Şimdi Ara

Araştırma : iOS ABD'de, Android Avrupa'da lider

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

•  3 aylık periyotlar halinde akıllı telefon dünyasının nabzını tutan Kantar, Eylül-Ekim-Kasım dönemine ait son raporlarını kamuoyuna duyurdu. 

Avrupa'nın 5 ülkesi, ABD, Brezilya, Çin ve Avustralya'nın listelendiği raporda, iOS ve Android bölgelere göre düşüş ve yükseliş gösteriyor.

Rapora göre dünyanın en büyük akıllı telefon pazarı haline gelen Çin'de Android yüzde 72.2 pazar payına sahip. iPhone 5 ile iyi bir çıkış yakalayan iOS yüzde 19.2 oranına yükseldi. Bir önceki dönemde Android yüzde 65.2 iken, iOS yüzde 18.6 oranına sahipti.

ABD'de iOS işletim sistemi önceki dönem yüzde 35.7 iken bu dönemde yüzde 53.3 oranına yükseldi ve payından çaldığı Android işletim sistemi geçen döneme göre gerileyerek yüzde 41.9 pazar payına sahip oldu. Windows Phone ise yüzde 2.7 ile düşük bir seyir izliyor. iOS şimdiye kadar ABD'deki en yüksek ortalamasını yakaladı.

Avrupa ortalaması ise iOS işletim sisteminin yükseldiğini gösteriyor. Önceki dönem yüzde 16.5 olan iOS pazar payı bu dönemde yüzde 25.3'e çıkıyor. Güçlü iPhone 5 satışları firmanın pazar payını artırmasına yardımcı oldu. Android işletim sistemi önceki dönem yüzde 67.1 oranından yüzde 61.0 oranına geriledi.

Avrupa ülkeleri arasında İspanya'da, Android işletim sistemi yüzde 84.4 ile ülke bazında en yüksek orana sahip. iOS ise bu ülkede yüzde 4 oranına sahip. İngiltere'de iOS yüzde 36.1 ile listelenen Avrupa ülkeleri arasında en yüksek ortalamayı gösteriyor. İngiltere'de Android işletim sistemi yüzde 51.5 oranına sahip. 

Windows Phone işletim sistemi ise İtalya'da ülke bazında en çok pazar payına sahip görünüyor. Önceki dönem yüzde 11 olan oran bu dönemde yüzde 11.8'e yükseldi.

Brezilya'da iOS ülke bazında en düşük oranda seyrediyor. Yüzde 1.6 olan orana karşılık Symbian yüzde 27.9, Android yüzde 60.7 pazar payı ile ülkede ilk iki sırayı alıyor.

Dünya genelinde büyük iPhone 5 satışı ile Apple'ın listeleri değiştirdiği görülüyor. Henüz Kasım ayında satışa çıkan Windows Phone 8 ise genel ortalamada yüzde 1 gibi bir yükselme gösteriyor. Ancak gelecek yılın ilk dönemlerinde Windows Phone 8 ile Microsoft'un bir miktar daha artış yaşaması bekleniyor. Apple ise şu anki oranının biraz üzerine çıkabilir.

• Sony de benim gönlümde lider.
  • Hep turkiyede ki oranlari merak etmisimdir. Buna ulasabilecegimiz bir kaynak yok sanirim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yukuberk

Sony de benim gönlümde lider.

İşletim sistemi iOS ve Android.Sony bir marka

• türkiye istatistiğini merak ediyorum ben aslında.

• quote:

yeni bir işletim sistemi. sony os:)

• android işi bilen adamın işletim sistemidir öyle herkese hitap etmez.. İos ise daha çok 0-15 yaş grubuna hitap eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Türkiyenin durumu benim görüşüm %40Android %30 iOs %25 symbian kalanı wp.

• quote:

Araştırma : iOS ABD'de, Android Avrupa'da lider

• Bende amerika da yaşasam bende ios lu cihaz alırım. Ama kalan tüm dünya ülkelerinde Android Forever

• quote:

Orijinalden alıntı: LegendM

Bende amerika da yaşasam bende ios lu cihaz alırım. Ama kalan tüm dünya ülkelerinde Android Forever

ağır imza-mesaj uyumsuzluğu..
    sizin android sevginiz çoğrafi şartlara göremi değişiklik gösteriyor?
    yazık
  • Cihaz bazında bakmak lazım. Apple ın ana vatanında cok satması gayet normal değil mi (: eğer iPhone android cihazlar kadar ucuz olsa şu anda iki işletim sistemini konuşuyor olmazdık..

• Bana rakamlar pek gerçekçi gelmedi. iOS'un ABD'de %35'den 53'e çıkmasını çok olası bulmuyorum. Hele ki son dönemde iPhone 5 ile bu kadar dalga geçilmesinin üzerine satış rekoru kırması bence mantık dışı.

• quote:

Orijinalden alıntı: vitor reis

android işi bilen adamın işletim sistemidir öyle herkese hitap etmez.. İos ise daha çok 0-15 yaş grubuna hitap eder

2 root 2 apk atınca kendini Windows yazdı zanneden...

• amerikan halkının zeka ortalaması düşüktü zaten bu bütün dünyaca bilinen bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WarSaw -- 22 Aralık 2012; 17:04:19 >
  • quote:

android işi bilen adamın işletim sistemidir öyle herkese hitap etmez.. İos ise daha çok 0-15 yaş grubuna hitap eder

1 yıl içerisinde 1 tane s2, 2 tane s3, 1 tane s7562 geçti elimden. Android mi? Google desteği olmadıktan sonra geçiniz.

Rom, root işlerini sizin o 0-15 yaş grubuna dahil ettiğiniz insanlarda araştırdıktan sonra yapabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 22 Aralık 2012; 17:10:34 >
  • ios ve android diye karşılaştırmamak lazım. Apple ve samsung, htc, sony, LG, huawei, ZTE vs. doğrusudur
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

quote:

1 yıl içerisinde 1 tane s2, 2 tane s3, 1 tane s7562 geçti elimden. Android mi? Google desteği olmadıktan sonra geçiniz.

Rom, root işlerini sizin o 0-15 yaş grubuna dahil ettiğiniz insanlarda araştırdıktan sonra yapabiliyor.

1 yıl içinde elinize geçen cihazlardan bahsetmişsiniz ve google olmadan android işletim sistemini bir hiç olarak saymışsınız.
    ne yazık ki teorimi kendiniz doğruladınız size hitap etmediği aşikar. elinize geçen o cihazlarla yapamayacağınız şey yoktu fakat siz kolay olanı seçmeye yönelmişsiniz. size apple ile mutlu günler dilemekten başka dicek birşey yok.

• android akar apple bakar.

• quote:

ABD dekı ınsanlar 0-15 yas grubunda galıba. Androıd daha fazla fonksıyona sahıp olabılır ama hersey fonksıyon ve ozgurluk degıldır sadece nete gırmek ıcın telefon kullanan ınsanlar var.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.