Şimdi Ara

Gigabyte G-Smart GS202 Hakkında ne biliyorsunuz ? Alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
1
Favori
23.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben de takipteyim :)
  • merhaba arkadaşlar. telefonu netteki bir siteden sipariş ettim ve buğün ile 3 gün oldu ama yarın öğlen elimde olacak. size şimdiden şunu söyleyebilirim ki piyasadaki çoğu telefondan özellik bakımından iyi görünüyor. bende fiyat ve performans olarak beğendim ve aldım. yarından için telefonu tamamen kurcaladıktan sonra detaylı olarak bilgisini veririm sizlere. yarın akşam görüşürüz....
  • merhaba arkadaşlar. telefon geldi ve incelemelerimden bahsedeyim. öncelikli olarak telefon şık ve gösterişli duruyor. ekran oldukça kaliteli , parlak , dokunmatik ise harika. çözünürlük 800e400 ama yinede çok net bir ekrana sahip. videolarda hd görüntü. internet hızı ise tatminkar hayli hızlı sayfalar acıyor. zil sesi net ve güçlü. kulak sesi ve mikrofon da sıkıntı yok. kamera fotograf gündüz güzel gece zayıf ( her telefonda olduğu gibi ) , video çekimi de aynı gündüz güzel gece zayıf. hd video ve fotoğraf çekimi de var ben bu özelliğin olduğunu bilmiyordum bana süpriz oldu. telefon 4.0.4 olarak android işlemciye geliyor. telefon kasa olarak ise bana göre sağlam yapıda. kalın değil çok ta ince değil. renk olarak ekran kısmı tam siyah ama arka kapak tarafı siyah ve mor arasında bır renkte. ama güzel duruyor. çift sim kart ile kullanmayacağımdan dolayı çift sim olayını denemedim. ama sim1 ve sim2 yi söyle denedim. sim 1 e avea jet 3g modemimin sim kartını taktım , sim 2 e normal hattımı taktım ve denedim. telefonun özelliklerinde de dediği gibi kullanılıyor. sim 1 den internet sim 2 den konuşma hattı olarak oluyor. kutudan garanti belgesi (datastar garantili ) , kulaklık , şarj aleti. hafıza kartı yok. ayrıca kutusuda çok sağlam gösterişli.
    kısacası arkadaşlar diğer pahalı markaların altında kalı bir yanı yok bana göre. o yüzden fazla paralar vermeye hiç gerek yok diye düşünüyorum. beklentilerimi tamamen karşıladı. hiçbir eksi puan vermiyorum. herşeyi ile tam geçer not verdim. sormak istediğiniz konular olursa burdan paylaşabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: herdemars

merhaba arkadaşlar. telefon geldi ve incelemelerimden bahsedeyim. öncelikli olarak telefon şık ve gösterişli duruyor. ekran oldukça kaliteli , parlak , dokunmatik ise harika. çözünürlük 800e400 ama yinede çok net bir ekrana sahip. videolarda hd görüntü. internet hızı ise tatminkar hayli hızlı sayfalar acıyor. zil sesi net ve güçlü. kulak sesi ve mikrofon da sıkıntı yok. kamera fotograf gündüz güzel gece zayıf ( her telefonda olduğu gibi ) , video çekimi de aynı gündüz güzel gece zayıf. hd video ve fotoğraf çekimi de var ben bu özelliğin olduğunu bilmiyordum bana süpriz oldu. telefon 4.0.4 olarak android işlemciye geliyor. telefon kasa olarak ise bana göre sağlam yapıda. kalın değil çok ta ince değil. renk olarak ekran kısmı tam siyah ama arka kapak tarafı siyah ve mor arasında bır renkte. ama güzel duruyor. çift sim kart ile kullanmayacağımdan dolayı çift sim olayını denemedim. ama sim1 ve sim2 yi söyle denedim. sim 1 e avea jet 3g modemimin sim kartını taktım , sim 2 e normal hattımı taktım ve denedim. telefonun özelliklerinde de dediği gibi kullanılıyor. sim 1 den internet sim 2 den konuşma hattı olarak oluyor. kutudan garanti belgesi (datastar garantili ) , kulaklık , şarj aleti. hafıza kartı yok. ayrıca kutusuda çok sağlam gösterişli.
    kısacası arkadaşlar diğer pahalı markaların altında kalı bir yanı yok bana göre. o yüzden fazla paralar vermeye hiç gerek yok diye düşünüyorum. beklentilerimi tamamen karşıladı. hiçbir eksi puan vermiyorum. herşeyi ile tam geçer not verdim. sormak istediğiniz konular olursa burdan paylaşabilirsiniz.

Teşekkürler.

Sitesinde de görememiştim HD videoyu şaşırdım bende.

Garanti belgesi,kulaklık şarj aleti mı yok yoksa sadece hafıza kartı mı ?

Elde büyük duruyor mu ?

Dokunmatik hassasiyeti nasıl ?

Wifi yı denediniz mı ?

Hic Oyun indirdiniz mı ? İndirdiyseniz hızı nasıl ?

Menü geçişlerinde kasma oluyor mu ?

Siz ne kadara aldınız ?

Türkce menu var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qwerty0034 -- 21 Aralık 2012; 22:23:40 >
  • arkadaşım hd video yokmuş. sadece fotoğraf çekimlerinde HDR olarak çekim var. ben videoda da vardır zannettim ama videoda yok HDR özelliği. kutudan kulaklık , garanti belgesi , şarj aleti , batarya , çıkıyor sadece. kullanım kılavuzu yok. elde oldukça büyük ve şık duruyor , dokunmatikte sorun yok gayet hassas , wi-fi ile internet hızı hoşuma gitti ancak hattın ile girersen daha yavaş oluyor , oyun olarak zombi oyunu olan dead trigger oyunu indirdim ve oynadım. kasılma falan olmadı ama daha yüksek oyunlarda sanki yapabilir. ama diğer basit oyunlarda hiçbir sıkıntı yok , menü geçişlerinde kasma yok ancak , ben hepsiburadadan aldım. 508 tl ye aldım ama ben aldığım günün akşamı fiyat değişti 534 mü 524 mü ne oldu tam bilmiyorum. herhalde fiyat yanlış yazılmıştı ki bende sipariş geçince farkına vardılar ve düzelttiler. diğer hızlıal da da 539 tl sanırım. telefon açıldığında ingilizce menü olarak açılıyor ve dil seçeneklerinden türkçe dil desteği ile tamamen tükçe oluyor. yani türkçe dil desteği mevcut.

arkadaşım sorularına cevap verdim ancak son olarak şunu da söylemek isterim. elektronik eşya şans işidir ve bu şansızlık ilk defa bana da vurdu ve telefon bugün itibari ile arıza yapmış durumda. LAUNCHER cevap vermiyor diye menü girişlerine giremiyorum. telefonun her şeyi çalışıyor ama menü içine örnek ayarlara giriyorum ama başka bir seçenek yapınca LAUNCHER yanıt vermiyor diyor. ne oldu anlamadım ama şu anda kutusuna tekrar girdi ve iade için tekrar aldığım siteye göndereceğim.

ilk aldığımda çok hoşuma gitti ama bu arızadan sonra korktum ben arkadaşım. bu şanssızlık belki bana denk geldi ama artık içime sinmediği için ben kullanacağımı pek sanamıyorum. o yüzden iyi düşünerek al derim. ben normalde motorola kullanıcısıyım ve ilk defada başka model aldım ve şansızlık yaşadım.

yardımcı olabildiysem ne mutlu. sorun olursa yine sorman yeterli.
  • Tlf hakkında biraz araştırma yaptım, maalesef tlf MTK işlemcili ve bu chipset düşünülünce fiyatı çok yüksek. Türkiye üzerinde resmi olarak satılıyor olabilir ama bu üründen kat kat daha iyi ozelliklere sahip olan Jiayu G3 alınması çok daha mantıklıdır.

Tabi tek sorun Çin üzerinden sipariş verilecek olması ve gümrüğe takılma riski. Yinede genel olarak bu chipset ve fiyat ile GS202 alınmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: herdemars

arkadaşım hd video yokmuş. sadece fotoğraf çekimlerinde HDR olarak çekim var. ben videoda da vardır zannettim ama videoda yok HDR özelliği. kutudan kulaklık , garanti belgesi , şarj aleti , batarya , çıkıyor sadece. kullanım kılavuzu yok. elde oldukça büyük ve şık duruyor , dokunmatikte sorun yok gayet hassas , wi-fi ile internet hızı hoşuma gitti ancak hattın ile girersen daha yavaş oluyor , oyun olarak zombi oyunu olan dead trigger oyunu indirdim ve oynadım. kasılma falan olmadı ama daha yüksek oyunlarda sanki yapabilir. ama diğer basit oyunlarda hiçbir sıkıntı yok , menü geçişlerinde kasma yok ancak , ben hepsiburadadan aldım. 508 tl ye aldım ama ben aldığım günün akşamı fiyat değişti 534 mü 524 mü ne oldu tam bilmiyorum. herhalde fiyat yanlış yazılmıştı ki bende sipariş geçince farkına vardılar ve düzelttiler. diğer hızlıal da da 539 tl sanırım. telefon açıldığında ingilizce menü olarak açılıyor ve dil seçeneklerinden türkçe dil desteği ile tamamen tükçe oluyor. yani türkçe dil desteği mevcut.

arkadaşım sorularına cevap verdim ancak son olarak şunu da söylemek isterim. elektronik eşya şans işidir ve bu şansızlık ilk defa bana da vurdu ve telefon bugün itibari ile arıza yapmış durumda. LAUNCHER cevap vermiyor diye menü girişlerine giremiyorum. telefonun her şeyi çalışıyor ama menü içine örnek ayarlara giriyorum ama başka bir seçenek yapınca LAUNCHER yanıt vermiyor diyor. ne oldu anlamadım ama şu anda kutusuna tekrar girdi ve iade için tekrar aldığım siteye göndereceğim.

ilk aldığımda çok hoşuma gitti ama bu arızadan sonra korktum ben arkadaşım. bu şanssızlık belki bana denk geldi ama artık içime sinmediği için ben kullanacağımı pek sanamıyorum. o yüzden iyi düşünerek al derim. ben normalde motorola kullanıcısıyım ve ilk defada başka model aldım ve şansızlık yaşadım.

yardımcı olabildiysem ne mutlu. sorun olursa yine sorman yeterli.

@senbonzaku
    @Herdemars
    teşekkürler almaktan vazgeçtim.

• BU CİHAZI KULLANAN ARKADAŞLAR. HD VİDEO ÇEKİYORMU BU CİHAZ?
  • Arkadaşlar telefonu 06.01.13 pazar günü b.meksten aldım ertesi gün arızalandı 08.01.13 salı günü geri iade etmek için aldığım yere götürdüm tabiki almadılar. yok burdan daha uzun sürede gider falan diyerek yetkili servisi ve distribütörü olan datastara yönlendirdiler. datastardaki teknik eleman bu arızanın kronik olduğunu satışının kaldırıldığını söyledi bana. bir şeyi yok yazılım atılacak hemen düzelir dedi. Telefonu bugün geri aldım (10.01.13) orada denedim sıkıntısız bir şekilde çalışıyor du ki .. sim kartı takmadan denediğimden ötürü sorun hallolmuş gibi görünüyormuş meğersem. Sim kartı takınca yine aynı problem.!!

Şimdi tek uğraşım 2 defa daha teknik servise götürüp yasal süreci tamamladıktan sonra telefonun para iadesi talebinde bulunacağım(sanırım böyleydi ) . Aman uzak durun..

Bu arada "arıza" ise, "herdemars " arkadaşımızla hemen hemen aynı problem! menünün herhangi bir yerindeyken geri tuşa basınca telefon işlemi gerçekleştiremiyor daha sonra kendi kendine düzeliyor ardından ekran kilidi devreye girince yandınız. çünkü simsiyah bir belirsizlik karşılıyor bizleri. tabi bataryayı çıkarıp sıkılma ve küfür efektleriyle gigabyte in başarısız bu modelini lanetleniyoruz!!!

Ek olarak bu yasal süreç hakkında yeterli bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum teşekkürler...
  • banada yaşanan sorun yazılım sorunu gibi geldi, gigabyte sitesinde bir önceki sürümden 15 gün sonra v14 diye hemen yeni yazılım çıkarmış 4 ocak 2013 tarihli ,sanırım onlarda hatayı fark etmişler, isterseniz telefonlarınıza yükleyip şansınızı bir deneyin derim,ama baştan uyarayım sorumluluk size aittir biliyorsunuzki rom update yaparken hiç açılmama gibi riskler herzaman var

http://gsmart.gigabytecm.com/en/2012_Support_GS202.htm
  • ''2runn'' merhaba arkadaşım. senin adına üzüldüm benim gibi senide almış olduğun telefondan dolayı. ben iademi geri para olarak aldım. ben hb den almıştım ve aşağı yukarı 20 gün sonra kartımdan alınan para tekrar tarafıma iade edildi. sende inşallah kurtarırsın paranı. ben motorola telefonum varken değişiklik olsun diye almıştım ama az kalsın ihale kalıyordu bende de. benden telefon tavsiyesi arkadaşlar motoroladan şaşmayın derim. hem kalite hem saglamlık hem tarz. ben motorola kullanıcısıyım zaten ve çok memnunum...
  • Arkadaslar bu telefona ekran koruyucu ve kilif nerden bulabiliriz bilen varmi??

•  Gigabyte G-Smart GS202  Hakkında ne biliyorsunuz ? Alınır mı ?

Gigabyte G-Smart GS202  Hakkında ne biliyorsunuz ? Alınır mı ?

Kesinlikle alınır. Gayet iyi bir telefon.. Şimdi inceledim telefonu alır almaz bu testleri yaptım. Malzeme kalitesi, ekranı vs bayağı sağlam ve görüntü çok güzel.. Bir tane de beyaz alacağım kendime bunu babama verip.
  • Pili ne kadar dayanıyor merak ettim. Kullananlar paylaşırsa güzel olur.
  • Arkadaşlar beraber çalıştığımız iki arkadaşım aldı. birinki arıza yaptı LOADER miydi neydi. datastara gönderdi servis değiştirip yenisini gönderdi. İlk cihazda yaşanılan bir genel sorunmuş. şimdi 500 küsür lira veripte böyle bir ürünü almak ilk defa android kullanıcısı için çok iyi, fakat samsung HTC gibi markalar kullandıysanız belki bu tolere etmeyecektir. arkadaşlarım nerdeyse 2 aydır kullanıyorlar başka bir sorun yaşamadılar. işe yaramaz aman yaklaşmayın gibi ifadeleride hiç doğru bulmuyorum. Elektronik işi şans işidir hata olabilir ama arkasında durmazlarsa istediğinizi söyleyin fakat ürünün arkasında oldular ve değiştirdiler. Daha ayrıntılı bilgisi olan arkadaşlar özellikleri açısında değerlendirse güzel olur. saygılarımla.
  • arkadaşlar telefonu bende gayet beğenerek aldım. 4,3" olması android 4 ile gelmesi cok güzel. hız olarak gayet tatmin edici. birçok oyunu açtı diyebilirm. örn: subway sorf falan, yazılım desteginin olması da cok iyi, sitesinden kolaylıkla yazılım falan bulabiliyorsunuz. gel gelelim üzücü olaya telefonun kutusunu açtım, 15-20 dk kullandım hatta yanımda s3 olan arkadaşa neredeyse hava atacaktım ki :D ekran birbirine girdi. kapatıp açtım falan düzelmedi. yetkili servisi aradım panel arızası oluşmuştur dedi değişim yapabileceklerini söylediler. cok huşuma gitmişti ama bozuluverdi , yapacak bir şey yok, şans işi. arkasında gigabyte gibi bir marka olması beni çok mutlu ederken bir yandan da hemen bozulması beni üzdü. biraz daha dayanıklı ve sorunsuz yapılsaymış fiyatına göre cok iyi bir telefon olabilirdi ve inanın 1000 - 1500 tl lik bir telefonda almanıza hiç gerek kalmazdı.
  • almayı düşündüm fiyatı ve android versiyonu daha iyi diye, fakat yorumları okuyunca vazgeçtim, elimde benimde sony experia x10 var kullanmaya devam ediyim bari,
  • Telefon özellik olarak fena değildi. Malzeme kaltesi orta sınıf. özellikle arka kapağı saran sillikonumsu malzeme 4. günde kapağı açıp kapatmaktan dolayı kenarlarından silinmeye başlamıştı. bazı arkadaşlar ürünün çift çekirdekli olduğunu sanmışlar ne yazık ki değil.
    Ayrıca yukarda paylaşılan ekran görüntüsü gerçeği kesinlikle yasıtmamakta! değil motorola atrix'i ve ya galaxy nexusu geçmeyi yanına yaklaşamaz o mtk işlemci ve 512 ramle. Çünkü üç telefonu da kullandım.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.