Şimdi Ara

Kredi Risk Raporu (KKB) Kampanyaları (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
354
Cevap
12
Favori
96.217
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu rapor ne kadar güncel? Örneğin geçen hafta kullandığım kredi gözükür mü?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Halkbankasının internet şubesinden ücretsiz alabiyorsunuz. hem de sınırsız
  • ben buna 1 kuruş bile ödemem, en ufak hizmetleri bile ücretli yapıyorlar.

buna 5 kağıt ödeyen kimseye şaşarım !.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erniuif

Bu rapor ne kadar güncel? Örneğin geçen hafta kullandığım kredi gözükür mü?

sürekli güncel değil bilgiler. aylık gönderiyorlar gibi bilgileri. benim kart borçlarımı 10 gün önce ödememe rağmen hala borç görünüyordu, son güncellemeleri haziran ve temmuz görünüyordu.
  • madem konu buradan devam ediyor ben de başlığı değiştireyim :)
  • Sorgulama yaptığımızda üzerimize kayıtlı olan tüm kredi ve kredi kartları çıkıyor değilmi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sumz

Sorgulama yaptığımızda üzerimize kayıtlı olan tüm kredi ve kredi kartları çıkıyor değilmi.

çıkıyor. ayrıca hesaplarına bağlı avans hesaplarında görünüyor.
    kartlarında son 5 yıl öncesine kadar iptal edilenler görünüyor. ondan öncesi yok. (bundan %100 emin değilim, bugün olacağım :))
  • 15 gün arayla alınan iki raporda aynı. güncelliği yok gibi bir şey :)
    15gün önce aldığımda kart borçlarının ödenmiş olduğu görünmüyordu, hala görünmüyor.
  • bende sırf meraktan aldım bugün bu raporu. ödeme yapmama rağmen hatta hesapları kapatmama rağmen hala geç ödemeler ve bakiyeler gözüküyordu. hepsine itiraz ettirip düzelttirdim. artık sicilim tertemiz :)
    bir skor geldi akıllara zarar. 704 en riskli gruptayım ama şöyle bir şey var geçen hafta yapıkredi bankası aradı ve şu kadar krediniz hazır alabilirsiniz dedi bende yeni evlendiğim için biraz sıkışık olduğumda krediyi kullandım. geçmişte bankalarla aram hiç iyi olmadı ama buna rağmen hem geçmişte teb den hemde geçen hafta yapikredi den bu şekilde kredi kullandım. benim başvurduklarım olumsuz sonuçlanırken bunlar bana bu kredileri durupdururken niye verdiler hala anlamıyorum skora bakıyor olsalar hayatta vermezlerdi sanırım.
  • bir sorum olacak

eylül ayının başında bir bankadan konut kredisi kullandım değer,n,n yüzde 75 ini verdiler

arada biraz eksiğim kaldı bunun için başka bankaya gittim borcunu bitirdiğim kredi sistemde gözüküyor ancak yeniçektiğim henüz ödemeye başlamadığım kredi gözükmüyordu.

bu durumda bankaya başvursam önceki kredimi bitirdiğimi belgelesem yeni kredid de sistemde gözükmediğinden kredi kullanabilirmiyim

kkb de aylık olarak güncellendiğinden sıkıntı olmadan kredi çekebilirmiyim

teşekkürler
  • Kredi risk raporu hakkında hiçbir bilgim yoktu sayenizde oldu da acıdım halime.. 388 Nasıl bi puandır ya ? 1 yıl önce ek hesabından 300 lira çektiğim X bankasına o parayı yatırmadım, yatıramadım önceleri yatırdığımı düşünüyordum. Bi sürü kart olunca karıştırmışım.. Takibe almışlar.. Ayıp ama 300 Liranın lafını yapmasınlar.
    Bu Takip ödedikten sonra ne kadar süre askıda kalıyor ? Yani ne zaman sicilim temizlenir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buketema -- 9 Ekim 2013; 22:15:07 >

• Aşağıdaki olumsuz değere anlam veremedim. Bendeki tek olumsuz not bu. Bilen varsa ve açıklayabilirse sevinirim.

1. Belli olgunluğa ulaşmış iyi KMH sayısının azlığı

:)
  • geçen ay kredi çekmek için bankaya başvurduğumda 980 puanın var veremeyiz dediler. şimdi kkb ye üye olup puanıma baktım 1480 olmuş. bu nasıl bir iş bir ayda neden yükselir bu kadar puan ya da bir yanlışlık mı var acaba bu puanlama sisteminde bir fikri olan var mı arkadaşlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihlaw

geçen ay kredi çekmek için bankaya başvurduğumda 980 puanın var veremeyiz dediler. şimdi kkb ye üye olup puanıma baktım 1480 olmuş. bu nasıl bir iş bir ayda neden yükselir bu kadar puan ya da bir yanlışlık mı var acaba bu puanlama sisteminde bir fikri olan var mı arkadaşlar

hemen cevabını vereyim kkb sitesinden aldığın rapor puanın genel 1900 en yüksek tavan puan üzerinden hesaplanan skorun bankaların değişik hesaplama sistemleri var örneğin ziraat bank 600 üzerinden en az 400 olması halinde onay veriyor işbankası başka bir sistem üzerinden veriyor başvurduğun banka işbankası garanti akbank ise alman zor olabilir çünkü kriter puan endeksleri farklı yani onlardaki 980 diğerlerinde 600 olarak gözüküyor onlardaki yine 980 puan kkb sitesinden aldığın 1480 puana eşit bence şansını başka bankalarda dene

• 1477 kötümü sizce ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sinerfru

Aşağıdaki olumsuz değere anlam veremedim. Bendeki tek olumsuz not bu. Bilen varsa ve açıklayabilirse sevinirim.

1. Belli olgunluğa ulaşmış iyi KMH sayısının azlığı

:)

Bankaların ek hesap, avans hesap, artı para olarak nitelendirdikleri kredili mevduat hesabı (KMH)'na sahip olup bunu belli bir süre kullanmak puanınızı olumlu olarak etkiliyor. Sanırım sizde şu an yok ya da yakın bir zaman önce açtırdığınızdan veyahutta açtırıp kısa zamanda tekrar kapattığınızdan olsa gerek bu eksiklik puanınızı olumsuz etkiliyor.

KMH kredileri kredi kartı gibi taksitlendirilemez ve borç bakiyesi de tek seferde tamamı olacak şekilde kapatılmalıdır. Asgari ödeme yoktur. Yani ödeme koşulları daha serttir. Bu yüzden kişi bu hesabı uzun süre kullanıyor ve de borçlarını zamanında ödüyorsa puanlamada daha avantajlı olur.

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirrus- -- 10 Kasım 2013; 23:55:05 >

• teşekkür ederim hocam.
  • @flodd

Genelde her ay ortaları yada sonunda bazen 500 TL bazen de 1500 TL artı paraya giriyorum ama diğer ay başındaki aldıgım
    maaşla eksi bakiye sıfırlanıyor.Bunu 15-20 gün kullanıp kapatmam benim puanımı düşürmüyor aksine yükseltiyor o zaman?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cradleofden

@flodd

Genelde her ay ortaları yada sonunda bazen 500 TL bazen de 1500 TL artı paraya giriyorum ama diğer ay başındaki aldıgım
    maaşla eksi bakiye sıfırlanıyor.Bunu 15-20 gün kullanıp kapatmam benim puanımı düşürmüyor aksine yükseltiyor o zaman?

Belli bir süreden beri KMH sahibi olmanız yeterlidir. Bu hesaptan kredi kullanmayan ile kredi kullanan arasında skorlama farkı olmaz. ( kredi kullanan kişi borcunun tamamını vadesinde ödediği takdirde)

Ayrıca herhangi bir kredi ürününde yüksek borç bakiyesi oluştuğu zaman bu hemen skoru etkilemez. Size belli bir süre verilir. (3 ay diye tahmin ediyorum.) Bu süre içerisinde borç bakiyesi tamamen ödenmezse skorunuz düşmeye başlar. KMH bu süreden daha kısa zamanda kapatılması gerektiğinden sıkıntı olmaz.

• Bende bu rapor çektim baktım orda 4800 tl karşında banka adı yazmıyor sadece D yazıyor kurum adı olarak kredi kartım görünüyor ama iyide benim böyle bir kredi kartım yok.Handi banka olduğunuda bilmiyorum bunu nasıl anlayacağım ne yapmam gerekiyor.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.