Şimdi Ara

Powercom BNT-1000AP UPS kesintisiz güç kaynağı video inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Powercom'un kesintisiz güç kaynağı ile bir oyuncu bilgisayarını koruma altına alıp düşük voltaj ve yüksek voltaj korumalarını test ediyoruz.

• İçindeki akülerin ömrü dolduğunda nasıl değiştirebiliriz?

• 1000 lik ups ler güçlü oyun bilgisayarlarında oyun oynarken malesef besleyemiyor. bende powercom imd-1000ap ups var. Masaüstünde 10-15 dk hem pc yi hem monitörü besleyebiliyor. Bilgisayarımda i7 2600k ve gtx 570 ekran kartı var. Oyun oynarken( özellikle crysis 2 gibi ekran kartını sonuna kadar kullanan bir oyun) elektrik kesilirse malesef çoğunlukla 3-5 sn içinde pc kapanıyor yani besleyemiyor:). Siz siz olun güçlü bir oyun pc sine an az 1500 yada üzeri ups alın.( tabi kaliteli olanlarından )

• quote:

Orijinalden alıntı: daysleeperxp

İçindeki akülerin ömrü dolduğunda nasıl değiştirebiliriz?

Gayet klasik; Vidaları söküp kasayı çıkarıyoruz sonra akünün bağlantı uçlarını çıkartıyoruz.

• keşke VA nın kaç Watt a denk geldiğinden ve 1 ortalama pc için kaç VA lık bir kgk yeteceğinden bahsetseydiniz.....

• quote:

Orijinalden alıntı: bahadrcakar

quote:

İçindeki akülerin ömrü dolduğunda nasıl değiştirebiliriz?

Gayet klasik; Vidaları söküp kasayı çıkarıyoruz sonra akünün bağlantı uçlarını çıkartıyoruz.

Vida sökmekte birşey yok, yeni aküyü neye göre ve nerden alacağız, amperi Watt'ı kaç olmalı, üretici akü değişimine izin veriyor mu, her eli yatkın olan yapabilir mi, amperi daha yüksek akü takılsa sorun olur mu gibi sorularım var.
  • 0.6 yı va ıle carpın cıkan sonuc watt tır

• Güzel inceleme bu tarz incelemelerin artmasını dileğiyle görsel incelemelerden çok daha iyi

• Bilgisayar elektrik yüzünden bozulmadan almam :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bahadrcakar
    quote:

Orijinalden alıntı: daysleeperxp İçindeki akülerin ömrü dolduğunda nasıl değiştirebiliriz?
    Vida sökmekte birşey yok, yeni aküyü neye göre ve nerden alacağız, amperi Wattı kaç olmalı, üretici akü değişimine izin veriyor mu, her eli yatkın olan yapabilir mi, amperi daha yüksek akü takılsa sorun olur mu gibi sorularım var.

yenı akuyu ıcınden cıkanın uzerıne bakarak kac volt kac amp ıse bakıp alıyoruz.(ben ups akusunu kendım degıstırdım ole ahım sahım bır zorlugu yok )Nerden alınır dersen bu akulerı satan yerler var onlıne yada yerel magazalarda bulunuyor(ızmırde bıt pazarı ıcınde ıslerı sırf pıl ve bakımsız ups akulerı satan dukkan var )
    Uretıcı garantı kapsamında sıze elletmez yuksek amp lı aku takmaz garantısı bıterse sız yada tecrubelı bırıne bu ısı yaptırabılırsınız.
    yuksek amp takanlar var.forumlarda sorunsuz kullandıklarını yazıyorlar (sarj unıtesı sarj etme suresı uzadıgından ne gıbı tepkı verır ) denemeden bılınmez,sole bır sorun var akulerın amp ı yukselınce boyutlarıda degısıyor ups kasasına sıgmaz .

• 2 yıl önce yıldırım düşmüştü evin yakınlarına ups bağlı kasam kurtuldu fakat ana prizden elektirik alan modem ve ekranımın etrafında elektirikler belirdi pat diye kapandı o zaman ups'nin ne denli geekli olduğunu anlamıştım

• Test biraz eksik olmuş.

Güç kaynağının farklı yük altında ki besleme süreleri,

Şebeke voltajında ki yükselmelerde regüle yeteneği var mı,

Kısa devre koruması, Aşırı yük koruması, vb. gibi testler yapılmamış.

1000 Va cihaz 600 watt çıkışa sahip. Bu durumda 150-400 watt aralığında psu kullananlar için uygun olabilir.

420-700 watt arası psu kullananlar en az 1500 Va lık, 700-900 watt arası psu kullananlarda 2000 Va lık ups leri tercih etmeliler. Daha üstü 1000-1200 watt psu kullananlar 2500 Va lık ürünleri tercih etmeli.

Bu şekilde en azından ekran ve diğer harici bileşenlerle ups yedekleme süreleri makul olur. Min 10 dakika yedekleme süresi olmalı diye düşünüyorum.

• videoda izlediğiniz modeli 2-3 yıl kadar bilgisayarımda kullandım

ataköy 9. kısımda oturuyordum ve hava yagmurlu ve şimşekler çakmasına rağmen ve annem bilgisayarını kapat bişey olur demesine rağmen ya anne okadar para verdim kesintisiz güç kaynağı aldım ne kapatacam deme hatasında bulundum.

nereye düştüğünü bilmiyorum ama bir gök gürültüsü ve bilgisayarımdan kesintisiz bir çınlama sesi geldi dondu kaldı pcyi kapadım ve o kapanıs bidaha açılmadı peki ne oldu.

kendi süper servislerinden destek bulamayınca bilgisayarı aldıgım yere götürdüm pcyi, tagan 600watt(zamanında baya pahalıydı) psu yanmış + anakartın üzerinde baya bi yer yanmış tamir görmesine rağmen usb ve ses kartı çalışmayınca çöpe gitti + asus en 8800gtx 780 dolara almıstım zamanında üzerindeki ramlar yanmış tamir görmesi daha pahalı olur dediler oda çöp oldu.

sakın yanlış anlaşılmasın alan arkadaşlar varsa yardımcı olmak için yazıyorum anakart üzerinde inceleme yapılınca fazla voltajın prizden diil bu lanet olası kesintisiz güç kaynagının voltaj bilgilerini pc üzerinde göstermesini sağlayan RS-232 Bağlantı hattı üstünden gittiği tespit edildi. eğer benim gibi ucuz diye bu adi aleti aldıysanız arkasındaki priz baglantıları dışında hiçbirşeyi pcnize baglamayın.

• Arkasındaki prizleri görünce yüzümde gülücükler açtı doğrusu :)

• bu model samsundaki evimizde kullanıyorum yda ağabeyim kullanıyor diyelim. bence çok iyi alın derim inceleme içinde ayriyetten teşkkürler

• Mesut bey video incelemesi için teşekkürler 2 yıldan fazladır incelemdeki ups kullanıyorum şimdiye kadar sorun yaşamadım eski bir model geç kalinmiş inceleme

• bu modeli bende kullanmıştım idare eder

• güzel bir güç kaynağıymış.. her ne kadar incelemeden çok reklam olsada yinede bilgilendirici olmuş..

• Merhaba Benim bir sorum olacaktı.
    bendede POWER COM 1000 WATlık ve Birde 7li tunçmatik voltaj koruma prizi var
    Şimdi Bunun sıralaması nasıl olmalı
    ÖRNEK 1: ELEKTRİK HATTI --- 7 Lİ TUNÇMATİK VOLTAJ KORUMA PRİZİ --- POWER COM 1000 UPS ---- BİLGİSAYAR mı olmalı ?

YOKSA

ÖRNEK 2: ELEKTRİK HATTI ---- POWER COM 1000 UPS ----- 7 Lİ TUNÇMATİK VOLTAJ KORUMA PRİZİ ----- BİLGİSAYAR mı olmalı?

BURADAKİ UZMANLARA, TESTİ YAPANLARA SORUYORUM SIRALAMA ÖNEMLİMİ EVDEKİ ELEKTRİK İLE İLK UPSMI YOKSA KORUMA PRİZİMİ BULUŞMALI???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHARINGAN -- 23 Aralık 2012; 2:55:46 >
  • ups kullanıyorsanız piriz koruması kullanmanıza gerek yok kullanırsanızda bir zararı olmaz diye düşünüyorum kullanmak isterseniz sıralama

ÖRNEK 1: ELEKTRİK HATTI --- 7 Lİ TUNÇMATİK VOLTAJ KORUMA PRİZİ --- POWER COM 1000 UPS ---- BİLGİSAYAR olmalı
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.