Şimdi Ara

Yeni bir Nokia tasarım patenti, PureView kameralı yeni bir modele işaret ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
811
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Yeni bir Nokia tasarım patenti, PureView kameralı yeni bir modele işaret ediyor

Nokia'nın 5 yıllık çalışmasının bir ürünü olan ve MWC 2012 fuarında Nokia PureView 808 adlı Belle işletim sistemli akıllı telefon modeli ile birlikte lanse edilen PureView teknolojisi, sonrasında Lumia 920 Windows Phone 8 modelinde de kullanılmıştı.

Daha yüksek kalitede fotoğraf çekimi, optik görüntü dengeleme, düşük ışık altında başarılı çekimler, pikselleri biraraya getirerek kayıpsız zoom yapılabilen fotoğraf çekimi gibi önemli yenilikler sunan PureView teknolojisi, Belle işletim sistemi tarafında 41MP çözünürlükte bir kamera ile karşımıza çıkarken, Windows Phone tarafında ise 8.7MP çözünürlükte bir kamerada kullanıldı.

Ancak 41MP çözünürlükte aynı kameranın Windows Phone işletim sistemine de geleceği iddia edilmiş, ancak Lumia 920 ile hayaller suya düşmüştü. Bu modelde tasarım ve inceliğe önem veren Nokia, kalın yapıya sahip bir sensör kullanmaktan kaçındı. Bir patent arama sitesinde ortaya çıkan Nokia tasarım patenti, aslında böyle bir modelin plan aşamasında olduğunu gösteriyor.

11 Aralık'ta kabul edilen patent, 14 Ekim 2011 tarihinde başvuru için gönderilmiş. 

Patent tasarımında Lumia cihazlarından çok Belle tasarımına yakın bir modelleme görülüyor. Modelin kamera kısmı ise biraz bombeli duruyor. Bu da yüksek megapiksel oranına sahip bir sensörün olduğu yorumlarının yapılmasına neden oluyor. Arka kapağın çıkarılabilir olması da bir microSD yuvası ihtimalini akla getiriyor. 

Patentte detaylarle ilgili bir bilgi yok. Cihazın gelecek yıl tanıtılacak Pureview teknolojili yeni Lumia modeli olduğu iddia edilirken, Belle serisine eklenecek yeni bir akıllı telefon olacağına dair tahminler de var.

Yeni bir Nokia tasarım patenti, PureView kameralı yeni bir modele işaret ediyor

• Tasarim hos da incelik ve agirliktan haber ver Nokia.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem sen git Symbian 2016'da bitecek de sonra da hâlâ kamerası en iyi olan Symbian telefon çıkar. Nerde uygulama, destek? Kendim de Symbian kullanıyorum ama tarayıcı yerlerde sürünüyor bari onu düzelt çıkartcaksan. Ya da WP8 ile yoluna devam et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eP_362 -- 17 Aralık 2012; 0:27:58 >
  • Bu tasarım yeni bir tasarım değil Nokia'nın geçtiğimiz aylarda Çin'deki bir operatör için tanıtmış olduğu 801t modeli. Cihaz Symbian kullanıyor. Ayrıca cihazda 8 mp kamera mevcut.
    Cihaz hakkında daha detaylı bilgi linkte mevcut :http://www.gsmarena.com/nokia_801t-4391.php

• Telefonlar incelecek, katlanacak, bükülecek, şeffaf olacak diye haberler okudukça çıta yükseliyor iyice; bu tasarım sınıfta kalır.

• Bu takos gibi tasarımları sadece nokia yapıcağından patent alması gereksiz olmuş

• tasarım n8 e falan öncekilere benziyor n8 dne çok bir farkı yok açıkcası
  • nokia lumia 920 ile değişik ışık ve detay ortamlarında çekilmiş fotoğrafları orijinal olarak indirip hd monitörde baktım. kesinlikle abartıldığı kadar harika değil. bugün htc 8x i inceleme fırsatım oldu. telefon eldi o kadar ince hissi uyandırıyor ki bilenler için ipod elde nasıl duruyorsa 8x te aynı incelik hissini veriyor. kamerasıyla değişik fotoğraflar çektim kesinlikle yeterli düzeyde lumia 920 ile normal bi kullanıcı açısından fark görülemeyecek kadar az. ses olayını deneyemedim standa kulaklık koymamışlar ama zaten piyasadaki telefonların en iyisi olduğu belli. nokia standına gittim her yerde luma 920 posteri vardı ama hala n9 koymuşlar. telefon yoktu. şu htc fiyatlara ayarlama yapsa 8x çok cazip. ama şu haliyle wp8 e o para verilmez.

• quote:

Orijinalden alıntı: MERCURY2000

Bu tasarım yeni bir tasarım değil Nokianın geçtiğimiz aylarda Çindeki bir operatör için tanıtmış olduğu 801t modeli. Cihaz Symbian kullanıyor. Ayrıca cihazda 8 mp kamera mevcut.Cihaz hakkında daha detaylı bilgi linkte mevcut :http://www.gsmarena.com/nokia_801t-4391.php

aynısının tıpkısı hemde forum kapanabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: MERCURY2000

Bu tasarım yeni bir tasarım değil Nokianın geçtiğimiz aylarda Çindeki bir operatör için tanıtmış olduğu 801t modeli. Cihaz Symbian kullanıyor. Ayrıca cihazda 8 mp kamera mevcut.Cihaz hakkında daha detaylı bilgi linkte mevcut :http://www.gsmarena.com/nokia_801t-4391.php

Bu cihazın bariz farkları var dikkatli inceleyin...
    İnşallah 920 nin üst versiyonu bu tasarımla çıkmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Orijinalden alıntı: MERCURY2000Bu tasarım yeni bir tasarım değil Nokianın geçtiğimiz aylarda Çindeki bir operatör için tanıtmış olduğu 801t modeli. Cihaz Symbian kullanıyor. Ayrıca cihazda 8 mp kamera mevcut.Cihaz hakkında daha detaylı bilgi linkte mevcut :http://www.gsmarena.com/nokia_801t-4391.php
    Bu cihazın bariz farkları var dikkatli inceleyin...İnşallah 920 nin üst versiyonu bu tasarımla çıkmaz.

Cihazlar arasında fark yok isterseniz başka kaynaklardan da cihazı sorgulatabilirsiniz.http://known.pk/wp-content/uploads/2012/09/801t-nokia1.jpg

• nokia şu takoz telefon üretmekten bıkmadı mı ...5 sene içerinde esnek telefon çıkartacaklar ..nokia halen lastik desteği üretiyor..

• Bu telefon 920nin tozu bile olamaz :) baka bilirsinizhttp://www.gsmarena.com/nokia_801t-4391.php

• Bu telefon 920nin tozu bile olamaz :) baka bilirsinizhttp://www.gsmarena.com/nokia_801t-4391.php

• quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

Hem sen git Symbian 2016'da bitecek de sonra da hâlâ kamerası en iyi olan Symbian telefon çıkar. Nerde uygulama, destek? Kendim de Symbian kullanıyorum ama tarayıcı yerlerde sürünüyor bari onu düzelt çıkartcaksan. Ya da WP8 ile yoluna devam et.

çok haklısın, bırak 2016yı daha şimdiden bitti destek. betalabs'e giriyorum arada, geliştiriciler de s^3ü s40ı bitirmişler kafalarında bi uygulama için s^3e de gelecek mi diye soruyorsun hiç çekinmeden önceliğimiz wp diyorlar. 1 yıllık e6'ım yerlerde resmen, sözde tarayıcıya güncelleme geldi ne ram'i kullanabiliyor ne de html5 ve flash destegi düzgün. 5dkda bir tarayıcı kapanıyor çıldırmamak elde degil. tarayıcıya güncelleme gelmezse max 2-3 ay daha kullanabilirim bu telefonu, BB alıcam en azından BB'nin her modelinde uyg kısıtlı, bizim teller gibi herhangi biri digerine göre p.ç kalmıyo :D

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmtıl

nokia şu takoz telefon üretmekten bıkmadı mı ...5 sene içerinde esnek telefon çıkartacaklar ..nokia halen lastik desteği üretiyor..

Hocam çık bi apartamanın üst katına S3,808 ve 920'yi aşağıya bırak.S3 paramparça olurken 808 ve 929 düştüğü mermeri parçalar.Ben 808 kullanıcısıyım arkadaşlarımın S3'ünü alınca elimde kalacakmış gibi hissediyorum kasanın kalitesizliği hissediliyor.Esneklikmiş,bence gereksiz.Nokia yıllardır ''Taş'' gibi telefon üretiyor ve bence bu konseptine devam etmeli.Sırf bu yüzden yıllardır Nokia tercih eden insanlar var.

• quote:

Orijinalden alıntı: _Athelas_

quote:

nokia şu takoz telefon üretmekten bıkmadı mı ...5 sene içerinde esnek telefon çıkartacaklar ..nokia halen lastik desteği üretiyor..

Hocam çık bi apartamanın üst katına S3,808 ve 920'yi aşağıya bırak.S3 paramparça olurken 808 ve 929 düştüğü mermeri parçalar.Ben 808 kullanıcısıyım arkadaşlarımın S3'ünü alınca elimde kalacakmış gibi hissediyorum kasanın kalitesizliği hissediliyor.Esneklikmiş,bence gereksiz.Nokia yıllardır ''Taş'' gibi telefon üretiyor ve bence bu konseptine devam etmeli.Sırf bu yüzden yıllardır Nokia tercih eden insanlar var.

Kardes ne guzel soyledin. Bir ellerine alip inceleseler. Ahh ah. Nokia Lumia 920 s3 , iphone 5 ve 4s-den ustun.

• Nokia N8 e benzemiş gibi geldi bana..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ios_apple

quote:

Orijinalden alıntı: _Athelas_

quote:

Kardes ne guzel soyledin. Bir ellerine alip inceleseler. Ahh ah. Nokia Lumia 920 s3 , iphone 5 ve 4s-den ustun.

Eyvallah hocam Nokia'yı ''Kullanan Bilir''

• kamerayada yeni guncelleme gelmis. Gunduz daha kaliteli cekmesi icin. Lumia 920ye.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.