Şimdi Ara

Onda V972 A31 Quad Core 2 GB RAM 9.7' Retina - Ana Konu (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
236
Cevap
4
Favori
20.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, bir aydır onda ile ilgili yazdıklarınızı takip ediyorum ama bir türlü net bir fikir sahibi olamadım.
    Bu cihazı işlemci, ram, ekran kalitesi gibi özelliklerini düşünerek sipariş vermiştim. nasip olursa 1-2 hafta içinde elimde olacak.
    Bunca yazının sonunda keşke sipariş vermeseydim demeye başladım. Sizce ne yapmalıyım.
    Oyun oynamayı severim ama bu tableti almamın sebebi, e-kitaplarımı her ortamda okuyabilmek ve gerektiğinde notlarımı tutabilmek, videolarımı her yerde yanımda bulundurabilmek ve izlemek.
    Tabi sıradan bir tablette bu istediklerimi yapıyor ancak bir kere alayım tam alayım diye düşünüyorum.
    ne dersiniz beklemelimiyim yoksa cihazı geldiğinde kabul mü edeyim.
  • avare73 bence cihazı alın. bende sipariş vermeyi düşünüyorum. Forumdaki tartışmaları bende okudum. Çoğu aşırı detay şeyler. insanlar artık o kadar hızlı tüketiyor ki sürekli ellerinde herşeyin en iyisi olsun istiyor. rockchip i bekleyin martta çıkacak sonra yeni bir modelin tanıtımını göreceğiz nette aaa bu daha iyiymiş haziranı bekleyelim diyecez. bu işin sonu yok.
  • Ben siparişi dün verdim
  • pyrosus siparişi nereden verdiniz ? spemall.com dan almak için sipariş vereceğim. gümrüğe takılırmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pyrosus

Ben siparişi dün verdim

gelince incelme yapar misiniz ? bende almayi dusunuyorum bu tableti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihaz elinize geçerse fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim, bide nerden kaça aldınız yazarsanız bize çok yardımcı olursunuz teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyserkan3

quote:

Ben siparişi dün verdim

Ankara'da yaşıyorum. geldiğinde buradan haber veririm isteyen arkadaşlarla birlikte inceleme yapar forma aktarırız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: avare73

quote:

quote:

Ben siparişi dün verdim

Ankara'da yaşıyorum. geldiğinde buradan haber veririm isteyen arkadaşlarla birlikte inceleme yapar forma aktarırız.

nerden ve ne kadara aldiniz ?

• onda v972 - nexus 10
    4k video testi

• ayrıca yeni firmware cıkmıs 1.1

v 1.1
    http://www.onda.cn/Tablet/ProductInfo.aspx?ProductId=239&d=down
    Solve the camera only 300,000 pixels front camera (ön kamera nın sadece 300000 piksel olma sorunu duzeltildi)
    2 rear, optimize the results from your camera (arka kamera optimize edildi)
    3, increasing rear camera 1080P camera (arka kamera 1080p cozunurugune cıkarıldı)
    4, optimize system performance (sistem performansı optimize edildi)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bkadem

quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

quote:

Yukarıda söylediğimi yineleyeyim:

Şubat sonu veya mart başlangıcında RockChip Rk3188'li tabletler çıkacak. İlk tabletleri de Cube markası çıkaracak. Bu tabletler Onda v972'ye göre en az %50 performanslı olacak. Eğer yüksek çözünürlüklü, takılmayacak bir tablet istiyorsanız bence de bekleyin. Kabul edelim ki RockChipseti Çin'deki diğer chipsetler'den daha üstün.

Daha güçlü bir cpu ve daha güçsüz bir gpu ya sahip rk3188
    Benchmarklari görmeden kimse birsey diyemez

Benim oyunla pek isim yok ondan dolayı rk3188 alacağım ama beklemekte fayda var

Okuduğum kadarıyla RK3188'de 4 Çekirdekli Mali 400 varmış ama 533 mhz'de çalışıyor. Yani gpu olarak Exynos'dan %35 daha hızlı. Ayrıca AllWinner'deki gpunun 8 çekirdek olduğundan şüpheliyim. Bana 4 çekirdek gibi geldi. Gpu'nun aldığı puanlar benim tegra 2'li telefonumun iki katı. Yani Tegra 3 kadar. 8 Çekirdekli bir gpunun daha fazla puan alması gerekiyor.

dual gpu+ 6 shader unit diye biliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: muhacir

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: caglar_sss

quote:

Yukarıda söylediğimi yineleyeyim:

Şubat sonu veya mart başlangıcında RockChip Rk3188'li tabletler çıkacak. İlk tabletleri de Cube markası çıkaracak. Bu tabletler Onda v972'ye göre en az %50 performanslı olacak. Eğer yüksek çözünürlüklü, takılmayacak bir tablet istiyorsanız bence de bekleyin. Kabul edelim ki RockChipseti Çin'deki diğer chipsetler'den daha üstün.

Daha güçlü bir cpu ve daha güçsüz bir gpu ya sahip rk3188
    Benchmarklari görmeden kimse birsey diyemez

Benim oyunla pek isim yok ondan dolayı rk3188 alacağım ama beklemekte fayda var

Okuduğum kadarıyla RK3188'de 4 Çekirdekli Mali 400 varmış ama 533 mhz'de çalışıyor. Yani gpu olarak Exynos'dan %35 daha hızlı. Ayrıca AllWinner'deki gpunun 8 çekirdek olduğundan şüpheliyim. Bana 4 çekirdek gibi geldi. Gpu'nun aldığı puanlar benim tegra 2'li telefonumun iki katı. Yani Tegra 3 kadar. 8 Çekirdekli bir gpunun daha fazla puan alması gerekiyor.

dual gpu+ 6 shader unit diye biliyorum.

Evet boyle
    Ama 4 çekirdekli denen mali 400 de aslında 2 cekirdek+2 shader

• quote:

Ramos'a göre 8000 mah pilinin olması benm için tercih sebebi olacak... Şöyle güzel bi alet alıp sonra şarj sıkıntısı çekmek istemiyorm. tabi aletler bi çıksın piyasaya incelemeleri bi görelim...

benm bi sorm var, ben mümkün olursa bu aleti arkadaşıma aldırmayı düşünüyorm çine gidince. internet siteleri ile aynı fiyat mı olur acaba ordaki mağzalar? yoksa burdaki gibi internetten daha uyguna mı satılıyor.

2 gb ram olması ve çözünürlüğün yüksek olması cihazı fazla yoracaktır şarjı az olur gibi
  • Gelince bi inceleme yaparım
  • pandawillden verdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliali68

quote:

Ramos'a göre 8000 mah pilinin olması benm için tercih sebebi olacak... Şöyle güzel bi alet alıp sonra şarj sıkıntısı çekmek istemiyorm. tabi aletler bi çıksın piyasaya incelemeleri bi görelim...

benm bi sorm var, ben mümkün olursa bu aleti arkadaşıma aldırmayı düşünüyorm çine gidince. internet siteleri ile aynı fiyat mı olur acaba ordaki mağzalar? yoksa burdaki gibi internetten daha uyguna mı satılıyor.

2 gb ram olması ve çözünürlüğün yüksek olması cihazı fazla yoracaktır şarjı az olur gibi

cortex a7 yi buyuzden kullaniyorlar cunku cok dusuk enerji harciyor a9a gore

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben siparişi dün verdim

www.onda-tablet.com sitesinden alacaktım ama güven konusunda endişelerim oldu. adamlara birkaç kere mail attım nasıl göndereceksiniz, üzerine hediye diye yazar mısınız, fatura fiyatını düşük tutar mısınız diye ama bi cevap gelmedi. Alibabaexpress.com daki firmalarda da aynı güven problemi yaşadım. en sonunda sahibinden ve sanalpazarda bu ürünü satan arkadaştan almaya karar verdim. arada fiyat farkı var ama sonuçta malzeme elime ulaşırken gümrük vs. problemi olur diye düşünmüyorum. Bekliyorum bakalım ne olacak 1-2 hafta içinde arkadaştan bi haber gelmezse artık onda-tablet sitesinden almayı düşünüyorum.
    Siz nereden aldınız

• quote:

pandawillden verdim

bende spamall den verecektim siparişi fakat hong kong post bataryalı ürünleri göndermiyormuş kargoyla. DHL i kullanıyoruz dediler. DHL de de gümrüğe takılır. Sizin ürünü hangi firmayla gönderecekler
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Ben siparişi dün verdim

www.onda-tablet.com sitesinden alacaktım ama güven konusunda endişelerim oldu. adamlara birkaç kere mail attım nasıl göndereceksiniz, üzerine hediye diye yazar mısınız, fatura fiyatını düşük tutar mısınız diye ama bi cevap gelmedi. Alibabaexpress.com daki firmalarda da aynı güven problemi yaşadım. en sonunda sahibinden ve sanalpazarda bu ürünü satan arkadaştan almaya karar verdim. arada fiyat farkı var ama sonuçta malzeme elime ulaşırken gümrük vs. problemi olur diye düşünmüyorum. Bekliyorum bakalım ne olacak 1-2 hafta içinde arkadaştan bi haber gelmezse artık onda-tablet sitesinden almayı düşünüyorum.
    Siz nereden aldınız

ben daha almadim ama aliexpres teki eternal team den yada pandawill den alicam kafamdaki soru isaretleri bir gitsin

• beyler galiba bu rockchip rk3066 li retina ekranli tabletlerde bir ayar varmis cozunurlugu hd den cikariyor normal yapiyor diyorlar acaba a31 li tabletlerdede bu ozellik var mi ?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.