ne kadar faiş fiyatla mal sattığı söylensede bir orta karra var bunun altına düşerseniz gelen servisde cinlik düşünmesin. Siz 3500 tl klimayı 2000 tl alrım diyerek kıyasıya pazarlıga girerseniz orada zaten film kopmuştur, fazla bir hizmet beklemeyin, adam hem ucuza mal verecek hemde 10 numara malzeme kullanacak ve sizede güler yüzle hizmet sunacak fantazi olur bu.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar ilave edecek arkadaların fikirlerini bekliyorum, akıl akıldan üstündür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mat35 -- 24 Aralık 2012; 14:30:14 >

• 6- Samsung almamanız
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersen_

6- Samsung almamanız

Evet o esktra özellik.

• Güzel başlık üstad, bilgileri artırarak güncelleriz zamanla umarım

Ben biraz ekleme yapayım:
    yatak odasına alınacaksa özellikle ses (db) değerinin düşük olması.
    temizlemeyi unutuyorsanız özellikle kendini temizleyebilen bir model olması. (genede belli periyotlard temizlik yapılmalı.)
    ısınıp soğurken çat çat ses gelmemesi için malzeme kalitesinin iyi olması.
    elektirik sarfiyatı açısından cop değerinin 3.6, eer değerinin 3.2 üzerinde olması
    özellikle alerjisi olanlar için extra alerji filtresi (polen küf vs) olması. (bu filtrelerin gereksiz olduğunu düşünen arkadaşlarda var)
    sık kullanacaksanız inverter olması (örneğin yılda 6 ay ve günde 3-4 saat)
    servis ağının yaygın ve modelin çok satılan bir model olması (böylece uzun vadede yedek parça sıkıntısı çıkması riski azalır)
    dolayısı ile distributor firmanın sağlam köklü olması markanın sık distributor değiştirmemesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 26 Aralık 2012; 19:38:55 >

• En çok yapılan hata,
    * Komşu Mit. al dedi ,oda kullanıyor yıllardır.Kapıdan giren Mit. yok mu.

İşte tam çantada keklik müşteri,

Komşunun klimasının modeli ne,ne kadar kullanır,ne yakar,kaç senelik,bunları önemi yok.

Çamurdan olsun Mit. olsun. çakıp geçerler adama en alt seviye Mit,Tos.,Daik., belkide çok şaşalı olmayan markada çok daha uygun paraya çok daha kaliteli mal var.

Ne alacağını iyi bileceksin,hele hele ne aldığını daha iyi bileceksin.

Bu arada distribitörü çok değişmeyen marka iyidir ,kullanıcı adına,ama öyle dist. lerde varki 20 yıldır aynı markayı satar ama yedek parça deyince hak getire,zaten yokturda birde fiyat verirler Kompresör 900 dolar,parayı ve 2 ay sonra getiririz..Acı ama gerçek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

En çok yapılan hata,
    * Komşu Mit. al dedi ,oda kullanıyor yıllardır.Kapıdan giren Mit. yok mu.

İşte tam çantada keklik müşteri,

Komşunun klimasının modeli ne,ne kadar kullanır,ne yakar,kaç senelik,bunları önemi yok.

Çamurdan olsun Mit. olsun. çakıp geçerler adama en alt seviye Mit,Tos.,Daik., belkide çok şaşalı olmayan markada çok daha uygun paraya çok daha kaliteli mal var.

Ne alacağını iyi bileceksin,hele hele ne aldığını daha iyi bileceksin.

Bu arada distribitörü çok değişmeyen marka iyidir ,kullanıcı adına,ama öyle dist. lerde varki 20 yıldır aynı markayı satar ama yedek parça deyince hak getire,zaten yokturda birde fiyat verirler Kompresör 900 dolar,parayı ve 2 ay sonra getiririz..Acı ama gerçek.

Aynen söyledikleriniz çok doğru Model den çok Markası önemli geliyor bir çok insana 3-4'e alırsın üst modelldir biri çıkar der Ooo ben 2 ye aldım oda Mitsu buda der

• quote:

6- Samsung almamanız

neden ? şuan piyasada birçok marka Samsung un motorlarını kullanıyorken?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Akustik

quote:

6- Samsung almamanız

Samsungtan cok umitliydim, calissaydi tabi... Çalışanların hala iyi olabileceğini düşünmeye de devam ediyorum.

Sorunuzun cevabına gelince: tüm uyarılara örneklere ve "bir sorun çıktığında cok uğraşırsin" uyarılarına rağmen alip hala uğraştıgim için. Yetmiş gündür uğraşıyorum, on gündür paramı bekliyorum. Allah bin beter etsin samsungunuda satanini da servisini de topunun.... Canı yansın isteyen alsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

6- Samsung almamanız

Kompresöer herşey değildir.
  • inanın çok şaşırdım. Samsung birçok üründe kaliteli cihazları olan bir marka ama klimada zayıf demekki. bende yakınlarıma soranlara Samsung un Buzdolaplarını tavsiye ediyordum. inşallah onlarda klima gibi çıkmaz
  • quote:

inanın çok şaşırdım. Samsung birçok üründe kaliteli cihazları olan bir marka ama klimada zayıf demekki. bende yakınlarıma soranlara Samsung un Buzdolaplarını tavsiye ediyordum. inşallah onlarda klima gibi çıkmaz

Hala samsungun iyi ürünleri olduğunu düşünüyorum. Reno ortaklı (motorlu) aracını googledan arayın; şekilli güzel. Birtek telefonlarını sevemedim ama bir tane wave 723 var elimde sırf kapağı deri diye almistim.

Neyse; inşallah dediğiniz gibi olmaz, benim sorunum biraz da servisin yaptığı serefsizlikten oldu gibi. Bu arad tam 24 aydır samsung buzdolabı ve çamaşır makinası kullanıyorum, bekodan falan ucuz ve cok daha güzel, tek sıkıntı ses. O da idare eder 1500 liralıkmakina değil 500 liralık makina.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıkçası ben işi şans ve servisin terbiyesizliğine veriyorum. Teknoloji marketlerde mesleğim icabı buzdolaplarına falan bakıyorum sık sık inanın kalite olarak bir WHouse yada GE ye en yakın şuan samsung ve LG yi görüyorum. İnşallah sizin probleminizide biran önce çözerler....
  • quote:

inanın çok şaşırdım. Samsung birçok üründe kaliteli cihazları olan bir marka ama klimada zayıf demekki. bende yakınlarıma soranlara Samsung un Buzdolaplarını tavsiye ediyordum. inşallah onlarda klima gibi çıkmaz

Forum Atasözü; Her marka her şeyi yapamaz.

Buzdolapları çok iyi.
    Tv iyi
    bulaşık makineleri fason iyi değil, yani her ürünü alırken yaptıgı ürün bazında inceleyiniz.
  • javascript:void(AddText('[:\'(]'))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orphanage -- 28 Şubat 2013; 22:28:59 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.