Şimdi Ara

Nvidia Tegra 4, CES 2013'te tanıtılacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
690
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Nvidia Tegra 4, CES 2013'te tanıtılacak

Nvidia'nın yatırımcı ilişkilerinden sorumlu yöneticisi Chris Evenden, merakla beklenen Tegra 4 platformu için lansman tarihini açıkladı. Tegra 2 ile dünyanın ilk çift çekirdekli ARM Cortex-A9, Tegra3 ile birlikte de dünyanın ilk dört çekirdekli ARM Cortex-A9 platformunu lanse eden Nvidia, uzunca bir süredir çalıştığı Wayne kod adlı Tegra 4 ile birlikte performansı çıtasını arttırmayı hedefliyor. 28nm üretim teknolojisiyle geliştirilen yeni platform, aynı Tegra 3'te olduğu gibi 4+1 çekirdekli yapı üzerinde şekilleniyor ve düşük güç tüketimli  5. çekirdek, basit görevleri üstlenerek platformun enerji verimliliğine katkı sağlıyor.

Kepler mimarisini kullanan yeni nesil GeForce grafik birimin kullanan Wayne kodlı Tegra 4 platformunun aynı zamanda Nvidia tarafından satın alınan Icera firması tarafından geliştirilmiş iletişim birimine sahip özelleştirilmiş versiyonu olacak. Şu ana kadar Tegra ile birlikte Qualcomm ve benzeri firmalar tarafından geliştirilen iletişim birimleri kullanılıyordu. Ocak ayında Las Vegas'daki Tüketici Elektroniği Fuarı'nda boy gösterecek Tegra 4'ü, akıllı cihazlarda ilk defa görmemiz ise Şubat  ayındaki Mobil Dünya Kongresi ile birlikte olacak. 

• Bu sefer Tegra 4 den çok umutluyum. Çünkü bu sefer aceleye getirmediler.

• Paylaşım için teşekkürler!

• bence s4 pro dan daha performans lı olacak

• quote:

Orijinalden alıntı: talerk

bence s4 pro dan daha performans lı olacak

Hadi canım?

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataykoroglu

quote:

Hadi canım?

bekle gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kepler mimarisiyle üretilen yeni Geforce GPU'sunun performansını çok merak ediyorum. Bu sefer daha iyi olacak gibi, ilk olmayacak ama sağlam olacak gibi Tegra.
  • quote:

Bu işin bencesi yok ki. Tegra 4 çıktığı zaman S4 Pro olayı zaten bitecek. S4 pro nun şu an da yaygın olmasının sebebi başka rakibinin olmaması :D

• tegra 3 çok başarılı değildi ama çok ta hakkı yendi. Bence Nvidia Tegra 4'te ve 28nm'de bu işi iyi kıvırır:)

• CAYIR CAYIR yanan bi gpu olacak yine.

• nm düştükce ısı problemi ortaya cıkıyor umarım bu sorunları cözebilirler

• 28 nm değilde belki 20 nm olmalı.. ikinci bir nokta nvdia geçen defa çift sellek kontrolcüsünün saçma olduğunu belirtmişti.. bakalım tegra 4 le ne yapacak

• inşallah tüm testlerde geri kalan bi cpu gpu olmaz :)

• quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: talerkbence s4 pro dan daha performans lı olacak
    Hadi canım?
    bekle gör

Bekle gör demişsin ama zaten arkadaş daha performanslı olacagını bildiğinden ve bunun zaten bilinir olduğundan dolayı hadi canım demiş orada :) Yani sonuçta s4 pro eskidi artık, adreno 320 de aynı şekilde old tech kaldı.

Tegra 4 umarım Tegra 3 hatalarından ders alınmış yapıda olur. Teknik olarak. Pazarlaması yine iyi olacaktır tabi ve bu iyi bir payı yine nvidia'ya verecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tinziri

28 nm değilde belki 20 nm olmalı.. ikinci bir nokta nvdia geçen defa çift sellek kontrolcüsünün saçma olduğunu belirtmişti.. bakalım tegra 4 le ne yapacak

20nm üretebilen firma var mi?? Prototiplerden baska üreten yok. Sadece Intel 22nm'de üretim yapabiliyor.

Tegra 3'ün hatasi cok önceden duyurulup, pazara gec girisidir. Tegra 4'ün S4 karsisinda kaybetmesi söz konusu bile degil. Ama ne kadar iyi olacak, bu merak konusu

• benşm merak ettiğim 2014 ile beraber arm v8 e geçilecek bu geçişte android yazılım açısından bir sıkıntı yaşarmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: St Batuhan
    Bekle gör demişsin ama zaten arkadaş daha performanslı olacagını bildiğinden ve bunun zaten bilinir olduğundan dolayı hadi canım demiş orada :) Yani sonuçta s4 pro eskidi artık, adreno 320 de aynı şekilde old tech kaldı. Tegra 4 umarım Tegra 3 hatalarından ders alınmış yapıda olur. Teknik olarak. Pazarlaması yine iyi olacaktır tabi ve bu iyi bir payı yine nvidiaya verecektir.

s4pro ve adreno320ye eski diyorsun dostum sen hangi çipset-telefon kullanıyorsun başka bir deyişle hangi dünyada yaşıyorsun???

şuan kaçımız s4pro+adrn320 li bir cihaz kullanıyoruz? giriş-orta seviye telefonlardan bahsetmiyorum bile üst segmentte şuan a9 işlemciler ve mali400mp-adreno225/320-ulpgeforce kullanılıyor, yakında a15ler çıkar ve yaygınlaşırsa s4 eskir ama bu şartlar altında a9-a15 kırması s4 çipsetine eski dersen taş olursun ;)

• quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: talerkbence s4 pro dan daha performans lı olacak
    Hadi canım?
    bekle gör
    Bekle gör demişsin ama zaten arkadaş daha performanslı olacagını bildiğinden ve bunun zaten bilinir olduğundan dolayı hadi canım demiş orada :) Yani sonuçta s4 pro eskidi artık, adreno 320 de aynı şekilde old tech kaldı. Tegra 4 umarım Tegra 3 hatalarından ders alınmış yapıda olur. Teknik olarak. Pazarlaması yine iyi olacaktır tabi ve bu iyi bir payı yine nvidiaya verecektir.

Yav he he. NVIDIA Tegra 4'ü çıkarıyor da Qualcomm'un eli armut mu topluyor?
    Koskoca S4 Prime platformu var ortada ki Tegra 4'ün ve Exynos 5'in dahi performansta geçebileceğini sanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisional -- 17 Aralık 2012; 17:18:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: foz54

quote:

Orijinalden alıntı: St BatuhanBekle gör demişsin ama zaten arkadaş daha performanslı olacagını bildiğinden ve bunun zaten bilinir olduğundan dolayı hadi canım demiş orada :) Yani sonuçta s4 pro eskidi artık, adreno 320 de aynı şekilde old tech kaldı. Tegra 4 umarım Tegra 3 hatalarından ders alınmış yapıda olur. Teknik olarak. Pazarlaması yine iyi olacaktır tabi ve bu iyi bir payı yine nvidiaya verecektir.
    s4pro ve adreno320ye eski diyorsun dostum sen hangi çipset-telefon kullanıyorsun başka bir deyişle hangi dünyada yaşıyorsun???şuan kaçımız s4pro+adrn320 li bir cihaz kullanıyoruz? giriş-orta seviye telefonlardan bahsetmiyorum bile üst segmentte şuan a9 işlemciler ve mali400mp-adreno225/320-ulpgeforce kullanılıyor, yakında a15ler çıkar ve yaygınlaşırsa s4 eskir ama bu şartlar altında a9-a15 kırması s4 çipsetine eski dersen taş olursun ;)

Arkadaşım bugünü yaşamayı geç artık. Burada gelecekten bahsediyorsak geleceği yaşamaya bak. Şu an piyasada gırla ürün var, s4 serisi önceden duyuruldu ama çıkması gecikti bu da o ürünü eski yapar artık çünkü yeni birimlere geçiyoruz. Demem o ki evet s4 pro ve adreno 320 gayet iyiler ama yeni nesil geldi telefonlar için ve evet bu yüzden de eskidi. İş görürler ama yeniye göre de kabul et eski oluyorlar. (tabi unutmamak lazım s4 pro performans olarak çok çok iyi ve gereğinden fazlasını bile sunuyor çoğunluk için ama kastettiğim o değil, teknolojik ilerleme açısından)

Kullandığım ürün ise Xperia Arc ve işimi gayet iyi görüyor. Tabi eskidiğini ve adeta tarih öncesi haline geldiğini kabul ediyorum :)

• quote:

]Arkadaşım bugünü yaşamayı geç artık. Burada gelecekten bahsediyorsak geleceği yaşamaya bak. Şu an piyasada gırla ürün var, s4 serisi önceden duyuruldu ama çıkması gecikti bu da o ürünü eski yapar artık çünkü yeni birimlere geçiyoruz. Demem o ki evet s4 pro ve adreno 320 gayet iyiler ama yeni nesil geldi telefonlar için ve evet bu yüzden de eskidi. İş görürler ama yeniye göre de kabul et eski oluyorlar. (tabi unutmamak lazım s4 pro performans olarak çok çok iyi ve gereğinden fazlasını bile sunuyor çoğunluk için ama kastettiğim o değil, teknolojik ilerleme açısından) Kullandığım ürün ise Xperia Arc ve işimi gayet iyi görüyor. Tabi eskidiğini ve adeta tarih öncesi haline geldiğini kabul ediyorum :)

xperia arc yanılmıyorsam s2 çipsetli. benim de bahsettiğim bu bizim 1-15yıllık cihazlara tarihi eser diye bakıyoruz ama hertürlü işimizi görüyor :)

gelelim konumuza ben ilk çiftçekirdekli telefonu da kulandım (atrix-tegra2) gayet iş görüyordu ama rakipleri gs2 ve sensation karşısında hep ezikti. tegra3 de aynı şekilde ilk oldu ama yine ezildi.şuan piyasada kırma kraitler ve dual a15li nexus10 varken onlardan iyisini yapması lazım nvidianın.bu sefer tegra ilk olmadı ama en iyi olcak gibi ;)

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.