Şimdi Ara

Ainol Novo 9 Firewire Spark A31 Quad Core 2 GB RAM 9.7' Retina - Ana Konu (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.013
Cevap
13
Favori
110.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • attım bi köşeyeaylardır duruyor öyle... artık resmi rom'da çıkmıyor. cihaz çöp
  • DeAtHeR hocam tablet geldi. çözünürlük nedeniyle özellikle mx player performansı pek iç açıcı değil. çözünürlüğün düşük olduğu bir yazılımla düzelir diye düşünüyorum. çinli tablet forumundaki hangi yazılımı tavsiye edersin? tabletten çok büyük beklentim yok film ve internet performansı iyi olsun yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeAtHeR

Ainol Novo9 Spark SDK 3.2 130718 2 GB Multi User Rom TWRP Recovery

Merhaba arkadaşlar,

Bu Rom'u yükleme esnasında aşağıda resimde görünen hatayı aldım. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ainol Novo 9 Firewire Spark A31 Quad Core 2 GB RAM 9.7' Retina - Ana Konu

• Yazılımı yeniden indir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DeAtHeR

Yazılımı yeniden indir

merhaba,

2 defa indirdim fakat gene aynı hata mesajını verdi. Tableti kullanamıyorum. tavsiye edebileceğiniz başka rom var mı ? teşekkürler.
  • Başka pc ve internet ten indiriniz dosyalarda sorun yok.

• Selamlar,
    Benim çok önceden yurt dışından getirttiğim tablette usb giriş koptu. Bunu norma bir elektronikçi yapabilir mi? Ayrıca düştü ve ekranda çatladı fakat çalışmasında sorun yok. Bir de dün akşam oyunlarda takılıyordu çözünürlüğü 1280 *960 yaptım sanki takılmalar ve donmalar azaldı. Birazda böyle kullanalım :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: excalibur13

Selamlar,
    Benim çok önceden yurt dışından getirttiğim tablette usb giriş koptu. Bunu norma bir elektronikçi yapabilir mi? Ayrıca düştü ve ekranda çatladı fakat çalışmasında sorun yok. Bir de dün akşam oyunlarda takılıyordu çözünürlüğü 1280 *960 yaptım sanki takılmalar ve donmalar azaldı. Birazda böyle kullanalım :D

hocam çözünürlüğü nasıl düşürdünüz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

Selamlar,

Selam,
    Şu sahfada var,
    http://www.slatedroid.com/topic/91305-change-the-screen-resolution-of-ainol-novo-9-spark/

Ainol novo 9 spark is a really awesome device for its price . the main key point of this device is its beautifull retina display but this display is also a disadvantage for this tablet. the soc in this tablet is not really good and the screen res makes many games unplayable and laggy .. here is how you can change the resolution for this tablet
    First of all you need terminal emulator
    start it and type the following
    su
    wm size 800x600(u people cannot type multiply sign instead use alphabet x )
    wm density 103
    .......................
    and magic happens the resolution is changed
    here are the resolutions i have found and have tried
    640x480-----83 ppi
    800x600-----103 ppi
    1024x768-----132 ppi
    1152x864-----149 ppi
    1280x960-----165 ppi
    1400x1050-----180 ppi
    1600x1200-----206 ppi
    you people can use these values in the command but other than these please dont try any
    Thanks to user happyday for telling me the method ... i am only making this thread to help all you people ......
    dont thank me instead thanks happyday for this help . i have just typed the topic and searched and calculated some resolutions .....
    my nenamark score on 800x600 is 54 .. i recommend all people to use 1152x864 or 1280x960 because both are a balance between performance and battery life .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

quote:

Selamlar,

Selam,
    Şu sahfada var,
    http://www.slatedroid.com/topic/91305-change-the-screen-resolution-of-ainol-novo-9-spark/

Ainol novo 9 spark is a really awesome device for its price . the main key point of this device is its beautifull retina display but this display is also a disadvantage for this tablet. the soc in this tablet is not really good and the screen res makes many games unplayable and laggy .. here is how you can change the resolution for this tablet
    First of all you need terminal emulator
    start it and type the following
    su
    wm size 800x600(u people cannot type multiply sign instead use alphabet x )
    wm density 103
    .......................
    and magic happens the resolution is changed
    here are the resolutions i have found and have tried
    640x480-----83 ppi
    800x600-----103 ppi
    1024x768-----132 ppi
    1152x864-----149 ppi
    1280x960-----165 ppi
    1400x1050-----180 ppi
    1600x1200-----206 ppi
    you people can use these values in the command but other than these please dont try any
    Thanks to user happyday for telling me the method ... i am only making this thread to help all you people ......
    dont thank me instead thanks happyday for this help . i have just typed the topic and searched and calculated some resolutions .....
    my nenamark score on 800x600 is 54 .. i recommend all people to use 1152x864 or 1280x960 because both are a balance between performance and battery life .

Tam olarak nasıl yaptın, aşama aşama anlatırsan çok makbule geçer,

• Cihazı geçen sene almıştım. 2-3 ay kullandıktan sonra arkadaşım sağ olsun ekranını kırdı. Ekran çalışıyor ancak dokunmatik çalışmıyor. Ne yapabilirim? Aınol türkiyeye mail atmıştım 150-180 tl bir para istemişlerdi bu kadar ücret ödemek istemiyorum.
  • Arkadaslar benim tablete virus girdi galiba aciyorum acilio 1 dk sonra tekrardan ainol yazip duruo bekliorum tekrar gelio 10 sn sonra tekrar gidio ne yapmam lazim yardim edin bi zahmet cok acil:(

• aınol nova 8 discovery tablet alma gafletinde bulundum 1.5 dört çekirdek işlemci ve 2 gb ram varmış :) daha önce acer a 110 kullanmıştım ainol acer ın yanına bile yaklaşamaz 1.5 4 çekirdekli ve 2 gb ram cihazda hiç bir işe yaramıyor internette takılmaktan film ve video izlenemiyor,androit markette takılma,wifi güçsüz,internet yavaş kısaca ben böyle rezalet bir cihaz görmedim acer i beğenmezdim mumla aradım bu nasıl 4 çekirdek bu nasıl 1.5 işlemci ve bu nasıl 2 gb ram lumia 520 telefonum bile bunun 50 katı performanslı.. lumia 520 bilen bilir rami bile 512 mb........
  • beyler sarj aleti bozuldu tabletin nerden temin edebilirim?
  • 5v 3a bulman çok zor r, Sen de herkes gibi 5v 2a alıp, mutlu bahtiyar yaşayacaksın ,, Telefoncularda ve çinci lerde 10-15 tl ye satılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OLIHOGDES -- 7 Ocak 2015; 13:41:13 >
  • Arkadaşlar merhaba.

Benim acil çözmem gereken sorunum var. lütfen konuyla ilgili çözüme ulaşmama yardım edin.

Benim Ainol Novo 9 Spark tabletim var. Ve orjinal romundan memnun olmadığım için CM11 romunu yükledim tabletime.
    Ancak ilk karşılaştığım sorun yüklediğim oyunların hafıza kartına taşınamamasıydı. Uygulama yöneticisinde SD karta taşı diyor. Oraya tıkladığımda taşıyor ancak. Hafıza kartına baktığımda bombos. Hafıza kartı bozuk ya da görmüyor diye pc ye bagladım sağlam ama tablet yazılımı (CM11) görmüyor.

Sora dedim ki romu değiştireyim
    PC ye bağladım ve İndirdiğim romlarda Phoneix programı ile yüklememi söylüyor. Program tableti görüyor bende romu seçip yükle dediğimde tablet sadece reset atıryor başka birşey yapmıyor. Tableti baglayıp Bilgisayarıma girdiğimde hafıza kartı görünüyor ama tablet hafızası görünmüyor. Orada sürücü olarak var tablet hafızası ama içine girilmiyor yada ulaşılamıyor. yada biçimlendirilemiyor. Aklıma gelen phoneix programından yükle dediğimde resetlenmesinin nedeni Recovery menüsünde sıkıntı var diye düşündüm.Bunun içinde aradım ve ainol novo spark a uygun recovery dosyası bulmaya calışarak Mobil Uncle programı ile Recovery Update yapmaya çalıştım. Ama ne yaptıysam ne Recovery e nede romu değiştirmeye yaklaşamadım bile
    İşin kötüsü Tableti Çalışkan ve bugun karne alacak bir ufaklıga hediye edecek olmam. dün deli gibi ugraştım ama yapamadım

Lütfen yardım edin arkadaşlar. Çözüme ulaştırmam lazım.

Not: Forumda ararken bu konuyu gördüm ve yardıma ihtiyacım oldugum için acilen yazdım. Eğer Forum kurallarına uymayan bir hatam var ise düzeltin lütfen.

• Cm rom yükleme, normal rom yükle, cm rom lar sd kartı görmede sıkıntı yapar, ben çok çektim o rom dan,

• Recorvery den rom yükleyemiyorsan, tabletini brick olmuş gibi rom yükle, cinlitablet diye arttır, orada brick durumun da ki tabkete nasıl rom yükleyeceğini anlatoyorkar, tabi brick olmamış olsada o yöntemi yap, temiz bir kurulum yaparsın,

• OLIHOGDES kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkür ediyorum.
    Brick olma durumu ile hiç ilgilenmedin konuyu bi kaç saat içinde ilgilenip çözmeye çalışacağım umarım hallolur.
    Bu konuyla ilgili dikkat etmem yada bilmem gereken başka şeyler var ise lütfen yardım edin.

Degerli yardım ve fikriniz için çoook teşekkür ediyorum.
    10 yaşındaki ufaklığı sevindireceğiz inşaallah Bu arada haber geldi Taktir almış :)
  • 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.