Şimdi Ara

Xigmatek'ten sıradışı bir midi-tower bilgisayar kasası: Talon

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Xigmatek'ten sıradışı bir midi-tower bilgisayar kasası: Talon

Bilgisayar donanımı cephesinde yaşanan gelişmeleri yakından takip edenlerce tanınan Xigmatek, ''Stealth'' serisi yeni midi-tower bilgisayar kasası Talon'u duyurdu. İleri düzeyde havacılık ve otomotiv tasarım konseptlerinden esinlenerek geliştirilen Talon'u, piyasadaki emsallerinden farklı kılan özelliği öne doğru 2.5 derece eğri durması. Xigmatek'in savunması, 2.5 derecelik eğri tasarımın, hava akımını iyileştirdiği yönünde.

Mini-ITX, Micro-ATX, ATX formunda anakartlara, maksimum 180 mm yüksekliğinde işlemci soğutucularına, su soğutma çözümlerine ve maksimum 330 mm uzunluğunda ekran kartlarına destek veren Talon, 561 mm x 553 mm x 220 mm boyutlarında ve yaklaşık 8.7 kg ağırlığında tasarlanmış. SECC çelik, ABS plastik, akrilik gibi materyallerden imal edilen bilgisayar kasasıyla her türlü işlemci soğutucusunu ve Nvidia / AMD'nin alt, orta, üst segment ekran kartlarını sorunsuzca kullanabiliyorsunuz.

3 adet 5.25-inç'lik sürücü bölmesini, 8 adet 3.5-inç'lik sürücü bölmesini ve 8 adet PCI, PCI Express genişletme slotunu bünyesinde barındıran bilgisayar kasasına, istediğimiz takdirde 5 adet 2.5-inç'lik sürücü (SSD vs) montajı yapabiliyoruz. Sürücülerin montajında herhangi bir araç gerece gereksinim duyulmuyor. Gelelim dahili bileşenlerin soğutulmasına...

Talon'un ön kısmına 2 adet 120 mm'lik / 1 adet 200 mm'lik fan, arka kısmına 1 adet 120 mm'lik / 1 adet 140 mm'lik fan, üst kısmına 2 adet 120 mm'lik / 2 adet 140 mm'lik / 1 adet 200 mm'lik fan ve alt kısmına 1 adet 120 mm'lik / 1 adet 140 mm'lik fan takılabiliyor. Eğer üst kısma, fan veya 240 mm'lik radyatör takmak isterseniz, üstteki transparan paneli çıkarmak zorundasınız. Özetle Xigmatek'in donanım tutkunlarına sunduğu soğutma alternatifleri oldukça fazla. Bilgisayar kasasının ön kısmına 200 mm çapında, arka kısmına ise 140 mm çapında fan halihazırda takılmış durumda. Üstelik fanlar, güzel bir görünüm elde edilmesi adına beyaz LED'li.

Üzerine 2 adet USB 2.0 portu, 2 adet USB 3.0 portu, 1 adet ses çıkışı ve 1 adet mikrofon girişi yerleştirilen bilgisayar kasasının, üst kısmında Xigmatek logosu dikkat çekiyor. Bu logo, beyaz renkli bir LED tarafından aydınlatılıyor. Son olarak kauçuklu kablo saklama kanalları esgeçilmeyen Talon, 99.90 Euro'dan ön siparişe açılmış. Yurtdışında sevkiyatlar 14 Ocak 2013 tarihinden itibaren başlayacak. 

• Tasarim guzel, kablo saklamma falanda var. Egiklik mevzusuna gelince islevsellik olarak illa ki denemislerdir diye dusunuyorum ve olumlu sonuc alinmis ki tasarima yansimis. Bir de guzel fiyattan ulkemize gelirse bence iş yapar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 285tl'ye xpredator varken kimse bu kasanin yuzune bakmaz.

• kasa güzel velakin fiyat yüksek ilk etap için alınabilir seviyeye gelicektir umarım.
  • kasa 10 numara da, bu fiyata satılması biraz zor.. hadi full towerları geçtim, corsair in alt R serileri ile pek yarışamaz gibime geliyor. fiyatı 150-160 gibi olsa çok satılır ama fiyat yüksek..
  • Tasarım cidden değişik olmuş param olsa süs niyetine alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

kasa 10 numara da, bu fiyata satılması biraz zor.. hadi full towerları geçtim, corsair in alt R serileri ile pek yarışamaz gibime geliyor. fiyatı 150-160 gibi olsa çok satılır ama fiyat yüksek..

+1

• bunun neresi siradisi kasaymış

bende dedim cosmos 2 veya dell alienware tarzi bir kasa var

bu bildiğin ucuz yollu basit kasalardan farkı yok

• Paylaşım için teşekkürler!

• xigmatek kasayı yan yatırmış :D
    xigmatek in midgard pure black edition kasasını kullanmaktayım. çıkıtğı zamana göre üzerinde yok yok denilebilecek bi kasa. ve fiyatıda epey uygundu. bu ürünüde iç tasarım olarak başarılı buldum ama dışı beni sarmadı
    sıradaki kasam yine xigmatek ten gelsin istiyorum ama bu değil bu olmaz :)

• çok şık duruyor ama fiyatı biraz yüksek

• kasa yamuk beyler
  • 400R çakması olmuş . Para veripte almam ben bunu .
  • Xpredator kullanicisi olarak bence bu kasa daha kaliteli gorunuyor diye dusunuyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: BlueHawk*

400R çakması olmuş . Para veripte almam ben bunu .

Hem benzemiyor hemde kaliteleri arasında pekte fark olduğunu sanmıyorum.
    Midgard'dan 500r'a geçtim ve 500r'ın yerleşimini yeni yeni yapıyorum. Ne yazıkki Corsair'in sac kalınlığı ve kalitesi beni şaşırttı. Midgard daha kalın ve sağlam sacdan üretilmiş.
    Xigmatek fanları konusunda aynı şeyi söyleyemem ama kasaları bence kaliteli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 7Mhz -- 21 Aralık 2012; 14:21:51 >
  • artık slimler moda :! :D

• üst kısım tam anlaşılır değil cammı var yansımamı
  • kasalar birbirine benzemeye başladı eğik yaparak farklı olmaya çalışmışlar ama yemez bu arada kiyamet kopmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

üst kısım tam anlaşılır değil cammı var yansımamı

Üst taraf plexi ve sunroof tarzı kalkıyor. Gayet kullanıslı bi kasaya benziyor.

• Yeni nesil kasalar yan yatık olmalı, cooler master'ın son modeli gibi...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.