Şimdi Ara

2014 KPSS hazırlık konusu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
7
Favori
23.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • şuanda en önemli yardımcım kitaplar gibi duruyor murat yayınları çok çok kötü 2 senemi boşa çıkarttı garanti akademi baya iyi gibi şuanda hangi yayın iyidir acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: stromwinder

şuanda en önemli yardımcım kitaplar gibi duruyor murat yayınları çok çok kötü 2 senemi boşa çıkarttı garanti akademi baya iyi gibi şuanda hangi yayın iyidir acaba?

Selam,
    Dostum sen kitaptan mı çalıştın kendi başına , yoksa kurs var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kahtalı_mıçı

murat eğitim kpss
    makro akademi
    yükseliş akademi
    yaklaşım kpss
    ihtiyaç kpss
    pegem akademi
    dünden beri bütün bunları gezdim bilgi edindim, içlerinde en rezalet olanı ihtiyaç kpss sınıfları 45 kişilik ve kayıt kabuldeki kişilerin tam bilgi sahibi olmadan katalogdan gelen öğrencilere işte bunlar diyerek göstermeleri.. pegeme bugün 2 kere gittim her defasında en az yarım saat bilgi aldım ilgilendiler tüm sorularımı ve fazlasını söylediler.. sınıfları 30-35 kişilikmiş haftada 1,5 gün gidecekmişiz.. etütler soru çözümleri vs. vs. yarın bizim şirketin iç muhasebe personeli ve sekreteri gidecekler birde onlar bilgi alacaklar.. çünkü onlar 2şer kez kpss deneyimi oldu, bu konuda tecrubeliler.. eğer onlar tamam güzel dersane yazıl derlerse yazılacam.. kendi şahsi fikrimde gezdiğim gördüğüm en güzel yer, en ilgili yer.. %95 yazılırım pegeme.. onun dışında karacan kpss için iyi demiyorlar hiç bilgi almaya bile gitmedim.. yükseliş akademi için alan konusunda tecrubeli dediler, genel kültür genel yetenekte zayıf kalırlar dediler..

Dostum Selam,
    Bir sonuç var mı yazıldın mı biryere ? Arkadaşlarının görüşü nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: KızılPanzer

quote:

Orijinalden alıntı: kahtalı_mıçı

murat eğitim kpss
    makro akademi
    yükseliş akademi
    yaklaşım kpss
    ihtiyaç kpss
    pegem akademi
    dünden beri bütün bunları gezdim bilgi edindim, içlerinde en rezalet olanı ihtiyaç kpss sınıfları 45 kişilik ve kayıt kabuldeki kişilerin tam bilgi sahibi olmadan katalogdan gelen öğrencilere işte bunlar diyerek göstermeleri.. pegeme bugün 2 kere gittim her defasında en az yarım saat bilgi aldım ilgilendiler tüm sorularımı ve fazlasını söylediler.. sınıfları 30-35 kişilikmiş haftada 1,5 gün gidecekmişiz.. etütler soru çözümleri vs. vs. yarın bizim şirketin iç muhasebe personeli ve sekreteri gidecekler birde onlar bilgi alacaklar.. çünkü onlar 2şer kez kpss deneyimi oldu, bu konuda tecrubeliler.. eğer onlar tamam güzel dersane yazıl derlerse yazılacam.. kendi şahsi fikrimde gezdiğim gördüğüm en güzel yer, en ilgili yer.. %95 yazılırım pegeme.. onun dışında karacan kpss için iyi demiyorlar hiç bilgi almaya bile gitmedim.. yükseliş akademi için alan konusunda tecrubeli dediler, genel kültür genel yetenekte zayıf kalırlar dediler..

Dostum Selam,
    Bir sonuç var mı yazıldın mı biryere ? Arkadaşlarının görüşü nedir ?

Selam, bugün pegem akademiye yazıldım.. eylül ayı içinde dersler başlayacakmış, telefonla bildireceklermiş.. Haftaiçi sabah grubuna yazıldım.. oldukca kalabalıktı, bilgi alan peşinden kayıt oluyordu..

• Bende 2014 kpss hazırlanmayı düşünüyorum.
    İnternetten ders videoları indiriyorum. Mat-geo-turkce-tarih-çoğ. Hepsi 18gb daha çok şey var çözümlu testler, çıkan sorular, ders notları.. felan hepsini indiricem.
    Bu videolarla ders çalışmak iyimi olur.
    Bir yere gelinir mi?
    Meslek Lisesi elektrik mezunuyum 2 yıllık Kütahya'da MYO okucam..
    O sırada kpss yede çalışıcam hem dersler hem sınav hazırlanmak zor olucak farkındayım ama kafama koyduğum şeyi yaparım bu sunav ilk ve Son şansım 2016 daki lise kpss giremem ön lisans mezunu oluyorum..
    Dgs sinavinada hazirlanicam, kazanırsam mezun olmamış oluyorum O zaman girebilirim ..
    Nasıl ders çalışmalıdır..?
    Kazanma şansım çok mu zor..?
    Önerilerinizi ve düşüncelerinizi bekliyorum..
    İyi geceler herkese..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo3182

Bende 2014 kpss hazırlanmayı düşünüyorum.
    İnternetten ders videoları indiriyorum. Mat-geo-turkce-tarih-çoğ. Hepsi 18gb daha çok şey var çözümlu testler, çıkan sorular, ders notları.. felan hepsini indiricem.
    Bir yere gelinir mi?
    O sırada kpss yede çalışıcam hem dersler hem sınav hazırlanmak zor olucak farkındayım ama kafama koyduğum şeyi yaparım bu sunav ilk ve Son şansım 2016 daki lise kpss giremem ön lisans mezunu oluyorum..
    Dgs sinavinada hazirlanicam, kazanırsam mezun olmamış oluyorum O zaman girebilirim ..
    İyi geceler herkese..

Bence videolar çok ise yarıyor mutlaka izle ben ihtiyaç yayinlarinin videolarini izlemistim ilk basta matematik turkce ve coğrafyayı çalış tarih ve vatandasligi sona bırak çünkü hep ezber ve çabuk unutuluyor özellikle tarihten her yayinin sorularini cozmeye calis o kadar cok bilgi cikiyorki tarih bence belirleyici olan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: senemayhn

quote:

Bir yere gelinir mi?
    İyi geceler herkese..

Bence videolar çok ise yarıyor mutlaka izle ben ihtiyaç yayinlarinin videolarini izlemistim ilk basta matematik turkce ve coğrafyayı çalış tarih ve vatandasligi sona bırak çünkü hep ezber ve çabuk unutuluyor özellikle tarihten her yayinin sorularini cozmeye calis o kadar cok bilgi cikiyorki tarih bence belirleyici olan

Cevap için teşekkürler... Herkes öyle diyor tarih belirleyici diye..
    1 sene içinde hem üniversite hem kpss hazırlanmayı başarabilir miyim?
    Siz ne yaptınız, videolar size yardımı oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibo3182 -- 28 Ağustos 2013; 14:25:40 >

• Arkadaşlar ben lisans 2014 kpss sınavına gireceğim.Hangi dersten hangi konular çalışılmalı tarzında elinizde döküman varsa paylaşırsanız sevinirim.Çünkü çalıştığım konuları hem not alma hemde üzerine çizip neleri çalıştığımı bileyim diye istiyorum.Konuların isimlerini gösteren tablo yada döküman olursa memnun kalırım.
    İyi çalışmalar şimdiden.
  • arkadaşlar kpss b için teknisyen atamalarında 85 puan felan alsam bile atanabilirmiyim acaba? mat'ım çok berbat çünkü 15 neti başarı sayacağım mat'te o derece.
  • quote:

Orijinalden alıntı: makarov

arkadaşlar kpss b için teknisyen atamalarında 85 puan felan alsam bile atanabilirmiyim acaba? mat'ım çok berbat çünkü 15 neti başarı sayacağım mat'te o derece.

bölüme göre, yıllara göre giren kişilerin başarısına, sayısına vs vs değişir ama %100 olmasa da 85 alırsan atanırsın diye düşünüyorum.. zira son alımda 3001(herhangi bir önlisans bölümündne mezun olmuş olmak) koşullu kadrolar 85-86 ile kapandı diye biliyorum.. hiç olmadı bu gibi bir tercih yapar yine atanır, teknisyen olacağına memur olursun..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: senemayhn

quote:

Bir yere gelinir mi?
    İyi geceler herkese..

Cevap için teşekkürler... Herkes öyle diyor tarih belirleyici diye..
    1 sene içinde hem üniversite hem kpss hazırlanmayı başarabilir miyim?
    Siz ne yaptınız, videolar size yardımı oldu mu?

videolari nerden indirdiniz pm alabilir miyim.

bende eem mezunuyum özel sektörde çalişiyorum bugünlerde istifa edip kpss ye çalişmaya başlayacam.cebimde param olmayacak ama 10 ay şu sinava adam akilli çalişip yüksek puan almayi umut ediyorum.

• bu sayısal mantık sözel mantık işini nasıl halledeceğiz daha hazır konular duruyorken birde bu çıktı. bu yıl ilk defa çıkacak sanırım kpss'de
  • Lise mezunu olarak hangi memurlukları tercih edebilirim? Tercih klavuzuna baktım genelde hep önlisans üzerine var. Ne bileyim belediyelerde , nüfus müdürlüğünde vb. yerlerde işlem yapan memur olmak için lise mezunu olmak yetmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

Lise mezunu olarak hangi memurlukları tercih edebilirim? Tercih klavuzuna baktım genelde hep önlisans üzerine var. Ne bileyim belediyelerde , nüfus müdürlüğünde vb. yerlerde işlem yapan memur olmak için lise mezunu olmak yetmiyor mu?

hayır, teknisyen falan değilsen ( meslek liseli değilsen ) hiç lise düzeyinden sınava girme havanda su döversin, alım yok, dediğin memurları önlisans ve lisanstan alıyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: fincankahve

quote:

Lise mezunu olarak hangi memurlukları tercih edebilirim? Tercih klavuzuna baktım genelde hep önlisans üzerine var. Ne bileyim belediyelerde , nüfus müdürlüğünde vb. yerlerde işlem yapan memur olmak için lise mezunu olmak yetmiyor mu?

hayır, teknisyen falan değilsen ( meslek liseli değilsen ) hiç lise düzeyinden sınava girme havanda su döversin, alım yok, dediğin memurları önlisans ve lisanstan alıyorlar

Meslek lisesi bilişim bölümü (Web Tasarım ve Programlama) mezunuyum , bununla nasıl bir memurluğa girebilirim?

Şu an 3. sınıf İşletme öğrencisiyim , dediğim gibi Nüfus Müdürlüğü'nde , İşkur'da , belediyelerde falan düz memur olmak için ne gerekiyor?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fincankahve

quote:

Meslek lisesi bilişim bölümü (Web Tasarım ve Programlama) mezunuyum , bununla nasıl bir memurluğa girebilirim?

Şu an 3. sınıf İşletme öğrencisiyim , dediğim gibi Nüfus Müdürlüğü'nde , İşkur'da , belediyelerde falan düz memur olmak için ne gerekiyor?

Alanında çok fazla rakibin var,95 gibi bir puan alman lazım atanabilmen için..

• Ortaöğretim sınavı için bende varım arkadaşlar.
  • Arkadaslar merhaba ben endustri meslek lisesi onlisans(otomotiv) simdide isletme 3. Sinifim nerelere yersebilirim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyoruk

Kpss A grubuna değil de B grubuna dahil oluyormuşuz.Pek bilgim yok bu konuda ,2012 deki sınava başvuruyu kaçırmıştık bu sene kaçırmam artık , eğer yerleşirsem o dönem mezun olacağım için de sorun olmaz hazırlanıp gireyim diyorum.
    Yalnız B grubu kadroları ne zaman belli olacak ? Güzel Sanatlar mezunu olacağım bölüm Seramik .Yani tercih edebileceğim çok yer yok ihtiyac olmuyor gibi.Kültür Turizm Bakanlıklarında kadro açılırsa o kadar..Yani kadro açılacak mı açılmayacak mı ne zaman belli olur ? Çalış çalış sonra kadro açılmasın.Böyle olmaz umarım

Şu 4001 olayı nedir tam olarak ? Sadece lisans mezunu olmak yeterli deniyor.Yani herkes girebilir.Mesela DHMI 4001 ile alıyor diyelim.Ama DHMI içinde hangi göreve yerleştirilecek ? Kişi bölümü ,eğitimi ile alakasız bir pozisyona mı yerleşmiş olacak ?

Aylar once boyle bir msj yazmisim..calismaya basladim.kpss b girecegim seramik mezunuyum ama kadro acilacak mk kac puan lazim kac net lazim hangi alana agirlik vermem gerekiyir hic bilmiyorum .sinavdan puan alsam bile kadro acilmamasi durumu da olduguicin butun calismam bosa gidecek olmasi gibi bir ihtimal de var .karmasik bir durum ne yapsam bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Tahir26

Güzel konu olmus.bende hazirlanicam 2014 teki sinava.benimde genel kultur sorunum var.ozellikle tarihte.yahu neymis bizim tarihimiz.tarih calisirken Osmanli devletini kurdum ama yikamadim.20 ye yaklasik padisah falan vardi.neyse burdan güzel paylasimlar olmasi umidiyle.

arkadaşım yararlı olabileceğini düşündüğüm bir videoyu paylaşıyorum,

görüntülü tarih ders anlatımıhttps://www.youtube.com/watch?v=-pQbcXnzUq8
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.