Şimdi Ara

powers supply sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
177
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarımın power supply' ında bir yanma sorunu olmuş olabilir. geçenlerde bilgisayar kilitlendiğinde elektirk fişini çekerek bilgisayarı kapatmıştım. daha sonra fişi takıp bilgisayarı çalıştırmak istediğimde bilgisayar çalışmadı. çok kısa bir süre için bilgisayarımda düğmeye bastığımda kırmızı ışık yanıyor ama daha sonra sönüyor ve bilgisayar çalışmıyor. muhtemelen benim düşünceme göre power supply sorunu oluştu. benim size sormak istediğim, power supply alma aşamasında dikkat etmem gereken bir nokta varmı? herhangi biri de olabilirmi? bu konuda sizlerin yardımını bekliyorum. cevap verirseniz sevinirim.

saygılarımla.

• ucuz yollu birşey istiyorsan fps alabilirsin
  • Donanımların ney yazarsan, yani iyi bir sisteme sahipsen sıradan bişey almak yanlış olur. Thermaltake veya tagan almaya değermi?
  • evet eğer powersuppy alcaksan kaliteli ve 400 watt bi şey al eğer makinanın ömrünün ozun olmasını istiyorsan
  • donanım olarak; işlemci msi pentium 1.7 ghz, ekran kartı 128 mb (markayı hatırlayamadım), harddisk 120 gb samsung, 768 mb ram (no name), 1 adet cd rom, 1 adet cd writer, 1 adet dvd writer ve rom.

şu an iş'te olduğum ve bakamayacağım için mevcut power supply ' in markasını hatırlayamadım.

bana bu donanıma uygun olarak alabileceğim power supply markası hatta mümkün olabiliyorsa alabileceğim site ismide verebilirmisiniz?

tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufuksek -- 5 Mayıs 2006; 16:25:55 >
  • Bu sistem öyle yüksek gerililim gerektirmiyor. Normal seviyede bi supply alabilirsin. Mesela Sp (super power) yada mintonunda bildiğim kadarıyla 400 lük modelleride çıkmış. Bunlar uygun dur bence. ama alacaksan 350 den aşasını alma. tabi tüm bunlar için 300 watt lık suply de yeter ama en sağlamı bu.
  • dün bilgisayarımdaki sorunun power supply dan kaynaklanmadığını öğrendim. ana kartım üzerindeki kondansatörlerde erime gözlemlediğim için sorunun anakarttan kaynaklanabilecek olabileceğini düşünerek yeni bir anakart aldım. bu arada işlemcimde herhangi bir sorun yok. neyse yeni anakart üzerine tüm donanımıı kurdum. bilgisayarımı çalıştırmaya çalıştığımda bilgisayarıma yine önceden de olduğu gibi yarım saniye süren kısa süreli elektrik geliyor ve gidiyor. sonuçtada bilgisayarım çalışmıyor. bu durumda sorun nerden kaynaklanıyor olabilir sizce? power supply, anakart ve işlemcim sağlam. sizlerden yardım bekliyorum.

saygılarımla.
  • Bence sorun psu dadır..
  • power sapli anakart girişini bir kere çıkar ve biraz bekledikten sonra geri tak muhtemelen olucaktır...
  • power supply sağlam olduğunu nasıl anladın ?? sorun psu dan kaynaklanıyor bence.yapabileceğin şu.en azından psu nun sağlam olup olmadığını anlamak için bir bilgisayar tamircisine veya elektrikçiye ( sanırım elektrikçide anlar ) götürmelisin.şöyleki standart kasalarla gelen psu lar çok adi.bilgisayar için tam bir saatli bomba.özellikle voltaj dalgalanmalarında çok tehlikeli.bu durumda bilgisayarın donanımlarından bi yada birkaçıyla vedalaşmak gerekiyor.
    eğer psu sağlam değilse yenisini alacaksın.alma aşamasında bana göre ileride yapacağın donanım yüksetmelerindede kullanabileceğin bir psu almak.yani biraz daha fazla verip ileride yapacağın daha yüksek masraflardan kurtarabilirsin.
    marka olarak kullandığım için seasonic tavsiye edebilirim.başka kaliteli markalarda var ama kullanmadığım için yorum yapamayacağım.bu konuda diğer arkadaşların tecrübelerinden yararanabilirsin.600w SL12 psu kullanıyorum.çok memnunum.özellikle verimi çok iyi.raillerdeki dalgalanmalar çok düşük.en önemlisi 12 cm ısı kontrollü fanı var ve çok sessiz.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

kolay gelsin

• quote:

Orjinalden alıntı: promet

power supply sağlam olduğunu nasıl anladın ?? sorun psu dan kaynaklanıyor bence.yapabileceğin şu.en azından psu nun sağlam olup olmadığını anlamak için bir bilgisayar tamircisine veya elektrikçiye ( sanırım elektrikçide anlar ) götürmelisin.şöyleki standart kasalarla gelen psu lar çok adi.bilgisayar için tam bir saatli bomba.özellikle voltaj dalgalanmalarında çok tehlikeli.bu durumda bilgisayarın donanımlarından bi yada birkaçıyla vedalaşmak gerekiyor.
    eğer psu sağlam değilse yenisini alacaksın.alma aşamasında bana göre ileride yapacağın donanım yüksetmelerindede kullanabileceğin bir psu almak.yani biraz daha fazla verip ileride yapacağın daha yüksek masraflardan kurtarabilirsin.
    marka olarak kullandığım için seasonic tavsiye edebilirim.başka kaliteli markalarda var ama kullanmadığım için yorum yapamayacağım.bu konuda diğer arkadaşların tecrübelerinden yararanabilirsin.600w SL12 psu kullanıyorum.çok memnunum.özellikle verimi çok iyi.raillerdeki dalgalanmalar çok düşük.en önemlisi 12 cm ısı kontrollü fanı var ve çok sessiz.

umarım yardımcı olabilmişimdir.

kolay gelsin

+1

• öncelike yanıtlarınız için teşekkürler.

"psu" derken muhtemelen power supply dan bahsediyorsunuzdur idye düşünerek cevabımı sizlere aktarayım. power supply ı çıkartarak normal bir elektrikçiye götürdüm ve adam ohmmetre (ismi yanlış yazmış olabilirim) ile ölçtü ve sağlam olduğunu söyle. buna dayanarak sağlam olduğunu düşündüm ve forumda da sizlere öyle aktardım. başka ölçme yöntemi varsa onu da yapabilirmi tabi. şu an iş teyim akşama eve gidince "fiesta59" adlı arkadaşın dediği gibi power supply ın anakarta giriş kablolarını tekrar takıp çıkaracağım ve öyle bir kere daha deneyeceğim. bu arada yapmam gereken başka bir olay daha varsa önerilerinize açığım.

saygılarımla.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.