Şimdi Ara

Corsair'dan CX serisi 430W, 500W, 600W ve 750W'lık 4 yeni modüler güç kaynağı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Corsair'dan CX serisi 430W, 500W, 600W ve 750W'lık 4 yeni modüler güç kaynağı

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara yönelik başarılı bileşenlere imza atan Corsair, CX serisi dört yeni güç kaynağı CX430M, CX500M, CX600M ve CX750M'i yurtdışındaki tüketicilerin kullanımına sundu.

150 mm x 86 mm x 160 mm boyutlarında tasarlanan ve ATX12V 2.3 / EPS12V 2.91 standartlarına destek veren yeni nesil CX serisi, sistem gereksinimlerine göre sırasıyla 430 watt, 500 watt, 600 watt ve 750 watt'lık kapasitelerle geliyor. Tek kanal +12V rail tasarımının temel alındığı güç kaynakları, 80+ Bronz sertifikasına layık görülmüş. Bu durum güç kaynaklarının enerji verimliliğinin, sistemin yük durumuna göre %85'lere varan oranlara çıktığı anlamına geliyor. Güç kaynağının enerji verimliliğinin yüksek olması, uzun vadede elektrik faturalarına olumlu yönde yansımakta.

Düşük voltaj, yüksek voltaj ve kısa devre korumaları bulunan güç kaynaklarına, ısı kontrollü bir fan yerleştirilmiş. Corsair, bu fanın çapına dair detay vermemiş. Ancak önceki nesil CX serisinin 120 mm çapında bir fan tarafından serinletildiğinin altını çizelim.

24-pin'lik ATX güç konnektörü ile 8-pin'lik EPS güç konnektörü sabit durumda olan güç kaynaklarının takılıp çıkarılabilen, örgülü kablolarının sayısı şu şekilde;

• CX430M: 1 adet 8-pin (6+2-pin) PCI-E güç konnektörü, 3 adet 4-pin Molex konnektörü, 4 adet SATA güç konnektörü, 1 adet Floppy konnektörü

• CX500M: 2 adet 8-pin (6+2-pin) PCI-E güç konnektörü, 4 adet 4-pin Molex konnektörü, 5 adet SATA güç konnektörü, 1 adet Floppy konnektörü

• CX600M: 2 adet 8-pin (6+2-pin) PCI-E güç konnektörü, 4 adet 4-pin Molex konnektörü, 3 adet* SATA güç konnektörü, 1 adet Floppy konnektörü

• CX750M: 4 adet 8-pin (6+2-pin) PCI-E güç konnektörü, 6 adet 4-pin Molex konnektörü, 8 adet SATA güç konnektörü, 2 adet Floppy konnektörü

Hata öncesi kullanım ömürleri 100.000 saat olarak açıklanan güç kaynaklarının tavsiye edilen perakende satış fiyatları sırasıyla 59.99$, 79.99$, 84.99$ ve 99.99$ şeklinde belirlenmiş.

Editörün notu: Corsair, CX600M'in SATA güç konnektörü sayısında yazım hatası yapmış olabilir.

• 750 lik 100 dolar. 250 ye satılır burda pahalı ama kalitelidir corsair tavsiye ederim.

• CX430W tam benim sisteme göre , hemde modüler
  • güzel bir psuya benziyor tr standlarında nezaman tam olarak görürüz aceba_?

• Bu saatten sonra 500w nin üstünde power almak israftır..
    Teknoloji her geçen gün daha düşük NM değerleri sunuyor.
    4 yıl önce aldığımız 500 w lik bir power ile bugun 7 serisi bir ekran kartını, gerek 6-8 çekirdekli bir işlemciyi rahatlıkla kullanabiliyoruz.

• Anlamadım tek fark kabloların örgülü olmasımı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malcolmxccc1994 -- 20 Aralık 2012; 16:50:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Malcolmxccc1994

Anlamadım tek fark kabloların örgülü olmasımı ?

Corsair Cx430v2 kullanıcısıyım.

Önceki modelde de kablolar örgülüydü. Ancak bunun kablolarını moduler yapmışlar. Sanırım isimlendirmede ki M harfi (CX430M) moduler farkını vurguluyor. Ayrıca verimliliği 80 plusdan 80+ bronze a çıkartmışlar.

12v da kaç amper verebildiği haberde değinilmemiş. İnternette de bulamadım. Bendeki 28 amper verebiliyor. Amperi 30 un üstüne çekebilseler on numara olurdu ama corsairin sitesinde bile yazmamışlar, büyük bir ihtimal eskisiyle aynı.
  • Ne zaman satışa başlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: g_boz

Ne zaman satışa başlar.

http://www.vatanbilgisayar.com/guc-kaynagi/products.aspx?L2=OEMPSU&br=CORSAIR

Satışta zaten ürünler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Ne zaman satışa başlar.

Satışta zaten ürünler.

Bunlar cx serisi ile başlıyor tamam ama sonunda "M" kodu var ayrıca corsair'in sitesinde karşılaştırdığımda 80+ (85) ve aktif pfc görüyorum...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Ne zaman satışa başlar.

Satışta zaten ürünler.

Bunlar cx serisi ile başlıyor tamam ama sonunda "M" kodu var ayrıca corsair'in sitesinde karşılaştırdığımda 80+ (85) ve aktif pfc görüyorum...

En erken şubat gibi demişti Yetkili Kişi Cxm için.

• beklemedeyim SilverStone Sugo SG02B-F ile kullanmak istiyorum
  • Merhaba,

CXM serisi ürünleri henüz lanse ettik. CXM serisi Şubat ayında Türkiye'de olacaktır.

Corsair Yetkilisi böyle demişti bana . 430M den alacağım birtane
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.