Şimdi Ara

1200 TL - 1300 TL Arası Sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Elimde :
    1400x900 çözünürlüğüne sahip 5 ms Samsung marka bir monitör
    ATX boyutlarında standar bir kasa
    DVD-RW/DVD+RW
    Seagate 500 Gb 7200 rpm harddisk
    Standart fare ve klavye

bulunuyor.

FX 6100 3.3GHz, 14MB, 95W, AM3+ İşlemci.....................................................................................................................271 TL
    HİGHPOWER Element 500 W (Aktif PFC) Güç kaynağı....................................................................................................101 TL
    GIGABYTE GA-970A-D3 AMD 970, DDR3, AM3+, SATA6Gb/s, USB3.0, ATX Anakart................................................................197 TL
    CORSAIR VENGEANCE LP DDR3-1600Mhz CL9 8GB (2x4GB) DUAL (9-9-9-24) 1.5V Bellek.........................................................94 TL
    POWERCOLOR HD7870 PCS+ GHz Edition, PCI-E16 3.0, 2GB/256bit GDDR5, 2xDVI, 1xHDMI, 2xMini DisplayPort Ekran kartı.............604 TL

Bu parçaları da göz önünde bulundurarak :

1)Sizce seçilen parçalar gereksiz/fazla mı ?

2)F/P oranı yüksek mi düşük mü ?

3)Ekran kartı için minimum 500 W psu deniliyor.Bütçenin de düşük olduğunu düşünürsek illa da 600 w mı almak lazım ?

4)İşlemci için Akasa Venom tarzı bir soğutucu almak gerekli mi ? (OC yapılmayacak ! )

5)Bu kadar iyi bir ekran kartı almak yerine sisteme ssd dahil edilmeli mi ?

6)Fx 6100 yerine phenom x4 945 (95 W) 955 BE 965 BE gibi işlemcilerden biri + işlemci soğutucusu şeklinde bir tercih mi yapılmalı ? (İşlemci AM3 olacağından anakart masrafı da ucuzlayacak )

Siparişi inventustan pazartesi günü yapmayı düşünüyorum.Şimdiden teşekkürler....

• Garanti bonus kartın varmı? veya axess
  • quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

Garanti bonus kartın varmı? veya axess

Malesef ikisi de yok olsaydı vatandan alabilirdim tabi çünkü ciddi bir fark oluyor.Ama fiyattan çok garanti veya servis gibi şeyler daha önemli.Örneğin 1.5 sene önce teknosadan laptop almıştım esrarengiz bir şekilde bozuldu.Garantiye yollandı tamir olmayacağı anlaşıldı daha sonra aldığım parayı tak diye verdiler.Bende bu yüzden inventusu seçtim.
  • Sen bilirsin ama biraz düşünmende fayda var. Daha fazla konuşmak istemiyorum sonra bu gibi durumlarda adı site kayırdı oluyor. Açık konuşmak gerekirse sadece ekran kartından bile 110 TL zararda görünüyorsun. Diğerlerini hesaplama gereği bile duymuyorum. Ayrıca garanti konusunda firmalar sadece aracıdır. Vatan tamir etmiyor ya sonuçta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: youngeagle_3

Sen bilirsin ama biraz düşünmende fayda var. Daha fazla konuşmak istemiyorum sonra bu gibi durumlarda adı site kayırdı oluyor. Açık konuşmak gerekirse sadece ekran kartından bile 110 TL zararda görünüyorsun. Diğerlerini hesaplama gereği bile duymuyorum. Ayrıca garanti konusunda firmalar sadece aracıdır. Vatan tamir etmiyor ya sonuçta.

Tabi sende haklısın ama ilk başlarda bir sorun çıkar diye bilgisayarcıya toplattıracaktım.Nerden nereye geldik
  • Ne alacaksan al,fakat bence Vatan Bilgisayar'ı takip et. Yılbaşı yaklaşıyor,ardından yarıyıl tatili indirimiyle komik rakamlara bilgisayar sahibi olabilirsin.

Daha uygun bir bilgisayar firması varsa ben de bilmek isterim. Araştırmalarım sonucu rekor fiyatları Vatan'da buldum.

Kolay gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: infinity1907

Ne alacaksan al,fakat bence Vatan Bilgisayar'ı takip et. Yılbaşı yaklaşıyor,ardından yarıyıl tatili indirimiyle komik rakamlara bilgisayar sahibi olabilirsin.

Daha uygun bir bilgisayar firması varsa ben de bilmek isterim. Araştırmalarım sonucu rekor fiyatları Vatan'da buldum.

Kolay gelsin..

Teşekkürler yorum için saolun
  • işlemcinizi 2.nesil fx serisinden tercih etmek sisteminiz için daha iyi olacaktır (fx 6300 fx 8320)

stok fan biraz gürültülü o.c yapmayacaksanız bunun yerine sessiz 12 cm lik fana sahip bir soğutucu alabilirsiniz

bende şuan kendim için araştırıyorum

xigmatek gaia hakkında güzel yorumlar aldım 1500 rpm de çalışıyor bir kaç siteden fiyat performans ödülü almış

970a serisi güzel bir tercih o.c kullanmayacaksanız gigabyte 970a ds3 de tercih edilebilir sata 3 usb 3 gibi anakartlar da aradığımız özellikler ikisinde de mevcuttur

güç kaynağı almışken de geleceği düşünerek daha fazla enerji ihtiyacını karşılayabilecek bir güç kaynağı seçmeniz iyi olur

eğer oyun oynacaksanız uzun süreli kullanımda arıyorsanız fiyatını düşünürsek hd 7870 gayet iyi bir ekran kartıdır

pcs serisi soğutma olarak daha iyidir zaten overclock lu halde geliyor kart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SatsuiNoHadou -- 16 Aralık 2012; 22:59:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ResVR

işlemcinizi 2.nesil fx serisinden tercih etmek sisteminiz için daha iyi olacaktır (fx 6300 fx 8320)

stok fan biraz gürültülü o.c yapmayacaksanız bunun yerine sessiz 12 cm lik fana sahip bir soğutucu alabilirsiniz

bende şuan kendim için araştırıyorum

xigmatek gaia hakkında güzel yorumlar aldım 1500 rpm de çalışıyor bir kaç siteden fiyat performans ödülü almış

970a serisi güzel bir tercih o.c kullanmayacaksanız gigabyte 970a ds3 de tercih edilebilir sata 3 usb 3 gibi anakartlar da aradığımız özellikler ikisinde de mevcuttur

güç kaynağı almışken de geleceği düşünerek daha fazla enerji ihtiyacını karşılayabilecek bir güç kaynağı seçmeniz iyi olur

eğer oyun oynacaksanız uzun süreli kullanımda arıyorsanız fiyatını düşünürsek hd 7870 gayet iyi bir ekran kartıdır

pcs serisi soğutma olarak daha iyidir zaten overclock lu halde geliyor kart

İşlemciyi 2.nesil fx almak istemiyorum çünkü amd reklamını yaparken %120 lik bir performans artışı gösteriyor ama bu video işleme için geçerli.Yani 6100 bana fazlasıyla yeter diye düşünüyor ve fazla para vermek istemiyorum.
    Stok fanın yapacağı sesten bende biraz endişeliyim ama elimde TR2 m14 se cpu cooler var.Belki stok soğutucudan daha fazla performans verir.Bu yüzden önce bu soğutucuyu deneyeceğim daha sonra alabilirim.
    Aslında 970 çipsetli anakart listesinde asrock extreme 3 almayı planlıyordum ama stoklarda yok bakalım ne olacak.Hangisi ucuzsa onu alacağım.
    Eğer bütçeyi yetirebilirsek elimden geldiğince yüksek alacağım.
    Bende öyle düşünmüştüm.Dediğim gibi bütçe doğrultusunda hareket edeceğim.Zaten normal modeli bile 7850 ye 5 fps fark atıyor (en az) bu kart 10 fps atar heralde

Yorumlarınız için teşekkürler....

• quote:

Orijinalden alıntı: İmportant

Asus M5a97

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4436

Fx 8150

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4501

G.Skill RipjawX F3-12800CL9D-8GBXL

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3410

Corsair Force Gt 60Gb

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4532

Xilence Xp800

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=3209

Hd 7850

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5442

Bu sistem bütçemi oldukça aşıyor ve o kadar para çıkarabileceğimi hiç sanmıyorum.Birde ssd konusunda biraz daha bekleyip 120 gb bir ssd almak daha mantıklı geliyor.
    Yorumlarınız için teşekkürler.

• Gigabyte 970A-UD3
    AMD FX6100
    Corsair Vengeance Low Profile 8GB (2x4) 1600Mhz CL9
    ZOTAC GTX660 2GB 192Bit GDDR5
    Seagate Barrucuda 500GB
    Xigmatek Midgard Pure Black 600W

1344TL Vatanbilgisayar.com ( %25 İndirim )
  • TAVSİYEM DUAL ram yapacağına tek 8 gb modül ram yap hem boşta yerin OLUR
  • Sistem alınmıştır !

Fx 6100
    Corsair Vengeance 2x4 Gb
    PowerColor HD 7870 (psc+ olan model değil)
    Gigabyte 970A-DS3
    High Power 500 W

Sistemi daha şimdi topladım.Ramler sorun çıkardı iki rami de beyaz yada iki rami de mavi slotlara takınca ekrana görüntü gelmiyor bende yan yana taktım çalıştı ama 1333 mhzde çalışıyor.Henüz hiç bir ayarı gurcalamadım.1200 Tl ye inventustan aldım tam bir f/p canavarı oldu

http://resim.donanimhaber.com/m_69560911/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69560911

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zwanzig -- 31 Aralık 2012; 15:02:25 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.