Şimdi Ara

ASUS 27' MX279H MONİTOR KULLANICILARI (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
586
Cevap
11
Favori
54.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: recepivedik06

selam evet aldım yeni monitörü her iki ürünüde kullanan biri olarak asus mx279h oyundada cidden çok iyi ghosting yok tasarım çok iyi ips panel renkler daha canlı ben tavsiye ederim hem oyun hemde film için asus kesinlikle sorunsuz

Yorum için çok teşekkürler
  • Ben 23inç olan modelini aldım Asus MX239H ve gerçekten harika renkler çok canlı ve net artı siyahlar çok çok daha siyah eski TN panel LCD'de ki LED değildi o monitör onunla yaptığım tasarımları bu monitörde açtığımda arada çok büyük farklar gördüm renkleri çok büyük oradan ayırt edip çok daha detaylı sunuyor... Mesela benim tasarımda %80 transparan kullandığım siyah bir bant meğersem gerçekten çok koyuymuş... Oyun performansına azda olsa baktım oyunlarda ki grafikler ve renkler en ince detaylarına kadar artık çok daha zevkli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamelemre

Arkadaşlar lütfen monitörü satın alanlar hoparlörlerin ses kalitesi hakkındaki fikirlerini paylaşabilirler mi? Ses çıkışı yeterli mi, kalitesi nasıl vs vs...

Bir arkadaş el radyosu kadar ses veriyor yazmış ama alakası yok. Asus'un da belirttiği gibi bu ses monitörün neresinden çıkıyor diye hayret edebileceğiniz tarzda çok kaliteli ve tatlı bir sesi var resmen kulağa çok iyi hitap basları bile mevcut ki zaten Bang & Olufsen ICE Power ses teknolojisi cidden on numara... Tabi ben HDMI kablo ile alıyorum sesi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sardemir

120 HZ ve 3D özelliği olsaydı. şuan kullanmakta oldugum imzamdaki moonitörü an itibari ile satılığa çıkartıcaktım... O kadar tasarımına aşık oldum yani. oyunlarda IPS dezavantaj tabi...

Yahu herkes IPS ekran oyunlarda sıkıntı diyor ama ben hiç bir yerde editörlerden böyle birşey duymadım hep bizim gibi kişiler böyle yorumlar yapıp durmuş bunun aslını nasıl öğrenebiliriz.Ya da gerçekten IPS panel satın alıp oyunlarda kullanan var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nehalem -- 25 Şubat 2013; 17:30:23 >
  • Şuana kadar ben de sadece Fifa 12'de Ghostinge rastladım PS3'te. Onun dışında monitör çok iyi!
  • bu panelin gtg 12ms diyolar doğrumu?
  • Vatan bilgisayardan başka nereden alabiliriz bu monitörü?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukdemirci35

Vatan bilgisayardan başka nereden alabiliriz bu monitörü?

vatan bilgisayar harici bulmak imkansız gibi diyebilirim . ben tüm toptancılara baktım ama yok bu model .
  • vatandada yok :D
  • Ben de bu monitoru alalı yaklaşık 3 hafta oldu. Size sormak istediğim bir problem var. Ekranın köşelerine ve yanlarına (özellikle sağ üst köşesine) bastırılınca camda oynama oluyor. Sanki köşesine tırnağını takınca çıkacakmış gibi duruyor. Üst yüzey cam çerçeveye yapıştırılmamış gibi. Sizde de böyle sorun var mı? Onun dışında ghosting olayına falan hiç rastlamadım. Gayet iyi ve parlak bir görüntüsü var. Yalnız benim önceki monitore göre siyah renkler tam siyah değil. Sanırım mat ekran olmasından kaynaklanıyor bu durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scientist8

Ben de bu monitoru alalı yaklaşık 3 hafta oldu. Size sormak istediğim bir problem var. Ekranın köşelerine ve yanlarına (özellikle sağ üst köşesine) bastırılınca camda oynama oluyor. Sanki köşesine tırnağını takınca çıkacakmış gibi duruyor. Üst yüzey cam çerçeveye yapıştırılmamış gibi. Sizde de böyle sorun var mı? Onun dışında ghosting olayına falan hiç rastlamadım. Gayet iyi ve parlak bir görüntüsü var. Yalnız benim önceki monitore göre siyah renkler tam siyah değil. Sanırım mat ekran olmasından kaynaklanıyor bu durum.

Merhaba Dostum;

Üstte ki mesajımda da yazdım ben 23inç olan modelini kullanıyorum. Aslına bakarsan o sorun değil çok hassas geliyor gözüne bu yüzden böyle hissediyor olabilirsin. Sağ köşe olsun sağ, sol arkalar olsun bastırdığında ufakta olsa esnediğini görebilirsin ki bu önemli birşey değil. Benim önce ki monitörümde bildiğin bastırınca baya baya kapanıyordu birleşme yerleri ki yere düşmüştü bir gün ve ön kasa çerçevesi ve arka kasa bölümü ayrıldı aynı şekilde sertçe bastırınca birleşti hiçte birşey olmamıştı... Sanırım sorun şu insan birşey aldığı zaman her yerini inceliyor bakıyor ediyor vs. vs. vs. sonra aradan 2 ay geçiyor çizilse bile amannn diyip geçiyorsun

Benim eski monitörümde siyahlar çok çok açıktı yer yer bu yüzden ben bunda siyahlar daha siyah diye belirttim yoksa sonuçta yine tam siyah değil tabikide çünkü siyah ekranda panel yine ışık veriyor ve siyahlar parlak siyah gibi çıkıyor (sağdan bakınca sol taraf soldan bakınca sağ taraf parlama yapar bu normal çünkü bu monitör siyah renklerde panel aydınlatma ışıklarını kapatmıyor)... Birde full bembeyaz bir ekranda bakarsanız tam köşelerde yada altlarda ufak belli belirsiz kararmalar görebilirsiniz... Sonuçta ghosting olayı bu tür monitörlerde hiçbir zaman yüzde yüz sıfır değildir sadece "azaltılmıştır" bunu her firma böyle beyan eder...

IPS olmasından dolayı sağdan ve soldan baksanız da normal LCD ye oranlar görüntü çok net olarak izlenebiliyor alttan bakıldığı zamanda harika, üstten bakıldığı zaman çok az kalite kaybı olabiliyor ki ayağa kalkıp tepesinden monitöre bakmayacağımız için sorun yok... Üstten bakarken görüntü kalitesi kayboluyor dediğimde koyu renkli alanlarda oluyor sonuçta her IPS panel koyu ve siyah renklerde bunu azda olsa mutlaka yapar... (siyahlarda ışıkları kapatmadığı için yapma oranı yüksek)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Butt

Monitör elime 4gün önce ulaştı, benim kullanım alanım öncelikle video editing ve photoshop ağarlıklı, Renk gamı, parlaklık değeri, keskinliği, siyah beyaz değerleri vb... beklentilerimin üzerinde çıktı, oldukça tatmin edici. Bunun dışında hem PC hem ps3 ile birlikte kullanıyorum. PS3 te Fifa13 te PC de ise Hitman Absolution oyunlarında test etme fırsatı buldum, inputlag degerinin cok düsük seviyelerde oldugunu düsünmüyorum eğer input lag degerleri çok düsük monitorlerde hardcore oyun oynayan bir oyuncuysanız hafif dercede rahatsız edebilir. Şahsen ne oyunlarda nede filmlerde ben rahatsız edici ciddi bir ghosting effect ile karşılaşmadım. Ayrıca Frameless bir monitör olduğu için özellikle film seyir keyfi emsal monitörler baz alındığında bu monitörü fazlasıyla öne çıkartıyor. Özetle benim gibi tasarım vb işlerle uğraşıp diğer yandan tatmin edici oyun film performansı arıyorsanız hem fiyat hem performans olarak bu monitör bence ıps panelde yapılabilecek piyasadaki en iyi tercih. Fakat oyun odaklı alacaksanız ıps dışında daha düşük input lag değerlerine sahip monitörlere yönelmek daha mantıklı bir tercih olabilir, diğer taraftan sadece şık tasarımı için bile parasını hak eden tercih edilebilecek bir monitör.

İnput lag değerini siz nasıl yüksek olarak hissettiniz acaba ?

Çünkü araştırdığımda amazon.com'daki bir yorumcu 18-20ms arası demiş.

http://www.amazon.com/VE198TL-19-Inch-Screen-LED-Lit-Monitor/dp/twister-update/B00AVYOG5K

"My measured contrast ratio hovered around 1000:1, and ghosting time around 10ms. This is pretty much the limit for casual gaming. Coming out of Far Cry 3 and Battlefield 3, I definitely noticed a difference coming from a 2ms monitor. (The above times are actual response times, not Grey to Grey (G2G). If you don\'t know the difference, do some research and stay quiet instead of rejoicing about the G2G times and confusing newbie buyers.) Adjusting the Trace Free feature eliminated almost all ghosting in Battlefield 3 and FC3, both powered by an EVGA GTX 670 FTW+. Although the higher response time was noticeable, I was blown away by the accurate colors in the game. The foliage in Far Cry 3 and streets and explosions in BF3 came to life by beautiful colors, which in of itself easily outweighed the higher response time. Adjusting the trace free feature eliminated the ghosting that I could see/care about. Finally, I popped in a Blu-Ray movie, and the picture again simply amazed me. Skin tones within sRGB were accurate, and colors were neutral. I prefer my picture a little warm, which can be adjusted within the OSD. Input lag was measured at 18~20 ms - not a problem. At 1080P resolution, the display looks sharp - text is rendered clearly, and pictures are crystal clear when sitting roughly 23 inches away. This resolution will satisfy most peoples\' tastes as icons are large enough to see and there is still plenty of screen real estate. Even with the pixel pitch of 0.311mm, which worried me as this is a little on the higher side, text and images are sharp and defined sitting as close as 1.5 feet. Given this is a 27 inch panel, the neighborhood of .3xx pixel pitch is not uncommon. (Note: If you choose to opt for a higher resolution monitor, be prepared to shell out a lot more cash. Furthermore, people who do not have the graphics hardware to drive such a resolution will be shooting themselves in the foot). 1080p is more than enough in my opinion for gaming and watching Blu-ray movies."

http://uk.hardware.info/reviews/3600/6/asus-mx279-review-27-inch-design-monitor-test-results-response-time-and-input-lag

Zaten ben eski Sony Hx-93 kullanıyordum 2004 senesinde aldığım. PVA panel bir monitör ancak input lag testi yok. Onla karşılaştıramıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohzman -- 27 Şubat 2013; 11:50:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rediceman

Öncelikle merhabalar,
    Monitör oyun için değil arkadaşlar (özelikle fps oynayanları söylüyorum) yapılan testlerde oyuna yönelik değil tasarım ve grafik açısından kullanımı uygun olur diyo ama 27" monitörde 1980x1080 de takılı kalmışlar ve pixel aralıgıda çok büyük nasıl olcak anlamadım kime satmayı düşünüyorlar bunu acaba. tasarımın ise çok güzel oldugu su götürmez.Ayrıca monitör stoklarda yok.

Piksel aralığı 0.2652. Değil mi?Bunun nesi büyük?
    Edit :
    Pardon 23 inç içinmiş benim baktığım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohzman -- 27 Şubat 2013; 12:46:34 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıkçası 27" bir monitörde 1920 x 1080'i ben de anlamıyorum. Ekran büyüyor ama baktığınız mesafe değişmiyor. Yani TV gibi değil, yine dibinden bakacaksınız. Bu büyüklükte bir monitör düşünenler bence kesinlike 2560 x 1440 almalılar. 24"ten sonrası ziyan bence monitör olayında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ohzman

quote:

Orijinalden alıntı: Butt

Monitör elime 4gün önce ulaştı, benim kullanım alanım öncelikle video editing ve photoshop ağarlıklı, Renk gamı, parlaklık değeri, keskinliği, siyah beyaz değerleri vb... beklentilerimin üzerinde çıktı, oldukça tatmin edici. Bunun dışında hem PC hem ps3 ile birlikte kullanıyorum. PS3 te Fifa13 te PC de ise Hitman Absolution oyunlarında test etme fırsatı buldum, inputlag degerinin cok düsük seviyelerde oldugunu düsünmüyorum eğer input lag degerleri çok düsük monitorlerde hardcore oyun oynayan bir oyuncuysanız hafif dercede rahatsız edebilir. Şahsen ne oyunlarda nede filmlerde ben rahatsız edici ciddi bir ghosting effect ile karşılaşmadım. Ayrıca Frameless bir monitör olduğu için özellikle film seyir keyfi emsal monitörler baz alındığında bu monitörü fazlasıyla öne çıkartıyor. Özetle benim gibi tasarım vb işlerle uğraşıp diğer yandan tatmin edici oyun film performansı arıyorsanız hem fiyat hem performans olarak bu monitör bence ıps panelde yapılabilecek piyasadaki en iyi tercih. Fakat oyun odaklı alacaksanız ıps dışında daha düşük input lag değerlerine sahip monitörlere yönelmek daha mantıklı bir tercih olabilir, diğer taraftan sadece şık tasarımı için bile parasını hak eden tercih edilebilecek bir monitör.

İnput lag değerini siz nasıl yüksek olarak hissettiniz acaba ?

Çünkü araştırdığımda amazon.com'daki bir yorumcu 18-20ms arası demiş.

http://www.amazon.com/VE198TL-19-Inch-Screen-LED-Lit-Monitor/dp/twister-update/B00AVYOG5K

"My measured contrast ratio hovered around 1000:1, and ghosting time around 10ms. This is pretty much the limit for casual gaming. Coming out of Far Cry 3 and Battlefield 3, I definitely noticed a difference coming from a 2ms monitor. (The above times are actual response times, not Grey to Grey (G2G). If you don\'t know the difference, do some research and stay quiet instead of rejoicing about the G2G times and confusing newbie buyers.) Adjusting the Trace Free feature eliminated almost all ghosting in Battlefield 3 and FC3, both powered by an EVGA GTX 670 FTW+. Although the higher response time was noticeable, I was blown away by the accurate colors in the game. The foliage in Far Cry 3 and streets and explosions in BF3 came to life by beautiful colors, which in of itself easily outweighed the higher response time. Adjusting the trace free feature eliminated the ghosting that I could see/care about. Finally, I popped in a Blu-Ray movie, and the picture again simply amazed me. Skin tones within sRGB were accurate, and colors were neutral. I prefer my picture a little warm, which can be adjusted within the OSD. Input lag was measured at 18~20 ms - not a problem. At 1080P resolution, the display looks sharp - text is rendered clearly, and pictures are crystal clear when sitting roughly 23 inches away. This resolution will satisfy most peoples\' tastes as icons are large enough to see and there is still plenty of screen real estate. Even with the pixel pitch of 0.311mm, which worried me as this is a little on the higher side, text and images are sharp and defined sitting as close as 1.5 feet. Given this is a 27 inch panel, the neighborhood of .3xx pixel pitch is not uncommon. (Note: If you choose to opt for a higher resolution monitor, be prepared to shell out a lot more cash. Furthermore, people who do not have the graphics hardware to drive such a resolution will be shooting themselves in the foot). 1080p is more than enough in my opinion for gaming and watching Blu-ray movies."

http://uk.hardware.info/reviews/3600/6/asus-mx279-review-27-inch-design-monitor-test-results-response-time-and-input-lag

Zaten ben eski Sony Hx-93 kullanıyordum 2004 senesinde aldığım. PVA panel bir monitör ancak input lag testi yok. Onla karşılaştıramıyorum

Inputlag degerleri yüksek demedim yanlıs anlamassınız input lag degerleri cok dusuk seviyelerde olmayabilir dedim hani tamamen oyun odaklı alacak bu işe cok takan arkadaslar dikkatli olsun diye yazdım. İlk mesajımda belirttiğim gibi PS3 fifa13 haricinde bir ghsotingle karsılasmadım ondada nerdeyse hissedilmicek derecede azdı rahatsız etmedi beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 07JoKeR06

Dvi dan hdmi kablosuyla ses alamazsınız... Hdmi dan hdmi alabilirsiniz ... Teknoseyir incelemesinde de bahsetmiş ilk sayfada var video ...

teşekkürler.

kablo 50 liraymış :)

arkadaşlar monitör çok güzel. tavsiye ederim herkese :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: karamelemre

quote:

Orijinalden alıntı: Musdi42

arkadaşlar burada monitörün bir incelemesi var ve videonun sonunda tenis oyunu ile test ediliyor ve tenis topu kuyruklu yıldız gibi oluyor giderken sanırım ghosting denilen olay bu olsa gerek siz ne dersiniz

http://www.youtube.com/watch?v=6dedLRepIC0

Hayır dostum oyunda öyle görünüyor top zaten.

dostum ben imzamdaki monitörü kullanıyorum ips 5ms tepki süresine sahip crysis need for speed benzeri oyunlarda denedim ghosting varsa bile farkedemedim sonra dxball indirdim bu oyunu bilmeyen yoktur sonra eski crt monitörümüde bağladım crt monitörümde görüntü gayet normalken yeni aldığım ips panele sahib monitörde topun arkasında bir kuyruk oluşuyordu fifa vb benzeri oyunlarda denemedim ama muhtemelen ondada biraz olurdu. eğer monitörü aldıysan bahsettiğim küçük dxball oyunuyla bir denermisin. o zaman ne demek istediğimi anlarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Açıkçası 27" bir monitörde 1920 x 1080'i ben de anlamıyorum. Ekran büyüyor ama baktığınız mesafe değişmiyor. Yani TV gibi değil, yine dibinden bakacaksınız. Bu büyüklükte bir monitör düşünenler bence kesinlike 2560 x 1440 almalılar. 24"ten sonrası ziyan bence monitör olayında.

bencede tam tersi 27 de full hd tam isabet daha büyük bir ekran kullanmadıkça 1440p gereksiz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: scientist8

Ben de bu monitoru alalı yaklaşık 3 hafta oldu. Size sormak istediğim bir problem var. Ekranın köşelerine ve yanlarına (özellikle sağ üst köşesine) bastırılınca camda oynama oluyor. Sanki köşesine tırnağını takınca çıkacakmış gibi duruyor. Üst yüzey cam çerçeveye yapıştırılmamış gibi. Sizde de böyle sorun var mı? Onun dışında ghosting olayına falan hiç rastlamadım. Gayet iyi ve parlak bir görüntüsü var. Yalnız benim önceki monitore göre siyah renkler tam siyah değil. Sanırım mat ekran olmasından kaynaklanıyor bu durum.

bahsettiğiniz çerceve olayını baktım oyle bir durum söz konusu gibi deil bendeki üründe . bende tam tersi siyah gercekten siyah daha onceki monitorumde phılıps 27 led idi . asus mx279h ona göre gercekten siyahı siyah beyazı beyaz
  • Yok bence tam tersi değil. Şöyle; 24" bir monitörün 1920 x 1080 olması ile 27" bir monitörün 1920 x 1080 olması aynı şey değil. Çünkü monitör amaçlı kullanılacağı için aynı mesafeden bakacaksınız. Aynı sayıda piksel olacak ama 27" in pikselleri doğal olarak ekran boyutundan dolayı daha büyük olacak. TV olsa zaten mesafeden izlenecek, ama monitör olayı yakın mesafe gerektiriyor.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.