Şimdi Ara

Dışkılama Sırasında Makattan Kan Gelmesi !

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
72
Cevap
7
Favori
96.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, büyük abdestimi yapar iken bir kanama gerçekleşti klozetin içerisinde bulunan suyun rengi kırmızıya döndü ancak çok fazla kırmızı olmadı. Bunu görünce baya bir endişelendim pazartesi günü doktora gidip muayene olmayı planlıyorum. Basur olabilir mi diye baktım ancak dışkılama sırasında makattan dışarıya çıkan herhangi bir şey yoktu küçük memecikler diyorlar galiba buna. Fissür yani makat etrafında bir çatlamadan dolayı kan gelebilirmiş bununda makat çevresinde olan bir şişlikten anlayabiliyormuşuz. Tekrar tuvalete girdiğimde buna bir bakacağım. Onun dışında kolon kanseride bu kanamaya yol açabiliyormuş.

Siz bu durum için neler düşünüyorsunuz daha önce bu durumu yaşayıp doktora giden arkadaşlar var mı ? Bana yardımcı olur iseniz sevinirim.

Arkadaşlar, çok şükür ki iyileşmiş durumdayım, doktorun verdiği ilaçlar ve tavsiyeleri işe yaramış bulunmaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Pisagor- -- 17 Haziran 2013; 16:45:37 >
  • hocam agrılı bir şekilde olduysa ve kanadıysa basur veya catlak gibi sebeplerdendir bir doktora gitmen tabiki hayrına ama hiç acımadan gercekleştiyse doktora git kesinlikle
    genel cerrahiye gideceksiniz doktor olarakta
  • Buyuk ihtimal anak fissurdur. 2 haftadir gecmedi benimki
  • o bazen oluyo. kurulukdan olabiliyo. devam ederse problem bence. 1-2 güne geçerse sorun etme.
  • Arkadaşlar az önce tuvaletteydim bu sefer çok fena kanadı, sanki tuvalete 1 kova kan dökülmüş gibi. Dışkı çıktığında üstünde kan oluyor ondan sonra kanama başlıyor. Belki uzun süredir vardı fark etmiyordum ayağıya kalktığım zaman bazen göz kararması ve baş dönmesi oluyor. Birazda kilo kaybım var ciddi ciddi korkmaya başladım arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NicolasBrody

hocam agrılı bir şekilde olduysa ve kanadıysa basur veya catlak gibi sebeplerdendir bir doktora gitmen tabiki hayrına ama hiç acımadan gercekleştiyse doktora git kesinlikle
    genel cerrahiye gideceksiniz doktor olarakta

Genel cerrahi degil dahiliye olcak.
  • Geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: khanjui

Geçmiş olsun...

Sağ ol hocam.
  • doktora gitsene abi baksana durum ciddiye benziyor başım falan dönüyor diyorsun, 1 kova kan diyorsun bence vakit kaybetme doktora git.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wal-Nut

doktora gitsene abi baksana durum ciddiye benziyor başım falan dönüyor diyorsun, 1 kova kan diyorsun bence vakit kaybetme doktora git.

Yarın sabah erkenden hastaneye gideceğim bir doktora görüneceğim bakalım ne olacak.
  • Geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Pisagor-

Merhaba arkadaşlar, büyük abdestimi yapar iken bir kanama gerçekleşti klozetin içerisinde bulunan suyun rengi kırmızıya döndü ancak çok fazla kırmızı olmadı. Bunu görünce baya bir endişelendim pazartesi günü doktora gidip muayene olmayı planlıyorum. Basur olabilir mi diye baktım ancak dışkılama sırasında makattan dışarıya çıkan herhangi bir şey yoktu küçük memecikler diyorlar galiba buna. Fissür yani makat etrafında bir çatlamadan dolayı kan gelebilirmiş bununda makat çevresinde olan bir şişlikten anlayabiliyormuşuz. Tekrar tuvalete girdiğimde buna bir bakacağım. Onun dışında kolon kanseride bu kanamaya yol açabiliyormuş.

Siz bu durum için neler düşünüyorsunuz daha önce bu durumu yaşayıp doktora giden arkadaşlar var mı ? Bana yardımcı olur iseniz sevinirim.

çok geçmiş olsun hocam.öncelikle kabızlık var mı?yani büyük abdestini yaparken böyle çok acıyormu makatın?birde büyük abdestten sonra ıkınırken klozete kan damlıyor mu?
  • quote:

Merhaba arkadaşlar, büyük abdestimi yapar iken bir kanama gerçekleşti klozetin içerisinde bulunan suyun rengi kırmızıya döndü ancak çok fazla kırmızı olmadı. Bunu görünce baya bir endişelendim pazartesi günü doktora gidip muayene olmayı planlıyorum. Basur olabilir mi diye baktım ancak dışkılama sırasında makattan dışarıya çıkan herhangi bir şey yoktu küçük memecikler diyorlar galiba buna. Fissür yani makat etrafında bir çatlamadan dolayı kan gelebilirmiş bununda makat çevresinde olan bir şişlikten anlayabiliyormuşuz. Tekrar tuvalete girdiğimde buna bir bakacağım. Onun dışında kolon kanseride bu kanamaya yol açabiliyormuş.

toplumda her iki insandan birinin başına gelir bennce basurdur. ben 18 yaşındayım 16 ve 17 yaşındayken birer kez kışın oldum. ondada çok abur cubur hazır besin.yediğimdendi. bu kan ise ikisindede 2 kez çıktığımda geldi. ilkinde geçince doktora gitmedim ikincide doktora gittim fitil merhem verdi. eve geldim tuvaleti yaptım yine düzeldim. sonra yine fitili falan yaptım 3 5 gün o zaman rahatladım yinede. 3 günde bir tuvalete çıkıyorum. gerçi şimdide 2 günde 1 çıkıyorum ama doktora gitmem gerekiyormuş aslında hergün çıkmadığımdan.
    sakın korkmana gerek yok internette yazılanlara bakma ben ilk baktığımda kanser falan görünce çok korktum. sonra önemsiz olduğunu anladım. fitil ve merhem rahatlatır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CROSSFİT

quote:

çok geçmiş olsun hocam.öncelikle kabızlık var mı?yani büyük abdestini yaparken böyle çok acıyormu makatın?birde büyük abdestten sonra ıkınırken klozete kan damlıyor mu?

Son zamanlarda aşırı derecede bir acı oluyordu, kabızlıkta vardı büyük abdesti yaparken sanki içeride bir şey yırtılıyormuş gibi bir his yaratıyordu. Şimdi ise biraz kabızlık var ve yapar iken yine acı duyuyorum. Ikınırken kan olmuyor, dışkı düştüğü zaman kanama başlıyor dışkının üzerinde kan oluyor sanki dışkı içerideki bir yaraya baskı yapıyor ve kanamayı o şekilde durduruyor ancak dışkı makattan ayrıldıktan sonra kanama yoğunluğu artıyor pıt pıt damlıyor resmen. Musluğun su kaçırması gibi.
  • ıkınma hocam bırak uzun sursun kendi olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: NicolasBrody

ıkınma hocam bırak uzun sursun kendi olsun

Hocam ıkınmaz isem dışkı makatta takılı kalıyor adeta inanılmaz bir acı veriyor, mecburen ıkınmak zorunda kalıyorsun. 3-4 saat evvel gördüğüm kanlı manzaradan sonra tuvalete çıkmak istemiyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Son zamanlarda aşırı derecede bir acı oluyordu, kabızlıkta vardı büyük abdesti yaparken sanki içeride bir şey yırtılıyormuş gibi bir his yaratıyordu. Şimdi ise biraz kabızlık var ve yapar iken yine acı duyuyorum. Ikınırken kan olmuyor, dışkı düştüğü zaman kanama başlıyor dışkının üzerinde kan oluyor sanki dışkı içerideki bir yaraya baskı yapıyor ve kanamayı o şekilde durduruyor ancak dışkı makattan ayrıldıktan sonra kanama yoğunluğu artıyor pıt pıt damlıyor resmen. Musluğun su kaçırması gibi.

sorunun büyük ihtimal kabızlıktan dolayı gözüküyor.yani dışkı makatı zorladığından orada tahriş oluyor.tuvaletten sonra temizlenirken yani taharet alırken veya kağıtla temizlenirken acıyorsa eğer makat civarı kabızlıktan tahriş olmuştur.(bunları bağırsağın makattan dışarı çıkmamış olmasını düşünerekten yazıyorum ).sana şimdi birşey tavsiye edeceğim uygularsan 3 veya 5 gün içerisinde normale döneceksin.ve o tahriş iyileşecek ve birdaha kanamayacak.

öncelikle hergün 1 adet elma yemeyi alışkanlık haline getir.

şu kabızlık geçene kadar kuru kayısı kuru incir türevleri ye.(muzdan ve koladan uzak dur)

bu ara abur cuburu bırak.

yürüyüş yapmaya özen göster.(bağırsakları çok iyi düzene sokar)

yemeklerinizi zeytin yağlı yiyin ve bol bol su tüketin.

Her koşulda doktora gözükmekte fayda vardır.yalnız bu anlattığınız durumu 2 ay kadar önce bende yaşamıştım.stres kaynaklı kabız olmuştum.bendede kanama oluyordu.biraz sıkıntılı bir süreç ama dediklerime uyun 1 haftaya en geç düzeleceksinizdir.tekrardan geçmiş olsun dileklerimle...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

sorunun büyük ihtimal kabızlıktan dolayı gözüküyor.yani dışkı makatı zorladığından orada tahriş oluyor.tuvaletten sonra temizlenirken yani taharet alırken veya kağıtla temizlenirken acıyorsa eğer makat civarı kabızlıktan tahriş olmuştur.(bunları bağırsağın makattan dışarı çıkmamış olmasını düşünerekten yazıyorum ).sana şimdi birşey tavsiye edeceğim uygularsan 3 veya 5 gün içerisinde normale döneceksin.ve o tahriş iyileşecek ve birdaha kanamayacak.

öncelikle hergün 1 adet elma yemeyi alışkanlık haline getir.

şu kabızlık geçene kadar kuru kayısı kuru incir türevleri ye.(muzdan ve koladan uzak dur)

bu ara abur cuburu bırak.

yürüyüş yapmaya özen göster.(bağırsakları çok iyi düzene sokar)

yemeklerinizi zeytin yağlı yiyin ve bol bol su tüketin.

Her koşulda doktora gözükmekte fayda vardır.yalnız bu anlattığınız durumu 2 ay kadar önce bende yaşamıştım.stres kaynaklı kabız olmuştum.bendede kanama oluyordu.biraz sıkıntılı bir süreç ama dediklerime uyun 1 haftaya en geç düzeleceksinizdir.tekrardan geçmiş olsun dileklerimle...

Öncelikle önerileriniz ve geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Yarın doktora gittiğim zaman son durumu buraya yazarım. Ona göre hareket ederim. Ayrıca makatı çok zorladım sanırsam, çünkü dediğiniz gibi taharet alırken makatta bir acı oluyor adeta yanıyormuşçasına bir his veriyor.
  • Önemli olan kanın iç nedenlerden dolayı mı yoksa dışardaki dediğin gibi çatlaktan mı geldiği. Bunun için en iyisi doktora görünmen dediğin gibi kanser bile olabilir sağlık şakaya gelmez.

edit: acıyor demişsin tahminim basurdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emmesen -- 24 Aralık 2012; 19:53:52 >
  • Arkadaşlar sabah doktora gittim, makatı muayene etti büyük bir çatlak buldu, kanama oradan kaynaklanıyormuş, kabız olmamaya dikkat edecekmişim yiyeceğim besinleri söyledi, 2 tane ilaç yazdı Dulcolox kapsül ve Anestol Pomad bunları kullanacakmışım. 15 gün içerisinde geçmez ise kolonoskopi yaparak bağırsaklara bakacakmış. Yaşım 20 olduğu için kanser için yaşımın genç olduğunu söyledi daha çok 35+ kişilerde kolon kanseri hastalığı görünüyormuş. Merak edenler için gittiğim hastane Üsküdar Academic Hospital.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.