Şimdi Ara

Kombi çalışıyor, petekler ısınmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
12.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 2 yıl önce aldığımız kombi bu gün itibarı ile bozuldu sanırım. Konuyu biraz araştırdım. Durum şöyle ki; Kombi çalışıyor musluktan sıcak su akıyor ama petekler buz gibi. Evim 2 katlı alt kat boş üst katta iki petek çalışıyor. Akşam üzeri aniden oldu ne olduysa. Müşteri hizmetlerini aradım. Ekranda 0.8 bar yazıyordu su basmalısınız dediler. Suyu bastım 1.4 oldu daha yukarı çıkmıyo zaten.

Sonuç olarak yaptığım işlemler şöyle
    1.) Su bastım 1.4 bar'a yükselttim su basıncını.
    2.) Aşağıda gösterdiğim vidayı söktüm içindeki filtreyi temizledim. Daha sonra üstündeki ve altındaki vanaları sırayla açarak temiz su geliyormu diye kontrol ettim. Temiz ve tazyikli su geldi sorun yok.

3.) En sonunda uğraşırken aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi elimi kestim ve her şeyi olduğu gibi bırakıp odama geldim. (Resim konusu şaka tabi ki :))

Araştırdığım kadarıyla bir ihtimalle pompa bozulmuş olabilir. Pompa bozulduysa kendim yapabilir miyim? Ya da yenisini almak gerekir mi? Hadi aldık kendim takabilir miyim? Çünkü bu konuda servisten çok dili yanmış kullanıcılar gördüm.

Cevaplarınızı bekliyorum..

Son olarak kombinin şuan ki ekranı ve hâlâ ısıtmamakta direniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: yakamoz843

Arkadaşlar merhaba;

Yaklaşık 2 yıl önce aldığımız kombi bu gün itibarı ile bozuldu sanırım. Konuyu biraz araştırdım. Durum şöyle ki; Kombi çalışıyor musluktan sıcak su akıyor ama petekler buz gibi. Evim 2 katlı alt kat boş üst katta iki petek çalışıyor. Akşam üzeri aniden oldu ne olduysa. Müşteri hizmetlerini aradım. Ekranda 0.8 bar yazıyordu su basmalısınız dediler. Suyu bastım 1.4 oldu daha yukarı çıkmıyo zaten.

Sonuç olarak yaptığım işlemler şöyle
    1.) Su bastım 1.4 bar'a yükselttim su basıncını.
    2.) Aşağıda gösterdiğim vidayı söktüm içindeki filtreyi temizledim. Daha sonra üstündeki ve altındaki vanaları sırayla açarak temiz su geliyormu diye kontrol ettim. Temiz ve tazyikli su geldi sorun yok.

3.) En sonunda uğraşırken aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi elimi kestim ve her şeyi olduğu gibi bırakıp odama geldim. (Resim konusu şaka tabi ki :))

Araştırdığım kadarıyla bir ihtimalle pompa bozulmuş olabilir. Pompa bozulduysa kendim yapabilir miyim? Ya da yenisini almak gerekir mi? Hadi aldık kendim takabilir miyim? Çünkü bu konuda servisten çok dili yanmış kullanıcılar gördüm.

Cevaplarınızı bekliyorum..

Son olarak kombinin şuan ki ekranı ve hâlâ ısıtmamakta direniyor.

3 yollu vananızdada sorun olabilir sirkülasyon pompanızdada hatta ana kart hatası dahi olabilir.
    bence işi uzmanına bırakın...

• Bahsettigim islemleri dun yapmistim aksam yatarken baktim kombi yine calisiyor ama petekler buz gibi. Kapattim kombiyi az once servisi aradim kombinin durumunu sordu actim kombiyi calisti soyledim tam servis yonlendirirken baktim petekler isinmis :) sorun nasil cozuldu bilmiyorum ama suan problem yok. İlgilenip Cevap yazan arkadasada cok tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Size garip gelecek yazıyorum..Borudan gelen gazın kalitesi aynı değil..Ben 24 saat kombiyi 39 C de yakıyorum..Bazı zamanlar çok güzel ısıtırken bazı zamanlar yanıyor ancak ısı vermiyor...Zaman zamanda normal kaliteli gaz gelince ev sauna gibi ısınıyor..Gaz sorunu olabilir...Buda bir altenatif düşünce..
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Size garip gelecek yazıyorum..Borudan gelen gazın kalitesi aynı değil..Ben 24 saat kombiyi 39 C de yakıyorum..Bazı zamanlar çok güzel ısıtırken bazı zamanlar yanıyor ancak ısı vermiyor...Zaman zamanda normal kaliteli gaz gelince ev sauna gibi ısınıyor..Gaz sorunu olabilir...Buda bir altenatif düşünce..

Ama benim peketlerim hiç ısınmıyordu. "Çok az ısıtıyor" gibi bir durum değildi. Neyse ki çözüldü nasıl olduysa artık 21 aralık şanssızlığı benimki yıllardır teklemeyen kombi en soğuk zamanda küçük bir şaka yaptı bize :)

• merhaba kutirami marka kombim musluktan sıcak su geliyor fakat peteklere sıcak su basmıyor petekler ısınmıyor. ne yapmalıyım. acill cvp teşekkürler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.