Şimdi Ara

ECA Dijital oda termostatı bağlantısı.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
122
Cevap
7
Favori
35.740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: areano

Merhaba..Salus RT-500 kablosuz oda termostatı aldım ve kullanmaya başladım, ancak bir türlü manuel mod da çalıştıramadım, yani haftalık program yapmadan manuel olarak termostat ı 22 dereceye ayarlıyorum, bu değere ulaşıldığında cihaz kombiyi devreden çıkartıyor, görevini yapıyor, fakat birkaç saat ya da ertesi günü cihaz benim ayarladığım 22 dereceyi unutup otomatik olarak fabrika ayarı olan 14 dereceye dönüyor, dolayısıyla her gün cihazı tekrar 22 dereceye almam gerekiyor. kullanan arkadaşlar nerede hata yaptığımı anlatabilir mi ?

Pili zayıf olmasın, belli bir süre sonra enerjisiz kalıp, ilk kurulum ayarlarına dönüyor olabilir.

İyi forumlar...
  • areano A kullanıcısına yanıt
    Kullanma kılavuzundaki gibi yapıyor musunuz?

http://www.odatermostati.org/salus/salus-rt500-kullanma.PDF
  • Merhaba

ECA Confeo plus kombim var geçen sene termostat alırım diye kombiyi tamire gelen eca servis kombi üzerindeki yerlere kablo bağlattım biraz önce de ben termostat almayı planlarken arkadaşımın aldığı ve kullanmadığı termostatı bana verdi. fakat nasıl bağlayacağımı bilemedim. Bunun için de servis çağırmak istemiyorum. Kombi ve termostatın resimlerini çektim. Kombiye bağlı olan sarı ve mavi kabloları termostat ta hangi numaraya hangisini bağlamam gerekiyor.

ECA Dijital oda termostatı bağlantısı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasank24 -- 17 Aralık 2014; 22:03:55 >

• Türkçe klavuz da geçici olarak manuel mod da kullanmak ibaresi var.. o halde sorun yok demek ki.. teşekkürler.
  • melodramm kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar siteden oda termostatı alırken kablosuz honevell aldım cm727.. fakat satıcı bana elinde olmadıgını söyledi onunla eşdeger olan fiyat bakımıdan bana siemens rev24 rf önerdi ve eca sevisini ara uyumlu olup olmadını sor dedi bende aradım eca sevisi telefondaki şahıs bana sorun yok uyumludur taktıra bilirsin dedi. bende aldım servisi çagırdım bu aldıgın uyumlu degildir biz takmayız. ecanın önerdigi termostatları almalısın dedi şaşırdım kaldım biri uyumlu degil digeri uyumludur diyor kendi aralarında çelişki var ben allamadım ben yinede t @melodramm akmak istiyorum bir sakıncası varmıdır bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?@melodramm
    eca confeo plus kulanııyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohcohb -- 29 Aralık 2014; 14:23:38 >

• micyot kullanıcısına yanıt
    arkadaşlar siteden oda termostatı alırken kablosuz honevell aldım cm727.. fakat satıcı bana elinde olmadıgını söyledi onunla eşdeger olan fiyat bakımıdan bana siemens rev24 rf önerdi ve eca sevisini ara uyumlu olup olmadını sor dedi bende aradım eca sevisi telefondaki şahıs bana sorun yok uyumludur taktıra bilirsin dedi. bende aldım servisi çagırdım bu aldıgın uyumlu degildir biz takmayız. ecanın önerdigi termostatları almalısın dedi şaşırdım kaldım biri uyumlu degil digeri uyumludur diyor kendi aralarında çelişki var ben allamadım ben yinede t akmak istiyorum bir sakıncası varmıdır bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
    bu modeli baglamasam dedigin gibi bir sorun yaşarmıyım bilgin varmıdır kombinin kendi beslemesinden almalıyım dimi ?
    eca confeo plus kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nohcohb -- 29 Aralık 2014; 14:24:14 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nohcohb

arkadaşlar siteden oda termostatı alırken kablosuz honevell aldım cm727.. fakat satıcı bana elinde olmadıgını söyledi onunla eşdeger olan fiyat bakımıdan bana siemens rev24 rf önerdi ve eca sevisini ara uyumlu olup olmadını sor dedi bende aradım eca sevisi telefondaki şahıs bana sorun yok uyumludur taktıra bilirsin dedi. bende aldım servisi çagırdım bu aldıgın uyumlu degildir biz takmayız. ecanın önerdigi termostatları almalısın dedi şaşırdım kaldım biri uyumlu degil digeri uyumludur diyor kendi aralarında çelişki var ben allamadım ben yinede t @melodramm akmak istiyorum bir sakıncası varmıdır bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?@melodramm
    eca confeo plus kulanııyorum

Oda termostatı şeklinde bağlanacak, fakat ayrıca 220 V da uygulamak gerekiyor.

Soldaki klamens kombinin termostat kontrol ucuna bağlanıyor, sağdaki uç ise kombi elektrik girişinden paralel hat ile 220V beslemesine bağlanıyor.

İyi forumlar...

• melodramm kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim verdigin bilgiler için ...
  • İyi forumlar...

• Merhaba Arkadaşlar,

Eski kombimi, ECA Confeo Premix 35 kw kombi ile değiştirdim. Eski kombiden kalan dijital programlı ama modülasyonsuz kablolu oda termostadını kullanmayı düşünüyordum ama soğuk bir bölgede, büyük bir ev olduğu için her türlü tasarrufa ihtiyacım var. Bir arkadaşımda hiç kullanılmamış Honeywell CMT937A1011 modülasyonlu termostat var. Hesaplı bir teklif yaptı ama kombiye uyar mı diye bir sorayım dedim. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşların görüşlerine ihtiyacım var. İlgilenecek kişilere şimdiden teşekkür ederim.
  • mmusluer M kullanıcısına yanıt
    Open-therm olduğu için uyar, zaten ECA Honeywell oda termostatlarını kullanıyor.

Aşağıdaki linkte ECA oda termostatları grubunda kendisi var zaten.

https://www.termostatmerkezi.com/Marks/Honeywell-ECA-Oda-Termostati/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zebza -- 28 Ağustos 2015; 11:13:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zebza

Open-therm olduğu için uyar, zaten ECA Honeywell oda termostatlarını kullanıyor.

Aşağıdaki linkte ECA oda termostatları grubunda kendisi var zaten.

https://www.termostatmerkezi.com/Marks/Honeywell-ECA-Oda-Termostati/

Sn. Zebza ilginize çok teşekkür ederim.

ECA genelde Honeywell ile eşlemiş ama modülasyonlu için Lago ft termostat önermiş, forumda da arkadaşlar hep Lago dan bahsetmiş. Acaba modülasyonluda Honeywell uyumsuz mu diye bir soru oluştu kafamda. Bu nedenle sordum.

Saygılar.

• mmusluer M kullanıcısına yanıt
    Rica ederim,

Sadece Lago FB veya Honeywell değil, Open-therm destekli tüm modülasyonlu oda termostatları sorunsuz çalışır.
  • quote:

Rica ederim,

Sadece Lago FB veya Honeywell değil, Open-therm destekli tüm modülasyonlu oda termostatları sorunsuz çalışır.

Çok teşekkür ederim, sağolun.
  • Arkadaşlar bu termostatın hassasiyet derecesi 0.5 midir. çoğu yerde bu şekilde olduğuna dair mesajlar okudum. oysa ürün açıklamalarında ısı hassasiyeti 0.1 olarak geçiyor.. Eğer 0.5 ise bu 1 dereceye tekabül ederki buda konforsuz bir ısı olur. Ben daha once 0.5 denedim başka bir oda termostatında ve resmen üşüyordum.
    Eğer buda öyle 0.5 hassasiyetliyse bana önererebilceniz eca premixe uyumlu modülasyonlu 0.1 yada 0.2 oda termostatı varmı. .. öncelikli tercihim eğer 0.1 yada 0.2 oluyorsa eğer eca nın oda termostatıdır tabiki.
  • Lago FB toplam 0.5 hassasiyetle başka değişle 0.25 hassasiyetle çalışıyor onu alabilirsiniz.
  • bu durumda ( 0.2,5 + 0.2,5 = 0.5 ) toplamda 0.5 hassiyete sahip oluyor demekki. eğer bu şekildeyse üşüme hissi vermez. Ama eğer mesajımda belirttim gibi toplamda ( 0.5 + 0.5 = 1 ) 1 derecelik hassasiyet varssa bu üşümeye yol açar. daha once 0.5 derecelik oda termostatı almıştım. 1 derecelik fark evde ısı farkını çok bari belli ediyordu. Lago FB kullananlar bu oda termostatını tavsiye edermisiniz.
  • Merhabalar ;

Son bir yıl dır ECA Confeo Premix tam yoğuşmalı kombiyi LAGO FB ot oda termostatı ile kullanmaktayım, fakat kablosuz olarak bir modülasyonlu oda termostatına ihtiyacım var , Honeywell in modülasyonlu olup kablosuz olan modeli olan CMT957 şu an için Türkiye de mevcut değil, bildiğiniz üzere ECA başka markaları da önermemektedir, başka marka kullanıldığında oluşabilecek sıkıntı durumunda kombimizin garanti dışı kalacağını söylemektedir. Şu an için bulabildiğim modülasyonlu kablosuz oda termostatı Vaillant VRT 370 F dir. Bu oda termostatını sizce kombimde kullanabilir miyim ?
  • punisher441 kullanıcısına yanıt
    Honeywell'in yeni oda termostatını alabilirsiniz.

http://www.honeywell.com.tr/home/akilli-termostat_k1_331.html

• quote:

Honeywell'in yeni oda termostatını alabilirsiniz.

http://www.honeywell.com.tr/home/akilli-termostat_k1_331.html

Yardımlarınız için teşekkür ederim, ben böyle bir model olduğunu bilmiyordum değerlendirilebilir bilir ama modülasyon olup olmadığını tam anlayamadım , müşteri hizmetlerini arıyorum karşıma Almanca konuşan müşteri temsilcisi çıkıyor telefon Türk numarası olmasına rağmen.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.