- x
AVEA TAAHHÜT BOZMA CEZASI NE KADAR?
51 Cevap17459 Görüntüleme2 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

604 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
netmania
18 Aralık 2012; 17:40:44 

arkadaşlar bir hafta oldu avea seç 500 12 ay taahhütlü + seç bağlan paketine geçeli..

taahhütü bozmak istesem ne ceza öderim bilgisi olan varmı?
toplam 1 hafta oldu..

2202 Mesaj
18 Aralık 2012; 19:32:59 

Sec 500 normalde 30 lira. Sen taahhutle 20 liraya aliyorsun. Kullandigin ay basina 10 tl odersin sanirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

29 Mesaj
18 Aralık 2012; 20:01:09 

Kalan ay X 5 TL

- iPhone -

604 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
netmania
18 Aralık 2012; 20:24:32 

quote:

Orijinalden alıntı: gokay45

Kalan ay X 5 TL

yahu daha 1 hafta olmuş geçeli, 11 ay parasınımı ödeyecem ceza olarak yok artık

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
19 Aralık 2012; 1:12:17 

Faturasızdan gectıysen yenı hat aldıysan no tasıdıysan 5lıra cıkar ceza fakat tarıfe degıstırdıysen 10lıra ceza cıkar sadece almıs oldugun ındırım

8322 Mesaj
19 Aralık 2012; 1:16:31 

15 günden az kullanımda günlük kullnım işleyecek bildiğim kadarıyla her ay başına 5 tl ödüyorsun

3845 Mesaj
19 Aralık 2012; 2:08:44 

benim bildiğim bu tip durumlarda önceden indirimli kullandığın tarifeleri de ödüyosun ceza olarak

4570 Mesaj
19 Aralık 2012; 4:08:19 

Tahhaütünü bozmanı hiç tavsiye etmem,
Hele konu Avea ise,2 kere düşün derim,
Çünkü ceza faturasına,ıvır zıvır birsürü eklenti yapıyorlar,
Kardeşimin taahhütü vardı,aylık 21 tl ödüyordu,4 ay kullanmıştı,187 tl ceza ödettiler,
Bu kadar ceza neyin nesi diye sorduğumuzda,
papağan gibi "ödemeniz gereken tutar bu" deyip durdular,
gidip ödedik de kurtulduk.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

ÇARESİZSENİZ,ÇARE SİZSİNİZ

1450 Mesaj
19 Aralık 2012; 6:57:01 

quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

Tahhaütünü bozmanı hiç tavsiye etmem,
Hele konu Avea ise,2 kere düşün derim,
Çünkü ceza faturasına,ıvır zıvır birsürü eklenti yapıyorlar,
Kardeşimin taahhütü vardı,aylık 21 tl ödüyordu,4 ay kullanmıştı,187 tl ceza ödettiler,
Bu kadar ceza neyin nesi diye sorduğumuzda,
papağan gibi "ödemeniz gereken tutar bu" deyip durdular,
gidip ödedik de kurtulduk.

Yerinde olsam aveada kalmasini da tavsiye etmezdim.bi faturasi siskin gelir,sorumlusu sende olursun

En basit yol, musteri hizmetlerini arayip sormak.

4570 Mesaj
19 Aralık 2012; 9:37:14 

quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

Yerinde olsam aveada kalmasini da tavsiye etmezdim.bi faturasi siskin gelir,sorumlusu sende olursun

En basit yol, musteri hizmetlerini arayip sormak.

Sen de haklısın :)

ÇARESİZSENİZ,ÇARE SİZSİNİZ

2984 Mesaj
19 Aralık 2012; 12:08:23 

Bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Benim de şuanda fenercell faturalı hattımda taahhütüm var ancak şöyle. Biliyosunuz Avea'nın bağlılık kampanyaları var taahhüt vererek bazı paketleri ücretsiz alabiliyosunuz. Normalde fenercell faturalı tarifemde taahütüm yoktu sonradan 500mb+500sms olan ikiz paketi yüzde yüz indirimle taahhüt vererek aldım. Ancak bu taahhüt hangi şartlarda bozulur bilgim yok.

Hattımı Avea'nın kendi faturalı tarifelerinden birine taşısam taahhüt bozulur mu?

29 Mesaj
19 Aralık 2012; 13:31:56 

quote:

Orijinalden alıntı: Jan Dara

yahu daha 1 hafta olmuş geçeli, 11 ay parasınımı ödeyecem ceza olarak yok artık

Evet Ama İştee Atmıcakdın 5 Lira Fazla Ödücektin :)

- iPhone -

1450 Mesaj
19 Aralık 2012; 13:36:16 

quote:

Evet Ama İştee Atmıcakdın 5 Lira Fazla Ödücektin :)

Oyle.bisey yok.
Aldigin indirim* kullandigin ay...yani 5lira odeyecen.
Musteri hizmetlerine sormak neden bu kadar zor geliyor size

29 Mesaj
19 Aralık 2012; 13:42:00 

quote:

Oyle.bisey yok.
Aldigin indirim* kullandigin ay...yani 5lira odeyecen.
Musteri hizmetlerine sormak neden bu kadar zor geliyor size

Kardeş Ben Aveada Çalışıyorum O Yüzden Söylüyorum.

- iPhone -

1450 Mesaj
19 Aralık 2012; 14:00:40 

quote:

müsteri hizmetlerinde mi calısıyorsun

604 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
netmania
19 Aralık 2012; 14:06:05 

arkadaşlar faturasız hat kullanıyordum müşteri hizmetleri ile görüşerek telefonda 12 ay taahhüt yapıldı daha bir haftalık olay şimdi vazgeçmek istesem kaç lira öderim bunu tam olarak bilen yokmu?
bazıları geriye kalan 11 ay demiş yahu el insaf daha bir hafta olmuş geçeli ne 11 ayından bahsediyorsunuz

aveadan memnun kalmadım değil 12 ay bir ay bile duramam bir haftada anladım şimdi sen buna 11 ay ceza alırsan o tefeciliktir sadece..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jan Dara -- 19 Aralık 2012; 14:09:48 >

1450 Mesaj
19 Aralık 2012; 14:11:20 

quote:

arkadaşlar faturasız hat kullanıyordum müşteri hizmetleri ile görüşerek telefonda 12 ay taahhüt yapıldı daha bir haftalık olay şimdi vazgeçmek istesem kaç lira öderim bunu tam olarak bilen yokmu?
bazıları geriye kalan 11 ay demiş yahu el insaf daha bir hafta olmuş geçeli ne 11 ayından bahsediyorsunuz

aveadan memnun kalmadım değil 12 ay bir ay bile duramam bir haftada anladım şimdi sen buna 11 ay ceza alırsan o tefeciliktir sadece..

Tarifeye taahhüt verip aylık ücret indirimi alınacak fatura döneminde hat iptali yapan, hatlarının iptal edilmesine sebebiyet veren, numaralarını diğer operatörlere taşıyan, Avea, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturasız tarifelerine geçiş yapan müşterilerimiz ilgili fatura döneminde aylık ücret indirimi alamayacaklardır ve ilgili ay için cayma bedeli ödemeyeceklerdir

taahhutunuzde bu yazılı baska kım ne dıyorsa bılmeden konusuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkattack -- 19 Aralık 2012; 14:14:20 >

29 Mesaj
19 Aralık 2012; 14:18:50 

quote:

müsteri hizmetlerinde mi calısıyorsun

Hayır Bayii

- iPhone -

1450 Mesaj
19 Aralık 2012; 14:21:01 

quote:

Hayır Bayii

Tarifeye taahhüt verip aylık ücret indirimi alınacak fatura döneminde hat iptali yapan, hatlarının iptal edilmesine sebebiyet veren, numaralarını diğer operatörlere taşıyan, Avea, Taraftar, TTNET ve diğer işbirliği faturasız tarifelerine geçiş yapan müşterilerimiz ilgili fatura döneminde aylık ücret indirimi alamayacaklardır ve ilgili ay için cayma bedeli ödemeyeceklerdir

bence yanlıs bılgılendırıyorsunuz

604 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
netmania
19 Aralık 2012; 14:25:16 

quote:

taahhutunuzde bu yazılı baska kım ne dıyorsa bılmeden konusuyor

benim buradan anladığım yani 1 aylık indirimsiz normal fatura ödeyeceğiz öyleyse,cayama bedeli ödenmeyecek yani..

yalnız ben taahhütü müşteri hizmetlerine telefonda verdim yani herhangi bir sözleşme yok elimizde..

konuyu müşteri hizmetlerine sormakta istemiyorum çünkü malum yine telefona dünyadan bir haber müşteri yetkilisi çıkacağı için

1450 Mesaj
19 Aralık 2012; 14:28:36 

mail at hocam,burdan avea destege sorabılırsın.
ustelık kalanay*5 gibi sacma bi taahhut seklı olmaz.en ıyı cevabı musterı hızmetlerı verır

29 Mesaj
19 Aralık 2012; 14:52:14 

Ben Söyledim Amaa...

- iPhone -

604 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
netmania
19 Aralık 2012; 17:19:06 

quote:

Ben Söyledim Amaa...

senin söylediğinle yukarıda arkadaşın alıntı yaptığı ve taahhüt şartlarında yazanlar aynı şey değil...

neyse başka bir soru,hat iptali yaptrımak numara iptali anlamınamı gelir bunu biliyormusun peki?

2234 Mesaj
19 Aralık 2012; 17:39:44 

quote:

avea bayisinde çalışıyorsunuz ama btk'dan bihabersiniz sanırım. yalan yanlış bilgilerle insanları korkutmayın lütfen.

http://www.btk.gov.tr/m...syalar/2010DK-10233.pdf
1- Abonelik sözleşmesine ek nitelikteki hüküm ve şartlar ihtiva eden taahhütname, şartname gibi adlar altında imzalanan sözleşmelerdeki FCT kullanımına ilişkin olarak kararlaştırılan cezai şartlar saklı kalmak kaydıyla; cezai şart ve/veya cayma bedelleri gibi ödemelerin, sözleşmelerin kapsamında eğer cihaz temin ediliyorsa cihazın sözleşmenin imzalandığı tarihteki cari fiyatı ve indirim yapılıyorsa indirimlerin bedelleri gibi abonelere sağlanan avantajların sözleşmenin feshedildiği tarihe kadar tahsil edilmeyen toplam bedelleri ile sınırlı kalması gerektiği,
3- Tüketiciler ile işletmeciler arasında abonelik sözleşmesine ek nitelikteki hüküm ve şartlar ihtiva eden taahhütname, şartname gibi adlar altında imzalanan sözleşmelerde yer alan cezai şart ve/veya cayma bedellerine ilişkin hükümlerin tüketicilerin almadıkları hizmeti ödemeleri sonucunu doğuracak şekilde belirlenemeyeceği, bu kapsamda İşletmeciler tarafından uygulanan taahhütnamelerin belirlenen süre bitiminden önce aboneler tarafından sona erdirilmek istenmesi halinde abonelerin almadıkları hizmet için kalan ay sayısı kadar tarife aylık ücretinin cezai şart veya cayma bedeli olarak ödemede bulunmalarına son verilmesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 19 Aralık 2012; 17:44:11 >

CEP TELEFONU KULLANICILARI REKLAM PANOSU DEĞİLDİR. SMS TACİZİNE VE BİLGİ İŞLEME DAYATMASINA HAYIR !!!

604 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
netmania
19 Aralık 2012; 18:09:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

avea bayisinde çalışıyorsunuz ama btk'dan bihabersiniz sanırım. yalan yanlış bilgilerle insanları korkutmayın lütfen.

http://www.btk.gov.tr/m...syalar/2010DK-10233.pdf
1- Abonelik sözleşmesine ek nitelikteki hüküm ve şartlar ihtiva eden taahhütname, şartname gibi adlar altında imzalanan sözleşmelerdeki FCT kullanımına ilişkin olarak kararlaştırılan cezai şartlar saklı kalmak kaydıyla; cezai şart ve/veya cayma bedelleri gibi ödemelerin, sözleşmelerin kapsamında eğer cihaz temin ediliyorsa cihazın sözleşmenin imzalandığı tarihteki cari fiyatı ve indirim yapılıyorsa indirimlerin bedelleri gibi abonelere sağlanan avantajların sözleşmenin feshedildiği tarihe kadar tahsil edilmeyen toplam bedelleri ile sınırlı kalması gerektiği,
3- Tüketiciler ile işletmeciler arasında abonelik sözleşmesine ek nitelikteki hüküm ve şartlar ihtiva eden taahhütname, şartname gibi adlar altında imzalanan sözleşmelerde yer alan cezai şart ve/veya cayma bedellerine ilişkin hükümlerin tüketicilerin almadıkları hizmeti ödemeleri sonucunu doğuracak şekilde belirlenemeyeceği, bu kapsamda İşletmeciler tarafından uygulanan taahhütnamelerin belirlenen süre bitiminden önce aboneler tarafından sona erdirilmek istenmesi halinde abonelerin almadıkları hizmet için kalan ay sayısı kadar tarife aylık ücretinin cezai şart veya cayma bedeli olarak ödemede bulunmalarına son verilmesi...

hay Allah razı olsun hocam btk kararını görmemiştim iyi oldu bu aksi bir durumda direk gideriz thh ye olmassa

daha bir hafta olmuş yani fatura bile kesilmemiş benim bu durumda cayma cezası ödememem gerekiir mantıken

mh ye soruyorum hat iptali numara iptali anlamınamı gelir diye? hayır diyor..avea bayiisine gidip soruyorum hat iptali ile numara iptali aynı şeydir diyor,şimdi hangisine inanalım belli değil

2234 Mesaj
19 Aralık 2012; 18:23:33 

quote:

hay Allah razı olsun hocam btk kararını görmemiştim iyi oldu bu aksi bir durumda direk gideriz thh ye olmassa

daha bir hafta olmuş yani fatura bile kesilmemiş benim bu durumda cayma cezası ödememem gerekiir mantıken

mh ye soruyorum hat iptali numara iptali anlamınamı gelir diye? hayır diyor..avea bayiisine gidip soruyorum hat iptali ile numara iptali aynı şeydir diyor,şimdi hangisine inanalım belli değil

abonelik sözleşmesi ve taahhüt farklı terimlerdir. yeni bir hat aldığınızda veya numaranızı taşıdığınızda operatör ile abonelik sözleşmesi imzalarsınız. taahhüt ise, 1 yıl veya 2 yıl abonelik sözleşmenizi iptal etmeyeceğinize (hat iptali veya taşıma) dair operatörünüze verdiğiniz sözün belgesidir. taahhüt karşılığında da indirimden faydalanırsınız. anladığım kadarıyla siz sadece abonelikte kalma taahhütünüzü iptal etmek istiyorsunuz ve avea kullanmaya devam edeceksiniz. bu, numara iptali değildir.
Hat iptali sonucu eğer başka operatöre taşımadıysanız kullandığınız numara iptal olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 19 Aralık 2012; 18:26:34 >

CEP TELEFONU KULLANICILARI REKLAM PANOSU DEĞİLDİR. SMS TACİZİNE VE BİLGİ İŞLEME DAYATMASINA HAYIR !!!

604 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
netmania
19 Aralık 2012; 19:58:00 

quote:

abonelik sözleşmesi ve taahhüt farklı terimlerdir. yeni bir hat aldığınızda veya numaranızı taşıdığınızda operatör ile abonelik sözleşmesi imzalarsınız. taahhüt ise, 1 yıl veya 2 yıl abonelik sözleşmenizi iptal etmeyeceğinize (hat iptali veya taşıma) dair operatörünüze verdiğiniz sözün belgesidir. taahhüt karşılığında da indirimden faydalanırsınız. anladığım kadarıyla siz sadece abonelikte kalma taahhütünüzü iptal etmek istiyorsunuz ve avea kullanmaya devam edeceksiniz. bu, numara iptali değildir.
Hat iptali sonucu eğer başka operatöre taşımadıysanız kullandığınız numara iptal olur.

ben taahhütü iptal etmek istedim bunun içinde ya numara taşıma yada hat iptali oluyormuş,hat iptali yaptırdım..yalnız müşteri hizmetleri numara iptal olmuyor sadece hat iptal oluyor dedi..sanırım yanlış bilgi verildi o halde..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jan Dara -- 19 Aralık 2012; 20:05:58 >

2234 Mesaj
19 Aralık 2012; 20:03:55 

quote:

ben taahhütü iptal etmek istedim bunun içinde ya numara taşıma yada hat iptali oluyormuş,hat iptali yaptırdım..yalnız müşteri hizmetleri numara iptal olmuyor sadece hat iptal oluyor dedi..sanırım yanlış bilgi verildi o halde..

evet yanlış bilgi vermiş. hat iptali, taşınmadığı takdirde numaranın iptalidir. taahhüt iptali ile abonelik sözleşmesi iptal edilmez. abonelik sözleşmesini iptal ederseniz taahhütünüz de otomatik olarak iptal olur. ama tersinde siz istemediğiniz sürece abonelik sözleşmeniz iptal olmaz. şu an hattınızı kullanabiliyor musunuz peki?

604 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
netmania
19 Aralık 2012; 20:05:41 

quote:

evet yanlış bilgi vermiş. hat iptali, taşınmadığı takdirde numaranın iptalidir. taahhüt iptali ile abonelik sözleşmesi iptal edilmez. abonelik sözleşmesini iptal ederseniz taahhütünüz de otomatik olarak iptal olur. ama tersinde siz istemediğiniz sürece abonelik sözleşmeniz iptal olmaz. şu an hattınızı kullanabiliyor musunuz peki?

hayır hat hiçbir şekilde kullanılamıyor kapatılmış peki bu durumda artık numara taşımada yapılamaz değilmi?

2234 Mesaj
19 Aralık 2012; 20:10:28 

quote:

hayır hat hiçbir şekilde kullanılamıyor kapatılmış peki bu durumda artık numara taşımada yapılamaz değilmi?

evet yapılamaz, çünkü numara artık sizin üzerinize kayıtlı değil ve deaktif durumda. belli bir süre sonra yeni bir müşteriye tahsis edilecektir (eski 532li hatlar gibi). müşteri hizmetlerini arayıp size yanlış bilgi verildiğini, sadece yaptığnız taahhütün iptalini, abonelik sözleşmesinin iptalinin durdurulmasını isteyin. sizin amacınız, taahütü iptal edip başka tarifeye geçmek miydi yoksa aynı tarifeden devam mı edecektiniz, ya da faturasıza mı geçecektiniz?

604 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
netmania
19 Aralık 2012; 20:15:52 

quote:

evet yapılamaz, çünkü numara artık sizin üzerinize kayıtlı değil ve deaktif durumda. belli bir süre sonra yeni bir müşteriye tahsis edilecektir (eski 532li hatlar gibi). müşteri hizmetlerini arayıp size yanlış bilgi verildiğini, sadece yaptığnız taahhütün iptalini, abonelik sözleşmesinin iptalinin durdurulmasını isteyin. sizin amacınız, taahütü iptal edip başka tarifeye geçmek miydi yoksa aynı tarifeden devam mı edecektiniz, ya da faturasıza mı geçecektiniz?

taahhütü iptal edip bir süre kullanmayacaktım o hattı..tabii mh nin süper donanımlı temsilcileri bize yanlış verdi anlaşılan

peki o hattı ilk operatörümden alamam mı tekrar aktive ettirerek..

2234 Mesaj
19 Aralık 2012; 20:22:12 

quote:

taahhütü iptal edip bir süre kullanmayacaktım o hattı..tabii mh nin süper donanımlı temsilcileri bize yanlış verdi anlaşılan

peki o hattı ilk operatörümden alamam mı tekrar aktive ettirerek..

cep telefonunda hat dondurma olmuyor sanırım. yani böyle birşey imkansız. bu nedenle hattı iptal etmişlerdir. sizin yapmanız gereken, hattı faturasıza geçirmekti. faturasıza geçince taahhütünüz iptal olurdu, 1 haftalık kullanımınız da indirimsiz fiyat üzerinden hesaplanıp fatura edilirdi. müşteri hizmetleri de sizi yanlış anlayınca abonelik sözleşmenizi feshedip hattınızı dolayısıyla numaranızı kapatmış. avea'yı arayıp abonelik sözleşmenizin iptalini durdurun ve hattınızı faturasıza geçirin. yalnız faturasıza geçiş için ücret alınıyor sanırım.

604 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
netmania
19 Aralık 2012; 20:44:57 

quote:

cep telefonunda hat dondurma olmuyor sanırım. yani böyle birşey imkansız. bu nedenle hattı iptal etmişlerdir. sizin yapmanız gereken, hattı faturasıza geçirmekti. faturasıza geçince taahhütünüz iptal olurdu, 1 haftalık kullanımınız da indirimsiz fiyat üzerinden hesaplanıp fatura edilirdi. müşteri hizmetleri de sizi yanlış anlayınca abonelik sözleşmenizi feshedip hattınızı dolayısıyla numaranızı kapatmış. avea'yı arayıp abonelik sözleşmenizin iptalini durdurun ve hattınızı faturasıza geçirin. yalnız faturasıza geçiş için ücret alınıyor sanırım.

faturasıza geçirmek istedim fakat en erken 1 ay sonra geçebilirsiniz dediğinden diğer seçeneği seçtik yalnız üstüne basa basada sordum iki kez numara iptal olmaz değilmi diye,,olmaz diyince iptal ettirdim..
ah avea ben sana ne diyim elimizdeki numaradanda olduk durduk yere

buda bana kapak olsun durduk yerde avea trenine binersen müstahaktır

bilgiler için teşekkürler hocam sizede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jan Dara -- 19 Aralık 2012; 20:46:40 >

2234 Mesaj
19 Aralık 2012; 23:53:25 

quote:

faturasıza geçirmek istedim fakat en erken 1 ay sonra geçebilirsiniz dediğinden diğer seçeneği seçtik yalnız üstüne basa basada sordum iki kez numara iptal olmaz değilmi diye,,olmaz diyince iptal ettirdim..
ah avea ben sana ne diyim elimizdeki numaradanda olduk durduk yere

buda bana kapak olsun durduk yerde avea trenine binersen müstahaktır

bilgiler için teşekkürler hocam sizede

Forumda avea destek var ona danışın bence. bir çözüm yolu bulunması lazım. en erken 1 ay sonra geçirmeleri saçma. geçiş ücretini ödeyip hemen geçebilmeniz lazım bence. peki kaç ay önce avea'ya geçtiniz? 3 ayı geçmişse başka operatöre taşıyabilirsiniz. tabi avea iptali durdurursa.

1450 Mesaj
20 Aralık 2012; 2:08:32 

Musteri hizmetleri sizi yablis.bigilendirmis.
Faturalidan,faturasiza 5dk gecerseniz.30lira gecis ucreti var.fakat bu ucreti size hediye tl olarak tanimliyorlar.
Hattinizi yeni alan kisi 3ay numara tasiyamiyor fakat yeni almadiysaniz 3ay kalma zorunlulugu yoktu

687 Mesaj
20 Aralık 2012; 10:31:43 

quote:

Musteri hizmetleri sizi yablis.bigilendirmis.
Faturalidan,faturasiza 5dk gecerseniz.30lira gecis ucreti var.fakat bu ucreti size hediye tl olarak tanimliyorlar.
Hattinizi yeni alan kisi 3ay numara tasiyamiyor fakat yeni almadiysaniz 3ay kalma zorunlulugu yoktu

30 degil 20 tl.

Herkes eşittir ama bazıları daha eşittir.

1450 Mesaj
20 Aralık 2012; 10:50:59 

quote:

Orijinalden alıntı: boyzof

30 degil 20 tl.

Musteri hizmetleri bana 30demisti 2ay once.

Kafadan sallamadim o rakami

29 Mesaj
20 Aralık 2012; 23:43:39 

quote:

senin söylediğinle yukarıda arkadaşın alıntı yaptığı ve taahhüt şartlarında yazanlar aynı şey değil...

neyse başka bir soru,hat iptali yaptrımak numara iptali anlamınamı gelir bunu biliyormusun peki?

Numara 6 Ay Sonra Başka Bir Bayiide Satışa Çıkıyor.

- iPhone -

467 Mesaj
23 Aralık 2012; 2:07:17 

quote:

Numara 6 Ay Sonra Başka Bir Bayiide Satışa Çıkıyor.

müşteri hizmetleri numaranın 1 sene boyunca kimseye verilmediğini ve hattın yasal sahibinin isterse kimliğiyle birlikte numara hangi operatöre aitse o operatörden alabilineceğini söylüyor yani bir yıl içinde alınabilir.

4 Mesaj
7 Mayıs 2013; 13:57:15 

ben 6 ay kaldı taahüt bitmesine turkcell e geçmeyi düşünüyorum, 43 tl ye 500dk 5000sms her yöne bide sınırsız net vriyor 1 gb yi geçtimi hız 96 kpbs düşüyor 10 tl fark verip hız düşmeden kullanabiliyorsun eve net baglatmak yerine böyle bişey düşündüm

3049 Mesaj
7 Mayıs 2013; 17:01:11 

quote:

Orijinalden alıntı: ersin6575

ben 6 ay kaldı taahüt bitmesine turkcell e geçmeyi düşünüyorum, 43 tl ye 500dk 5000sms her yöne bide sınırsız net vriyor 1 gb yi geçtimi hız 96 kpbs düşüyor 10 tl fark verip hız düşmeden kullanabiliyorsun eve net baglatmak yerine böyle bişey düşündüm

10 TL verip hız düşmeden kullanılan paketin adı neymiş
Ben duymadım böyle birşey

4 Mesaj
8 Mayıs 2013; 0:32:05 

turkcellde turbo internet paketi aldıgında turbo internet yapmak için 5 tl fark veriyorsun ama bu paket için 10 tl fark alıyorlar

Bu mesajda bahsedilenler: @gaggag Bu mesaja 1 cevap geldi.

3049 Mesaj
8 Mayıs 2013; 0:36:35 

quote:

turkcellde turbo internet paketi aldıgında turbo internet yapmak için 5 tl fark veriyorsun ama bu paket için 10 tl fark alıyorlar

neymiş o paket-tarife adı artık her neyse, link verir misin???

hemen Turkcelle geçeceğim 10 TL. farkla hız düşümü olmadan sınırsız internet veriyorsa ( tabi 96 kbps vs. hızlar hariç )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gaggag -- 8 Mayıs 2013; 0:36:23 >

4 Mesaj
9 Mayıs 2013; 3:25:10 

tarifenin adını bilmiyorum en sınırsız internet 500 dk 5000 sms li paket dersin müşteri temsilcisine

3049 Mesaj
9 Mayıs 2013; 12:15:19 

quote:

tarifenin adını bilmiyorum en sınırsız internet 500 dk 5000 sms li paket dersin müşteri temsilcisine

Arkadaşım yanlış bilgi veriyorsun
Hiçbir operatörde hız düşümü olmayan sınırsız internet yok!!!

6 Mesaj
29 Haziran 2013; 16:05:23 

arkadaslar ayni durumdayim ama 1 ay olacak hatti aldigim taahhutten vazgecersem nolur

315 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
syburg
17 Ağustos 2013; 12:22:14 

Bende 9 ay önce avea 5gb internet (25 tl) tarifesine abone olmuştum. Son dönemde internet çok sık kesildiği için hattı kapatmak istiyorum. Ne kadar ceza öderim acaba müşteri hizmetlerini arasam bunu hesaplayabilirler mi?
Veya avea bayisine mi gitmek gerek
Tecrübeli kişilerin yardımını bekliyorum

2663 Mesaj
17 Ağustos 2013; 13:28:35 

quote:

Orijinalden alıntı: syburg

Bende 9 ay önce avea 5gb internet (25 tl) tarifesine abone olmuştum. Son dönemde internet çok sık kesildiği için hattı kapatmak istiyorum. Ne kadar ceza öderim acaba müşteri hizmetlerini arasam bunu hesaplayabilirler mi?
Veya avea bayisine mi gitmek gerek
Tecrübeli kişilerin yardımını bekliyorum

Avea müşteri hizmetlerini aramanız gerekli.
Hesaplarlar hemen ,geriye dönük indirimleri faturalandırılır.
Bence siz sosyal Medya'dan yazın
Hemen dönüş yapıyorlar.

Mesela bende de şuan 5 gb jet tarife var ,vergi modem dahil 30.75 tl ödüyorum
Tahaatüt bitmesine 3 ay kaldı.
Kesinlikle devam etmeyeceğim
Bende sıkıntılar yaşıyorum.
Özellikle akşamları yoğun saatlerde
Hat internet gidiyor.
Şimdi 12.ayı bekliyorum bedava desenler almam artık

HTC One (M8)

3049 Mesaj
17 Ağustos 2013; 13:36:33 

http://www.avea.com.tr/...ahhutluInternetTarifesi

bunu mu kullanıyorsun

eğer buysa 6 ayx6TL. indirim = 36 TL. indirimden yararlanmışsınız

taahhüt bozulursa son fatura + 36 TL. ödersiniz..............

315 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
syburg
17 Ağustos 2013; 18:51:02 

quote:

Orijinalden alıntı: gaggag

http://www.avea.com.tr/...ahhutluInternetTarifesi

bunu mu kullanıyorsun

eğer buysa 6 ayx6TL. indirim = 36 TL. indirimden yararlanmışsınız

taahhüt bozulursa son fatura + 36 TL. ödersiniz..............

Evet bu tarife modemsiz olan. Eğer dediğiniz gibi ise ben 1 aydır boşa debeleniyorum avea ile internete gireceğim diye. Bugün geçti ama Pazartesi sabah ilk iş aveadan kurtulmak olacak. 36tl için aveayı daha dazla çekemem.
Teşekkeürler

315 Mesaj
Eski Kullanıcı Adı:
syburg
17 Ağustos 2013; 19:09:59 

@gaggag

şimdi bir heves avea müşteri hizmetlerini aradım numaradan numara basarken nihayet müşteri hizmetleri temsilcisi ile görüşmek için bilmem kaça basın dedi ve mh ile görüştüm.

Sonuç taahhütüm ekim sonunda bitiyor eğer hattı şimdi kapattırırsam cayma bedeli olarak 147 tl + son fatura ücreti ödemem gerekiyormuş. Telefondaki bayan olmasa küfür edecektim , toplam 3 ay var zaten caymazsam 30x3 =90 tl fatura ödeyeceğim.Üstüne iyi kötü internete girecem. Ama Cayarsam 147+30 =177 tl ödüyorum .
Bu nasıl bir hesaptır.
Avea 2 yakan bir araya gelmesin.

3049 Mesaj
18 Ağustos 2013; 3:07:24