Şimdi Ara

ASUS 27' MX279H MONİTOR KULLANICILARI (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
586
Cevap
11
Favori
54.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu monitörü almayı düşünüyorum,monitörü dizüstü bilgisayarıma bağlayacağım, kullanmaktaki amacım film izlemek ve pes oynamak acaba full hd yada 720p filmleri çok kaliteli bi şekilde izleyebilir miyim,kullanan arkadaşlar film ve pes için tavsiye ederler mi? şimdiden teşekkürler.
  • Film icin kesinlikle öneririm ... Özellikle çerçevesiz ekran cok hoş oluyor...
    Genel olarak oyun icin öneririm ben bir sıkıntı yasamadım .... Pes oynamadığım icin bir şey diyemem ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • listeye eklenebilirmiyim

27mx279
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07JoKeR06

Film icin kesinlikle öneririm ... Özellikle çerçevesiz ekran cok hoş oluyor...
    Genel olarak oyun icin öneririm ben bir sıkıntı yasamadım .... Pes oynamadığım icin bir şey diyemem ...

çerçevesiz ekran hakkaten güzel...dediğim gibi bir önceki monitörüm 27 inch lg m2794d idi..ve çok güzel bir monitördü fakat tasarım sıfırdı..simsiyah çerçeveli bir modeldi..şimdi bunu alınca sanki daha küçük bir monitör almış gibi oldum fakat görüntü büyüklüğü aynı :) kısaca kabalık gitti daha estetik...Özellikle ofis ortamlarında tavsiye ediyorum

• ilk geleni geri gönderdim. Ikinci olanda sorunlu geldi. Siyah renkte bir olu piksel ve cok fazla kirmizi noktalar var. Bunuda geri yolladim beklemedeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • monitörün normalde 0 ölü piksel garantisi yok.almadan önce kimileri 0 ölü piksel garantisinden bahsediyordu.vatan bilgisayara da sordum alırken... kendileride 3 ölü piksel şartı var dediler ve klavuzunda da bu şekilde geçiyor.

beni ters köşeye yatıran bir nokta ise cihazın hoparlörleri sağ ve soldaki ızgaralar değil. hatta o gördüğünüz şey ızgara bile değil.tüm çukurlar kapalı.kulağımı dayadığımda da sesin oradan gelmediği bariz belli...

kimileri görüntülerde titremeden bahsetmiş ancak ben de öyle birşey kesinlikle yok.hdmı bağlantısıyla görüntü alıyorum.ancak teşhir cihazların hepsi vga bağlantısıyla olduğundan olsa gerek tüm monüterler de titreşim vardı.manyetik korumalı kabloyla belki bu sorun aşılabilir.zamanım olursa detaylı bir incelemeyi yazarım. malum 17 inçden 27 inçe geçmiş birinin deneyimlerini kim okumak istemez :)

banding var diyeceğim ama bu led lerin genel bir sorunu.tabi ben biraz ayrıntıcıyım ve aradığımı buldum.banding nedir bilmeyen bir insanın farketmesi çok kolay değil :)şimdilik ölü pikselim yok.tek sıkıntım full hdye geçince ekran kartım eziq kaldı. oyun oynamak neredeyse hayal.yani oynansa bile monitöre ayıp olur low low low ayarları...

sormak istedğiniz şeyler varsa cevaplandırabilirim.

genel olarak da memnunum.başta pişman oldum bu kadar büyük bir monitörle ama alıştım sayılır.

• 1 haftaya kadar vatan kendisi garanti veriyor ölü piksel için.

Gittiğinizde almadan önce açtırıp denetin ve ölü piksel kontrolü yaptırın. Ben böyle yaptım, temiz olduğunu görüp aldım.

Yaklaşık 2 aydır da kullanıyorum, bir sıkıntı yok. Düşük çözünürlüklü videolar biraz bulanık hale geliyor tam ekran yapınca, pikseller ortaya çıkıyor bu monitörde haliyle. Ekran çok büyük ve bunun olması normal. 2560/1440 çözünürlük olmalı mıydı diye düşünüyor insan. Ama özellikle 720/1080p videolar ve filmler harika.

İyi bir ekran kartınız varsa oyun için de tavsiye ederim. FarCry 3 ve Crysis 3 oynuyorum, yüksek ayarlarda oldukça keyifli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgnday -- 2 Mayıs 2013; 13:54:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cgnday

1 haftaya kadar vatan kendisi garanti veriyor ölü piksel için.

Gittiğinizde almadan önce açtırıp denetin ve ölü piksel kontrolü yaptırın. Ben böyle yaptım, temiz olduğunu görüp aldım.

Yaklaşık 2 aydır da kullanıyorum, bir sıkıntı yok. Düşük çözünürlüklü videolar biraz bulanık hale geliyor tam ekran yapınca, pikseller ortaya çıkıyor bu monitörde haliyle. Ekran çok büyük ve bunun olması normal. 2560/1440 çözünürlük olmalı mıydı diye düşünüyor insan. Ama özellikle 720/1080p videolar ve filmler harika.

İyi bir ekran kartınız varsa oyun için de tavsiye ederim. FarCry 3 ve Crysis 3 oynuyorum, yüksek ayarlarda oldukça keyifli.

daha yüksek çözünürlük olsa hem fiyat olarak uçar hem daha güçlü bir ekran kartına ihtiyacınız olur hemde full hd içerikler şimdikinden daha iyi görünmezdi.ppı olarak bence çokda sıkıntı yaratan bir durum yok. ıps panellerin piksel yapıları zaten görüntüye ayrı bir keskinlik katıyor.ama tercih meselesi sonuç itibariyle

• vatan bilgisayardan değiştirdiğim 3. monitörde geldi bu sefer ne kırımızı noktalar nede ölü piksel var. tasarım harika, seside yeterli geldi. incelediğim 3 monitörde de oldukça fazla ışık sızması var, özellikler sol alt köşede.
  • Bende bu ürünü almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz arkadaşlar, kafamda birde şu ürün var : tıklayın lütfen tavsiyelerinizi bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Photography_GT -- 9 Mayıs 2013; 17:54:11 >
  • Arkadaşlar burada yazanlardan sonra çok istememe rağmen MX279H'i almaktan soğudum ve AOC E2795VH almaya karar verdim. Akşam gittim Vatana, MX279H IPS Panel olduğunu oyunlarda filan takılma olduğunu duyduğumu anlattım. Adamlarda 5ms tepkime süresi olduğunu oyun oynamak üzere alan çok olduğundan dem vurdular. Ama ben yemedim tabii..
    Dedimki arkadaşa oyun olan bigisayarda deneyelim ancak ozaman ikna olurum. Oda sağolsun çok ilgilendi. Reyondan MX279H indirdi. Sonra gitti nfs 'nin demosunu bilgisayara kurdu başladı oynamaya.. biliyorsunuz araba oyunu hızlı görüntüler var, takılma filan olduğu yok.. Dur dedim satıcı arkadaşa ben oynıycam arabayı ortaya bi yere aldım direksiyonu çevirdim başladım yuvarlaklar çizmeye.. Amacım gölgelenme oluyomu takılma oluyomu onu görmek. Baya bi oynadıktan sonra ikna oldum.
    Satıcı dediki sizin yanılgınız şundan önceki serilerde IPS panellerde haklısınız takılmalar oluyodu o yüzden işlemci hızıyla oynayarak paneli hızlandırdılar. Şikayetler bitti..
    Bu arada MX279H söküp eski monitörün bağlantılarını yapıyor satıcı, eski monitörü bir bağladı, İşte olay bundan sonra koptu bende çünkü, MX279H'i bağladığımız kasanın monitörü meğer eski IPS panelmiş dikkat etmemişim. Adam bağladı monitörü dediği gibi oyun takılmaya başladı. Ayrıca oyunu MX279H de oynarken ulan dedim ne ekran kartı varsa kasada müthiş canlı ve ayrıntılı gösteriyor diye içimden geçirmiştim oyunda eski son değerlere getirmiş satıcı diye düşünmüştüm. Adam tutup diğer monitörü bağlayınca şoka uğradım. Eski IPS panel MX279H den sonra bildiğin çamur gibi geldi görüntüsü ulan dedim bu kadar farkedermi ama ediyomuş işte. Eve geldim taktım bizim kasaya HDMI dan bu arada bizim Ati 6850 ekran kartı güncelleme istedi monitörü görünce, onuda güncelledim filan kapatıp açtım bilgisayarı görüntüler oldu cam gibi :) filim falan hasta oldum. herkese istisnasız tavsiye ederim. Özellikle bu yazıyı yazdım çünkü ben almadan önce doğru düzgün bi oyun performansıyla ilgili yazı görmedim.Bu bilgi faydalı olacaktır kanatini taşıyorum. Herkese selamlar :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Photography_GT

Bende bu ürünü almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz arkadaşlar, kafamda birde şu ürün var : tıklayın lütfen tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hangi monitörü aldınız acaba ? Linkteki samsung u önermedi vatandakiler sadece tasarım olduğunu söylediler monitörün.

Arkadaşlar bu mx279h nin parlaklığı 250cd/m2 rakip monitörlere göre düşük ayrıca ben alacağım monitörü retina macbook a bağlayacağım (339 cd/m2) bu ekran bana sönük kalırmı macbook un yanında ?

• quote:

Orijinalden alıntı: fatih_h

quote:

Orijinalden alıntı: Photography_GT

Bende bu ürünü almayı düşünüyorum tavsiye edermisiniz arkadaşlar, kafamda birde şu ürün var : tıklayın lütfen tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hangi monitörü aldınız acaba ? Linkteki samsung u önermedi vatandakiler sadece tasarım olduğunu söylediler monitörün.

Arkadaşlar bu mx279h nin parlaklığı 250cd/m2 rakip monitörlere göre düşük ayrıca ben alacağım monitörü retina macbook a bağlayacağım (339 cd/m2) bu ekran bana sönük kalırmı macbook un yanında ?

Dostum öneri için asus' a yöneldim.. Bu yüzden tavsiye etmem ve vatandakilerin söylediği doğru tasarımdan ibare herşey gerisi çöp..

• Arkadaşlar Monitörün genişliği 62cm yükselik 44cm bana masa üzerinden tam tepeye olan yükseliği gerek yani ayağıyla toplam yükseklik nedir?

Tamam buradaki mağazaya gelmiş artık yakından görebileceğim.

Stand ile birlikte yükseklik 44cm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IQRI -- 12 Haziran 2013; 0:35:55 >
  • Arkadaşlar ,filmlerde ufak yeşil noktalar ve yeşil çizgiler oluyo bazen.hertzi düşürdüm bu seferde insan hareketlerinde takılma gibi şerit oluyor.Ghost problemimi,pixel sıkıntısımı bilgim hiç yok o konuda yardımcı olursanız sevinirim.Sorun nedir acaba? Ve değiştirmelimiyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ambivalentes

Arkadaşlar burada yazanlardan sonra çok istememe rağmen MX279H'i almaktan soğudum ve AOC E2795VH almaya karar verdim. Akşam gittim Vatana, MX279H IPS Panel olduğunu oyunlarda filan takılma olduğunu duyduğumu anlattım. Adamlarda 5ms tepkime süresi olduğunu oyun oynamak üzere alan çok olduğundan dem vurdular. Ama ben yemedim tabii..
    Dedimki arkadaşa oyun olan bigisayarda deneyelim ancak ozaman ikna olurum. Oda sağolsun çok ilgilendi. Reyondan MX279H indirdi. Sonra gitti nfs 'nin demosunu bilgisayara kurdu başladı oynamaya.. biliyorsunuz araba oyunu hızlı görüntüler var, takılma filan olduğu yok.. Dur dedim satıcı arkadaşa ben oynıycam arabayı ortaya bi yere aldım direksiyonu çevirdim başladım yuvarlaklar çizmeye.. Amacım gölgelenme oluyomu takılma oluyomu onu görmek. Baya bi oynadıktan sonra ikna oldum.
    Satıcı dediki sizin yanılgınız şundan önceki serilerde IPS panellerde haklısınız takılmalar oluyodu o yüzden işlemci hızıyla oynayarak paneli hızlandırdılar. Şikayetler bitti..
    Bu arada MX279H söküp eski monitörün bağlantılarını yapıyor satıcı, eski monitörü bir bağladı, İşte olay bundan sonra koptu bende çünkü, MX279H'i bağladığımız kasanın monitörü meğer eski IPS panelmiş dikkat etmemişim. Adam bağladı monitörü dediği gibi oyun takılmaya başladı. Ayrıca oyunu MX279H de oynarken ulan dedim ne ekran kartı varsa kasada müthiş canlı ve ayrıntılı gösteriyor diye içimden geçirmiştim oyunda eski son değerlere getirmiş satıcı diye düşünmüştüm. Adam tutup diğer monitörü bağlayınca şoka uğradım. Eski IPS panel MX279H den sonra bildiğin çamur gibi geldi görüntüsü ulan dedim bu kadar farkedermi ama ediyomuş işte. Eve geldim taktım bizim kasaya HDMI dan bu arada bizim Ati 6850 ekran kartı güncelleme istedi monitörü görünce, onuda güncelledim filan kapatıp açtım bilgisayarı görüntüler oldu cam gibi :) filim falan hasta oldum. herkese istisnasız tavsiye ederim. Özellikle bu yazıyı yazdım çünkü ben almadan önce doğru düzgün bi oyun performansıyla ilgili yazı görmedim.Bu bilgi faydalı olacaktır kanatini taşıyorum. Herkese selamlar :)

Merhaba dostum. Benim bütçem MX279H için yeterli değil o yüzden MX239H almayı düşünüyorum. Şuan vatanda 747 TL ama haftasonu %25 indirimle 610TL oluyor.
    http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/asus-mx239h-23-mx239h-genis-ekran-ah-ips-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=64393
    MX279H ve MX239H arasındaki tek fark ekran boyutları sanırım değil mi? Onun dışında tüm özellikleri aynı. Bende monitörü çok beğendim. Sen de bir sorun olmadığını söylemişsin. Senin tavsiyne de uyarak bu monitörü almayı tamamen kafaya koydum. Haftasonu indiriminde alacağım. :)

• Selamlar, bugün itibarıyle ben de mx279h kullanıcısıyım. Monitoru ilk olarak dvı hdmi girişinden bağladım ancak ekran köşelerinde açıklar bulunmakta kısaca masaüstü tam ekran olmuyor. VGA da herhangi bir sorun yok ancak hdmi için nasıl bir ayar yapmamız gerekir? Monitor arayüzünde ve ekran kartı ayarlarımda (ati) herhangi bir seçenek bulamadım. Yardım ederseniz sevinirim.
  • merhaba arkadaşlar,

hafta sonu aldım ben de bu ürünü, bu gece pes oynarken farkettim oyuncuların arkadasında gölge oluşuyor zaman zaman. Futbol topu içinde aynı şey geçerli.
    Bu durum benim ekran kartımdan mı kaynaklanıyor, yoksa sizce monitörümde bir sıkıntı mı var ? Düşük seviyede oynuyorum pes 2013 ü.

Bu arada bir süreliğine monitörü laptopa HDMI ile bağlıyorum.

Ekran kartım ; Nvidia Geforce 315M

Sorunun ekran kartımdan olmasını ümit ederim.Lakin değilse monitörü değiştiricem. Yardımlarınızı bekliyorum.
  • 3 aylik deneyim cok problemli bir monitor sol isik sizmasi olmayan yok zaten ..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus mx239um, solda boydan boya pembeleşme var 2 haftadır, ne yapabilirim
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.