- x
VOLAR 9.7 Tablet Paylaşım-Destek [ANA KONU]
719 Cevap86582 Görüntüleme16 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: <<     3 4 5 6 7 8 9 [11]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

1750 Mesaj
17 Şubat 2013; 0:31:39 

quote:

Orijinalden alıntı: Karabekirr

attım ama herhangi bir dönüş olmadı şu ana kadar

Bu ürüne sahip değilim ama cihaz almasaydım bende gider alırdım A101den. Özellikleri çok iyi ben de stormax aldım aynı firmanın ürünü bunlar. trium firması ithal ediyor. Teknik servisi Çizgi Elektronik. Bir olaydan dolayı teknik servisle iritbata geçtiğimde benden sadece arkadaki seri noyu sordular, belge falan istemediler ve direk anında görüntü hallettiler.

Teknik servis iyi göründü bana, bu yüzden bence huylanmayın. Muhtemelen dediğiniz gibi bir ürün aldığınız, birisi kullanmış beğenmemiştir. Ben ilk defa tablet aldığımdan bana çok iyi geldi bu özellikler.

Dikkat edin Wireless iyimi, diğer başka özellikleri normal ve güzel çalışıyorsa sağı solu kurcuklanmamışsa, darbesi marbesi yoksa kullanmaya devam edin ama içinizde şüphe hiç gitmeyecekse direk A101 e iade edin teknik servise yollamanıza gerek yok daha 1 haftalık zaten A101 bildiğim kadarı ile 1 aya kadar ürünü iade alıyor.

FAKE ÜYELİKTEN 7 gün ceza almışım forumdan, kimse bu FAKE ÜYE çıksın tanışalım kendisi ile.

15 Mesaj
17 Şubat 2013; 1:25:50 

quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

Bu ürüne sahip değilim ama cihaz almasaydım bende gider alırdım A101den. Özellikleri çok iyi ben de stormax aldım aynı firmanın ürünü bunlar. trium firması ithal ediyor. Teknik servisi Çizgi Elektronik. Bir olaydan dolayı teknik servisle iritbata geçtiğimde benden sadece arkadaki seri noyu sordular, belge falan istemediler ve direk anında görüntü hallettiler.

Teknik servis iyi göründü bana, bu yüzden bence huylanmayın. Muhtemelen dediğiniz gibi bir ürün aldığınız, birisi kullanmış beğenmemiştir. Ben ilk defa tablet aldığımdan bana çok iyi geldi bu özellikler.

Dikkat edin Wireless iyimi, diğer başka özellikleri normal ve güzel çalışıyorsa sağı solu kurcuklanmamışsa, darbesi marbesi yoksa kullanmaya devam edin ama içinizde şüphe hiç gitmeyecekse direk A101 e iade edin teknik servise yollamanıza gerek yok daha 1 haftalık zaten A101 bildiğim kadarı ile 1 aya kadar ürünü iade alıyor.

Çizgi elektronik Türkiyenin en iyi teknik servislerinden biri saten o konuda bi şüphem yok ama tablette benım göremedıgım veya bir süre sonra ortaya cıkan bi sorun oldugundan şüpheleniyorum.Herhangi bi sıkıntıyla karşılaşmadım arada bir ıkı defa dondu ama o kadar buyutulecek bışey değil i7 pc var o bile donuyo :)
wireles gayet guzel bence bi kopma yaşamadım ben 10-15 metreden gayet ıyı cekıyo kı bu bence gayet iyi bakalım hayırlısı artık bıraz daha kurcalıyım araştırıyım ona gore bı çaresine bakacaz artık

247 Mesaj
17 Şubat 2013; 1:29:43 

quote:

Orijinalden alıntı: fast-man

pahalı değilmi

bencede pahali kalmis, bu ozelliklere gore...

807 Mesaj
17 Şubat 2013; 7:14:02 

quote:

Orijinalden alıntı: shalom

Arkadaşlar sonunda cihazı root etmeyi başardım. Aslında işlem çok basit, biraz araştırma (forumda) biraz da deneme yanılmayla buldum.

(Oluşabilecek tüm olumsuz durumlarda sorumluluk size aittir.)
1-Öncelikle tablette Ayarlar>Geliştirici Seçenekleri > Usb Hata Ayıklaması nı seçip çıkan uyarıya Tamam diyoruz.
2-SonraTableti usb kabloyla bilgisayara bağlayın. Yeni donanım bulundu ifadesi çıkınca buradaki dosyayı indirip klasörü masaüstüne çıkarın. Yeni donanım bulundu penceresinde dosya konumu olarak, bu masaüstüne çıkardığımız klasörü gösterin driverınız yüklenecektir.Düzgün bir şekilde yüklendiyse
0

aygıt yöneticisinde bu şekilde gözükmesi lazım.
3-Daha sonra usb kabloyu bilgisayardan çıkarıp bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.
4-Bilgisayar açıldığında bu dosyayı indirip root klasörünü masaüstüne çıkarın ve içindeki ArtesD9702root.bat çift tıklayın. Ms-dos ekranı açılıp kalacaktır (siyah ekran).
5-Şimdi cihazı usb kabloyla yeniden bilgisayara bağlıyoruz. Cihaz kapanıp açılacak endişelenmeyin.
Cihaz açıldıktan sonra ms-dos ekranında da yazdığı gibi "space(boşluk)" tuşuna basıyoruz. Sonrasında da "0(sıfır)" a basıp cihazın tekrar kapanıp açılmasını bekliyoruz.
Cihaz açıldığında işlem tamamlanmıştır. Hayırlı olsun.

Ayrıca; A-101'e de böyle bir tableti bu fiyata bizlere sunduğu için teşekkür ediyorum.

Root yaptiktan sonra neler degisti. Wifi cekimi arttimi. Wifi kopmasi olmuyor ama biraz zayif cekiyor benim tablet. Birde arada book provid okunamadi diyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

326 Mesaj
17 Şubat 2013; 12:10:48 

quote:

Orijinalden alıntı: turxell

bencede pahali kalmis, bu ozelliklere gore...

Bu ozelliklerde daha ucuz neyi tavsiye edersiniz peki?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

9 Mesaj
17 Şubat 2013; 14:36:28 

quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik35

Root yaptiktan sonra neler degisti. Wifi cekimi arttimi. Wifi kopmasi olmuyor ama biraz zayif cekiyor benim tablet. Birde arada book provid okunamadi diyor.

Bende wifi sorunu olmamıştı zaten. Bu nedenle wifi ile ilgili değişen bir şey gözlemleyemedim. Ama wifi hep 2 diş çektiği yerde şimdi bazen 3 diş oluyor. Ayrıca root yetkisi isteyen uygulamalarla pil süresini daha da arttırabiyorum.Yine aynı yetkileri isteyen birçok uygulamaya artık ulaşabilmek de cabası.

2558 Mesaj
17 Şubat 2013; 15:26:55 

quote:

Orijinalden alıntı: Raimond

beyler bende çözemedim sıkıntı nedir acaba????????

ben aldıktan sonrada ve sürekli olarak flash sitelerinde ve videolarda deneme yaptım ve hiç sıkıntı yaşamıyorum..yani sorunsuz olduğu için çözümde üretmedim..

1.3 MULTIJET II 85 HP ROCKSTAR DUALOGIC
SKY DOME PANORAMIC EDITION & BEATS EDITION
2013 / 85 Hp / SİYAH

2558 Mesaj
17 Şubat 2013; 15:32:28 

quote:

Orijinalden alıntı: Karabekirr

arkadaşlar bişey sormak istiyorum çok kararsız kaldım yardımcı olursanız çok sevinirim

volar tableti aldıgımda hıc bir sıkıntıyla karşılaşmadım açtıgımda templrun,google crome ve 3dört program ve oyunun kurulu oldugunu gördüm.Bi arkadşım bazen boyle şeylerın çakılı biçimde geleceğini söyledi ama google playe girdiğimde bir tane gmail hesabının kayıtlı oldugunu gördüm.Sizce bu ürün bi önce ki dönem satılan tablertlerden iade edilen olabılır mı? Hiç vermek istemiyorum ama içim içimi yiyor rahat edemiyorum ya bi sorun cıkarırsa dıe..sizce ne yapmalıyım?Saten yiğenlerim için aldım onların işini haylı haylı gorur ama bi sıkıntı yaratmasından endişeliyim

siyah mı beyaz mı aldığınız cihaz??.Eğer siyah ise geri verilme ihtimali daha yüksek zira beyaz ise neden geri verilmiş anlamadım.Çünkü beyazlar nerede ise sıfır
hata.Eğer elinizdeki beyaz ise ve bahsedilen programlar kurulu ve gmail hesabı kayıtlı ise kesinlikle alınmış kullanılmış ve iade edilmiş cihazdır..Ama sorun yaşamıyorsanız
kullanmaya devam edin bence..Siyah cihaz ise elinizdeki zaten wireles kopmaları yaşar durursunuz..

2013 / 85 Hp / SİYAH

741 Mesaj
17 Şubat 2013; 16:02:12 

quote:

Orijinalden alıntı: viztay

ben aldıktan sonrada ve sürekli olarak flash sitelerinde ve videolarda deneme yaptım ve hiç sıkıntı yaşamıyorum..yani sorunsuz olduğu için çözümde üretmedim..

Kardeşim opera,mozilla,chorme hepsinden giriş yapıyorum mesela haber sitelerindeki videoları falan acmıyor,anlayamadım olayı

2558 Mesaj
17 Şubat 2013; 17:13:43 

quote:

Kardeşim opera,mozilla,chorme hepsinden giriş yapıyorum mesela haber sitelerindeki videoları falan acmıyor,anlayamadım olayı

no sorun

2013 / 85 Hp / SİYAH

807 Mesaj
17 Şubat 2013; 18:58:36 

Crome flash destegi yok ama tablette yuklu gelen diger tarayici sorunsuz videolari aciyor.

2558 Mesaj
17 Şubat 2013; 19:16:19 

quote:

Crome flash destegi yok ama tablette yuklu gelen diger tarayici sorunsuz videolari aciyor.

arkadaşlar corme un flash desteği yok diyonuz ben videoları (milliyet) corme ile izliyorum.Kendi üstünde gelen web taraycıcı zaten sorunsuz
onunla da flahları izliyebiliyorum nasıl iş anlamadım...

2013 / 85 Hp / SİYAH

118 Mesaj
17 Şubat 2013; 22:28:31 

ben de tableti dün aldım. ilk olarak 2 gün önce almıştım ama malasef bir önceki satışta iade edilen tabletti çünkü sağı solu bi sürü yerinde soyulma falan vardı ve ayrıca dokunmatiğinin bir kısmı çalışmıyordu götürüp iade ettim. daha sonra gidip başka şubeden aldım dün ve tablet gayet iyi ışık sızması falan da yok. wifi başta iyi değildi sonra 802.11g yaptım ve frekansı 11 yapınca şuan evin her yerinde sorunsuz çekiyor kopma falan yok.. bence bu fiyata alınabilcek en iyi tablet.. aynı özelliklerdeki evopad r9720 veya cube u30gt türkiye garantili 550 tl civarı....

ayrıca konunun sahibi arkadaşımız paylaşılan çözümleri ilk mesaja eklerse çok iyi olur.. root, wifi nin frekansını falan değiştirme, uygun ekran koruyucu vs vs..
bunlar ilk mesajda olursa daha iyi olur

11495 Mesaj
18 Şubat 2013; 3:41:54 

quote:

no sorun

Flash player olmadığından kaynaklanıyordur. Adobe sitesinden flash player yüklemeyi denediniz mi ?

11495 Mesaj
18 Şubat 2013; 3:43:24 

quote:

Orijinalden alıntı: inferno1905

ben de tableti dün aldım. ilk olarak 2 gün önce almıştım ama malasef bir önceki satışta iade edilen tabletti çünkü sağı solu bi sürü yerinde soyulma falan vardı ve ayrıca dokunmatiğinin bir kısmı çalışmıyordu götürüp iade ettim. daha sonra gidip başka şubeden aldım dün ve tablet gayet iyi ışık sızması falan da yok. wifi başta iyi değildi sonra 802.11g yaptım ve frekansı 11 yapınca şuan evin her yerinde sorunsuz çekiyor kopma falan yok.. bence bu fiyata alınabilcek en iyi tablet.. aynı özelliklerdeki evopad r9720 veya cube u30gt türkiye garantili 550 tl civarı....

ayrıca konunun sahibi arkadaşımız paylaşılan çözümleri ilk mesaja eklerse çok iyi olur.. root, wifi nin frekansını falan değiştirme, uygun ekran koruyucu vs vs..
bunlar ilk mesajda olursa daha iyi olur

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

118 Mesaj
18 Şubat 2013; 3:52:50 

quote:

Orijinalden alıntı: AERN

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

Cok tesekurler.. bir de uyan ekran koruyucu bulsak tam super olacak:) Hatta arkasi icin de koruyucu bulsak daha da super olur cunku arkasi cizilmeye cok musait:)

11495 Mesaj
18 Şubat 2013; 3:57:55 

quote:

Cok tesekurler.. bir de uyan ekran koruyucu bulsak tam super olacak:) Hatta arkasi icin de koruyucu bulsak daha da super olur cunku arkasi cizilmeye cok musait:)

Rica ederim, farklı cihazların 9.7 inç modelleri var sanırım. Onlar için olan ekran koruyucuları olur mu onu bilmiyorum. Kendi üzerindeki ekran koruyucu yeterli olmuyor mu ?

118 Mesaj
18 Şubat 2013; 5:43:58 

quote:

Orijinalden alıntı: AERN

Rica ederim, farklı cihazların 9.7 inç modelleri var sanırım. Onlar için olan ekran koruyucuları olur mu onu bilmiyorum. Kendi üzerindeki ekran koruyucu yeterli olmuyor mu ?

Hepsi uymuyor artes 9.7 alan olmuş uymamış. Uzerindeki fena degil ama sagdan ve soldan bırakmış ne kadar yapıştırsam da tekrar birakiyor.

Şarj konusunu merak eden varsa söyliyeyim şarj tam dolduktan sonra tableti hic elimden düsürmedim wifi hic kapatmadim devamli oyun oynadim ve nette dolaştım 1 dakikaliğina bile olsa tableti elimden birakmadim tam 6 saat 50 dakika geçti ve şuan yüzde 15..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inferno1905 -- 18 Şubat 2013; 5:45:12 >

247 Mesaj
18 Şubat 2013; 12:47:17 

quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

Bu ozelliklerde daha ucuz neyi tavsiye edersiniz peki?

ah bi de ben emin olabilsem.. bende arastirma safhasindayim

2558 Mesaj
19 Şubat 2013; 0:54:13 

quote:

Bazı arkadaşlarımız sorumuştu crome ile flash videolar özellikle haber videoları izlenmiyor diye ben en baştan beri her iki browserla (corme ve kendi içinde bulunan)
asla video izleyememe gibi sıkıntı ile karşılaşmadım ve ıspatı için video çektim..Her iki web tarayıcı ile (corme ve diğeri) aynı sitedeki (milliyet) aynı videoyu test ettim
Bu arada bana kalırsa kendi tarayıcısı daha hızlı ve stabil çalışıyor.Ama ben corme da da sıkıntı yaşamadım..

2013 / 85 Hp / SİYAH

326 Mesaj
19 Şubat 2013; 9:21:52 

Cihazı alacağımdan değil, zaten şu anda da kalmamıştır ancak GPS konusundaki tartışmalar ile ilgili bir yorumum olduğu için yazayım dedim.

Bu konu altında cihazın bire bir aynısı olan başka markalarda (aynı firmanın ithal ettiği, ürün kodları bile aynı olan) gps olduğu yönünde yorumlar var. GPS modülü çıkartılabilir bir aparat mıdır, ana karta entegre bir chip midir, yoksa zaten varolan bir chip'in özelliği midir bilemiyorum ancak aşağıda anlatacağım hikaye feyz verebilir;

Broadcom'un BCM4334 chipset'i wireless, bluetooth ve fm radyoyu içinde barındıran bir chip. Ancak bunu kullanan bazı telefon üreticileri telefonlarında wireless ve bluetooth olmasına rağmen radyoyu koymuyorlar (her nedense). İnternette bu konunun üzerine düşen kişiler sistem üzerinde bazı şeyleri (donanım değil, yazılım üzerinden) değiştirip cihazlarında radyo çalıştırıyorlar. Yani bire bir aynı ise diğer cihazlar ile, gps olabilir ancak aktif olmayabilir. Adam koyupta neden aktif etmez demeyin, yapanlar oluyor, bunlar da yapmış olabilir.

Amacım böyle bir şey olduğunu iddia etmek değil, olabileceğini söylemektir.

165 Mesaj
22 Şubat 2013; 20:22:14 

quote:

Bazı arkadaşlarımız sorumuştu crome ile flash videolar özellikle haber videoları izlenmiyor diye ben en baştan beri her iki browserla (corme ve kendi içinde bulunan)
asla video izleyememe gibi sıkıntı ile karşılaşmadım ve ıspatı için video çektim..Her iki web tarayıcı ile (corme ve diğeri) aynı sitedeki (milliyet) aynı videoyu test ettim
Bu arada bana kalırsa kendi tarayıcısı daha hızlı ve stabil çalışıyor.Ama ben corme da da sıkıntı yaşamadım..

html5 bu video

Bize Her Yer Trabzon

2558 Mesaj
24 Şubat 2013; 23:33:49 

eeee yani??

2013 / 85 Hp / SİYAH

807 Mesaj
25 Şubat 2013; 9:03:21 

Yani bu videolar flash içermyor. En basiti ben size daha önce dediğim acunn.com üzerindeki videolar flash istiyor.

2558 Mesaj
25 Şubat 2013; 14:17:24 

quote:

Yani bu videolar flash içermyor. En basiti ben size daha önce dediğim acunn.com üzerindeki videolar flash istiyor.

Kardeşim nasıl bi polemiğin içindeyim bilemiyorum ama al sanan acunn.com sitesinden fotoğraf ve izlediğim videolar, ben daha ne yapayım bilemedim...

Video yüklenirken

0

0

Video görüntüsü

2013 / 85 Hp / SİYAH

807 Mesaj
25 Şubat 2013; 14:28:11 

polemik falan yaptığım yok. Yanlızca crome'nin yaptığı açıklamaya göre mobil cihazlardaki flash desteğini geri öektiğini biliyorum. Sizinki açıyorsa sorun yok. Güle güle kullanın.

2558 Mesaj
25 Şubat 2013; 14:32:38 

siz oynatmıyor dedikçe bende sanki voların avukatıymış gibi oynattığını idddia etmemin tek sebebi gerçekten de oynatması inanın başka bi sebebi de olamaz zaten.
sırf bunu göstermek üzere videolara vs. çekildi.eğer cihaz sizde de varsa sizde hayrını görün ve güle güle kullanın..

2013 / 85 Hp / SİYAH

807 Mesaj
25 Şubat 2013; 14:38:24 

Bu arada sizin ki beyaz lardan sanırım. Benimki siyah ve wifi biraz zayıf çekiyor. Servisle görüşüyorum çözüm için.

2558 Mesaj
25 Şubat 2013; 14:53:26 

quote:

Bu arada sizin ki beyaz lardan sanırım. Benimki siyah ve wifi biraz zayıf çekiyor. Servisle görüşüyorum çözüm için.

doğrudur beyaz.geçmiş mesajlara bakarsanız siyahların wifisi arka kapaklarından (metal) kaynaklanan kopmalara sebep olduğu ve piyasaya sürülen 100 cihazın 98 inin
iade edildiğini okumuş olmanız gerekiyor.Bu ikinci kampanyada sorunsuz beyazlar piyasaya sürülürken ve çokta memnun kalınırken bununla birlikte el altından eski iade edilmiş siyah ve wifisinde kopmalar yaşanan cihazı da sürdüler piyasaya.Bu durumdan habersiz olan tüketiciler 101 e gittiklerinde beyaza alternatif sihayta var zannettiler fakat siyah cihazın o raflara tekrardan geldiğinden ve sıkıntılı olduğundan habersizdiler.Zaten ben Aralık 2012 de siyahı alıp test ettikten sonra iade edenlerdenim..Şimdi beyaz olanda diğerinde yaşadığım sıkıntıyı yaşamıyorum..Anlayacağınız aslında arka kapak değişirse siyah olan cihazında sorunu hallolmuş olur..

2013 / 85 Hp / SİYAH

807 Mesaj
25 Şubat 2013; 14:56:02 

Evet doğrudur. Eski kampanyadan 3 kez değiştirip şimdiki kullandığığımı almıştım. Kopma olmuyor ama az çekiyor. Zaten kapağıda çıkarıp denediğimde full çektiğini gördüm. Servisten kapak istesem acaba gönderirler mi.

Servis ile görüştüm kapakların değişmesi sözkonusumuş. Mail atın biz size döneriz dediler. Hadi bakalım hayırlısı. Bence wifi sorunu yaşayan arkadaşlar çizgi elektroniğe mail atsın derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknokolik35 -- 25 Şubat 2013; 15:11:09 >

2558 Mesaj
25 Şubat 2013; 16:20:24 

bence de elinde siyah cihaz olanlar artık bilmeliler ki arka kapak yüzünden wifi çekim sorunu yada kopmalar yaşanmaktadır ve bu sizin verdiğiniz iyi bir haber
çizi elektronikle hemen iletişime geçip siyah kapaklarını değişerek huzura ermeliler..

2013 / 85 Hp / SİYAH

40 Mesaj
26 Şubat 2013; 2:57:49 

quote:

Cihazı alacağımdan değil, zaten şu anda da kalmamıştır ancak GPS konusundaki tartışmalar ile ilgili bir yorumum olduğu için yazayım dedim.

Bu konu altında cihazın bire bir aynısı olan başka markalarda (aynı firmanın ithal ettiği, ürün kodları bile aynı olan) gps olduğu yönünde yorumlar var. GPS modülü çıkartılabilir bir aparat mıdır, ana karta entegre bir chip midir, yoksa zaten varolan bir chip'in özelliği midir bilemiyorum ancak aşağıda anlatacağım hikaye feyz verebilir;

Broadcom'un BCM4334 chipset'i wireless, bluetooth ve fm radyoyu içinde barındıran bir chip. Ancak bunu kullanan bazı telefon üreticileri telefonlarında wireless ve bluetooth olmasına rağmen radyoyu koymuyorlar (her nedense). İnternette bu konunun üzerine düşen kişiler sistem üzerinde bazı şeyleri (donanım değil, yazılım üzerinden) değiştirip cihazlarında radyo çalıştırıyorlar. Yani bire bir aynı ise diğer cihazlar ile, gps olabilir ancak aktif olmayabilir. Adam koyupta neden aktif etmez demeyin, yapanlar oluyor, bunlar da yapmış olabilir.

Amacım böyle bir şey olduğunu iddia etmek değil, olabileceğini söylemektir.

Hocam iyi demişsinde senin bahsettiğin konu radyoya özel bir durum sebebi ise TRT nin radyolu cihazlardan $5 civarı bir bandrol ücreti almasıdır yani sırf bu ücreti ödememek için radyoyu sisteme dahil etmezler ancak rootlu cihazlarda ekstra yazılımla ya da custom romlarla aktifleştirilebilir bizzat Huawei ideos x5 sahibi biri olarak tecrübeyle sabittir onun dışında gps, bluetooth gibi modülleri aktifleştirmemek için geçerli bir sebep bilmiyorum ben bilen varsa söylesin. Yani kanımca bu cihazda kesinlikle gps yok olsa çoktan çıkardı ortaya

326 Mesaj
26 Şubat 2013; 7:54:32 

quote:

Orijinalden alıntı: ofarukdemir

Hocam iyi demişsinde senin bahsettiğin konu radyoya özel bir durum sebebi ise TRT nin radyolu cihazlardan $5 civarı bir bandrol ücreti almasıdır yani sırf bu ücreti ödememek için radyoyu sisteme dahil etmezler ancak rootlu cihazlarda ekstra yazılımla ya da custom romlarla aktifleştirilebilir bizzat Huawei ideos x5 sahibi biri olarak tecrübeyle sabittir onun dışında gps, bluetooth gibi modülleri aktifleştirmemek için geçerli bir sebep bilmiyorum ben bilen varsa söylesin. Yani kanımca bu cihazda kesinlikle gps yok olsa çoktan çıkardı ortaya

O konuda hakli olabilirsin. Cihaz basina maliyeti dusununce iyi para yapar. Gerci bunu bulanlar Turkler degiller ama demekki baska ulkelerde de bizim gibi sacma sapan vergiler var :)
Hatta belki de gps icin "adres sormadan aradigi yeri bulma" vergisi falan vardir ulkenin birinde

Onu surdan yola cikarak soyledim; bu tabletler mumkun oldugunca ince imal edildikleri icin gps ana karta entegre olabilir. Ama incecik pinleri olan ayri bir kart seklinde de olabilir tabii ki gps modulu. O durumda bu modellerde gps olmamasi ama bire bir ayni ozelliklere sahip, hatta ayni ureticiye sahip iki modelin birinde gps olup digerinde olmamasi mumkun olabilir.

Edit: yanilmiyorsam bu konuda arkadas "su iki model ayni, hatta ikisinin de servisi su firma" demisti. O servis surekli bu cihazlardan sokup takiyordur, teknik servis elemanina ulasip "ya usta, su su modeller bire bir ayni ama birinde gps var digerinde yok, sen sabahtan aksama bunlardan bir suru sokuyorsun, bi soylesene bu gps ayri modul mu, yoksa iki cihazin ana kartlari bire bir ayni yapida da bizim tek sorunumuz yazilim mi?" Diye de sorulabilir.

Ya da aramizdan bir babayigit cikar, diger cihazin yazilimini (piyasada var ise) buna yukler ve test eder :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi diabolical -- 26 Şubat 2013; 7:59:53 >

8 Mesaj
26 Şubat 2013; 19:43:11 

Öncelikle merhaba ben aralıkda volar marka tablete sahip oldum benim wifide pek sorun yok evde A.P kullanıyorum arada bir duvar var 4 çekiyor sanırım şanslı azınlıktanım. belki kapak değişse dahada iyi olabilir bilemiyorum.yazılım olarak orjinal yazılımı birkaç sitede buldum hatta bunu yazan arkadas çizginin servisinden aldığını yazmış http://www.cinlitablet....olar-vlr-t9701-rom.html denemedim hatta romda ekstralar varmı dediğimde sadece paylaşmakla yükümlüyüm falan dedi.
tablete windows8 tableti için olanı yükleniyor mu diyede baktım sanırım baya meşakatli olan diyen var olmaz diyen var ilerleyen zamanlarda belki windowsla tüm sorunlar ortadan kalkabilir(wifi sorunu olana usb wifi gibi). genel olarak siyah tabletimden memnunum iyiki almışım diyorum.
herkese iyi günler dilerim

slm

40 Mesaj
27 Şubat 2013; 0:17:29 

quote:

O konuda hakli olabilirsin. Cihaz basina maliyeti dusununce iyi para yapar. Gerci bunu bulanlar Turkler degiller ama demekki baska ulkelerde de bizim gibi sacma sapan vergiler var :)
Hatta belki de gps icin "adres sormadan aradigi yeri bulma" vergisi falan vardir ulkenin birinde

Onu surdan yola cikarak soyledim; bu tabletler mumkun oldugunca ince imal edildikleri icin gps ana karta entegre olabilir. Ama incecik pinleri olan ayri bir kart seklinde de olabilir tabii ki gps modulu. O durumda bu modellerde gps olmamasi ama bire bir ayni ozelliklere sahip, hatta ayni ureticiye sahip iki modelin birinde gps olup digerinde olmamasi mumkun olabilir.

Edit: yanilmiyorsam bu konuda arkadas "su iki model ayni, hatta ikisinin de servisi su firma" demisti. O servis surekli bu cihazlardan sokup takiyordur, teknik servis elemanina ulasip "ya usta, su su modeller bire bir ayni ama birinde gps var digerinde yok, sen sabahtan aksama bunlardan bir suru sokuyorsun, bi soylesene bu gps ayri modul mu, yoksa iki cihazin ana kartlari bire bir ayni yapida da bizim tek sorunumuz yazilim mi?" Diye de sorulabilir.

Ya da aramizdan bir babayigit cikar, diger cihazin yazilimini (piyasada var ise) buna yukler ve test eder :)

Daha önceki sayfalarda okudum diye hatırlıyorum gps olup olmadığını teknik servise soran arkadaşlar vardı ve kesinlikle olmadığı yönünde cevap almışlardı. Tüm bunlara rağmen bende %100 emin olamıyorum düşünüyorum o kadar özellik koyuyosun cihaza küçücük bir gps modülünü neden eklemiyosun sırf gps için herkes en azından bi 20 lira daha fazla verirdi mesela bence ya da en azından ben verirdim deyim bu sebepledirki bende bir araştırma yapacağım bu konuda belki bulurum bişeyler

6 Mesaj
27 Şubat 2013; 16:17:41 

arkadaslar yardımınıza ihtiyacım var.Lüten....Cihaza CWM recovery yüklemeyi kafayı koymustum.Forumda yazılananları dikkate alarak cihazın momo 11 klonudur diye arastırmaya koyuldum.Sonra http://www.flashmyandro...amp-Non-Touch(10-24-12) adresindeki talimatlarıda takip edip işe koyuldum. Sonuç cihaz acılınca ekran yatay konumda iken ortada siyah çizgiler çıkıyor ve öyle kalıyor .Yüklemeyi RkAndroidTool kullanarak yaptım.Sanırsam yarı brick oldu.önceden rootlamıstım tableti.Ne olur bana bi yardım edin sanırsam recovery i flashlarken ekstradan kernel.img file eklenmis o uyumsuz olduğu için oldu.Bana acilen bi voların kernel.img dosyası lazım.Lütfen şu işlerden anlıyanlar bi el atsın.Servise göndermek istemiyorum.Öneri ve düşüncelerinizi bekliyorum

807 Mesaj
27 Şubat 2013; 16:24:37 

Wifi sorunu ile ilgili servise mesaj attım. Bu gün cevap gelmiş Sanırım yakında plastik kapaklardan gelicekmiş. Geldiğinde değişim yapacaklarmış. Gözümüz aydın

118 Mesaj
27 Şubat 2013; 17:07:13 

quote:

Wifi sorunu ile ilgili servise mesaj attım. Bu gün cevap gelmiş Sanırım yakında plastik kapaklardan gelicekmiş. Geldiğinde değişim yapacaklarmış. Gözümüz aydın

Bana da bugün cevap geldi tabletin wifi çekim gücü 5-6 metre zaten bu yüzden yapacak bir şey yok dediler.. ben de kapak değişimi söz konusu olur mu dedim bakalım ne cevap gelecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi inferno1905 -- 27 Şubat 2013; 17:08:24 >

6 Mesaj
27 Şubat 2013; 17:19:39 

arkadaslar cihazını rootlamıs olanlardan yardım istiyorum lütfen.bana kernel in yedeği lazım acil.yardım edin lütfen

326 Mesaj
27 Şubat 2013; 17:27:37 

quote:

Orijinalden alıntı: murat68100

arkadaslar yardımınıza ihtiyacım var.Lüten....Cihaza CWM recovery yüklemeyi kafayı koymustum.Forumda yazılananları dikkate alarak cihazın momo 11 klonudur diye arastırmaya koyuldum.Sonra http://www.flashmyandro...amp-Non-Touch(10-24-12) adresindeki talimatlarıda takip edip işe koyuldum. Sonuç cihaz acılınca ekran yatay konumda iken ortada siyah çizgiler çıkıyor ve öyle kalıyor .Yüklemeyi RkAndroidTool kullanarak yaptım.Sanırsam yarı brick oldu.önceden rootlamıstım tableti.Ne olur bana bi yardım edin sanırsam recovery i flashlarken ekstradan kernel.img file eklenmis o uyumsuz olduğu için oldu.Bana acilen bi voların kernel.img dosyası lazım.Lütfen şu işlerden anlıyanlar bi el atsın.Servise göndermek istemiyorum.Öneri ve düşüncelerinizi bekliyorum

Arkadaşım bu konuda bir yerlerde bu cihazın başka bir cihazla aynı olduğu yazılıyordu. Volar diye bulamazsan bile o şekilde belki kernel bulabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

118 Mesaj
27 Şubat 2013; 19:53:19 

quote:

Burda volarin orjnal romu var işine yarar umarim

http://cinlitabletler.c...olar-vlr-t9701-rom.html

118 Mesaj
27 Şubat 2013; 21:11:35 

Biraz araştırdım bizim cihaz bu galiba

http://www.ployer.cn/prshow.asp?id=130&p=zc

Burda 21.02.2013 tarihli rom yayınlanmış bu romu bizim volara yüklersek bir sorun olur mu acaba brick falan:) ya da sorunsuz bir şekilde yüklenir mi

40 Mesaj
27 Şubat 2013; 22:56:53 

Arkadaşlar ben cihazı pc ye ilk external storage olarak bağladığımda momo11 speed yazıyordu yani klondanda öte bu cihaz ployer momo11 speed in ta kendisi..ondan emin olabilirsin

118 Mesaj
28 Şubat 2013; 0:38:04 

quote:

Arkadaşlar ben cihazı pc ye ilk external storage olarak bağladığımda momo11 speed yazıyordu yani klondanda öte bu cihaz ployer momo11 speed in ta kendisi..ondan emin olabilirsin

Ama ilginctir momo11 speed bu

0

Bu da momo11 2. Nesil

0

Volarin tasarimi momo11-2 yle ayni

1750 Mesaj
28 Şubat 2013; 9:16:06 

Arkadaşlar,

Ben Stormax olana sahibim, yukarda bir arkadaş bir forum linki vermişti (cinlitablet) orada sağolsun site yönetimi paylaşmışlar ROM ları ve dün gece denemesini yaptım, cihazımda hiç bir sorun yoktu tek sıkıntım 512 mb lik internal storage a sahip olmasıydı ve dün ROM da modifiye yaparak 2 gb lık internal storage yaptım :) keyfe keder istersek 3 te yapabiliriz, ama gerek yok herhalde şimdilik bu alan bana yeter :)

Stormax için orada paylaşılan ROM cihazda harika çalışıyor. bendeki alet Stormax SMX-9701 hi level , volar ve diğer cihazların romlarıda mevcut orada, başka bir rom aramaya gerek yok.

FAKE ÜYELİKTEN 7 gün ceza almışım forumdan, kimse bu FAKE ÜYE çıksın tanışalım kendisi ile.

1 Mesaj
28 Şubat 2013; 10:45:04 

Arkadaşlar az önce birşey farkettim.Cihazın sesi az çıkıyordu,hatta bu yüzden ses bombası denen küçük hoparlörlerden almıştım ama hoparlör deliklerinden birini kapatınca ses yeterli miktarda arttı.

6 Mesaj
28 Şubat 2013; 10:54:28 

quote:

Burda volarin orjnal romu var işine yarar umarim

http://cinlitabletler.c...olar-vlr-t9701-rom.html

Sağolasın arkadaşım gece boyu araştırma yaptım ve sitedeki orginal romu görünce umutlandım ve denedim çok şükür oldu.Yinede çok tesekkuler yardımın için.Aslında ben pek olacağını düşünmüyodum.Çünkü kerneli oluşturan dosyalar.Root kısmında farklı yere flash ediliyo galiba( /dev veya /sys olması muhtemel) .Rom larda ise genelde /system dizininde de değişiklik yapılıyor. Ama çizgi elektroniğe verilen rom da çinliler cihazın komple system dosyalarını almışlar.(sytem,recovery,kernel ... ne varsa).
Zaten .img dosyanın boyutuna bakınca şaşırdım.605 mb lık bi dosya. Kısacası bu dosyayı volar tablete sahip herkesin bilgisayarında flashında harddiskinde biryerde bulundurmasını şiddetle öneririm.
CWM recovery yükleme konusunda da pes etmek yok .Eğer başarabilirsem burda paylaşırım.

807 Mesaj
28 Şubat 2013; 11:49:09 

quote:

Orijinalden alıntı: omryldrm

Arkadaşlar az önce birşey farkettim.Cihazın sesi az çıkıyordu,hatta bu yüzden ses bombası denen küçük hoparlörlerden almıştım ama hoparlör deliklerinden birini kapatınca ses yeterli miktarda arttı.

Bu çözüm ilk satınaldığımızda bi arkadaş bulmuştu. Ben bir tarafı bantla kapatıp geçici çözüm bulmuştum. Esas çözüm ise içini açıp hoparlörün 1 tanesisn uçlarını ters çevirmek. Ses ozaman müthiş oluyor. Biraz anlıyorsanız elektronikten bir havya ile işi halledebilirsiniz.

118 Mesaj
28 Şubat 2013; 13:04:20 

quote:

Sağolasın arkadaşım gece boyu araştırma yaptım ve sitedeki orginal romu görünce umutlandım ve denedim çok şükür oldu.Yinede çok tesekkuler yardımın için.Aslında ben pek olacağını düşünmüyodum.Çünkü kerneli oluşturan dosyalar.Root kısmında farklı yere flash ediliyo galiba( /dev veya /sys olması muhtemel) .Rom larda ise genelde /system dizininde de değişiklik yapılıyor. Ama çizgi elektroniğe verilen rom da çinliler cihazın komple system dosyalarını almışlar.(sytem,recovery,kernel ... ne varsa).
Zaten .img dosyanın boyutuna bakınca şaşırdım.605 mb lık bi dosya. Kısacası bu dosyayı volar tablete sahip herkesin bilgisayarında flashında harddiskinde biryerde bulundurmasını şiddetle öneririm.
CWM recovery yükleme konusunda da pes etmek yok .Eğer başarabilirsem burda paylaşırım.

Olmasina sevindim neyse bundan sonra cwm falan yüklemeye calisirken daha dikkatli olursun sonra cihaz full brick olur o zaman cihaz çöp

1750 Mesaj
28 Şubat 2013; 14:04:56 

CWM ne demek ne işe yarar?

8 Mesaj
28 Şubat 2013; 23:18:33 

acaba çizgiden kapak istesek bize yollarlar mı? kendimiz takabiliriz çünkü. birde rom u deneyen arkadaşlar bir fark oldumu cihazda gelişmiş bir rom mu yoksa aynısımı aynısıysa gerek yok yedeğini zira alabiliyoruz. bizde de alan 1 gb gözüküyor acaba onu nasıl arttırdı arkadaş tarifiyle anlatabilir misin?

slm

40 Mesaj
1 Mart 2013; 21:07:07 

quote:

Orijinalden alıntı: x-calibur

CWM ne demek ne işe yarar?

CWM(Clock Work Mod) gelişmiş bir android recovery modudur. Telefona rom, kernel vs. yüklemek için kullanılmasının yanında telefonun full yedeğini alma imkanı da sağlar.

40 Mesaj
1 Mart 2013; 21:08:50 

Arka kapağın değişimi konusunda teknik servisten cevap alabilen varmı?

807 Mesaj
1 Mart 2013; 21:38:52 

quote:

Arka kapağın değişimi konusunda teknik servisten cevap alabilen varmı?

Şu an kapak yokmuş. Gelince haber vericekler.

1750 Mesaj
1 Mart 2013; 21:49:44 

quote:

CWM(Clock Work Mod) gelişmiş bir android recovery modudur. Telefona rom, kernel vs. yüklemek için kullanılmasının yanında telefonun full yedeğini alma imkanı da sağlar.

Teşekkürler cevap için.

Peki ROM olayını az buçuk anladım bu KERNEL olayı nedir? Ne işe yarar? Bazı programlar gördüm Franco Kernel di herhalde, bu kerneli update ediyor herhalde, update edince ne özellikleri kazanıyor cihaz?