Şimdi Ara

Monster, NVIDIA'nın yeni GTX 670MX ve GTX 675MX ekran kartlarını donanım seçenekleri arasına ekledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.730
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Monster, NVIDIA'nın yeni GTX 670MX ve GTX 675MX ekran kartlarını donanım seçenekleri arasına ekledi

Ülkemizde satışa sunduğu oyun odaklı dizüstü bilgisayarlar ve iş istasyonlarıyla dikkat çeken Monster, NVIDIA'nın Ekim ayının sonunda duyurduğu 28nm'lik Kepler mimarisine sahip grafik biriminden gücünü alan yeni ekran kartlarını donanım seçenekleri arasına ekledi. Bir süredir firmanın direk satılan ya da ön sipariş yoluyla edinilen dizüstü bilgisayar modellerine uygulanabilen yeni GTX 670MX ve GTX 675MX, oyunculara yönelik düzenlenebilecek çözümlerde tüketicilere GPU hususunda farklı fiyat seviyelerinde konumlanan alternatifler olarak sunuluyor.

GTX 675M ile aynı seviyede performans vaat eden GK106 grafik birimli GTX 670MX, 960 CUDA çekirdeği, 192-bit, 2.80GHz hızında GDDR5 bellek ve 600MHZ çekirdek hızına sahip. 1.5GB ve 3GB belleğe sahip sürümleri erişilebilir olan bu donanımı dizüstü bilgisayar sektörünün en hızlı tek çekirdekli GPU'larından GTX 680M ve Fermi mimarili GTX 675M arasında bir grafik performansıyla gelen GK104'lü GTX 675MX izliyor. Yine 960 CUDA çekirdeğinin mevcut olduğu donanım parçası, 600MHz çekirdek hızı, 3.60GHz'lık 256-bit genişliğinde GDDR5 bellek arayüzünü beraberinde getiriyor. Bu donanımın ise 4GB'lık belleğe sahip versiyonu üretici tarafından tedarik ediliyor.

15.6 inçlik Q63P150EM ve 17.3 inçlik Q63P170EM dizüstü bilgisayar modelleriyle konfigüre edilebilen bu ekran kartlarına sahip çözümler 2.688TL ve 2.999TL'den başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor. Her iki ekran büyüklükleri için de listelenen farklı bir kasaya sahip bilgisayarlar olan Q63MS-16F33 ve Q63MS-17627'ye ise sırasıyla 2.499TL ve 2.699TL ödeyerek sahip olunabiliyor. Teslimat tarihini ileriye alarak ya da Monster'ın sosyal medya kanallarını takip edip öğrenebileceğiniz kısıtlı zaman dilimi ve sayılı stok için geçerli kampanyalardan yararlanarak veyahut donanım seçeneklerini ihtiyaca göre düzenleyerek NVIDIA'nın yeni nesil ekran kartlarının mevcut olduğu bu dizüstüleri daha ekonomik fiyatlarla almak mümkün.

• monster firması da olmasa biz nerede göreceğiz bu fiyatlara bu kadar güzel laptopları

• 1 aydır sitede görünüyor zaten 670mx ve 675mx.

• İyi güzelde IPS türevli retina ekranlı olsa idi. Monster genelde çözünürlüğü pek önemsemez malum yüksek çözünürlük oyunda akıcılıkta ciddi düşmelere vesile olmakta..

Monster ürünleri sadece oyun odaklı olmamalı ...

• Monster bilgisayar kimsede olmayan donanimi sunuyor. Benim 4 yil once aldigim bilgisayarda bile 1650x1050 cozunurlukte ekran var. Ama simdiki bilgisayarlar hala 1368x768 :)))

Kimse ekran hikayesi anlatmasin. Karsidan gorunen ekranlar aliyorlar hala. Yanda goruntu 0,0,000000

• quote:

Orijinalden alıntı: lansker

Monster bilgisayar kimsede olmayan donanimi sunuyor. Benim 4 yil once aldigim bilgisayarda bile 1650x1050 cozunurlukte ekran var. Ama simdiki bilgisayarlar hala 1368x768 :)))

Kimse ekran hikayesi anlatmasin. Karsidan gorunen ekranlar aliyorlar hala. Yanda goruntu 0,0,000000

5 yıl öncek Lenovo N200 notebook almıştım ekranı 1680x1050 15,4"

Sonra FULL HD li Sony F serisine geçtim yaklaşık 3 yıldır kullanıyorum. 8 GB RAM li 1 GB RAM lı Nvidia 330M birçok işi halledebiliyorum...

Türkiye de kaliteli notebook demek ekran kartı bir de işlemci demektir. RAM HDD vs.. değiştirilmesi kolay zaten ...

Türkiye de notebokla oyun oynayan tüketiciler çok gibi. Türkiye ye gelmeyen birçok marka ve model var.

O yüzden ekran 1366x768 oldu bilindiği üzere daha önce 15,4" ve 1280x800 idi sonra 16:9 olsun diye ekranlar 15,6" 1366x768 oldu ve öylede devam ediyor.

Ekranın kalitesi sırf çözünürlükten de ibaret değil. Gammut / renk doğruluğu oranı yatayda dikeyde görüş açısı vs .. nedir kimse kafa yormaz. Ekran kartı iyi olsun YETER onlara .

Eğitim amaçlı yurtdışında olduğu gibi öğrencilere tüm modellerde indirim sağlayanıyor mu yok?

Türkiye de iyi notebook demek ekran kartı iyi olan demektir. Ekran vast olmuş çözünürlük düşük olmuş vs... çok ta tın onlara ...

Yanılıyor muyum ?

• söylenenden 3 ay sonra alabıldıgınızı dusunursek....

monster ın artık bır + sı kalmadı,
    5 ay 2 bın tl nızı bıryere bırakıp dua etmeye başlamaktansa,
    2.300 tl ye y500 alıp ılerıde 2. gt650m eklemek daha mantıklı
  • monster dan kaç aydır bilgisayar bekliyoruz , bakalım daha kaç kere ertelenecek

• quote:

Orijinalden alıntı: Castiel

söylenenden 3 ay sonra alabıldıgınızı dusunursek....

monster ın artık bır + sı kalmadı,
    5 ay 2 bın tl nızı bıryere bırakıp dua etmeye başlamaktansa,
    2.300 tl ye y500 alıp ılerıde 2. gt650m eklemek daha mantıklı

Y500 ün fiyat olarak daha düşüğünü buldum. 2110 Tl ...

http://www.pcdepo.com/lenovo-ideapad-y500-notebook-urun8799.html
  • Alınır bu bilgisayar
  • quote:

söylenenden 3 ay sonra alabıldıgınızı dusunursek.... monster ın artık bır + sı kalmadı, 5 ay 2 bın tl nızı bıryere bırakıp dua etmeye başlamaktansa, 2.300 tl ye y500 alıp ılerıde 2. gt650m eklemek daha mantıklı

2. GT650M eklemek? Pardon?

• Söylediğiniz laptobun ne zaman stoklara geleceği meçhul, monster'dan pek de farklı bir durum değil yani:). Geleceği fiyat veya hangi konfigürasyonda geleceği hiç bir şey belli değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

quote:

söylenenden 3 ay sonra alabıldıgınızı dusunursek.... monster ın artık bır + sı kalmadı, 5 ay 2 bın tl nızı bıryere bırakıp dua etmeye başlamaktansa, 2.300 tl ye y500 alıp ılerıde 2. gt650m eklemek daha mantıklı

Y500 de SLI desteği var
  • Oyuncu laptopu olmaz bence.
  • Alacakların önemli bir şeyi dikkate almaları gerekiyor. 31 Ağustos'ta sipariş verdiğim ve ödemesini yaptığım MS61Q16F34 Modelli Monster Notebook'um 16 Ekim bayram öncesi teslimatlı olması rağmen halâ elime ulaşmış değil. Ürünün kalitesinden ve fiyat/performansından şüphe edilmez fakat söz verilen hiç bir tarihte teslim edilmeyeceğini dikkate aldıktan sonra sipariş verin. Ve halâ ısrarla kesin bir tarih alabilmiş değilim.
  • GTX 670m'miş pehhh.

Laptobu göndermiyorlar ki ne anlamı var :P

• quote:

Orijinalden alıntı: busterr

quote:

Orijinalden alıntı: V4LKyR

quote:

Y500 de SLI desteği var

SLI desteği var eywallah da, MXM ekran kartı nereden bulunuyor acaba?
  • 6 yıl once verdiğim monster notebook siparişim bugun geldi çok mutluyum gerçekten çok harika yapmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi i Am Not Dead -- 23 Aralık 2012; 2:03:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

6 yıl once verdiğim monster notebook siparişim bugun geldi çok mutluyum gerçekten çok harika yapmışlar

Bende 4 yil sonrasina siparis verdim aradim 2 yil ertelendi dediler. Upgrade olarak yaninda bi bilgisayar daha isticem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: i Am Not Dead

6 yıl once verdiğim monster notebook siparişim bugun geldi çok mutluyum gerçekten çok harika yapmışlar

Bende 92-93 senelerinde terörün bol olduğu dönemlerde Sipariş vermiştim dün aradılar geçen gün Kargo'ya gelmişte almadım unuttum geri gitmiş bi daha uğraşcam

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.