Şimdi Ara

ÖDEV:Kişisel web sitesi kurmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
8.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi aksamlar.Bilgisayar müh. 1. sınıf ogrencısıyım.Hocamız final projesi olarak kisisel web sitesi kurmamızı istedi.Maddi durumumuz cok sukur yerinde bunu bir baskasınada yaptırabilirim fakat kendim ogrenerek yapmak istiyorum.Bunun icin önerebileceginiz kitap,videolu ders,egitim seti var mıdır?Yardımlarınız icin simdiden tesekkurler...

• 80 kisi bakmıs bir kisi cevap yazmamıs
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurb3

İyi aksamlar.Bilgisayar müh. 1. sınıf ogrencısıyım.Hocamız final projesi olarak kisisel web sitesi kurmamızı istedi.Maddi durumumuz cok sukur yerinde bunu bir baskasınada yaptırabilirim fakat kendim ogrenerek yapmak istiyorum.Bunun icin önerebileceginiz kitap,videolu ders,egitim seti var mıdır?Yardımlarınız icin simdiden tesekkurler...

Öncelikle, domain, host nedir, siteyi yaptıkdan sonra ftp aracılıyla yayınlama gibi temel şeyleri bildiğinizi düşünüyorum.

Siteyi inşa etmek için ne bilmeniz gerekir;

1-) Tasarım için photoshop, veya fireworks.
    2-) Bu tasarımı koda aktarmak için html ve css

Hatta google'da psd to css diye bir arama yaparsanız bir sürü örnek videoyu izleyip öğrenebilirsiniz. Veyahut tek tek kodları inceleyip öğrenebilirsiniz.
    Vidobu eğitim seti ordan eğitim setide satın alabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanbey

quote:

İyi aksamlar.Bilgisayar müh. 1. sınıf ogrencısıyım.Hocamız final projesi olarak kisisel web sitesi kurmamızı istedi.Maddi durumumuz cok sukur yerinde bunu bir baskasınada yaptırabilirim fakat kendim ogrenerek yapmak istiyorum.Bunun icin önerebileceginiz kitap,videolu ders,egitim seti var mıdır?Yardımlarınız icin simdiden tesekkurler...

Öncelikle, domain, host nedir, siteyi yaptıkdan sonra ftp aracılıyla yayınlama gibi temel şeyleri bildiğinizi düşünüyorum.

Hatta google'da psd to css diye bir arama yaparsanız bir sürü örnek videoyu izleyip öğrenebilirsiniz. Veyahut tek tek kodları inceleyip öğrenebilirsiniz.

hocam bu konuda hicbir bilgim yok o yuzden baska bir yol gosterır mısınız?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: gokhanbey

quote:

hocam bu konuda hicbir bilgim yok o yuzden baska bir yol gosterır mısınız?

http://forum.donanimhaber.com/m_3917317/tm.htm

şuraya bir bak istersen.

bilmiyorum hocanız kabul eder mi hazır sistemler var mesela wordpress bir blog sistemi bunu kurup içeriği girerseniz kabul eder mi

• Sen nasıl bir mühendissin :) ?
    PSD to HTML
  • Merhaba

HAZIR WEBSİTE PAKETLERİ ile istediğiniz siteyi çok uygun fiyata tasarlayabilirsiniz.
  • Web sitesi kurmak için tasarımını 2 farklı yol ile hazırlayabilirsiniz. 1) Photoshop 2) HTML&CSS Languages. Ben Photoshop ile sitenin arkaplanını butonlarını ve container alanını hazırlıyorum. Geriye kalan kısmını HTML ve CSS ile hazırlıyorum. HTML ile temel şablonlar hazırlanır ve oturtulur. Ve CSS ile düzenlenir. CSS ile düzenlenecek şablonlara id girilir. Bu 'id'lere CSS üzerinden özellikler atanır. Bu CSS özellikleri girilirken, background-image: gibi komutlarla Photoshop'ta hazırlanan butonlar eklenir. Tasarımlar genelde bu şekilde oluşur. Eğer aktif bir tasarım istenirse, butonlara hover komutları verilir ve background değişimi sağlanır. Bu geçişlerin yavaşça olması için de time komutları girilir. Tüm bunlar yapılınca aktif bir HTML&CSS web sitesi kurmuş olursunuz. Kişisel bir site için bu iki dili bilmek ve 5-10 sayfa yazmak yeterlidir. Ancak bu HTML ve CSS dillerini öğrenmek ve onları etkin bir şekilde kullanmak için en az 1 yılınızı vermeniz gerekiyor bu işe. Ben bu işi yapıyorum. Pek çok tasarımım var.
    http://kacgunvar.com CSS&HTML ve Javascript içeren bir website.
    http://geceradyosu.com Photoshop üzerinden hazırladığım bir site. Ancak daha sonra tabiki CSS ve HTML bilgisi gerekli oluyor birkaç şey daha eklemek için. Size gösterdiğim adreslerdeki tasarımlar basit tasarımlar. Daha önce tema tasarım tarzı işlerim oldu.

Size dillerden kısaca bahsettim. Acil yetişmesi gereken bir ödev için bu dilleri öğrenipte yapmak imkansız. Dediğim gibi en azından 3-5 ay haşır neşir olmalısınız. Eğer ücretli yardıma ihtiyaç duyarsanız özel mesajla bana ulaşabilirsiniz.

• Merhaba; web site kurma için elbette kendiniz kurmak isterseniz web site kurma videolu anlatım size yardımcı olacaktır aynı zamanda açıklamalı olarak nasıl kurulacağı hakkında A dan - Z ye anlatılmış. Özellikle wordpress tabanlı web site kurmak istiyorsanız kendiniz rahat bir şekilde açıklamalı yazılar ile adım adım anlatım izleyerek öğrenebileceğiniz videolarla websitenizi kurabilirsiniz. Detaylı bilgi için >> web site kurma videolu anlatım

• yanlış anlamada kardeşim bilgisayar müh. okuyorsun nasıl yapıcam diye soruyorsun çok saçma değilmi ? en azından azcık html css bilgin olması lazım
  • Bu konuda hazır araçları kullanabilirsiniz.

Örneğin ; Yeri.org
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.