Şimdi Ara

Samsung Galaxy Tab 2 7' - Telefon Görüşmesi Aktifleştirildi! (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
670
Cevap
12
Favori
78.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: scarface0537

quote:

Orijinalden alıntı: knnzr

Şimdi bu İtalya romu işe yarıyor mu??

Ben, Ali Çimen in sitesinde anlatılanları bire bir yaptım hem Rus romu ile hem de Fransız romu ile her ikisinde de tabletim SIM KARTI TAKIN hatası verdi.
    En son tekrardan Orjinal Türkçe Roma geri dönüş yaptım. Alet bir hafta pert durumda kaldı.

İtalya romu işlemini uygulayalım mı??

sen bu ıslemlerden once kart taktın ve calıstırdın mı?bu ıslemlerden sonra hangı operatorun sım kartını taktın?

Hocam sim karti takin hatasi vermesi imkansiz italya surumunden once fransa surumu vardi bende oyle bir hata almadim italya kesinlikle calisiyor kusursuz bir sekilde.4.0.4 indirip cihazdan guncelleyin italya kodu itv

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

quote:

Orijinalden alıntı: android-s

quote:

Ben, Ali Çimen in sitesinde anlatılanları bire bir yaptım hem Rus romu ile hem de Fransız romu ile her ikisinde de tabletim SIM KARTI TAKIN hatası verdi.
    En son tekrardan Orjinal Türkçe Roma geri dönüş yaptım. Alet bir hafta pert durumda kaldı.

evet arkadaşım İtalya ICS 4.0.4 ile P3105 %100 uyumlu.
    Yukarıda birisi bu işlemlerle ilgili ayrı bir sayfa düzenlenmesini önermiş öyle bir çalışma olursa kolaylık olabilir.
    Kısaca Ali Çimen sayfasındakileri yapıp sonrada İtalya ICS 4.0.4 kurup güncelleme yapıp keyfine bakabilirsin.

Bakınız forumda bu konuyu bilmeyen bir sürü arkadaş var, yabancı dili olan yada bu işi bir kaç kez yapanlara sorun yok.
    Halbuki biri tek tek, tane tane anlatsa ve atılan yazılımları tek tek sayfaya koysa harika olacak, soruyoruz bir sayfaya yönlendiriyorlar ama o sayfaya trene bakar gibi bakıyorum çünkü yabancı dilim yok bu işi daha evvel hiç yapmadım.

Fazla uzağa gitmeye gerek yok uydulara yazılım atmak ilk çıktığında yada bilgisayarlara format atmak ilk çıktığında sayfalarca her adım tek tek yazılarak anlatılırdı öyle güzel insanlar vardı şimdi yok onu attım, bunu attım.

Odin öyle, kies böyle.

İyide odin ne, kies ne bilmeyen yüzlerce insan var şöyle tek tek, adım adım resimlerle her yapılacak olanı yazılımda kullanılacak olanı bir Allahın kulu ilkokula ilk başlayan okuma yazma bilmeyen bebelere anlatır gibi anlatsa bütün ölmüşlerine dua alacak.

Çok güzel açıklamışsınız forumlarda kullanıcıların ne gibi sıkıntılar yaşadıklarını.
    İnsanlar buralara bilgilenmek için giriyorlar ama bilgi kirliliği olduğu zaman bu zorlaşıyor.
    Forumda Ali Çimen'i tanıyan birisi varmış. Bu kişi Ali Çimen ile görüşüp hazırladığı sayfayı bulduğumuz çözümü ekleyerek geliştirmesini rica edebiliriz.

Ben ekran sorununu çözmüş olsamda bu işlem Ali Çimen tarafından başlatılmasaydı bu noktaya gelebileceğimizi düşünmemekteyim.
    Benim denemeyi düşünüp bulduğum çözüm, son sürüm JB 4.1.2 kullanmak yerine ICS 4.0.4 nasıl olabilir diye düşündüm. Nede olsa orijinal cihazlarımız ICS 4.0.4 Türkiye firmware ile geldiğine göre başka bir ülkenin ICS 4.0.4 P3100 firmware'ını denemek nasıl olur dedim ve gördümki orijinal Türkiye sürümü ile hiç bir fark yok ve sorunsuz çalıştı. Üzerine JB 4.1.2 kurunca açılışta iki üç saniyelik ekran karışıklığı vardı ve insanların tabletlerini bu şekilde kullanmak istememelerinden dolayı üzerinde çalışılması gerekiyordu. Gene bu noktada ICS 4.0.4 yüklü iken çalışıp JB 4.1.2 yükleyince ekrandaki kayma oluştuğunda benim görüşüm donanım uyumsuzluğu yerine yazılım olduğu yönünde idi ve bu konuda da doğru düşündüğüm ortaya çıktı.
    Ekran kaymasının sebebi tabletlerimiz açılırken görünen Samsung logosunun ICS 4.0.4 iken kullandığı dosyayı JB 4.1.2 yüklenince değiştirme gereği duymadığı için açılışta logo dosyasına ulaşamadığı için karışık bir görüntü geliyordu. Fakat görüldüki ICS 4.0.4 P3100 İtalya firmware yüklü iken tablet içerisindeki güncelleme ekranından yapılan güncellemelerde bu dosyayı değiştirdiği için ekran sorunu olmamıştır.

Sonuç olarak P3105 cihazımız ile P3100 cihazı arasında yazılım ve yazılımsal kısıtlamalar haricinde bir fark yoktur. Ali Çimen bana ya da forumda bu şekilde yaparak çözüme ulaşmış kişilerle görüşüp kendi sayfasını güncellerse herkese çok büyük bir kaynak oluşturmuş oluruz.
    Ali Çimen bu işi başlattığı ve doğrudan ulaşılabilir bir web adresi olduğundan tüm açıklama ve dosyaların orada olması çok iyi olur.

Tüm Samsung P3105 kullanıcılarına ve bu forumu takip edenlere umarım açıklayıcı bir yazı olmuştur.

• @android-s : hocam siz bu konularda yetkili birine benziyorsunuz bu arada yazdiginiz yazilar gercekten cok aciklayici ve guzel fikirler var dediginiz gibi ali bet aslinda websitesini biraz duzenliyip tekrardan yazsa gercekten bir cok arkadasimiza cok buyuk yardimci olur onun websitesi

• quote:

Orijinalden alıntı: X-Slim

Merhaba oncelikle dun ek is olarak bir yerde calistigimdan dolayi tableti yanima o yuzden anca foruma girebiliyorum.oncelikle akilli algilama olayi gelmis disari bakarken gozlerinizi algilayamadi olarak uyari veriyor yukarida ve ekran kapaniyor guzel birsey bu :).firmwareyi samsung updateden indirdim arkadas paylasmisti zaten bir mesajinda.gel gelelimki bir arkadasimiz elestiri yapmis.samsung kies evet hic bir islem yapmiyorsun ama yukle gitsin sonucta apple - itunes.nokia - pc suite ise samsung cihazinda programi kies yuklesen nolucak ! Iki konudan birlestirdigimden dolayi orayi unutmus olabilirim sonucta ben oraya nasil yapilcagini ince ayrintisiyla 2 siteden birlestirip yazmisim ben sadece ali beyin sitesindeki seyi basta anlamadim bu konunun ilk mesajinda arkadas baska bir site daha vermis tesekkur ederimki bazi yerini ordan okuyup tamamladim bazilarini ali beyin sitesinden.ben ilk defa android cihazi rootladim ve firmware yukledim eger ben bunu daha ilk seferinde yaptiysam baskasida adam akilli oturup okursa yapar HATASIZ BIR SEKILDE ! Benim bu lafindan anladigim " alıntı yapa yapa,denemesını ve uygulamasını yapmadıgı seylerı yapılmıs gıbı gorundu...." hic biriniz bu islemleri yapmadiniz sagdan soldan sitelerden okuduklarinizi yazdiniz anliyorum ben bir seyi yapmadiysam eger neden yapmis gibi gosterip yaziyim ne zorum var . Ayriyetten hangi mesajda 4.0.3 yazmisim soyleyinde bende bileyim ve degistiriyim o mesajimi yanlislik olmasin milletin kafasini karistirmayalim . Soyle birsey var "insana iyilik yapcagina denize at "diye bosuna dememisler arkadas demiyorki bu adamlar yapiyorlar ugrasiyor burde paylasiliyorlar tesekkur ederiz ellerinize saglik AMA ...... diye gir konuya bu yazilanlari gorunce sinirlendim acikcasi iyiki dun cihazi yanima almamisim gormemisim bu yazilanlari suan bile kizmisken dun cildirirdim kesin.sunuda yapabilirdik kardesim ben isimi gordum hadi eyvallah diyip konuya bir daha girmezdik yazilar yazmazdik ...

@Mat35: hocam yapma gozunu seviyim ben bu zamana kadar ios kullanmis biri olarak bile cok basit sekilde rootlayip firmware yukledim o kadarda degil yani eger iyice okuyup anladiktan sonra herkez yapar bu islemi . Obahsettigin olay icinde zaman ve ekstra bir telefon lazim (guc ses acma ve guc tusu menulerine girerken ekrani baska telefonla cekmek lazim kameradan) simdi kimin bu kadar vakti ve zamani var ha benim olsa birde telefon olsa yaparim hic sorun degil yok ama napalim zaten anlatimi yaziyor daha ne olsun.

Ayriyetten daha bir cok yazicagim sey vardi is yerindeyim bir ton is var o yuzden yazcaklarimin cogunu unuttum bi buraya girip yaziyorum sonra is cikiyor yapiyorum geliyorum tekrar derken unuttum bir cok yazcagimi.

Gel gelelimki asil konumuza "Bence artık cihazlarımız %100 P3100 oldu aksini yazan ya da söyleyen bir menü yok." Demissin @android-s hocam mesela simdi bizim garantilik bir isimiz olursa eski haline ceviremicek miyiz ?

Tabletten yazdigim icin yazim hatalari olabilir kusra bakmayin

Gel gelelimki asil konumuza "Bence artık cihazlarımız %100 P3100 oldu aksini yazan ya da söyleyen bir menü yok." Demissin @android-s hocam mesela simdi bizim garantilik bir isimiz olursa eski haline ceviremicek miyiz ?

Bu benim az bir olasılıkta olsa düşüncem bu yönde. Neden diye sorarsanız, P3105 cihazımızı P3100 yampak için öyle ya da böyle dosyaları indir güncelle derken bir gün uğraşıyoruz. Tersi işlem yaparken nelerle karşılaşacağımızı ve neleri çözmemiz gerektiğini bilmediğimiz için bu konu ile bir çalışma yapılması iyi olur. Tabletini telefon yapıp (sorunsuz olarak tabii, yarıya kadar gelip sıkılıp ya da vazgeçip tekrar eski haline dönmek hariç) sonra da tekrar ilk alınan haline dönen birisi olmalı ki geri dönüş var diyebilelim.

• Bu konuda cok haklisiniz hocam katiliyorum size dusunceleriniz cok dogru simdi benim jeton yeni yeni dustu acikcasi bilseydim boyle olcagini 2 . El alirdim sifir garantiliye bu kadar para vermezdim

Keske biride geri sifir haline dondurmek icin ugrassada bilsek yada nelerin nasil yapilcagini bilipte anlatsa biz yapsak

• quote:

quote:

sen bu ıslemlerden once kart taktın ve calıstırdın mı?bu ıslemlerden sonra hangı operatorun sım kartını taktın?

Tableti aldığım ilk günden beri vodafone data hattı ile kullanıyorum.
    Rom değişimi sonrası sim card da problem olabilir diye telefon görüşmelerine açık başka bir sim kartta denedim. Her iki kartlada aldığım uyarı SİM KARTI şeklindeydi.

• quote:

quote:

quote:

Rom değişimi sonrası sim card da problem olabilir diye telefon görüşmelerine açık başka bir sim kartta denedim. Her iki kartlada aldığım uyarı SİM KARTI şeklindeydi.

Bu konu beni asar hocam ama sim kartsiz bir root edip tekrardan italya surumunu bi kursaniza

• beyler 2. el bu cihazı almayı düşünüyorum da, dikkat et dediğiniz birşey var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: taka61

beyler 2. el bu cihazı almayı düşünüyorum da, dikkat et dediğiniz birşey var mı?

Sagina soluna bak kirik cikik yoksa birde dokunmatigine bak hocam sorunsuzsa al zaten 2.el pek bulunmuyor hatta hic bulunmuyor gibi yeni urun oldugundan

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bu konu beni asar hocam ama sim kartsiz bir root edip tekrardan italya surumunu bi kursaniza

Deneyeceğim.
    Sonuç olumlu yada olumsuz burada paylaşırım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Deneyeceğim.
    Sonuç olumlu yada olumsuz burada paylaşırım.

Bekliyoruz kolay gelsin

• arkadaşlar öncelikle merhaba bugün itibari ile bende cihazımı sorunsuz şekilde 4.1.2 ye güncellemiş bulunmaktayım. şimdi şu sürece bir göz atarsak nerelerden geçmişiz kısaca özetleyelim.
    1. bu aletin yurtdışında satılan 3100 cihazlarla aynı olduğunu ve bizimde bu işi yapabileceğimizi ilk keşfeden ali çimen beydir saygılarımı sunuyorum.
    2. Daha önce bu cihazlara odin ile yüklenen romların neden olmadığını ilk keşfeden yine alibeydir ve bunun için odin ile mobil odin arasındaki teknoloji farkını bilip lehimize olanı kullanan yine ali beydir. odin ile atılan romları cihazın kabul etmemesinin sebebi odinin cihazın modem yazılımını güncelleyememesi ama mobil odinin bu işi başarması olarak özetleyebiliriz. Ali beye saygılar
    3. Ali beyin verdiği yoldan yazılımı yükleyince ekran problemini fark edip tekrar orjinal yazılıma dönen ise zati alimdir.isterseniz geçmiş mesajları kontrol edebilirsiniz pekçok arkadaşın aksine bu olayın önemsenmesi gereken bir yazılım hatası olduğunu ısrarla söyledim o yüzden 4.1.2 den derhal orjinal roma döndüm.
    4. Bu konu ile uğraşacak zamanım olmadığından ve kotalı internete mahkum olduğumdan android arkadaşımın verdiği fikre kadar (italya 4.0.4 romunun problemsiz olduğunu keşfeden arkadaşım sonsuz saygılar sezarın hakkı sezara.) işin peşini bırakmıştım bu arkadaşımın 4.0.4 romu kurup ondan sonra dışarıdan rom kurmaya çalışmasının faydalı olmadığını görünce yazılımın kendisine güncelleme yaptırılınca problemin çözüleceğini ilk söyleyen yine benim (kontrol için eski mesajlara bakabilirsiniz.) forumdaki x-slim ve adroid rumuzlu arkadaşlarımızın bu şekilde yazılım yüklemeleri ve sonucu burada paylaşmaları üzerine bizde bugün bu şekilde problemsiz bir şekilde bu yazılımı kullanabiliryoruz.
    5. scarface rumuzlu arkadaşımı uslubundan ve karşısındaki insanları suçlamasından dolayı kınıyorum umarım bu şekilde birşeyler yapmaya çalışan insanların emeğine biraz daha saygılı olur. yazdıklarını okuyunca ben muhatap olmamama rağmen çok bozuldum . kimse burada kimseye cevap vermek zorunda değil kaldıki o 4.0.3 hatası hakkında arkadaşa emin olup olmadığını sormuş ve yanlışlıkla yazdığı cevabını almıştım.(demekki uygun lisan ile sorunca cevap alınıyormuş) diğer bir husus birileri durmadan birşeyleri araştırıp burada paylaşmaya çalışırken orada öylece durup hazıra konmayı beklemenin alemi yok. bu kiesi yükleyin demişlerde yazılım atarken kiesten hiç bahsedilmemişte falanda filan önce insan gibi arkadaşlar bu kiesi ne için kuruyoruz diye sormak varken karşısındaki sana bunu açıklamaya mecbur bir tavırla hala cevap bekliyorum derseniz daha çokkkk beklersiniz. madem merak ettin söyleyeyim o kies denen yazılımı kurmazsan cihazını odine tanıtamazsın çünkü o yazılımla beraber bilgisayara samsung driverlarıda kuruluyor. arka planda çalışıyor seninde kurulumda bir işine yaramıyor.(aslında scarface cevap vermeyecektim ama neyse )
    6. Ben daha önce 4.1.2 yi kurup orjinal roma geri döndüğüm için daha sonraki bir zamanda tekrar garantili hale getirilmesi için neler yapılması gerektiğini buraya yazabilirim şimdi vaktim yok kusura bakmayın zaten acele birşey de değil kanımca.
    7.Son olarak bilen varsa akıl danışmak istiyorum cihazın ana ekranında 7 sayfa var bunların boş olanlarını nasıl siliyoruz bilen varsa yardımlarını bekliyorum elimde başka bir jb yüklü samsung cihaz var onda olan birkaç menü burada olmadığı için bulamadım. bu arada italya 4.0.4 kurulduktan sonra modem yazılımı yazıldığı için kanımca odin ile 4.1.2 yi bu yazılımın üzerine kurarsakta problem olmayacağını düşünüyorum hadi kalın sağlıcakla.

• @kartel1 : Yeni sürümün hayirli olsun hocam güle güle kullanman nasibiyle :)

bu arada ellerine saglık 10 numara yazmişsin valla heleki 5. yazına hayran kaldim
  • quote:

@kartel1 : Yeni sürümün hayirli olsun hocam güle güle kullanman nasibiyle :)

bu arada ellerine saglık 10 numara yazmişsin valla heleki 5. yazına hayran kaldim

Teşekkürler hocam elbirliği ile oldu biz fikir babasıyız siz risk aldınız emek verdiniz. 5. madde için diğerlerininde yorumunu göreceğiz bakalım seninle aynı fikirde olacaklar mı şaka bir yana 2 günde inanılmazı başardık emeği geçen herkese teşekkürler tekrar hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanmak dilağiyle. birde şu benim sorduğum soruyu bir araştırsanız hocam sevabına ne demişler bir elin nesi var iki elin sesi var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kartel1

quote:

Teşekkürler hocam elbirliği ile oldu biz fikir babasıyız siz risk aldınız emek verdiniz. 5. madde için diğerlerininde yorumunu göreceğiz bakalım seninle aynı fikirde olacaklar mı şaka bir yana 2 günde inanılmazı başardık emeği geçen herkese teşekkürler tekrar hayırlı uğurlu olsun iyi günlerde kullanmak dilağiyle. birde şu benim sorduğum soruyu bir araştırsanız hocam sevabına ne demişler bir elin nesi var iki elin sesi var.

Aynen hocam iyi yaptik ama bunlari yapmasaydik hala ekran görüntüsü bozuk sekilde geziniyorduk yada italyan 4.0.4 de :) hocam onu arastiriyorum ama tahminimce cok kolay birsey degil geri dönmek diye düsünüyorum ama suanda arayişlardayim daha güzel bir cevap göremedim bulamadim yani eger arayişlardayken bulursam direk zaten burada paylaşicagim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kartel1

quote:

Aynen hocam iyi yaptik ama bunlari yapmasaydik hala ekran görüntüsü bozuk sekilde geziniyorduk yada italyan 4.0.4 de :) hocam onu arastiriyorum ama tahminimce cok kolay birsey degil geri dönmek diye düsünüyorum ama suanda arayişlardayim daha güzel bir cevap göremedim bulamadim yani eger arayişlardayken bulursam direk zaten burada paylaşicagim

hocam orjinal roma geri dönmeyi sormadım onu yapmak çok kolay sen bana şu tabletin ana ekran sayfa sayısını nasıl 7 den ikiye düşürüyoruz onu bir araştırıver sana zahmet benim s2 de onun için bir menü var ana ekranda oradan gereksiz yada boş sayfaları direk silebiliyorduk ama burada o menü yok eminim kolay bir yolu var ama ne?

• Değerli arkadaşlar bu konuda emeği geçen herkese çok teşekkür ederim, sizlerin yaptığını Samsung Türkiye distribütörü yapmıyor birçok ülkede bu tabletin telefon özelliği aktifken bizlerin sırtından para kazanan Samsung Türkiye bizlere layık görmüyor demek ki yazıklar olsun onlara. Bu nedenle elbirliği ile yaptığınız bu iş çok büyük bir iş bana göre yanlış anlaşılmasın büyük olması tabletten telefon görüşmesi yapmak değil zaten hepimizin telefonu var çok şükür bu yaptığınızın asıl büyüklüğü samsung galaxy p3105 tabletin sizler tarafından aktif hale getirilen telefon olarak da kullanılma özelliğinin kapatılarak kullanıcıların mahrum kalmasına samsung türkiye tarafından göz yumulması karşısındaki boyun eğmeme, başkaldırı Türk insanının başarısını göstermedir. Bu işteki ilk ateşlemeyi Ali Çimen bey yaptı ama gelinen noktada çok yol katedildi. Telefon özelliğini aktifleştiren arkadaşlardan zamanı müsait olan bir arkadaş ilk baştan telefon özelliğini aktifleştirebilmek için yapılması gereken işlemleri maddeleyerek sırasıyla anlatabilirse çok memnun oluruz, ancak yazmasanız da canınız sağolsun bu işi başardınız ya, ancak gerçekten bu işlerden hiç anlamayan ben ve benzeri durumdaki diğer kullanıcıların da yararlanabilmesi adına yapacağınız detaylı anlatım faydalı olacaktır. Hepinize çok teşekkür eder saygılar sunarım, bu iş samsung Türkiye temsilciliğine ye kapak olsun.

• cemil arkadaşım eğer vaktin olursa biraz bekle ben elimden geldiğince sade şekilde yapılması gerekenleri anlatırım ama şimdi vaktim yok
  • Değerli üstadım kartel1 sizleri takip ediyorum acelem yok sizler gibi arkadaşlar bu tip işler yaptıkça ben çok gururlanıyorum inanın belki bazılarına aptalca gelebilir ama inanın öyle samsung gibi Türk insanı üzerinden milyonlarca dolar para kazanıp da özellik kısıtlaması yapan zihniyete rağmen sizler gibi bu vatanın değerli insanları tarafından alt edilmesi bence çok gurur verici bir olay. Yoksa ben kişisel olarak telefon özelliğini açsam ne olur açmasam ne olur telefon herkeste var zaten, umarım bu yaptığınızı samsung firmasından da duyan olur da ne kadar küçük olduklarının farkına varırlar. İşin üzücü tarafı samsung firmasının özellik kısıtlamasına göz yuman Türkiye temsilcileri de bu vatanın evlatları sözüm ona yazıklar olsun onlara, bizlerin sırtından para kazanıp enayi yerine koyuyorlar bizleri aynı ürün yurtdışında telefon özelliği ile satılırken Türkiye de kinden çok daha pahalıya mı satılıyor yani kesinlikle hayır çok daha ucuza ama bizim insanımızı enayi yerine koymaları samsung firması için hayır getirmeyecektir. Saygılarımla... SAĞOLUN, VAROLUN EMEĞİNİZE SAĞLIK.

• quote:

Orijinalden alıntı: cemilgir

Değerli üstadım kartel1 sizleri takip ediyorum acelem yok sizler gibi arkadaşlar bu tip işler yaptıkça ben çok gururlanıyorum inanın belki bazılarına aptalca gelebilir ama inanın öyle samsung gibi Türk insanı üzerinden milyonlarca dolar para kazanıp da özellik kısıtlaması yapan zihniyete rağmen sizler gibi bu vatanın değerli insanları tarafından alt edilmesi bence çok gurur verici bir olay. Yoksa ben kişisel olarak telefon özelliğini açsam ne olur açmasam ne olur telefon herkeste var zaten, umarım bu yaptığınızı samsung firmasından da duyan olur da ne kadar küçük olduklarının farkına varırlar. İşin üzücü tarafı samsung firmasının özellik kısıtlamasına göz yuman Türkiye temsilcileri de bu vatanın evlatları sözüm ona yazıklar olsun onlara, bizlerin sırtından para kazanıp enayi yerine koyuyorlar bizleri aynı ürün yurtdışında telefon özelliği ile satılırken Türkiye de kinden çok daha pahalıya mı satılıyor yani kesinlikle hayır çok daha ucuza ama bizim insanımızı enayi yerine koymaları samsung firması için hayır getirmeyecektir. Saygılarımla... SAĞOLUN, VAROLUN EMEĞİNİZE SAĞLIK.

hocam öncelikle teşekkür ederim ama ben kendimi üstad olarak değilde bilgiye ve bilginin gücüne inanan birisi olarak görüyorum. samsungun bizi adamdan saymadığını elimdeki telefon ve tablete diğer ülke romlarını yükleyip diğer ülkelere sağladıkları imkanları gördükten sonra daha iyi anladım.en basit örneğide bu cihaza yüklediğimiz romda var bize 4-5 duvar kağıdını çok gören samsung italyanlara birbirinden güzel hareketli ve sabit duvar kağıdı layık görmüş gerisini var sen düşün. diğer olaya gelirsek bu cihazın yurtdışında ayrı türkiyede ayrı fiyata satılıyor olmasının samsungla bir alakası yok o tamamen benim devletimin samsungu buna zorlamasından şöyleki bu cihazlar yurtdışında çoluk çocuğun alacağı fiyatlarla satılabiliyorken benim ülkemde aynı cihaz devletin vergi politikaları yüzünden (cari açık vb.) kasıtlı olarak pahalı şekilde bizlere pazarlanıyor kısaca devlet direk olarak alamadığı vergiyi dolaylı olarak vatandaşından tahsil ediyor. durum böyleyken birde ülkemde içinde simkart barındıran cihazlardan extra vergi alınmaktadır samsungda bu cihazların türkiyede daha ucuz yolla pazarlanması için hiçbir ülkede olmayan bir romu türkiyeye özel olarak tasarlayıp cihaza gömüyor. yani alet donanım olarak yurtdışı ile aynı ama türkiyedeki cep telefonu vergisinden yırtmak için tablet adı ile pazarlanıyor. buda ülkemdeki vergi adaletsizliği ile ilgili durum aynı durum bir zamanlar ekmek ile simit arasında vardı ekmeğin kdvsi %1 iken üzerine susam döküldüğünde %18 kdv isteniyordu.o yüzden adamları ayıplamıyorum. cep telefonlarından kelle başı minimum 100 tl ötv alındığını biliyorsunuzdur herhalde. yurtdışında 50 tl ye satılan adi telefon ülkeme ithalat yoluyla girdiğinde kdv hariç 100 tl maktu vergi alınıyor tabi vatandaşta buna isyan ediyor 2000 tllik telefonda 100 tl maktu vergi ödüyor 50 tllik telefonda yani şöyle düşünün yurtdışı fiyatı 1 tl olan telefon türkiyede minimum 101 tl ye satılmak zorunda ithalatçı ve bayi kari olmasa bile umarım faydalı olmuşumdur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kartel1 -- 25 Mart 2013; 21:19:21 >

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.