Şimdi Ara

VOLAR 9.7 Tablet Paylaşım-Destek [ANA KONU] (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
722
Cevap
15
Favori
107.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ployer momo11 modelind dahili gps olanları var acaba valor de gps olablirmi? yazım tılınca menüde görünebilirmi?...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimakinci

Evdeki durum tamam ama heryerde guclu cekim icin n'apalim?
    Arka kapak acilinca inanilmaz bi cekim oluyor acaba anteni kucuk bir delikten cikarip arka kapaga yapistirmak akillica olur mu ne dersiniz. Veya biraz elektronik bilgisi olan bir arkadas ya da iyi ingilizce bilen biri icerdeki antenin nasil modifiye edilebilecegini bize aktarsa ne guzel olurdu...

arka kapak plastik mi ? aliminyum olursa cekim gücünde bu kadar düşme olmazdı
  • quote:

Orijinalden alıntı: shineon25

quote:

Orijinalden alıntı: ibrahimakinci

Evdeki durum tamam ama heryerde guclu cekim icin n'apalim?
    Arka kapak acilinca inanilmaz bi cekim oluyor acaba anteni kucuk bir delikten cikarip arka kapaga yapistirmak akillica olur mu ne dersiniz. Veya biraz elektronik bilgisi olan bir arkadas ya da iyi ingilizce bilen biri icerdeki antenin nasil modifiye edilebilecegini bize aktarsa ne guzel olurdu...

arka kapak plastik mi ? aliminyum olursa cekim gücünde bu kadar düşme olmazdı

Arka kapak metal sanırım aliminyum. Açınca kapağı full çekiyor. Kapatınca 1-2 diş çekim düşüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kertenkere

forumda bu tableti kullanan herkes hala kendi ekran koruyucusuylamı kullanıyo kimse yeni birşey almadı mı arkadaşlar?

Ben İzmir,Şirinyer'deyim telefon kılıfları ve ekran koruyucularını pazar yerinin önünde yere sergi açarak satan birinden,tabletin tıpatıp ölçülerinde tanesi 10 tl'den iki adet aldım.Sadece kamera delik yerleri farklı,yeni kamera deliği açarak çok rahat kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: spedkadir

ployer momo11 modelind dahili gps olanları var acaba valor de gps olablirmi? yazım tılınca menüde görünebilirmi?...

Volar'da gps var zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuxxel

quote:

ployer momo11 modelind dahili gps olanları var acaba valor de gps olablirmi? yazım tılınca menüde görünebilirmi?...

Volar'da gps var zaten.

Hangisi, nereye tıklayarak açıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

quote:

Volar'da gps var zaten.

Bu tablette dahili gps de varsa yok artık diyeceğim. Gerçi gps de wireless gibi herhalde zayıf çeker uydu bulunamadı falan der. Akşam bi kurcalayım olmazsa. İgo atıp deniyeyim.

• quote:

quote:

quote:

Volar'da gps var zaten.

Ben de almıştım volar tablet wifi sorunu yüzünden iade etmiştim. Bendeyken çeşitli navigasyon programlarını denediğimde özelliklerinde yok yazıyor ama gps modülünün olduğunu gördüm. Bulunduğum yeri haritada nokta olarak gösterdi. Ayarlarda konum belirleme diye bir yer vardı oradaki yerlere izin verince çalışıyor.

• Arkadaşlar cihazda dahili gps falan yok internet üzerinden yapıyo ne yapıyosa. PIPO MAX M1 kılıfı ve ekran koruyucusu sipariş ettim ebay den büyük ihtimalle tam ölçülü. Tavsiye ederim ikisi 20 liraya gelmiş olucak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nicknick

-Huawei K3715 3g dongle bağlanır gibi yapıyor, sağ alt köşede üçgen içi boş üçgen 1-2 saniye belirip kayboluyor, dongle sürekli yeşil ve mavi yanıp sönüyor.

Aynı durumu bende Huawei E160 ile yaşıyorum. Çözüm bulursak paylaşalım.

Yardımcı olacak arkadaşları da dört gözle bekliyoruz.

ARKADAŞLAR DÜN İNAT ETTİM VE HUAWEI K3715 BAĞLADIM!

-cihazı root etmek gerekiyor,http://forum.donanimhaber.com/m_69621614/tm.htm

-playstore 'dan "ppp widget" indirin

-widget ana ekrana çekip bırakın

-configure tuşlayın

#Sırası ile ayarlar

-apn "internet"

-username, password boş bırakın

-dialing string, vodafone için *99***1#

-check set pin işaretlemeyin

-use wifi to show.... işaretlemeyin

-disable usb start, auto connect, auto reconnect işaretli kalsın

-auto device detection işaretlemeyin!

-manual detection işaretli kalsın

-altındaki modem port seçeneğine büyük-küçük harf uyarak "ttyUSB0" yazın

Android settings/ayarlar bolumunde WIFI/BLUETOOTH KAPALI, ETHERNET ACIK OLMALIDIR.

PPP widget ekranda "touch icon" yazısnı gorunce icna tıklayın, ekrana huawei modem seçeneği gelecek ona tıklayın sonra da connect tusuna tıklayın, işlem tamamdır :D

ARKADAŞLAR BLUETOOTH UZERINDEN HALA NETE ÇIKAMADIM, TELEFON 5230 NOKIA, LÜTFEN YARDIM!

SADECE BU CİHAZ KULLANICILARI DEĞİL ANDROID VE SORUNLARI HAKKINDA UZMAN ARKADAŞLARDAN DA YARDIM BEKLIYORUZ.

Not: Wifi anten modifikasyonunu da en kısa zamanda yapacaz inşallah, çinliler anteni ekranın arkasına gizlemiş bu sebeple az çekiyor, önceki mesajımda detayları var.

root etme konusunda eleman artes d702 root programları paylaşmış arkadaşım sen nasıl hallettin?

• quote:

Arkadaşlar cihazda dahili gps falan yok internet üzerinden yapıyo ne yapıyosa. PIPO MAX M1 kılıfı ve ekran koruyucusu sipariş ettim ebay den büyük ihtimalle tam ölçülü. Tavsiye ederim ikisi 20 liraya gelmiş olucak.

Ben bu tableti almadan önce Türkiye'ye getiren ithalatçısına sordum. GPS modülü olduğunu, sadece programı olmadığını söylediler. Program yüklerseniz çalışır demişlerdi. Bende yükledim gerçekten çalıştı.
    Ayrıca internet üzerinden haritada bulunduğum apartmanı nokta olarak nasıl gösteriyor izah edebilirmisiniz, üstelik apartmanda tabletin bulunduğu odaya göre yeri değişiyordu. Heralde internet üzerinden bulunduğum odayı da belirleyemezler. Bilgisayar bile bunu yapamazken.
    O dediğini cep telefonları baz istasyonları yardımıyla yapıyor. Bu tablette dahili 3G olmadığına göre bu işi GPS modülü ile yapıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yuxxel -- 19 Ocak 2013; 0:06:35 >

• quote:

quote:

Arkadaşlar cihazda dahili gps falan yok internet üzerinden yapıyo ne yapıyosa. PIPO MAX M1 kılıfı ve ekran koruyucusu sipariş ettim ebay den büyük ihtimalle tam ölçülü. Tavsiye ederim ikisi 20 liraya gelmiş olucak.

Ben bu tableti almadan önce Türkiye'ye getiren ithalatçısına sordum. GPS modülü olduğunu, sadece programı olmadığını söylediler. Program yüklerseniz çalışır demişlerdi. Bende yükledim gerçekten çalıştı.
    Ayrıca internet üzerinden haritada bulunduğum apartmanı nokta olarak nasıl gösteriyor izah edebilirmisiniz, üstelik apartmanda tabletin bulunduğu odaya göre yeri değişiyordu. Heralde internet üzerinden bulunduğum odayı da belirleyemezler. Bilgisayar bile bunu yapamazken.
    O dediğini cep telefonları baz istasyonları yardımıyla yapıyor. Bu tablette dahili 3G olmadığına göre bu işi GPS modülü ile yapıyor.

Bulur arkadaşım konum paylaştığın anda IP adresine bakar, ortalama bir konum bulmaya çalışır.

Aşağıda rastgele bir site paylaşıyorum. Konuma izin ver dediğin zaman yerini ortalama olarak tespit eder.

http://www.alperguc.com/neredeyim/

• quote:

Ben de almıştım volar tablet wifi sorunu yüzünden iade etmiştim. Bendeyken çeşitli navigasyon programlarını denediğimde özelliklerinde yok yazıyor ama gps modülünün olduğunu gördüm. Bulunduğum yeri haritada nokta olarak gösterdi. Ayarlarda konum belirleme diye bir yer vardı oradaki yerlere izin verince çalışıyor.

quote:

Üstteki ilk alıntıda "Ayarlarda konum belirleme diye bir yer vardı oradaki yerlere izin verince çalışıyor." demişsiniz. Yaptım, böyle birşey yok.

2. alıntıda ise bu defa "program yüklerseniz çalışır demişlerdi. Bende yükledim gerçekten çalıştı." demişsiniz. Şimdi bu 2 alıntıdaki söyleminiz birbiriyle uyuşmuyor mu yoksa ben mi anlayamadım. Ayrıca burada bahsettiğiniz program nedir, ne yüklediniz de çalıştırdınız.

• quote:

Üstteki ilk alıntıda "Ayarlarda konum belirleme diye bir yer vardı oradaki yerlere izin verince çalışıyor." demişsiniz. Yaptım, böyle birşey yok.

2. alıntıda ise bu defa "program yüklerseniz çalışır demişlerdi. Bende yükledim gerçekten çalıştı." demişsiniz. Şimdi bu 2 alıntıdaki söyleminiz birbiriyle uyuşmuyor mu yoksa ben mi anlayamadım. Ayrıca burada bahsettiğiniz program nedir, ne yüklediniz de çalıştırdınız.

Böyle bir şey yok dediğiniz, Ayarlarda böyle bir yer mi yok diyorsunuz? Bendeki tablette vardı.
    Program dediğim navigasyon programları.
    Birbiriyle uyuşmayan yer neresi? Programı kuruyorsunuz, ama orada yerinizi belirlemesi için ayarlardan konum belirlemeyi açmanız gerekiyor. Wifi'yi Bluetoth'u açtığınız gibi.

• quote:

quote:

quote:

Az once igo kurdum ve tahmin ettigim gibi gps yok. Ayarlar kisminda konum kisminda 3. Bir sekme olmasi lazim ve bu yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

Az once igo kurdum ve tahmin ettigim gibi gps yok. Ayarlar kisminda konum kisminda 3. Bir sekme olmasi lazim ve bu yok.

Haklısınız, kesinlikle gps yok Volar da.
  • arkadaşlar çizgi elektroniğe sordum gps yok yok yok dediler saygılar.

birde bu cihaza nokia telefondan kablolu veya kablosuz bağlanabilirmiyiz bi akıl verin lütfen
  • Hdmi ile Tv'ye bağladım ve oyun oynadım. Görüntü ve ses çalışıyor. Bazı arkadaşlar ses alamadıklarını söylemişti. Bu sorun dönüştürücüden (Micro hdmi dönüştürücüden) kaynaklanıyor olabilir.
  • Arkadaşlar ilk önce tabletimde wireless sorunu olmadığını belirteyim. (daha önce değiştirdiğim 3 tanesinde vardı). Yalnız şu anda ilk aldığımdakinden daha sorunsuz wireless'ım. ( build.prop da bazı değişiklikler yaptım ve wifi analayzer programının root suz olan fix wifi sini uyguladım. Şu anda kesilme v.b çok nadir tek sıkıntı wireless ile ilgili, biraz yavaş çalışıyor gibi geldi. Yine de wireless ile ilgili ne yapabilirimi düşündüm ve 1-2 bir şey uyguladım. Aşağıdaki resimlerde göreceğiniz bir notebook wireless antenini taktım. Sinyal seviyesinde çok olmasada biraz farkettirdi. Sorunlu cihazlarda belki daha fazla farkettirir. Bir notebook tamircisine gidip ondan 1TL ye çıkma wireless anteni aldım (Eskişehirden) ve resim deki gibi uyguladım. Lehim kısmı oldukça basit biraz bilen birisi yapablir. Tabiiki tabletinizi kapatıp yapın mutlaka. Ayrıca bunun garantinizide bitirebileceğini unutmayın. Bunun yanı sıra çinden sipariş ettiğim ekran koruyucuda geldi . Tam uydu. gerçi kamera için deliği yok ama bence bu bir artı zamanla kir birikmez orada. ve fotoğraf çekime de etkisi yok. http://www.aliexpress.com/item/SP10-Full-screen-protector-for-9-7-tablet-pc-for-CUBE-U9GT2-Teclast-A10t-Sanei/567529370.html
    . Yalnız ekran koruyucuyu takarken , tozsuz bir ortamda takın ve ekranı bir güderi ile iyice temizleyin. ( üzerindeki eski koruyucuyu çıkardıktan hemen sonra yapsanız bile). Çünkü ancak üçüncüde düzgün takabildim. Etrafınızda bir telefoncu falan varsa ona taktırmanız en hayırlısı olur :) .

Kablonun ucunu aşağıdaki gibi açın

Sonuç da aşağıdaki gibi olacaktır.

tabiiki bulduğunuz notebook anteni de önemli. Benimki HP nin anteni idi fakat bildiğim kadarıyla ACER ın antenleri daha iyi galiba.

• ARKADAŞLAR BLUETOOTH UZERINDEN NETE ÇIKAMIYORDUM, TABLET SORUNLU SANIYORDUM,
    HALBUKI IS TAMAMEN APLIKASYONDA BITIYORMUS.

"BT DUN" DIYE BIR PROGRAM YUKLEDIM VE DIREKT CALISTI, SASIRDIM DIYEBILIRIM.
    SUNU ANLADIM KI ANDROID EKOSISTEMI TAM BIR VAHSI BATI, RISK VAR, ODUL VAR HEYECAN VAR GOOGLE DENEN KASABA SERIFI ISE ETLIYE SUTLUYE KARISMIYOR YAN GELIP YATIYOR KESINLIKLE. :D

BUGUN DEN ITIBAREN 9.7 IPS EKRANLIYI 349 TL YE KAPTIGIM ICIN MUTLUYUM

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.stribogkonsult.bluetooth.rfcomm.dialup&hl=tr

KONUYU BOS BIRAKMAYALIM, CİHAZLA İLGİLİ YADA PROGRAMLARLA İLGİLİ OLSUN PAYLASIMLARIMIZA DEVAM EDELIM.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.