Şimdi Ara

AEG L87695WD Kurutmalı Çamaşır Makinesi/Yenisi Geldi. (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
257
Cevap
15
Favori
57.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tughuman

Siemens WM10K210TR iQ300 A+++ 8 Kg 1000 Devir

LG F12B8TDP5 A+++ 8 Kg 1200 Devir

bu iki ürün de direct drive yani fırçasız motor mu? hangisini tavsiye edersiniz... ya da bu fiyat aralığında önerisi olan var mı?

Lg vasat tavsiye etmiyorum.

Siemens ise fırçalı motorludur ama iyidir tek eksiği bu diyebilirim iqdrive motorlu modeller iq700 serisinden başlıyor bu iki üründen sadece Siemens derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • N11'de AEG Lavamat L87695WD Kurutmalı Çamaşır Makinesi 2390 TL ve ücretsiz kargo. 100 tl hediye çekiniz varsa ve 111 Tl world card kampanyası ile dahada uygun hale gelir.

http://www.n11.com/aeg-lavamat-l87695wd-kurutmali-camasir-makinesi-P17103409
  • Bu makineyi haftasonu teknosadan 2400 tl ya aldım.120 tl ödeyerekte ek 4 yıl garanti yaptım
    dün geldi montajı yapıldı ve çalıştırdık ama daha çamaşır yıkamasını denemedim.
    Bu makinenin artı yanları dışında çok önemli eksi bir özelliği var benim dikkatimden kaçmış ve kimsede burda söylememiş yeni alacaklara bari uyarı olsun
    cihaz hiç bir şekilde 70 80 veya 90 da yıkamıyor.
    60 tan sonra direk sadece 95 i seçebiliyorsunuz:(((( bu çok moralimi bozdu.
    ayrıca aklıma takılan birşey var bunu kullanan arkadaşlar belirtebilirmi kullanma kılavuzunda pamuklu seçeneği dışında diğer programaları seçtiğinizde genellikle maksimum 4 kg çamaşır yıkanır diyor ben 4 kilodan fazla çamaşır doldursam çalışmazmı????
    denemediğim için size danışmak istedim
    son soru olarak herkes çok kırıştırıyor diyor candoğan beyin dediği gibi silkeledikten sonra kurutmaya atsak bu kırışıklık azalmazmı
    ayrıca kaç saatte tam kuru olarak çıkartıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: gulrose1983

Bu makineyi haftasonu teknosadan 2400 tl ya aldım.120 tl ödeyerekte ek 4 yıl garanti yaptım
    dün geldi montajı yapıldı ve çalıştırdık ama daha çamaşır yıkamasını denemedim.
    Bu makinenin artı yanları dışında çok önemli eksi bir özelliği var benim dikkatimden kaçmış ve kimsede burda söylememiş yeni alacaklara bari uyarı olsun
    cihaz hiç bir şekilde 70 80 veya 90 da yıkamıyor.
    60 tan sonra direk sadece 95 i seçebiliyorsunuz:(((( bu çok moralimi bozdu.
    ayrıca aklıma takılan birşey var bunu kullanan arkadaşlar belirtebilirmi kullanma kılavuzunda pamuklu seçeneği dışında diğer programaları seçtiğinizde genellikle maksimum 4 kg çamaşır yıkanır diyor ben 4 kilodan fazla çamaşır doldursam çalışmazmı????
    denemediğim için size danışmak istedim
    son soru olarak herkes çok kırıştırıyor diyor candoğan beyin dediği gibi silkeledikten sonra kurutmaya atsak bu kırışıklık azalmazmı
    ayrıca kaç saatte tam kuru olarak çıkartıyor

Tam kurutma 7 saati buluyo kardeş makinenin kendi yıkama programına göre ama yıkama saatini düşürürsen ben suan actım tam kurutmada değil 4 saat sürüyor.

• Bu ürün ile ilgili merak ettiğim bir konu var. Programlarını inceledim, ancak kullanan biri olarak kurutma fonksiyonu tam kurutma değilde, haiff kurutma gibi bir secenegimiz var mı?
    Mevcut durumda ben Electrolux Iron aid kullanıyorum ve genelde hafif kurutma terich edip ütü öncesi biraz dinlendirip utu ile dolaba kaldırıyorum. Bu makine de de bu sekilde yapabilecekmiyim. Eozen beyin yaptıgı ve resmini paylastıgı nevresim tam kurutmadan cıkmıs sanırım, Tam/Dolaplık/Haifi gibi secenekler var mıydı acaba eozen Bey yada Candogan Bey?

undefinedundefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailon -- 2 Ocak 2014; 20:41:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismailon

Bu ürün ile ilgili merak ettiğim bir konu var. Programlarını inceledim, ancak kullanan biri olarak kurutma fonksiyonu tam kurutma değilde, haiff kurutma gibi bir secenegimiz var mı?
    Mevcut durumda ben Electrolux Iron aid kullanıyorum ve genelde hafif kurutma terich edip ütü öncesi biraz dinlendirip utu ile dolaba kaldırıyorum. Bu makine de de bu sekilde yapabilecekmiyim. Eozen beyin yaptıgı ve resmini paylastıgı nevresim tam kurutmadan cıkmıs sanırım, Tam/Dolaplık/Haifi gibi secenekler var mıydı acaba eozen Bey yada Candogan Bey?

undefinedundefined

Tabii tabii mevcut

AEG L87695WD Kurutmalı Çamaşır Makinesi/Yenisi Geldi.

• Cevabınız icin cok tesekkur ederim, cok aydınlatıcı oldu, Kılavuzdan goruntu icin de ayrıca tesekkurler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ismailon -- 2 Ocak 2014; 22:00:40 >
  • bu makineyi kullanan bir bayan olarak bu makine ile ilgili birkaç ipuçu vereyim...
    en büyük eksisi 70 ve 80 derecede yıkamama yapamamanız.
    ve söylenildiği kadar çok olmaması ama eski makineler gibide ses yapmıyor.
    kullanma kılavuzunu incelerken sentetik çamaşırlar seçeneğini seçince 48 lt su harcadığı pamukluda ise yaklaşık 69 lt su harcadığını belirtmişler.
    sentetike ayarlayıp makineyi çalıştırdığımda maalesef deterjan ana yıkamada yeteri kadar köpürmedi çünkü yeteri kadar su almamış oldu
    durulamada ise köpürmeye başladı .bu yüzden ben en az +2 kez daha durulattım.
    bundan sonra az çamaşırlar dışında pamuklu seçeneğini kullanmayı düşünüyorum.
    kurutmaya gelince ben otomatik kurutma seçeneklerini seçmiyorum..
    dolu bir makineyi yıkadıktın sonra 2.30 saate ayarlıyorum bayağı kuru çıkıyor.
    bazen birkaç çamaşır hafi nemli çıkıyor onlarıda peteğin üzerinde atıyorum 2 saatte tamamen kuruyor
    3 saate ayarlasam onlarda kurur ama diğer çamaşırlara zarar gelir diye 2 .30 da karar kıldım
    .candoğan bey idi galiba kırışık çıkmasın diye yıkadıktan sonra çamaşırları çıkarın bir güzel çırpın sonra tekrar koyun demişti
    bende öyle yaptım ve gerçekten işe yarıyor
    sıkmadan sonra teker teker çırpıyorum katlayıp tekrar atıyorum o zaman kırışık çıkmıyor.
    bu makineyi kullananlara bir sorum var hiç 95 derecede çamaşır yıkadınız mı?beyazlara zarar verdimi?
    birde suda bekletme nasıl yapılıyor...????

• Değerli tecrübelerinizi aktardığınız için teşekkürler @gulrose1983
    Ben de hanımı ikna edeyim de şu çamaşarıları çamaşırlığa sermeden önce bir silkeleyip
    tekrar makinaya attırayım iyisi

Sorunuza cevap, bizim evde yüksek sıcaklıkta pek çamaşır yıkanmıyor o yüzdne bir şey diyemeyeceğim
    kendi adıma.
  • Evet...2 aylık kullanımdan sonra Aeg icin sunu soyleyebilirim. Olaganüstü...
    Gercekten her kurusunu hakediyor yeni bebegi olanlara şiddetle tavsiye ediyorum, sadece eger tezgah altı gomme olarak kullanacaksanız servisin ayaklarının terazilenmesine dikkat edin.
    Makine o kadar agır ki tekrar cekip ayarlamak hiç kolay olmuyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar ben de genel kullanıcılarının yorumlarındaki memnuniyeti değerlendirerek bu makineyi AEG L87695WD almayı düşünüyorum.
    7 kg kurutma kapasitesi olunca.
    1) 7kg yıkama + 7 kg kurutma paket halinde yapılamıyor mu. yada kaç kilograma kadar yapılabiliyor. (6 - 5 - 4 -3 ?)
    2) Hangi nedenden makinesinden memnun olanlar bile kurutma makinesini ayrı alın diyor.
    - mesele su sarfiyatıysa (önemli değil)
    - mesele iyi kurutmaması ise iyi kuruttuğunu söyleyenler bu işi sadece az kg ile kurutma yaptıkları için mi yoksa kıyafetleri cinslerine göre çok güzel ayırdıkları için mi şanslı olup makineleri özel denk gelenlerden olduğu için mi?
    - havların temizlenmesi zor ve diğer eşyalara bulaşma durumu olduğu için mi?
    - normal kurutma makineleri daha az ses çıkartıyor da bu kombolar çok ses çıkarttığı için mi
    - yıkama performansında kombo olmasından kaynaklı bir sıkıntı gördükleri için mi?
    neyse bu sorular uzayabilir en iyisini yine kullanan veya uzmanı bilir

Temelde olay bir cihazı alırsın da bazı şeyler aldıktan bir süre sonra kafaya dank eder "ya keşke şunu alsaydım" falan gibi alanlarda böyle bir durum oldu mu?

benzer ve daha detaylı soruları aslında şurada da sordum ama burası alıp kullananlarla dolu bir yer cevap gelir diye düşünüyorum yorumlar için şimdiden teşekkürler...
    http://forum.donanimhaber.com/m_88801934/tm.htm

• quote:

Orijinalden alıntı: eozen81

Ben de genel olarak artık ECO modunda yıkama+kurutma yaptırıyorum. Kurutmayı da dolaplık seçiyoruz. Cihaza yıkama+kurutma
    yapacaksanız max 3 kgg. çamaşarı koyabiliyorsunuz ancak ben bu kadar doldurmamanın daha iyi olacağını gözlemledim, eğer kazan
    içinde fazla çamaşır olursa kurutma sonucunda kırışıklık artabiliyor. Özellikle hacmi geniş olan yatak örtüsü gibi çamaşırlarda bu yüzden
    olsa gerek kırışıklık fazla oluyor (yukarıda resmini göstermiştim).

Ancak benim gibi balkonu olmayan, dolayısıyla çamaşırını evde kurutmak zorunda olan birisi için bu cihazlar bir nimet, orası kesin. Ben
    her zaman kırışıklık da olsa tercih ederim kurutma makinasını evde oraya buraya çamaşır asmaya.

7 kg kurutmalı bir makine niye yıkama+kurutmada 3 kg olarak çalıştırılmalı anlamadım.
    bir de bu makinede durulama suyunu kontrol yok değil mi?
    diğer sorularıma da cevap gelirse teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi paries -- 8 Mart 2014; 18:55:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: paries

quote:

Ben de genel olarak artık ECO modunda yıkama+kurutma yaptırıyorum. Kurutmayı da dolaplık seçiyoruz. Cihaza yıkama+kurutma
    yapacaksanız max 3 kgg. çamaşarı koyabiliyorsunuz ancak ben bu kadar doldurmamanın daha iyi olacağını gözlemledim, eğer kazan
    içinde fazla çamaşır olursa kurutma sonucunda kırışıklık artabiliyor. Özellikle hacmi geniş olan yatak örtüsü gibi çamaşırlarda bu yüzden

Ancak benim gibi balkonu olmayan, dolayısıyla çamaşırını evde kurutmak zorunda olan birisi için bu cihazlar bir nimet, orası kesin. Ben
    her zaman kırışıklık da olsa tercih ederim kurutma makinasını evde oraya buraya çamaşır asmaya.

7 kg kurutmalı bir makine niye yıkama+kurutmada 3 kg olarak çalıştırılmalı anlamadım.

Kurutma için geniş alan olmali camsirin kurumasi içinde ondan

• quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

quote:

kapasite 7kg olarak geçiyor ama bu önemli değil kurutma için yer olacak diye biz en fazla 3 kg çamaşır kurutabiliyoruz doğru mu?
    diğer sorularıma da hala cevap alamadım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: lazpanyol

quote:

quote:

kapasite 7kg olarak geçiyor ama bu önemli değil kurutma için yer olacak diye biz en fazla 3 kg çamaşır kurutabiliyoruz doğru mu?
    diğer sorularıma da hala cevap alamadım.

Evet. Sicak havanin sirküle olması için kazanda yer açilmali diğer sorunuza gelirsek durulama sensoru bosch siemenste mevcut

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lazpanyol -- 9 Mart 2014; 18:17:27 >

• paries P kullanıcısına yanıt
    3 kg diyerek eco modunda yıkama+kurutma kastedilmiş sanırım. Normal pamuklu programda kesintisiz yıkama ve kurutma yaparken 7 kg doldurulabiliyor. Çamaşırın ağırlığını devamlı ölçme gibi bir şansımız yok pratikte. Bu yüzden ben kesintisiz programlarda birkaç parçayı çıkarıp makinede göz kararı biraz boşluk bırakıyorum. 7kg çamaşır rahatlıkla yıkanıp kurutuluyor.
    Durulama konusuna gelirsek sensör yok. Manuel olarak durulama sayısını ayarlama şansı var. Durulama konusundaki kararı makineye bırakma yanlısı olmadığım için bu makineyi tercih etmiştim. Araştırdığım en önemli özellik buydu. Yıkamaya 5 durulama ekleyebiliyorum. Deterjan kalıntısı hem cildimde hem burnumda alerji yapıyor. Yumuşatıcı, Parfümlü sabun, şampuan bile kullanmam. Ve bu makine bu konuda beni memnun etti. Biraz fazlaca deterjan koyup denememe rağmen çıkan çamaşıda deterjan kokusu bile pek kalmıyor. Genelde +3 ya da +4 seçiyorum durulama sayısını. Tabi kimi programlarda durulama aralarinda sîkmıyor ya da az sıkıyor ki bu da durulama verimini düşürüyor. Özellikle narin çamaşır programlarında çamaşır yıpranmasın diye bu şekilde ayarlanmış belli ki. Bu nedenle ben büyük çoğunlukla narin marin dinlemeyip pamuklu programı seciyorum, gerekirse süresini kisaltiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• selamlar bende bugün 87695 modelini elektroworlden teşhir ürünü 1666 tl 9 taksit aldım aslında kurutmalı makina almayı düşünmüyordum 88489 veya 87494 almayı düşünüyordum eski makinamda 2 gündür bozuktu kafayada takmıştım bu iki modelden birini alacaktım neyse tesadüf elektroworlde gezmeye gittim çamaşırmakinası reyonunu gezerken bi baktım odane? bizim almayıdüşündüğümüz makinanın aynısı gibi kodunu okuyunca bu makinaymış hem kurutmalı hem bedava hemen atladım tabi, yarın kurmaya gelecekler kafama takılan 1.cisi teşir ürünü olması 2.cisi fonksiyonu çoğalınca (yıkama+kurutma)arıza yapma ihtimali artıyormuş dedikoduları kafamı kurcalamıyor değil hani neyse kullanınınca tekrar yazarım heralde. daha önce alıpta kullanan arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pamukkale20 -- 13 Mart 2014; 13:12:15 >
  • AEG beyaz eşya almak istiyorum...Marmariste yetkili servis bulamıyorum ne yapmalıyım?kurulumu yetkili servis yapmazsa garanti bozulur mu?çok acil cevap bekliyorum.teşekkürler şimdiden..
  • Arkadaşlar kurutmalı çamaşır makinesi almayı planlıyorum

Electrolux EWW1697MDW ile ilgili tecrübeleriniz nelerdir. Bunun fiyat aralığında daha iyi diyebileceğiniz bir ürün var mı?

Tşk.
  • Merhabalar,
    Bende kurutmalı çamaşır makinası almak üzere araştırma safhasındayım.

Bu konuya ve diğer konulara yazılmış yorumları okudum ve almayı düşündüğüm LG F14A8RDS5'den vazgeçtim. Bunda en çok marka hakkındaki endişhelerim ve kullanıcıların bahsettiği plastik kokusu etkili oldu.

Şuan aşağıdaki 2 modeli değerlendiriyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim?
    1- AEG L87695WD ( 9 + 7 KG)1600 DEVİR KURUTMALI ÇAMAŞIR MAKİNESİ
    2- BOSCH WVH28440TR KURUTMALI ÇAMAŞIR MAKİNESİ

Bosch kullananlar da plastik kokusu gibi sorunlar yanında makina içinde biriken tortulardan şikayetçi olmuşlar. Bu markayı beğendiğimden ve ürünü almayı düşündüğümden tortu sorununun canımı sıktı.
    AEG'yi bu konuya yazılanlar ile keşfettim. Özelliklerini okuyunca ilgimi çekti. Şuanda teknosa fiyatı 2500 TL. Bu fiyat Bosch'dan 450 TL daha uygun. Ancak konu tarihine bakarak bu pek yeni bir cihaz değil. Acaba kısa süre içinde daha yeni bir ürün gelir mi? Gerçi İngiltere sayfasını incelediğimde orada da farklı bir model göremedim.

AEG kurutmalı çamaşır makinası kullanan arkadaşlar burada ürünü ilk aldıklarında plastik kokusu aldıklarından bahsetmişler. Uzun süre kullanan arkadaşlar kokunun durumu hakkında yorum yapabilir mi? Ayrıca koku sorunu olmayan alternatif bir kurutmalı çamaşır makinası var mı?

Not: Bir ara şu eski kullanıcı ismini değiştireceğim :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CAssassin -- 3 Mayıs 2014; 21:08:21 >

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.