Projeksiyon Seçimi,Kısıtlı Bütçe,Acil Yardım
69 Cevap6489 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: [1]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

215 Mesaj
4 Mayıs 2006; 2:00:24 

Herkese merhaba.Forumdaki projeksiyon cihazlarıyla ilgili her şeyi okudum ama bütçemin kısıtlı olması nedeniyle seçim konusunda pek yardımı olmadı.Gelelim ayrıntılara;

Bütçe Max:1300Ytl

Kullanım: Mevcut Xboxım, almayı planladığım Xbox360 yada Ps3 bunlara ek olarak Pc yada dvd player bağlantısı ile filim izlemek amaçlı.

Mesafe: 3metre yada 4metrelik iki kullanım alanım var.3m'lik alanda çok iyi bir karatma yapabiliyorum karşıda 1.30m yükseklik, 1.60 genişliği yada max 2 metre yükseklik, 1.60 genişliği olan bir duvarım var.

Şimdiye kadar incelediğim ve bana en mantıklı gelen cihaz Benq MP610
( http://www.sunumsistemleri.com/benqweb/mp610.htm )

Sizden ricam bu cihazla ilgili görüşleriniz yada yerine tavsiye edeceğiniz cihazlar (tabiki ne gibi artıları olduğu).Ayrıca piyasada en uygun fiyata nereden alabilirim(İstanbuldayım)?Mesela KDV'den kurtulabileceğim bir yer?Bütçe konusunda yapabileceğim bir şey yok yukarıda yazdığım zaten maximum verebildiğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrImInAl -- 4 Mayıs 2006; 2:05:42 >

Play MoRe Sleep LeSs

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
4 Mayıs 2006; 2:22:02 

Arzu ettiğin fiyata bir tek EPSON EMP-S3 SVGA 1600AL LCD PROJEKTÖR mevcut ürünü incelemek için
BENQ MP610
2000 Ansi Lumen, SVGA 800x600 Cozunurluk, 2,7kg
DLP teknolojili, 0.55" DLP chip
Ekonomi modunda 3000 saat lamba ömürlü, kolay kurulumlu, 640x350 ile1280x1024 arası çözünürlüğü destekleyen projeksiyon.

Bu ürüne yakın olarak HP VP6311 1600 Ansi Lumen - TOSHIBA SVGA 2000AL S8 DLPPROJEKTÖR - LG RD-JT91 1800 Ansi Lumen - SONY VPL-ES2 PROJEKSİYON gibi modelleri inceleyebilirsiniz saygılar

215 Mesaj
4 Mayıs 2006; 10:18:35 

Plazma satis tesekkürler.Yazdığın cihazlarıda incelemiştim.Hala benq mp610 en iyisi olarak görünüyor bana.

Play MoRe Sleep LeSs

Uzaklaştırılmış
4 Mayıs 2006; 11:52:09 

sevgili criminal,
Benq Mp610 almadan önce mutlaka dvd film demosunu izlemeni tavsiye ederim. Benq DLP teknolojisi kullanıyor ve DLP lerde bazı gözler rainbow denen renk geçişlerini görebiliyor, ama bazı gözlerde farketmiyor.
Eğer rainbow efekti görürsen LCD cihazlara yönel bence. Çünkü projektörün duayen firmaları ( Hitachi, Sanyo, Panasonic, Sony, Epson ) hala LCD cihazlar üretiyor.
Saygılarımla

Uzaklaştırılmış
4 Mayıs 2006; 12:53:04 

Bu konuda bende sana epsonu oneriririm saygılar birde optomanın ve sanyo nun cihazlarına bakabilirsin

Uzaklaştırılmış
4 Mayıs 2006; 13:10:17 

Ayrıca Toshibanın yeni led ışık sistemiyle çalışan hem uzun ömrü hemde kalitesi açısından öneriririm saygılar

Uzaklaştırılmış
4 Mayıs 2006; 13:38:04 

sevgili criminal,
Kısıtlı bir bütçeniz varsa alacağınız projektörün lamba fiyatıda çok önemli, çünkü firmaların çoğu lambalarına 90 gün garanti veriyolar. 90 günden sonra lambasına bişi olursa tekrar lamba almanız gerekecek. Bu yüzden lamba fiyatı en ucuz olan Epson S3 veya Epson TW10h ( Epson tw10h artık üretilmiyor, çok az yerde olabilir) düşünebilirsiniz.
Fakat projektör almak zor iş:) Bende 2 aydır bakıyorum hala karar vermiş diilim..Birinde olan diğerinde olmuyor, hele kısıtlı bir bütçeniz varsa.
Bu arada plazmasatışa sormak isterim: Epson Tw10h modeli elinizde varmı, ve bu cihazı önerirmisiniz?
saygılarımla

Uzaklaştırılmış
4 Mayıs 2006; 13:50:08 

ayrıca yardımcı olmak amacı ile çeşitli projektör markalardan çekilmiş dvd görüntülerini aşağıdaki linklerde vermek isterim;

http://www.marksilveste...m/page/page/1262039.htm

http://72.14.203.104/se...g_tr&ie=UTF-8&inlang=tr

saygılarımla,

215 Mesaj
4 Mayıs 2006; 16:21:48 

Soho öncelikle ilgin için teşekkür ederim.

Epson Tw10H'ın çekilmiş resimleri bir projektörden beklediğimin çok üstünde gerçekten ben çok daha flu görüntü bekliyordum.

Ancak şuda var bildiğin gibi Benq mp610 2000Ansilümen ışık akısına ve 2000:1 gibi yüksek bir kontrast oranına sahip.Native resolution'ıda 800x600.Mühendislik eğitiminin verdiği kimi zaman kötü bir alışkanlıkla parametrelerden ve sayıların etkisinden kurtulamıyorum anlayacağınız.

Şu ana kadar hiç bir cihazı test etme şansım olmadı.Piyasada dediğiniz gibi deneme şansım olurmu?satıcılar nasıl yaklaşıyor bu tip taleplere?

Bir diğer sorumda; 16:9 format giderek yaygınlaşıyor.4:3 projeksiyonlarda 16:9'da destekler diyor.Ancak 4:3 almak bana bir şey kaybettirirmi.Yani neticede 4:3ten 16:9 formatına geçiş ne şekilde yapılıyor.Bir tür yazılımlamı yoksa optik olarakmı(tahminim yazılımsal olduğu ve 720p native görüntüyü 480p seyrederken yapılan downscale işlemindeki gibi kayıp olacağı)?Dolayısıyla kayıp söz konusumu?

Son olarak Rainbow etkisini videolarda(internette yayınlananları kastediyorum) farketmem mümkünmü, yoksa illaki çıplak gözle bir showroomdamı denemeliyim.

Play MoRe Sleep LeSs

215 Mesaj
4 Mayıs 2006; 16:51:45 

Plazmasatis ve Soho önerilerinizle ilgili şöyle düşünüyorum siz ne dersiniz;

HP VP6311 hipermex'teki 1431YTL+Kdvlik fiyatıyla bana fazla geliyor maalesef.

TOSHIBA TDP-S8 ise işi karıştıran bir cihaz.Neredeyse benq Mp610 ile aynı spec'lere sahip acaba birbirlerine göre avantajları varmı?

LG RD-JT91 yine fiyat olarak beni zorluyor bunun yanında lamba ömrü 2000 saat görünüyor ki Benq'da normal/Eco 3000/4000 değerlerinde.

Epson S3 lcd teknolojisi kullandığı için 500:1 contrast oranına sahip buda açıkçası pek iştah açıcı değil.

Yukarıdada dediğim gibi bilgi ve tecrübe eksiğim çok fazla sadece rakamlara göre konuşuyorum o
yüzden kimse "tavsiye veriyoruz hala dediğim dedik diyor" diye alınmasın lütfen ve anlaşılan bu seçim işi düşündüğümden daha zor olacak.Galiba Soho gibi bende bir kaç ay uğraşacağım.

Keşke bu cihazlara sahip olan yada deneyen bir kaç arkadaş net görüşlerini yazabilse.

Not:Bu arada Benq MP 610 Yedek lamp fiyatı 300$

Play MoRe Sleep LeSs

Uzaklaştırılmış
4 Mayıs 2006; 17:55:45 

HP VP6311 1600 Ansi Lumen
Havale ile: 1.454,31 YTL
Bizde: 982,93 USD + KDV
KDV Dahil: 1.530,84 YTL ( 9 AY VADELİ FİYATI )ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Uzaklaştırılmış
4 Mayıs 2006; 18:15:30 

forumu araştırdınmı?
benim 2 cihazı karşılaştırmam var,
benq 6110 ve toshiba,
bir araştır derim
selamlar
not: benq 6110 artık yok ama yazı sana rehber olur, benq 6110 diye arat

buldum......................
http://forum.donanimhab...52C6110//tm.htm#6393549

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onbes -- 4 Mayıs 2006; 18:18:00 >

Uzaklaştırılmış
4 Mayıs 2006; 18:18:52 

sevgili criminal,
Epson Tw10 h eski bir model olmasına rağmen (2004 yılının ortasında) özellikleri yeni modelleri aratmicak düzeyde iyi bence. Aşağıdaki sitede tw10h ve diğer tüm ürünlerin ürün bilgisinden kıyasladığında göreceksin; ( Bu sitede tw10h powerlite10+ diye geçiyor)

http://www.projectorcen...-PowerLite_Home_10+.htm

Bu sitede tüm projektörlerin özelliklerinden tut, fırlatma mesafesinden ekran boyutuna, ürün yorumlarına kadar herşeyi ayrıntılı bir şekilde anlatıyor.

BEnq mp610 genelde sunum için yapıldığı için ansilümeni yüksek, bu oran ev için kullanıldığında gözleri yoran bir etki yapacağı aşikar. Ayrıca bu modelin 2000:1 kontras ölçümü diğer LCD ürünlere göre farklı hesaplandığı için seni aldatmasın. Ev için kullanacak cihazlar incelenirse genelde 1200 ansilümeni geçmiyor, kontrastlarıda gayet yeterli olduğunu düşünüyorum.

4:3 mü 16:9 mu dersen, ben şöyle düşünüyorum: yeni üretilen tv, plazma vs.lerin hepsi 16:9 formatında üretiliyor. 4:3 te 16:9 izlemek bence sorun diil ama yinede 16:9 almak çok az farkla daha mantıklıymış gibime geliyor.

Rainbow efektini denemek içinde mutlaka film izleyip deneme gerek. Ben Ankara' da yaşadığım için seninde bahsettiği sunumsistemleri.com ofisinde tüm demoları gösteriyorlar, Ankarada varsa İstanbulda hayli hayli vardır, istersen birde;

http://www.aktivizyon.com

sitesini ziyaret edebilirsin. burda da ofislerinde demolarını gösterirler gibime geliyor.

Ben tüm bu sitelerdeki profesyonel kişilere gerek soru sorarak, gerekse 2 aydır projektör araştırmalarıma dayanarak evim için LCD, 16:9 ve kontrastı bütçeme uygun, lamba fiyatı an ucuz olan Epson tw10 h ı düşünüyorum. Tabiki bütçem yeterli olsaydı Epson TW 600 alırdım ama zamanında telefonların da en iyisini almıştım bir süre sonra eskiyolar ve ona verdiğin o kadar para pul oluyor.
Ayrıca Epson firması Sony firması haricindeki tüm projektör üreticilerinin 3LCD panellerini üretiyor. Bu işte başarılı olmasaydı diğer önemli firmalar Epson panellerini tercih etmezdi. Bu yüzden de Epson diyorum.
Tabiki bunlar tamamen benim düşüncelerim.
Herkese saygılar..

215 Mesaj
5 Mayıs 2006; 0:37:42 

Onbes okumaz olurmuyum tabiki okudum o başlığı.

Soho ne demek istediğini verdiğin son derece faydalı sayfaları okuyunca çok iyi anladım.

Durum şu ya Epson Tw10 h yada benq Mp610 alacağım.Tabiki buna deneyip karar vermek niyetindeyim.Gözlerim görsün bakalım sonucu :)

Ancak verdiğin adresteki okuyucu yorumlarından iki tanesi beni çok etkiledi aynen aktarıyorum.
Not:Aşağıdakiler Benq MP610 yorumları.Bu arada Epson Tw10 h ile ilgilide çok güzel yorumlar var.Onun için en iyisi çıplak gözle ikisinin performansınıda görmek.

http://www.projectorcentral.com/part_opinions_details.cfm?opinion_id=8230
Personal Experience
If your on a budget and want a no-frills home theater projector, you can't go wrong with this unit for around $800. The image it throws is very comparable to the X1 I use to owned however the image is much brighter, colors are more saturated, and the best thing- it is very quiet. I can here my xbox 360 over this unit when it's just idling in the dashboard. The low db's were the main selling point for me.

DVD's looked exceptionaly well. I have a Samsung 841 upscaling to 720 progressive and the picture is sharp and well saturated. Xbox 360 games are just breathtaking on this projector. Again very saturated colors and bright enough in ecomo mode for day time use.

I highly recommend this unit to anyone looking for a projector for home theater use. I wasn't really designed with home theater in mind but it crosses over nicely and does a great job for movies and game night

http://www.projectorcen...ils.cfm?opinion_id=8190
Personal Experience
Now this is a breathe of fresh air from BenQ.
I replaced my BenQ 6110 with this here baby ( about 400 ANSI's more ) and what a pleasant surprize !

I hooked up the home theatre system and PS2 , projecting on a high gain fixed frame and IT'S ALL GOOD my friends.

At first I was a little worried that I would have heatwaves appearing on the screen as the MP610's ventilation is entirely in front ( read that Optoma struggles a bit with that) but none of that with the BenQ.

GOOD ON YOU GUYS , A JOB WELL DONE !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrImInAl -- 5 Mayıs 2006; 0:41:04 >

Play MoRe Sleep LeSs

Uzaklaştırılmış
5 Mayıs 2006; 11:14:08 

sevgili criminal,
Bende Epson Tw10h veya daha yeni bir ürünü olan Epson Tw20 yi düşünüyorum.
Benq MP610 u bende çok inceledim, sunumsistemleri.com demosunda rainbow efekti görmesem bende Benq alabilirdim. Fakat DLP yeni bir teknoloji olduğundan düşünmüyorum.
Önemli olan insanın gözünün beğenmesi, biz ne kadar yorum yapsak sonuçta gözlerimiz karar veriyor.
En azından marka - fiyat olarak bi kaç üründe karar kılıp, ona göre izleyip olmak en doğru yol.
Umarım doğru kararı verirsin..Cihazı aldıktan sonra da izlenimlerini buraya yazarsan sevinirim.
Saygılar

215 Mesaj
5 Mayıs 2006; 12:49:08 

Soho bende sizlerin yardımlarıyla aynı noktaya vardım.
Deneyip görmeden kağıt üstünde bu iş olmuyor.

Ancak aklıma bir şey geldi.Carrefour'da abimle birlikte DLP TV leri incelemiştik.İkimizde Rainbow efektinin farkına varmadık.Aklımıza bile gelmedi.Acaba projeksiyonda daha fazla olur Tv'de daha az olur diye bir durum varmı?Gerçi aynı hızda ve renk paletinde çark kullanıyorlar (her ne kadar yeni teknolojiler olsada bizim incelediğimiz daha eskiydi).

Durum şu ki Rainbow efekti gerçekten beni düşündüren bir konu.Yazılan review'larda farkedenlerin baş ağrısı, göz yorgunluğu,baş dönmesi gibi şikayetleri var.

Sorum şu Rainbow efekti gerçekten net olarak farkedilirmi.Çünkü belli belirsiz bir durumsa cihazı alır eve getiririm son pişmanlıkta fayda etmez.Hayli canımı sıktı bu durum.

Play MoRe Sleep LeSs

Uzaklaştırılmış
5 Mayıs 2006; 14:08:28 

Ben sitelerde konu ile ilgili araştırırken bir sitede rainbow efekti görüntüsünü belirleyip yuvarlak içersine almışlardı, o siteyi sık kullanılanlar listeme eklememişim, ekleseydim ordan da gösterebilirdim.
Ben şahsen DLP teknolojisini çok yeni olduğu için iyi değil hatta "bozuk" olarak değerlendiriyorum.
Madem böyle rahatsız edici bir durum var, o zaman DLP üretenler tüm modellerinde renk dönüş çark hızını 3x veya 4x yapıp fiyatları da ansülümen, kontrast, renk paleti vs. detaylara göre ayarlayabilirlerdi.
Hatta ilk çıkan DLP ler 1x miş..Komik yani, kazıklicak adam aramışlar resmen.
Fakat sitelerde DLP kullanıp çok memnun olanlarıda okuyoruz. O yüzden herkesin göz zevki ayrı:)
Saygılarımla

215 Mesaj
5 Mayıs 2006; 20:50:53 

Bu işe girerken bir miktar sorun yaşayacağımı biliyordum ama bu kadarınıda beklemiyordum.Şimdiki sorunum projeksiyon cihazına bağlayacağım cihazların bağlantı şekilleri.Şöyleki;

Rainbow efektini farketmediğimi ve teknik özellikleri http://www.sunumsistemleri.com/benqweb/mp610.htm olan benq'yu aldığımı farzedelim.

Mevcut Xbox'ım en kaliteli çıkışı RGB (scart çıkş) kablo ile veriyor.E Benq'da 480p destekliyor ama nereye gireceğim bu scartı ? Sanırım analog rgb D-Sub 15 pin girişi en uygunu olacak.Ama bu scartı bu D-Sub'a nasıl dönüştüreceğim?

Diğer sorun ekran kartımın dvi çıkışı var bunu Benq'ya nasıl bağlayacağım?

Tüm amaç en kaliteli görüntüyü alacak bağlantıyı yapabilmek.

Aşağıdaki adresten kablo fiyatlarına baktım uçuk rakamlar.Kendim kaliteli kablo (tabiyki istediğim uzunlukta) ve uygun konnektörleri alsam bu kabloları hazırlasam sizce sinyalde zayıflama çok olurmu?(en fazla 3m'lik kablo kullanacağım) http://www.bilisimgrup....=view&id=463&Itemid=473

Play MoRe Sleep LeSs

Uzaklaştırılmış
5 Mayıs 2006; 23:01:47 

bağlantı konularında kesin bilgilerim yok, o yüzden yanlış bilgi vermek istemem. Konu ile ilgili arkadaşlar bilgi verirse bende seviniirm.

215 Mesaj
8 Mayıs 2006; 16:29:55 

Bilemiyorum bu fiyat doğrumu yada kampanya ise ne kadar sürecek ama ince özellikleri muhteşem olan Epson EMP TW20 vatan bilgisayarda neredeyse piyasadaki fiyatların 200 Euro altında.

http://www.vatanbilgisa...details.aspx?I_ID=20407

Soho sende bir bak istersen.

Not:Onay almak için telefon ettim ama çıkan olmadı acaba doğrumu çok fiyat farkı var?

Not2:Sonunda ulaştım doğruymuş.Cidden kaçırılmayacak fırsat 590 euro kdv dahil kampanya fiyatı.Piyasada nereye sorsam 650-700 euro + kdv.Ellerinde 150 tane varmış.İnşallah bitmeden parayı toparlarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrImInAl -- 8 Mayıs 2006; 20:30:24 >

Play MoRe Sleep LeSs

Uzaklaştırılmış
8 Mayıs 2006; 21:54:48 

çok güzel bi haber, kaçırılmicak bi fırsat bence..teşekkür ederim criminal..alıcam büyük ihtimal ..ankarada da şubeleri olsaydı keşke..şimdi kargoyla gelirken alet bozulmasın:D
bide cardfinansım olsaydı..

215 Mesaj
10 Mayıs 2006; 17:55:45 

Planlarımda sürpriz bir değişiklik oldu.Nasipse pazar gününe kadar EPSON TW20'yi alacağım görüşlerimi hızla yazarım.İnşallah umduğum gibi çıkar.

Play MoRe Sleep LeSs

Uzaklaştırılmış
10 Mayıs 2006; 21:05:37 

sevgili criminal, ben bugün Epson tw20 aldım nihayet:) Ankarada vatanbilgisayarın verdiği fiyata verdiler. 2-3 saattir dvd, ps2 kullanıyorum.
3,5m uzaklıktan beyaz duvarıma yansıtıyorum ve 135cm boy, 190cm en olarak görüntü alıyorum. Tabiki bu oranları genişletip kısaltabilmek de mümkün. Screendoor efekti 1-1.5m uzaktayken farkediliyor fakat 3,5m den film izlerken anlamıyosun bile ama sonuçta çok abartı dikkat edersen var. Şu anda kompozit bağlantı yaptım yarın s-video bağlantısını yaparsam belki bu efekt biras daha azalır ama çok da rahatsız etmiyo açıkçası.
Onun dışında renk tonları çok güzel. Kontrastı da gayet yeterli gibi. Theatre modunda kullanıyorm. Bu modda alet gayet sessiz.
Sonuç olarak şu ana kadar kompozit bağlantıya rağmen oldukça memnunum. Yarın s-video bağlantısı yaparsam nasıl olur bilmiyorum.
saygılar

215 Mesaj
11 Mayıs 2006; 0:34:27 

Soho merhabalar,

Nasipse bende yarın alacağım.Seninde ankarada bulabilmene çok sevindim hayırlı olsun güle güle kullan.Alıp kurduktan sonra bende bizden sonraki arkadaşlara yardımcı olmak için görüşlerimi yazacağım.İçinden vga kablo falan çıktımı?

Saygılar.

Play MoRe Sleep LeSs

Uzaklaştırılmış
11 Mayıs 2006; 10:02:08 

Teşekkür ederim, darısı size artık..
içinde kullanım klavuzlarının (türkçe hariç) dışında ps2 den projektöre bağlantı kablosu, güç kablosu, uzaktan kumanda, pil ve garanti belgeleri çıktı. Komposiz bağlantı kablosu bende vardı, onunla bağladım.
Aleti hiç kapatmak istemedim dünden beri. Özellikle konser dvdleri metallica, placebo, megadeth falan izliyorm çok güzel. Herşey benim boyumda resmen, valla 106, 127 ekran plazma vs. alıp ekran özgürlüğünüzü kısıtlayacağınıza projektör alıp kopmanızı öneririm:)
Criminal, aleti almadan önce bi dvd koyup demosunu dene istersen, çünkü bahsettiğim gibi beni rahatsız etmiyor ama çok az da olsa screen door efekti var, hareketsiz resimlerde iyice bakınca farkediliyor ama normal hareketli sahnelerde farkedilmiyor. Ona göre izleyip alman daha yararlı olur düşüncesindeyim.
tekrar teşekkür ederim..
saygılar

Uzaklaştırılmış
11 Mayıs 2006; 10:12:27 

ayrıca aklıma geldi projektörü Epson bayiinden alırsanız 3 sene garanti veriyorlar. Vatan Bilgisayar sanıırm 2 sene garanti veriyor. Aynı fiyata verirlerse Epson bayiinden alman garanti süresini 1 sene daha artırman açısından yararlı olabilir. Ben öyle yaptım

215 Mesaj
12 Mayıs 2006; 0:57:05 

Evet arkadaşlar sonunda nasip oldu bende bu akşam itibarı ile EPSON TW20'mi aldım.

Öncelikle LCD projektörleri tavsiye edip beni hatadan kurtaran SOHO'ya çok teşekkür ederim.

Eve getirip kutuyu açtım bir süre aptal aptal baktım sonra denemeye başladım.

Elimde gerekli kablolar olmadığı için component denemelerini xbox ile yapamadım.Ancak compozitle bile büyük ekran muhteşem bir şey(pek tabiki görüntü hayli flu idi).

Daha sonra vga'dan bilgisayarıma bağladım.Ayarlarla fazla uğraşamadığım için masaüstü pek iyi değildi ancak tv kartımdan tv'yi açınca mest oldum (kalite olarak olmasada bu kadar büyük ekran tv çok iyi).

Gelelim diğer konulara contrast harika siyahlar gerçekten siyah.Ayrıca floresan lamba açıkken aldığım görüntü şaşırtıcı idi.Yani ihtiyaç halinde rahatça kullanılabir.

Screen door sorununu farketmedim bile. Yalnızca pes5 oynarken adamlar fazla pikselli ve flu idi onun sebebide ilk önce bağlantım daha sonra MAVİ RENK duvara yansıtmamdı.

Nasipse yarın perdem gelince tahminim çok daha iyi olacağı.

Herkese özellikle fazla büyük yeri olmayanlara tavsiye ediyorum.Projeksiyon mesafesi çok çok iyi 1:1.50

Saygılar.

Play MoRe Sleep LeSs

Uzaklaştırılmış
12 Mayıs 2006; 15:11:38 

sevgili criminal, projektörü alabilmene sevindim hayırlı olsun güle güle iyi günlerde kullan. Dün s-video girişinden elde ettiğim görüntü keskinliği compozit' e göre daha iyi, benim dvd de component çıkış olmadığı için şu an mecbur s-video' yu kullanıyorum. Seninde farkettiğin gibi pes5 teki adamların pikselli oluşunu engellemek istersen projektörün netlik ayarından görüntüyü çok çok ince olarak netliğini bozarsan o piksellerde kayboluyor. Böylece 2.000 euroluk projektörlerden pek farkı kalmıyor
Bu fiyata bu özelliklerde projektör bulmak mucize olsa gerek. Projektör almak isteyen arkadaşlara önemle tavsiye ederim.
saygılar..

107 Mesaj
12 Mayıs 2006; 22:40:35 

Sevgili soho mümkünse görüntülerin fotoğraflarını yollarmısın?

Zira insanın iştahı açılıyorda...

Uzaklaştırılmış
13 Mayıs 2006; 2:11:56 

CrImInAl hayırlı ugurlu olsun kardesim iyi günlerde kullan insallah xbox da var sende tamam uykusuz geceler bekliyor seni :) Bu arada arkadaslar bir epson satıcısı olarak EPSON TW20 modelinin bu fiyatını inanın kacırmayın derim bana geliş fiyatından daha düşük desem yalan olmaz bir dostunuz olarak derim. Hep bizden alıcak değilsiniz ya TÜM DOSTLARA SAYGILAR. Anılarım canlandı valla ilk PS2 i aldığımda projeksiyonda oynarken işe uykusuz gidiyodum her gun hatta işte uyuyakaldım bi gün bilgisayarın basında .Aman criminal kovulma sakın bi yerde çalısıyosan .

215 Mesaj
13 Mayıs 2006; 4:02:36 

Plazmasatis,

İyi dileklerin için çok teşekkür ederim.Bana hediye oldu diyebiliriz.Ancak hayli meşakkatli oldu.Bütçe çok kısıtlı olunca perdeden tavan aparatına kablolara kadar her şey sorun.Neyse tavan aparatını kendim yaptırdım perdeyide bir perdeci tanıdık uygun fiyata ayarladı ama odamı komple değiştirmem gerekti ve çok kablo var.

Xbox'ta istediğim kalitede görüntü alamadım daha.Sebebinide tam çözmüş değilim.Ama geçen gece seyrettiğim DVD (dünyalar savaşı) mükemmeldi.Anlatması zor böyle bir zevki.Umarım tüm isteyen arkadaşlar kavuşur.

Kıdemli öğrenciyim (8. senem) ama arkadaşlarım çalıştığı için benim yerime onlar uykusuzluk çekiyor

Gerçekten daha yüksek çözünürlüğe parası yetmeyen herkese tavsiye ederim.Bir ara Resim koymaya çalışacağım.

Herkese saygılar.

Play MoRe Sleep LeSs

2845 Mesaj
13 Mayıs 2006; 14:36:54 

epson tw20'nin lamba fiyatını soylermisiniz?
1sene sonra 19'' lcd fiyatına lamba alacaksak ben almayım alana
da mani olmayayım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrDr_22 -- 13 Mayıs 2006; 14:37:30 >

Uzaklaştırılmış
13 Mayıs 2006; 15:21:36 

epson tw20 nin lamba fiyatı 210 euro+kdv. Projektörü aldığım yer lamba fiyatlarının bi kaç sene sonra biras daha düştüğünü söyledi. Buna rağmen Epson tw20' nin şuanki lamba fiyatı en düşük projektör lamba fiyatından 30 euro yüksek. O farkıda zaten projektörün şu anki kampanya fiyatıyla hayli hayli çıkarıyorsunuz.
Forumda "crt sevenler derneği diye bişi kurmuşlardı", projektörü olan arkadaşlar "projektör sevenler derneği" diye bişi kursak nasıl olur acaba

Uzaklaştırılmış
14 Mayıs 2006; 12:43:56 

Olabilir guzel bi fikir zaten baksanıza forum allak bullak oldu ütü soran var yahuuuuuuuuu

309 Mesaj
18 Mayıs 2006; 10:14:23 

Arkadaşlar merhaba,

Ben de düşük bütçeli bir projeksiyon edinmeyi düşünüyorum. Bunun için bir firma evime 2 projeksiyon ve bir perde ile gelip gösterimde bulundu. Önce Epson S3 kuruldu. Bir DVD koyduk hiç fena görünmedi. Sanırım perde unsuru da çok önemli. Kullandığı perde pahalı bir perdeydi. Epson s3 de renkler biraz soluk geldi. Ama gene de büyük ekran çok güzel. İkinci olarak Toshiba S8 i denedik. DLP teknolojisi kendini gösterdi ve müthiş bir fark oluştu. Renkler çok daha canlı duruma geldi. Tabi o anda Epson dan vazgeçtim. Bu farkın asdece DLP den mi yoksa marka farkından mı olduğunu bilemiyorum.

Kullanan arkadaşlar varsa Toshiba s8 ile ilgili görüşlerini rica ediyorum. İyi günler.

Peuogeot 508 VTI
Denon 1911
Dali Lector 6 - Dali Lector Lcr

14 Mesaj
19 Mayıs 2006; 17:11:33 

ARKADAŞLAR,BENDE BENQ MP610 DLP PROJEKSİYON VAR..ÇOKTA MEMNUNUM..5 METRELİK KULLANIM ALANIM VAR..SÜREKLİ DVD VE DİVX İZLİYORUM..YANLIZ RAİNBOW EFEKTİNİ YAŞIYORUM..O DA ,KARANLIK SAHNELERDE OLUŞUYOR..RENKLER ÇOK MÜKEMMEL..GÖZ YORGUNLUĞU VE BAŞAĞRISI SORUNU YAŞAMIYORUM..SANIRIM KONTRAST VE PARLAKLIĞI DÜŞÜRDÜĞÜMDEN..FAZLA AÇINCA GÖZ YORMASI VE BAŞAĞRISI YAPMASI DOĞAL...bağlantı kablosu çok önemli projeksiyonda..DVD PLAYERLARDA PROGRESİV SCAN OLMALI ..FİLM ÖYLE İZLENİYOR..ÜŞENMEDİM AMAZON.COM'DAN 55 DOLARA COMPONENT 'TEN VGA'YA DÖNÜŞÜMLÜ KABLO ALDIM..FİLMLER ŞİMDİ ÇOK SÜPER..S-VİDEO VE NORMAL VİDEO GÖRÜNTÜSÜ ARASINDA FARK YOK..BENCE BU GÖRÜNTÜLERLE FİLM İZLEMEKTE GÖZE AYRICA EZİYET..MİLYAR VERİP PROJEKSİYON ALAN ADAM 50 DOLARA DA KOMPONENT KABLO ALMALI..ASIL FİLM ZEVKİ KOMPONENTTE ARKADAŞLAR..BENQ MP610 2000 ANSİ'YLE NORMAL BİR OADADA MÜKEMMEL İZLENİYOR...GÖZ YORGUNLUĞU IŞIĞIN PARLATILMASINDAN KAYNAKLANIYOR..IŞIĞI VE KONTRASTOI DÜŞÜRÜNCE SORUN KALMIYOR..RENKLER YİNEDE CAPCANLI...RAINBOW EDEKTİ FAZLA KAFAYA TAKMIYORU..YOKSA DLP-LCD KARŞILAŞTIRMASI YAPAN BAŞKA FORUMLARDA DA LCD'nin EKSİKLİKLERİ ÖN PLANA ÇIKARILMIŞTI..BURADA KARAR TÜKETİCİNİN ZEVKİYLE İLGİLİ..BEN DLP'DEN MEMNUNUM..SAYGILAR..

Uzaklaştırılmış
19 Mayıs 2006; 17:51:29 

Bu ürünede bakabilirsin

EPSON EMP-TW20 1200AL LCD PROJEKTÖR

DOĞAL ÇÖZÜNÜRLÜK 480 P
PROJEKSİYON LENSLERİ Manuel:Zoom/Odak
LAMBA 135 W 3000H-SESSİZ MOD/2000H YÜKSEK PARLAKLIK MODU
PERDE BOYUTU 30-300 İnç
PARLAKLIK 1200 Ansilümen
SES ÇIKIŞI VAR
KONTRAST ORANI 1000:1
TREPEZOİD DÜZELTME DİKEY
AĞIRLIK 3,5 kg

Ulaşmak için tıklayınız

2845 Mesaj
25 Mayıs 2006; 13:24:21 

HİTACHİ PJ-TX100 modeli hakkında cok olumlu yorumlar okudum internette,
Hatta odullu bir projector oldugunu soyluyorlar,
Ozellikle kontrast oranı bir LCD Projector icin gayet iyi,

Ne dersiniz alet fiyatının hakkını verir mi sizce...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrDr_22 -- 25 Mayıs 2006; 13:24:44 >

1380 Mesaj
25 Mayıs 2006; 16:15:09 

vatanbilgisayarda 1350 ytl'ye sony var

özellikleri hatırladığım kadarıyla

lcd özellikli
800x600
perdesi süper!
çok canlı ve süper kalite

lamba ömrü 5000 saat (güç koruma ile parlak modda 4000 saat yaklaşık)

yani filmde izledim, sunumda yaptım hepsi 4-4 lük

lamba fiyatı 350 euro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fLaVa -- 25 Mayıs 2006; 16:17:22 >

1681 Mesaj
27 Mayıs 2006; 20:37:37 

Selamlar

http://www.projectorcentral.com

bu adresi bir inceleyin belki isinize yarar

bende bi perdeye yansitma dusunuyorum ama onumuzdeki belirli bir zaman icinde olacak su anda degil ama simdiden arastirmakta fayda var herhalde

saygilar
mcf

"Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar." M. Kemal ATATURK

2845 Mesaj
27 Mayıs 2006; 22:59:43 

www.cine4home.de sitesinde cok detaylı incelemeler var ama gel gor ki Bir Dil Bir İnsan
Keske turkce dil destegide olsa

4 Mesaj
31 Mayıs 2006; 13:15:01 

SEVGİLİ ARKADAŞLAR...
ben bu forumda yeniyim...yazılara şöyle bir göz attım...çok ciddi bir kumpas var burada...ve de ne yazık ki açık açık söylemem gerekirse ticari kimliğini gizleyip yeni gelen arkadaşları ticari beklentilerine göre yönlendirenler var gibi geldi bana..

size bir şey söyliyeyim mi? Ben 7 yıldır projektör kullanıyorum...Sektörü de sürekli zilemekteyim...Bu sayfada sektörün EN KÖTÜ PROJEKSİYON cihazı ne yazık ki methediliyor...
EPSON EMP TW20 yi öneriyor arkadaşlar....yapmayın etmeyin..günahtır...Epson iyi bir markadır ama bu modeline ödenecek paraya günah derim ben.... Öncelikle çözünürlüğü ile yola çıkın derim ben olumsuzluklarını bulmak istiyorsanız...

AYRICA, LCD teknolojisinin DLP 'den iyi olduğunu iddia etmek sanırım haksızlık olur...İkisinde de farklı olumluluklar vardır..ama teraziye koyarsanız DLP daha iyidir...Mesela...Cihazınızın 3. yılı olduğunu varsayalım...Ampülünüz bitmiş...yenisini alıyorsunuz...takıyorsunuz..DLP'de ilk günkü netlik ve kaliteden çok az kayıp olduğunu; LCD de kaybınızın çok yüksek olduğunu FARKEDECEKSİNİZ...çÜnkü, DLP cihazlardaki DMD (Difital mirror device) cip, %100 muhafaza ile korunan, çevresel etmenlerden etkilenmesi olanaksız bir arabirimdir.Bunun LCD muadili olan Polisilikon paneller ise her türlü dış etkiye açıktır ve kirlenip, eskirler..... BUnalr arasında daha çok sayıda fark var...Lamba ömründe bile DLP lcd'den daha iyidir...BENDEN SÖYLEMESİ....BAKIN BEN MARKA SÖYLEMİYORUM...Bir forumunu gerçek amacı da budur..Zira burası ticari bir alan değildir...

Bir diğer ÖNEMLE BELİRTMEK İSTEDİĞİM HUSUS İSE İSTANBUL BİLİŞİM MERKEZİ denen firma ve ona ait web sitelerine burada YER VERİLİYOR OLMASI...

BU firmaya kaç tane KORSAN SATIŞ DAVASI AÇILDI biliyor musunuz?
Bu kişiler, sattıkları hangi markanın YETKİLİ SATICISI lar biliyor musunuz?
ve de insanlara refurbished ya da remanufactured projektörleri YENİ diye sattıklarını biliyor musunuz?
Cihazlardaki arıza durumlarında, yetkili teknik servis olmadıkları için parça temin edemediklerini biliyor musunuz...

YAZIK...BENCE ÇOK YAZIK...BU GREY MARKET firmasından ürün alınmasını teşvik etmek bence çok yazık...

TEKNOSA, VATAN gibi yerlerden alın...bunlar zaten grey market le çalışmazlar...Oralarda satılan ürünlerin garantileri GERÇEK GARANTİ dir...cihazınızı bile değiştiriler.....Ama lütfen bu korsan ve sadece -her ne biçimde olursa olsun- para kazanmayı düşünen insanları önermeyelim bu forumlarda...

Herkese kolay gelsin...

107 Mesaj
31 Mayıs 2006; 16:10:06 

(size bir şey söyliyeyim mi? Ben 7 yıldır projektör kullanıyorum...Sektörü de sürekli zilemekteyim...Bu sayfada sektörün EN KÖTÜ PROJEKSİYON cihazı ne yazık ki methediliyor...
EPSON EMP TW20 yi öneriyor arkadaşlar....yapmayın etmeyin..günahtır...Epson iyi bir markadır ama bu modeline ödenecek paraya günah derim ben.... Öncelikle çözünürlüğü ile yola çıkın derim ben olumsuzluklarını bulmak istiyorsanız...)

liquid_buz detaylı açıklamaların için teşekkür ederin ama;

Ben bu projektoru fiyat/performans açısından iyi olduğunu düşünüyorum.Çözünürlük için ise film için teterli olduğunu düşünüyorum.

Ayrıca bu modelin muadili olan giriş seviyesinde ki dlp cihazların rainbow etkisi çok belirgin,Lamba fiyatları da pahalı...

Yorumlarsan sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bio -- 31 Mayıs 2006; 16:12:43 >

137 Mesaj
1 Haziran 2006; 10:19:45 

liquid_buz Sağol verdiğin bilgiler için Benim de kafamı çelmek üzereydi Epson'ın o modeli ama dün BENQ MP610 aldım ve içim rahat kullanıyorum...Daha ilk gün olduğu için size daha sonra detaylı anlatırım...

Şimdilik sadece film ve Xbox'ta kullanıyorum....

Uzaklaştırılmış
1 Haziran 2006; 23:56:36 

liguid arkadaş güzel yazmış, faydalı bilgiler vermiş de neden bazı harfleri büyük yazmış anlamadım..

4 Mesaj
2 Haziran 2006; 18:43:13 

sevgili soho,

büyük harfler için bağışla ama grey market'e karşı hasta derecede karşı olduğum için onları öyle yazmak durumunda kaldım ..kusura bakma...

Bir arkadaşım bu bilişim merkezinden projektör almış...tabii ki faturasız satıyorlar...ona da cazip gelmiş...sonra ampülü patlamış..ampül yok...oraya götürmüş...lambayı değiştir demişler..parasıyla lamba satmışlar...sonra lamba bir daha patlamış..arkadaşım cihazı evde kullanıyor ve de sigara falan da içilmiyor..ayrıca cihazın 2-3 ayda bire de filtresini temizliyor...sonra o cihazın Türkiye distribütörünügötürmüş cihazı...o korsan firmadan aldığı için cihaza dokunmamışlar önce...bir tanıdığı araya sokunca falan filan...bakmışlar cihaz...lamba power supply'ı bozuk....garanti kapsmında bu parçayı değiştirince lamba da hiçbir sıkıntı kalmamış...

Benim duyduğuma göre Türkiye de bir çok distribütör bu istanbul bilişim merkezinin sattığı cihazlara garanti uygulamıyormuş...

ben sadece bunu altını çizmek istemiştim...BU nednele de BÜYÜK harf yazdım...

2845 Mesaj
2 Haziran 2006; 21:03:25 

liquid_buz eger PM'leri cevaplamıyorsan atmayalım , bilelimde!

Uzaklaştırılmış
2 Haziran 2006; 21:49:52 

sevgili liquid, o diilde diğer epson için yaptığın yorumlarda da büyük yazmışsın da..neyse sorun diil büyük yazman ama ben de 1 aydır epson tw20 kullanıyorum ve çok memnunum..bence kontrastı, renkleri, fırlatma mesafesi fiyat/performans açısından harika..590 euroya aldım (kdv dahi), bu fiyata 2. el projektör bile zor bulunur...kullanmadığın bir cihaz için "en kötü projeksiyon" demen burdan bilgi almak isteyen arkadaşlar için bence yanlış bir tutum..zaten konu başlığına da bakarsan "projeksiyon seçimi, kısıtlı bütçe" yazıyor. bütçe ayırsaydık heralde gidip sanyo z4 falan alırdık.
ayrıca marka ismi neden vermeyeceğimizi de anlamadım. ..M.Ö devirlerde mi yaşıyoruz yoksaaa
saygılar..

310 Mesaj
3 Haziran 2006; 9:58:19 

kafam allak bullak oldu arkadaşlar.geçen gün soy vpl-cs6 modelini bilgisayara bağlayı divx seyredip 6600gt ekran kartı olan bi bilgisayarla call of duty oynama şansım oldu.O geceden sonra tüm hayatım değişti sanki.Ne yapıp edip bi projeksiyon cihazı almalıyım dedim... Fiyatları birkaç gündür araştırıyorum ama karar vermek çok güç.Araştırmalarıma göre ev sineması için 1000-1500 ansi, 2000:1 kontrast olması şart.Ayrıca çözünürlük 1024-768 olursa görüntü ayrıntıları daha iyi belli olur gibi geliyor bana.Ama 1024-768 çok pahalı o yüzden 800-600 alacam sanırım.Paranın gözü körolsun

ne kadar yükselirsen ,o kadar düşersin...

175 Mesaj
7 Haziran 2006; 18:37:31 

Bende Sanyo Var Bitane Bende PS2 ye bağlıyorum ve TV seyrediyorum Arada Ama Çok Uzun Süredir Zaman Bulamadığım İçin Satma Düşüncem Var.

Sanyo Boxlight 3650 moledi. Lazım Olan Varsa Cüzi Bi Fiyattan Vericem.

2142 Mesaj
12 Haziran 2006; 22:06:08 

ev sineması için InFocus SP 4805'i tavsiye eder misiniz?1 aya kadar alıcam bi cihaz ve sinema için kullanıcam evde? 4085 fiyatında ve muadilinde başka seçenek var mı? İStanbulda görüntüleri karşılaştırarak nerden alabilirim? Projeksiyon makinesi hakkında başka forum var mı?

Screndoor effect ve rainbow effect ne demek?

Projeksiyon maiknesiyle ilgili nerden bilgi edinebilirim site olarak..?

X1 in devamı 4085 diyorlar doğru mu?

X2, X1 in devamı değil ve sunum projektörü diyorlar, sinema için x2'yi tavsiye etmiyorlar doğru mu?

4085 16/9 dvdleri sinemadaki gibi 16/9 gösteriyor mu doğal olarak?

4085 teki farudja ve darkchip ne işe yarıyor?

4.5 metre uzaklıktan 4085 ile kaça kaç görüntü alırım.?

optoma'lar nasıl?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Projeksiyon makinaları ile bilgisi olan çok az..

Size rastladığım için kendimi şanslı görüyorum.

Honda Jazz CVT, Asus Eee PC 1005HA, Logitech Anywhere MX, iPhone 4S 64GB, iPad3 64GB, Philips HTR5000, Philips DVP720SA, Philips DVDR3590H, Epson EMP-TW20, WDTV HD Media Player

2142 Mesaj
13 Haziran 2006; 22:08:06 

PM' bakmayanlar için buraya da yapıştırdım:

İstanbul'da projeksiyon makinelerini karşılaştırabileceğim demo yapan yerler biliyor musun? 4085'in üzerinde durma nedenim distribitörü ve aşağıdaki özellikleri. sence de iyi değil mi? bu fiyatta ve bu kalitede ve bu özelliklere sahip sinema için kullanılmak üzere başka marka ve model önerebilir misin? Ben özelliklere bakarak çıkarsama yapıyorum . yerli ve yanacı forumlarda 4085 için bir tane bile olumsuz yorum yapılmamış. yani 4085 fiyatında 4085'e rakip arıyorum. Amacım aaa bu da varmış dememek?Ama 4085'den daha iyi bir marka/model varsa 4085'in fiyatından(2.381 YTL) üstüne 500 YTL kadar daha fazla çıkabilirim. Ayrıca perde olarak ne tavsiye edersin?Normail bir amerikan bezine yansıtmakla orjinal bir perde arasında çok fark oluyor mu gerçekten? Daha önce dediğim gibi makine perdeye 4.5 metre uzaklıkta olacak.

Screndoor effect ve rainbow effect ne demek?

GERÇEK SİNEMA KEYFİNİ TATMAK İÇİN INFOCUS SP 4805
Hepsiburada:

Bizde 1.499,00 € + KDV
İndirimli: 999,00 € + KDV Son 17 gün !
KDV Dahil 2.381,22 YTL / 2.381.220.000 TL
Havale ile 2.309,78 YTL (%3 Havale İndirimi)
Ortalama 3 iş günü içerisinde KARGO'ya verilir.

16:9 TI DarkChip 12° DLP teknolojisi,
6 Segment 4 Speed DLP renk çarkı (RGBRGB),
DCDi Faroudja teknolojisi,
854x480 gerçek çözünürlük,
1280x1024 destekleyen çözünürlük,
16:9 ve 4:3 görüntü formatı desteği,
EDTV (480p, 570p progressive tarama)
HDTV (720p, 1035i, 1080i)
750 Ansilümen "video optimized" ışık gücü,
2000:1 kontrast oranı,
4000 saat ampul ömrü,
6500K Color Temperature,
2xComponent, 1xComposite, 2xs-Video girişleri,
DVI(M1) girişi ile HDMI görüntü aktarabilme,
12 V Perde Hareketlendirici,
+/- 20 derece keystone correction
Opsiyonel lite-show aparatı ile kablosuz projeksiyon olanağı.
3,5 kg. ağırlık, Projeksiyon cihazlarının garanti süresi 2 yıldır. Infocus, bir Amerikan markasıdır. Bu garanti, Infocus Corporation garantisidir; dünyanın tüm ülkelerinde geçerlidir. Ampül garantisi 90 gün/500 saattir (Hangisi önce gelirse o geçerlidir)

Honda Jazz CVT, Asus Eee PC 1005HA, Logitech Anywhere MX, iPhone 4S 64GB, iPad3 64GB, Philips HTR5000, Philips DVP720SA, Philips DVDR3590H, Epson EMP-TW20, WDTV HD Media Player

2142 Mesaj
19 Haziran 2006; 22:56:21 

kimse yok mu?

Uzaklaştırılmış
20 Haziran 2006; 23:33:05 

vatan bilgisayarda epson tw20 yi kurmuşlar, baktım ki, amanınnnnnnn,
one görüntü, berbat,
arkadaşlar yapmayın etmeyin, almayın dandik ürünleri,
dlp yi kim kötülerse ayıp eder, yok rainbow, yok şu yok bu..........
bende benq var, kıyas kabul etmez epsonla,
daha önce yazdığım başlığı ve karşılaştırmayı lütfen okuyun........
http://forum.donanimhab...52C6110//tm.htm#6393549
selamlar

Uzaklaştırılmış
21 Haziran 2006; 10:52:11 

keske DLP LCD den daha iyi olsaydı da DLP alsaydık..

137 Mesaj
21 Haziran 2006; 11:07:14 

Benq MP610 la birlikte hediye verilen perdeyi daha kullanmadım beyaz duvara yansıtıyorum. Perdeyi kursam farkedilir bir değişiklik olur mu?
Ürün gayet başarılı rainbow dalgasını sorun etmeseniz başka bir eksikliğini göremedim. Bir de Xbox'ı HD olarak bağlarsam farkeder mi acaba ?

Gerçekten LCD-DLP kişiden kişiye değişiyor...Arkadaşlar sizi hangisi tatmin ediyorsa deneyin ve onu alın

2142 Mesaj
22 Haziran 2006; 22:40:10 

piyasada çok iyi dlpler de var çok iyi LCD ler de. Karşılaştırmayı aynı ayarda yapmak lazım. İyi bir DLP cihaz ile orta dereceli bir LCD yi karşılaştırırsanız DLP öne çıkar. Ama tam tersi olursa LCD çıkar. Aynı ayardaki cihazları karşılaştırmak ve gözle görmek lazım. Asıl önemli faktör ise bence fiyat performans oranı. Gözle görüp bütçeye göre görüntü olarka hangisi sizin zevklerinizi karşılıyorsa onu almak lazım.

1,5 milyara da var 3 milyara da var.

49 Mesaj
23 Haziran 2006; 16:05:31 

bence garantisi de önemli, bütün lambalar 90 gün garanti veriyor, benq'larda garanti 6 ay.
dlp makinalarda rainbow effect var ama, mp610 veya epson tw20 sinema modeli değil.
dlp'lerin avantajlari: yuksek parlaklik, tozdan etkilenmeme
lcd'nin avantajlari: renk daha iyi
giris seviyesi urunlerden bahsediyorum.
sinema modellerinde de parlaklik düşük kontrast yüksek olmalı.
oyun için level dergisi benq mp720'yi "editörün tercihi" seçmişti mayıs ayında.
paranız yeterse onu alın. başka birşey almayın (xga makina)

4 Mesaj
23 Haziran 2006; 16:22:22 

Selam LCD ile DLP projeksiyonda kulanılan iki ayrı teknoloji ve ikisininde birbirine göre farklı üstünlükleri var.

LCD de renklerin daha canlı olduğunu söylerler .DLP buna gerçek renkleri normalden daha canlı gösterir bu nedenle kullanıcı tarafından daha cazip algılanır diye yorum yapılır.Ama LCD ye göre bu bir artıdır.

Uzun süreli kullanım,renlerin uzun süre canlılığını koruması DLP de daha fazladır.Zira LCD nin optik yapısı çevresel faktörlerden çok fazla etkilenir.Toza ve harekete duyarlıdır.DLP de bu dezavantajları yaşamazsınız.DLP de optik sistem yerine chip,ışık kaynağı ve renk tekerleği mevcuttur.Cihazlar daha küçük boyutlarda ve hafiftir(1,3 kg lık ürünler mevcut).Kontrast olarak DLP çok daha yüksek değerlere ulaşabilir.Mesela BenQ PE8720 ilk 10000:1 kontrasta sahip üründür.

Bundan 3 sene önce LCD kullanım oranı DLP ye göre %75 oranındaydı.Ancak bu sene raporlara göre DLP oranı %55 e ulaştı.Ayrıca film endüstrisi DLP kullanmakta.

2005 sonu dünya genelinde EPSON en çok satılan marka oldu.2. sırada BenQ var ve DLP üretiminde dünyada 1 numaralı marka.Bildiğiniz birçok markaya da BenQ üretim yapıyor zaten.

Türkiye'de ise durum şu
1.Toshiba
2.BenQ
3.Epson

Ancak sıralama bu sene değişiyor.Kanalda ağırlıklı EPSON ve BenQ olacak.

2845 Mesaj
24 Haziran 2006; 17:42:26 

pj-tx200 (hitachi)
tw600 (epson)
modellerini objektif verilerle karsılastırabilecek arkadaslar yorumlarınızı bekliyorum
ikisi de ust duzey cihazlar ve de LCD

Bu arada ev sineması icin uretilen projektorlerin %90'ı LCD tipinde
DLP'yi oven arkadasların buna mantıklı bir acıklaması var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TrDr_22 -- 24 Haziran 2006; 17:45:18 >
Sayfa:   [1]      >>
Tüm forumlar » [Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri] » Televizyonlar » Projeksiyon Seçimi,Kısıtlı Bütçe,Acil Yardım
Sayfa: [1]      >>
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar