Şimdi Ara

Panasonic LF-MB121 Blu-ray yazıcı, 10 Haziranda raflarda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
5.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2006, donanım dünyası için tam anlamıyla bir geçiş yılı oldu. Kullanıcılar seneyi, fizik kartlarını, gelecek nesil konsolları, Blu-Ray, HD-DVD medyaları ve Windows Vistayı bekleyerek geçiriyorlar. 2006'nın 3.çeyreğine girerken bu beklentiler yavaş yavaş gerçeğe dönüşmeye başladılar bile. Xbox 360, gelecek nesil konsolların öncülüğünü yaparken, Toshiba'nın HD-DVD oynatıcısı ve HD-DVD filmler raflarda yerlerini aldılar. Fizik kartları ise şimdiden bir kaç kişinin eline ulaşmış durumda.

Bir diğer merak konusu olan Blu-ray medyalar ise 10 Haziran'dan itibaren aktif kullanıma geçecekler. TDK, geçtiğimiz ay Blu-ray madyaların dağıtımına başlamış olsada kullanıcıların 10 Hazirana kadar beklemeleri gerekmekte. Zira Panasonic'in Blu-ray yazıcısı, bu tarihten itibaren satın alınabilir olacak.

13 farklı medya formatını destekleyen LF-MB121 kodlu Blu-ray yazıcı, DVD±R ve DVD+RW medyalara 8x, DVD±R DL medyalara 4x, DVD-RW medyalara 6x, DVD-RAM medyalara 5x, CD-R medyalara 24x ve CD-RW medyalara 16x hızda kayıt yapabilmekte. Ürünün Blu-ray medyalara yazma hızı ise 2x(72Mbps) olarak belirtilmiş. İlk Blu-ray yazıcıların yazma hızları şu anki DVD yazıcıların oldukça gerisinde kalsalarda (16x DVD yazıcı 172Mbps) zamanla yazma hızlarının 8x'e (288Mbps) kadar çıkartılması planlanmakta. Beraberinde Windows 2000/XP ve XP 64bit edition sürümleri ile çalışan Power2Go 5 isimli bir kayıt yazılımı ile gelen ürün, kullanıcıları uyumlu yazılım bulma derdinden de kurtarıyor.

10 Haziranda satışına başlanacak Panasonic Blu-ray yazıcıların, 850$ fiyat etiketi taşıması bekleniyor. 25GB ve 50GB kapasiteli boş medyalar ise şimdiden alınabilir durumdalar. 25GB kapasiteye sahip medyaya 20 dakikada, 50GB kapasiteye sahip medyaya ise 40 dakikaya yakın bir sürede bilgi yazacak olan LF-MB121, yüksek fiyatı ile her kullanıcının sahip olamayacağı bir ürün. Şu an için yüksek fiyatı ile ev kullanıcılarından daha çok ticari kullanıma daha yakın olan ürününün fiyatının, CD yazıcılar ve sonrasında da DVD yazıcılarda olduğu gibi 1 sene içerisinde alınabilir bir seviyeye düşeceğini tahmin etmek güç değil.

Sayfanın Linki : http://www.panasonic.co.jp/corp/news/official.data/data.dir/jn060421-1/jn060421-1.html

• fiyat çok yüksek. 1 sene sonra fiyatı yarıya düşse de genede yüksek fiyatlı olacağından pek tutunacağını sanmam.
  • eskiden haberleri ilk donanımhaber'de okurdurduk şimdi biraz geçikme oluyor

gelişim güzel ama bu fiyata çüş yani .. Eskiden 4x cdrw ye 250$ verildiği günleride düşünerek belki daha hızlı piyasaya girebilir ama mevcut dvdrw lerde yeterli kapasite sunabiliyor bunuda düşünerek bu durumda en az 2 sene sonra dvd yazıcı yerini alır
  • zaten netten az veri cekilebilen bir ülke olarak bu türev ile cekilen 25gb lık medyaya ihtiyac duyan olmaz herhalde yani henüz 256kb download makinası yapan birisi sürekli cekim yapsa 35-40gb arası veri alıyor bu ülkede
  • 100$ indiği zaman alırız.şimdi 850$ dolar gibi bi fiyat.Conroe lerin en iyisi bile bu fiyatla gelmiyo.bence alan resmen boışa ve sırf hava atmak için almış alacak.DVDRW ler neyimize yetmiyo
  • speed mrb dostum...
    hd-dvd filmler nerde raflarda bilgi verebilimisin..
    haber için tşk.
    syg,
  • quote:

Orjinalden alıntı: amdepox

speed mrb dostum...
    hd-dvd filmler nerde raflarda bilgi verebilimisin..
    haber için tşk.
    syg,

Merhaba,
    Aşağıdaki linkten film fiyatlarını görebilirsiniz.

http://www.amazon.com/gp/search/ref=br_ss_hs/104-5385933-1305534?platform=gurupa&url=index%3Dblended&keywords=HD-DVD

iyi forumlar...
  • ilk ciktiginda hepsi bu fiyata geliyor zaten. 2 sene icinde 100 $'in altina iner
  • kaç kişini bu kadar büyük medyalara ihtiyacı varki..hele bu fiyata mumkun değil alınsın..nezaman ki fiyatı 60-70 $ sevşyesine geldi ozaman dvd nin yerini alabilir.. onun dışında dvd ye devam...
  • Fiyat konusunda açıkçası 70$ seviyesini inmesini kimsenin bekleyeceğini sanmıyorum. 250$ seviyelerine iner inmez bir çok kişinin bu tip bir ürünü kaçırmayacağını düşünüyorum.
  • 100'un altina inene kadar "yaygin" olmaz. evrensel kural
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozturert

100'un altina inene kadar "yaygin" olmaz. evrensel kural

25GB ve 50GB kapasitelere sahip medyalara yazabilmekten söz ediyoruz. Zaten CDROM kadar ne yaygınlaştıki DVD yazıcımı? CD Yazıcımı? Kimse beklemz 70$ ları 250$ a insin millet sıraya girer bence
  • ürün gerçekten çok yüksek fiyatlı ama çıkışta hepsi böyle olmuştu hem cd hemde dvd ama şimdi 40-50$ arası elbet buda ucuzlayacak , speed sanada katılıyorum bencede 200-250 $ ı gördümü taliplisi muhakkak olacaktır , malum kapasite çok iyi ve dvd ve cd desteğide mevcut.

ayrıyeten ürünün 8x e hızı çıktığında 16x dvd den dahada hızlı olacağıda görülüyor

fiyat şuanda çok ama ileride düşecek benim notum : 10 / 10

bence devlet bile şu an için ciddi bir alıcı olabilir , mesela sarayların panoromik turları veya bazı kaybolmakta olan freskleri kayda alınıp rahatça arşivlenebilir , disk kapasitesi epey yüksek çünki

ve duyduğum kadarıyla şu an 4 katmanda 300 ila 500 gb arası yeni blue ray disklerde test aşamasındaymış

yalnız step bir merakım var ; blue ray disklerin saklanma ömrü ne kadar bu konuda bir bilgiye rastlayamadım , elinde bilgi varsa yazarmısın ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orjinalden alıntı: ozturert

100'un altina inene kadar "yaygin" olmaz. evrensel kural

25GB ve 50GB kapasitelere sahip medyalara yazabilmekten söz ediyoruz. Zaten CDROM kadar ne yaygınlaştıki DVD yazıcımı? CD Yazıcımı? Kimse beklemz 70$ ları 250$ a insin millet sıraya girer bence

1 sene icinde 750GB'lik disklerin fiyati oyle duser ki, kimse donup 25GB yazmak icin 250$ vermez (50GB'liklerden bahsetmiyorum bile, bakiniz: cift katmanli DVD fiyatlari). O yuzden 100$ psikolojik sinir dedim
  • benim içinde aynı durum söz konusu 150 $ altına düşmedikce büyük ihtimal almam.zaten optic okuyucunun tipide hoşuma gitmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myazgan -- 4 Mayıs 2006; 11:45:08 >
  • 150 nin altına düşmezse satıcılar kapıma uuuramasın Zaten sistemde takıcak yer de kalmadı gibi
  • quote:

Orjinalden alıntı: Speed-Step

Fiyat konusunda açıkçası 70$ seviyesini inmesini kimsenin bekleyeceğini sanmıyorum. 250$ seviyelerine iner inmez bir çok kişinin bu tip bir ürünü kaçırmayacağını düşünüyorum.

250 dolar seviyesinde herkez alır bence de ...
  • quote:

Orjinalden alıntı: serenissimo

ürün gerçekten çok yüksek fiyatlı ama çıkışta hepsi böyle olmuştu hem cd hemde dvd ama şimdi 40-50$ arası elbet buda ucuzlayacak , speed sanada katılıyorum bencede 200-250 $ ı gördümü taliplisi muhakkak olacaktır , malum kapasite çok iyi ve dvd ve cd desteğide mevcut.

ayrıyeten ürünün 8x e hızı çıktığında 16x dvd den dahada hızlı olacağıda görülüyor

fiyat şuanda çok ama ileride düşecek benim notum : 10 / 10

bence devlet bile şu an için ciddi bir alıcı olabilir , mesela sarayların panoromik turları veya bazı kaybolmakta olan freskleri kayda alınıp rahatça arşivlenebilir , disk kapasitesi epey yüksek çünki

ve duyduğum kadarıyla şu an 4 katmanda 300 ila 500 gb arası yeni blue ray disklerde test aşamasındaymış

yalnız step bir merakım var ; blue ray disklerin saklanma ömrü ne kadar bu konuda bir bilgiye rastlayamadım , elinde bilgi varsa yazarmısın ?

Yanlız bi sorun var bu kadar kapasiteli medyalarda okuma yazma problemleri nasıl aşılıcak? Veri taşıma 66mb/sn yeticekmi?
  • notebook lara ne zaman gelir acaba bu teknoloji? sonuçta desktop kullanan sayısı gittikçe azalıyor.
  • Diğer markalar da bu özellikte olan bir ürünü piyasaya sürecek ve kısa zamanda fiyatlar düşecek bence...
    Sadece Panasonic'in fiyatına bakmamak lazım..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.