Şimdi Ara

Hipernet ZTE ZXHN H168N modem yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
29.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1 -Ttnet hipernet 35mbit'e kadar olan pakete yeni geçtim. Ancak internet bağlantım özellikle geceleri 5 dk da bir 5 sn kopup geri geliyor özellikle online oyun oynayamaz oldum bu birinci sorum.

2- DNS modem üzerinde sabitlenmiş bir türlü değiştiremiyorum. DNS i nasıl değiştirebilirim?

Şimdiden teşekkürler.

Hat değerlerim aşağıdaki resimdeki gibi

http://prntscr.com/mp0fb

• yok mu yardımcı olabilecek birileri :(
  • SNR den kaynaklı..

Alla alla..

6 snr ve altında kopma olması lazım..

Snr sınırda hocam 6da en ufak birşeyde kopar normal standart değerdede kopar..

Müşteri hizmetleri fırça istiyor..

Veya santralin yogunlugundan kaynaklanır
  • aynı modem bende de var, modemin bütün özelliklerini açtım, yakında bi rehber hazırlayıp koyucam ama kabaca şöyle:

Yönetim > Sistem Yönetimi > Kullanıcı Yapılandırma Yönetimi sayfasına gir
    Yedek Yapılandırılması tuşuna tıkla, config.bin dosyasını kaydedip notepad ile aç
    CTRL+F basıp, name="WANC" terimini arattır, biraz aşağıda "DNSOverrideAllowed" val="0" satırını göreceksin
    onu val=1 olarak değiştrip kaydet. Aynı sayfada bu config dosyasını Browse ile seçip Yapılandırmayı Geri Al butonuna tıkla.
    modem yeniden başlayacak ve DNS aktif olacak

Kopma sorunu için dmt.mhilfe.de adresinden DMT programını indirip SNR değerini yükseltmen işe yarayabilir, googledan aratırsan nasıl yapılacağını gösteren siteler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinand99 -- 24 Aralık 2012; 0:10:40 >

• bende de aynı sorun vardı.
    kafayı yemeye az kalmıştı.
    cevap için çok teşekkürler.
  • Bu modemde bunlara gerek yok ki.Bende bunu kullanıyorum.DNS girme bölümü var.

Uygulama > DNS Hizmeti > DNS girin...

IPv4 DNSSunucu1
    IPv4 DNSSunucu2

..satırlarına istediğiniz DNS yazın,modemi yeniden başlatın yani kapatıp açın.DNS Aktif.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gatetrans -- 20 Ocak 2013; 19:54:49 >
  • Arkadaşlar slm.
    bende ZTE zxhn h168n marka modem kullanıyorum.
    sorunum internete kablolu olarak istediğim şekilde bağlanabiliyorum ancak WLAN ile bağlanmak istediğim zaman modemin yanında olmama rağmen internet hızım çok yavaş hatta hiçbir sayfayı açmıyor. Başka bilgisayar, cep telefonu gibi başka yerlerden de bağlanmayı denedim ama sonuç değişmedi. Bağlantı olmuyor. Windows 8 işletim sistemi i5 işelemcili HP laptop kullanıyorum. Modemde de herhangi bir sorun oldugunu sanmıyorum çünkü aynı model başka bir modemi sorun var diye değiştirdim.
    Lütfen yardım edin bitsin bu çile.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sinand99

aynı modem bende de var, modemin bütün özelliklerini açtım, yakında bi rehber hazırlayıp koyucam ama kabaca şöyle:

Yedek Yapılandırılması tuşuna tıkla, config.bin dosyasını kaydedip notepad ile aç
    CTRL+F basıp, name="WANC" terimini arattır, biraz aşağıda "DNSOverrideAllowed" val="0" satırını göreceksin
    onu val=1 olarak değiştrip kaydet. Aynı sayfada bu config dosyasını Browse ile seçip Yapılandırmayı Geri Al butonuna tıkla.

Kopma sorunu için dmt.mhilfe.de adresinden DMT programını indirip SNR değerini yükseltmen işe yarayabilir, googledan aratırsan nasıl yapılacağını gösteren siteler var.

Bu modemde giriş sayfasını açınca bağlı olan tüm cihazların şifre girmeden mac adreslerini bile yazıyor. Bunu kapatmanın yolu var mı acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

quote:

Orijinalden alıntı: sinand99

aynı modem bende de var, modemin bütün özelliklerini açtım, yakında bi rehber hazırlayıp koyucam ama kabaca şöyle:

Bu modemde giriş sayfasını açınca bağlı olan tüm cihazların şifre girmeden mac adreslerini bile yazıyor. Bunu kapatmanın yolu var mı acaba ?

Hakikaten bunu niye boyle yapmislarki.. Agdaki herkes rahatlikla gorebiliyor. YOkmu bunun cozumu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar burdaki söylenen tüm yöntemleri denedim fakat yine de çalışmıyor engellenmiş siteler....Başka bir yol bilen var mıdır acaba?
  • gorefest_nl kullanıcısına yanıt
    Modemden dns değiştirince açılması lazım. Bir de bilgisayarınızdan ağ ayarlarina gelerek manuel dns verip deneyin bakalım. Buna rağmen açılmayan siteler de olabiliyor gerçi. VPN kesin çözüm (ama nispeten yavaş).

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Modemden ve bilg.dan dns değiştirdim ama fayda etmedi. VPN'lerin de ücretsiz olanları yavaş. Modem değiştirmek gerekecek heralde, bu telekom kadar gereksiz bir firma daha görmedim.
  • arkadaslar iyi günler bende 2 hafta önce zte marka modemi aldım eve geldim degistrdim dns ayarlarnı oldu ama modemi fabrika ayarlarina döndürmem gerekti şuan dns ayarlarını degıstırdım ama giremiyorum yardımcı olursanız sevınırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: emregunes92

arkadaslar iyi günler bende 2 hafta önce zte marka modemi aldım eve geldim degistrdim dns ayarlarnı oldu ama modemi fabrika ayarlarina döndürmem gerekti şuan dns ayarlarını degıstırdım ama giremiyorum yardımcı olursanız sevınırım

DNS ayarları hemen aktif olmayabiliyor. Ayarları doğru girdiyseniz modemi ve bilgisayarı yeniden başlatın ve bilgisayardan DNS ön belleğini temizleme işlemini yapın.
  • Merhaba arkadaslar şuan bende bu modemi kullanıyorum ilk aldıgımda sorunsuz bir şekilde çalışıyordu ama 6 günden beri ınternet sürekli kopmalar olmaya basladı bazen bağlanıp anında kopuyordu servisi 2 kere aradım bir kere arza ekibi geldi adamlar 2 dk durup 2 tane kabloyu birbirine yapıstırıp ve line kablosunu felan birbirine yapıstırıp gittiler internet en fazla 3 saat dayanıyor ondan sonra sürekli kopmalar felan yasanıyor ayrıca bu modemin şifresini felan nasıl değiştirebilirim yardımlarınız için çok teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ATMACAss

Merhaba arkadaslar şuan bende bu modemi kullanıyorum ilk aldıgımda sorunsuz bir şekilde çalışıyordu ama 6 günden beri ınternet sürekli kopmalar olmaya basladı bazen bağlanıp anında kopuyordu servisi 2 kere aradım bir kere arza ekibi geldi adamlar 2 dk durup 2 tane kabloyu birbirine yapıstırıp ve line kablosunu felan birbirine yapıstırıp gittiler internet en fazla 3 saat dayanıyor ondan sonra sürekli kopmalar felan yasanıyor ayrıca bu modemin şifresini felan nasıl değiştirebilirim yardımlarınız için çok teşekkür ederim

Kopmalar genelde tt kaynaklı oluyor aşağıdaki resimde işaretli olan yere girersen hat değerlerini görebilirsin, buraya yazarsan da o na göre yorum yapabiliriz.

Şifre değiştirmekten kastettiğin eğer kablosuz ağ şifresiyse aşağıdaki resimde işaretli yere girerek değiştirebilirsin.

• Usta cevabın için çok teşekkür ederim daha deminden beri 192.168.2.1 buraya girişimi çok rahat bir şekilde yapıyordum şimdi nedense giremiyorum şifrem veya kullanıcı adımda bir hata olacagını sanmıyorum vallahi bıktım abi sana cevap yazacam 1 saatir internet benimle oyun oynuyor sanki
  • sonunda modemin arayüzüne girebildim değerler hakkında hiç bir fikrim yok

ayrıca modemin kablolarını 2 senedir aynı ve eve gelen servis kabloları kısaltmanız lazım demişti

birde bilgisayrımda yüklü olan ttnet pratik çözüm programını kullanarak çözüme ulaşmaya çalıştım ve bana şöyle bir kod verdi 1027-0585-1821-4304

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ATMACAss -- 18 Şubat 2014; 15:57:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ATMACAss

sonunda modemin arayüzüne girebildim değerler hakkında hiç bir fikrim yok

ayrıca modemin kablolarını 2 senedir aynı ve eve gelen servis kabloları kısaltmanız lazım demişti

birde bilgisayrımda yüklü olan ttnet pratik çözüm programını kullanarak çözüme ulaşmaya çalıştım ve bana şöyle bir kod verdi 1027-0585-1821-4304

Siz VDSL mi kullanıyorsunuz yoksa ADSL mi ? Hattınız ADSL2+ modunda son hızda bağlandığından kopmalar olur, eğer ADSL fiber kullanmıyorsanız bunun hatla ilgisi yok. Hattınız yaklaşık 18 Mbit destekliyor ve port hızınız da 18 Mbit te.

Modeminizin menüsünde Ağ > WAN > DSL Modülasyonuna girdiğinizde oranın resimini alabilirmiyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 18 Şubat 2014; 22:31:56 >

•  Hipernet ZTE ZXHN H168N modem yardım lütfen
    buyur abi ADSL diye biliyorum
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.