Şimdi Ara

RIM, İstanbul'da uygulama geliştiricilere yönelik BlackBerry 10 etkinliği düzenledi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
492
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Kanadalı akıllı telefon ve tablet üreticisi RIM, BlackBerry 10 işletim sistemi için geri sayıma devam ederken, geliştiricileri bilgilendirmek adına da etkinlikler düzenliyor.

Dün İstanbul'da ilk defa uygulama geliştiricilere yönelik BlackBerry 10 etkinliği düzenlendi. Etkinliğe platform hakkında bilgi sahibi olmak isteyen 50'den fazla uygulama geliştirici katıldı.

Etkinlikte konuşan BlackBerry Uygulama Geliştirme Uzmanı (Evangelist) Luca Filigheddu; Türkiye'deki uygulama geliştiricilerin etkinliğe ve BB10 işletim sistemine gösterdiği ilginin buradaki ekosistemi geliştirmeye yönelik bağlılıklarının da göstergesi olduğunu belirtti.

RIM Güneydoğu Avrupa Bölgesi Genel Müdürü Alberto Acito ise uygulama geliştiricilerin 30 Ocak’taki lansman öncesinde BlackBerry 10 platformunu ilk kullananlar arasına girmeleri için müthiş fırsatlar bulunduğunu, gelir olarak iOS platformuna göre uygulama başına aylık yüzde 4, Android platformuna göre yüzde 40 daha fazla gelir elde ettiklerini ifade etti.

Uygulama Geliştirme Uzmanı Özkan Altuner, BB 10'un umut vaad eden bir platform olduğunu, HTML5 performansı ve uygulama yazmada sağladığı kolaylığın en üst seviyede olduğunu, etkinliğin platformun tanıtımı adına çok güzel olduğunu vurguladı.

BlackBerry 10 için SDK paketinin son güncellemesi de kısa süre önce RIM tarafından yayınlandı. Paket, uygulama geliştiricilerin BlackBerry 10 platformu için çok yönlü, sosyal ağ entegrasyonu sağlayan uygulamalar yazmalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

BlackBerry 10 ile yazılmış uygulamalar, BlackBerry PlayBook için platform aktif olduğunda bu tabletler için de kullanılabilecek.

BlackBerry 10 uygulama geliştirme araçları aynı zamanda Adobe AIR üzerinden uygulama yazma ya da Android platformu için geliştirilmiş uygulamaları BlackBerry 10 platformuna kolayca adapte etme imkanı da sunuyor.

• bi denemek lazım artık herkes Android ve iOS da yazıyor

• blackberry 10 heyecan veriyo bakalim şubat mart gibi gorucez beklediğimize deymişmi

• bunlar iyi haberler
  • Yeni sdk iyi olmuş,android uygulamalarını taşımak için,C++ ile yazılmış uygulamaları port etmek için ayrı araçlar oluşturmuşlar.Geç kaldıkları doğru ama en azından sağlam adımlar atıyorlar.

• blackberry kendince bir ıos kalitesi verebilirse (stabil,verimli işletim sistemi ve bol,kaliteli uygulama mağazası) tercihim olur.

• 2 Sene sonra sistem oturur benim telefonun taksiti biter geçerim blackberrye

• teşekkürler dh vodefone nun sesli reklamı sayesinde bana reklam engelleyici eklenti kurdurmayı başardınız.tabi bu sesin vodefone reklamından geldiğini anlayana kadar pcmde ne tür bağlantı sorunu var diye orayı burayı karıştırmamda cabası...

• quote:

BlackBerry Uygulama Geliştirme Uzmanı (Evangelist) Luca Filigheddu

Parantez içerindeki kelime nedir neden kullanılmıstır gercek anlamı dısında programcılar icin ayrı bir anlamı var mıdır? yoksa ve bildigimiz evangelimz ile ilgil ise neden belirtilme ihtiyacı dogmustur.

bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim.

tesekkurler

• denemek lazım
  • gençler boşuna çabalamayın RIM ücretsiz diyor ama bir vendor hesabı $ 200 ve ben sadece kendime uygulama yaparım derseniz vakit harcamamanızı öneririm. Ben tam 5 saat boyunca register ile cebelleştim ve bir developer lisansı bulamadım çok prosedür var. Keşke bu işlemleri app world'e yükleyeceğimiz zaman yapsak ta geliştiriciyi rahat bıraksak. Al işte bb10 için bilimsel hesap makinesi yapacak bir adamı kaybettin. ücretsiz dağıtıcaktım.
  • RIM'i de sahnede görmek isterim. BB10 ile tutunursa farklı sistemler kullanma imkanımız olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcakkofte

gençler boşuna çabalamayın RIM ücretsiz diyor ama bir vendor hesabı $ 200 ve ben sadece kendime uygulama yaparım derseniz vakit harcamamanızı öneririm. Ben tam 5 saat boyunca register ile cebelleştim ve bir developer lisansı bulamadım çok prosedür var. Keşke bu işlemleri app world'e yükleyeceğimiz zaman yapsak ta geliştiriciyi rahat bıraksak. Al işte bb10 için bilimsel hesap makinesi yapacak bir adamı kaybettin. ücretsiz dağıtıcaktım.

http://vkasblackberryworld.wordpress.com/2012/12/05/blackberry-gelistirici-imzasi-ve-sertifikasi-olusturma/

• quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

blackberry kendince bir ıos kalitesi verebilirse (stabil,verimli işletim sistemi ve bol,kaliteli uygulama mağazası) tercihim olur.

BB10 QNX tabanlı bir RTOS işletim sistemi ve pazarda daha iyisi yok...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sonalp

quote:

Orijinalden alıntı: alcakkofte

gençler boşuna çabalamayın RIM ücretsiz diyor ama bir vendor hesabı $ 200 ve ben sadece kendime uygulama yaparım derseniz vakit harcamamanızı öneririm. Ben tam 5 saat boyunca register ile cebelleştim ve bir developer lisansı bulamadım çok prosedür var. Keşke bu işlemleri app world'e yükleyeceğimiz zaman yapsak ta geliştiriciyi rahat bıraksak. Al işte bb10 için bilimsel hesap makinesi yapacak bir adamı kaybettin. ücretsiz dağıtıcaktım.

http://vkasblackberryworld.wordpress.com/2012/12/05/blackberry-gelistirici-imzasi-ve-sertifikasi-olusturma/

Allah razı olsun usta fakat final dönemine girdik bahara artık sağolasın

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.