- x
Saçın Yağlanmasını Engellemek İçin???
42 Cevap9500 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar:
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

454 Mesaj
14 Aralık 2012; 20:59:11 

Benim saçim 2-3 günde bir yağlaniyor ve buna gerçekten çok uyuz oluyorum 2 günde bir yikamama rağmen yine oluyor ve engelliyemiyorum sizin bir öneriniz var mi birde saça şekil vermek için ne yapmam gerekir ??

Yeryüzüne çıkınca özgür olacağını mı düşünüyorsun? Senin gibiler, nereye giderse gitsin asla özgür olamaz. Sonuçta, insanlar yeryüzü denilen kafese tıkılmış. İçerde ya da dışarda olmanın bir farkı yok sadece genişlik ve darlık meselesi. Kafesin çok dar olduğunu düşünüp, dayanamayanlar asla özgür olamaz. Gerçekten hapsolmak istiyorsan kalbinin etrafına set çekmelisin.
----Shiroyasha Sakata Gintoki----

67 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:13:05 

benimkide senin gibi ama çözüm bulamadım her gün duş alıyorum saçı şekillendirmek için de fön makinesi + jöle işini her türlü görür ama jöle de saç döküyor

- - - - - - - -

570 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:17:36 

ilk önce yastıgını komple degiştir.
Hergün yatmadan önce saçlarını yıka. Sabah yıkama.
Ve yüzünü yaglanmayı azaltan temizleyicilerle temizle

★★★ Fenerbahçe ★★★

806 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:18:25 

Ben hergün yıkıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

milletin sistemlerinde i7ler, gtx580ler benchmark yap�yorlar overclock yap�yorlar, oyun oynuyorlar testler ger�ekle�tiriyorlar birbirleriyle �akala��yorlar. bizim niye yok dh bize niye i7 alm�yorsun 6 y�ll�k hort 25.07.2011�roniden anlamayan bir nesle a�ina de�iliz.NE YAPTINIZ LAN İMZAMA?

1100 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:22:09 

bi prozinc şampuan kullan bakalım yağlı saçlar için olandan.. eczaneye sor yada webden al.

http://www.dermozinc.com.tr/prozinc-sampuan--u
http://www.bakimstore.c...ampuan.htm#.UMt9VjN0kmQ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcheLoN_ -- 14 Aralık 2012; 21:26:29 >

DH Kadın Milletine Güvenmeyenler Klübü

454 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:23:09 

quote:

Orijinalden alıntı: Quintana!

Hocam her gün yikarsamda hasta oluyorum öyle daha kötü oluyor yikandiktan sonrada yastiğimi zaten değiştiriyorum birde yüzüm yagli felan değil

Yeryüzüne çıkınca özgür olacağını mı düşünüyorsun? Senin gibiler, nereye giderse gitsin asla özgür olamaz. Sonuçta, insanlar yeryüzü denilen kafese tıkılmış. İçerde ya da dışarda olmanın bir farkı yok sadece genişlik ve darlık meselesi. Kafesin çok dar olduğunu düşünüp, dayanamayanlar asla özgür olamaz. Gerçekten hapsolmak istiyorsan kalbinin etrafına set çekmelisin.

546 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:23:28 

Clear Man al yağlı saçlar için olanını

İntel i5 2500K 3.3 Ghz || MSI Z68A GD-55 (G3) || ASUS HD6950 DirectCU II 2 GB 256 Bit || G.Skill RipjawsX 2x4 Dual Kit Ram || Seagate 1 TB Sata 3 7200 Rpm HDD || Samsung S22A350H 21.5 inch Full HD LED Monitör || Pioneer 24x DWD-RW || Cooler Master HAF 912 Plus || XIGMATEK 600w 80+ Bronze Power

114 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:23:31 

Yağlanmayı durduramazsın o saç ile alakalı değil saç derisi ile alakalı yağlanma karşıtı veya geçiktirici şampuanlar tamamen yalan, bir kaç ilaç var sivilce içindi sanırım onlar cildi kuruttuğu için saç derisinde'de kuruma meydana geliyor ve yağlanma gecikiyordu ama bulaşma tabiki, düzenli yıkamaktan başka çare yok.
Şekil vermek için kaliteli birşey arıyorsan osis ürünlerine bakıp kendine uygun olanı seçebilirsin örneğin, thrill up, mess up, flex wax özelliklerine bakarak.

454 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:25:15 

quote:

Orijinalden alıntı: EcheLoN_

bi prozinc şampuan kullan bakalım yağlı saçlar için olandan.

Clear Men kullaniyorum şuanda bitmesini bekliyorum yeni şampuan denicemde bu söylediğin şampuan yağlanmayi kesin olarak önlüyor mu ?

173 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:26:53 

sacını yıkadıktan sonra yuksek ısılı fönle ile kurutma hafif ısı ile daha uzun surede kurula bu biraz farkettirebilir bir makalede okumustum biraz işe yarıyor bence

Esas Birliği Jandarma HaVa Grup K.LIĞI/DİYARBAKIR

454 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:27:53 

quote:

Orijinalden alıntı: HypeRockTiF

Yağlanmayı durduramazsın o saç ile alakalı değil saç derisi ile alakalı yağlanma karşıtı veya geçiktirici şampuanlar tamamen yalan, bir kaç ilaç var sivilce içindi sanırım onlar cildi kuruttuğu için saç derisinde'de kuruma meydana geliyor ve yağlanma gecikiyordu ama bulaşma tabiki, düzenli yıkamaktan başka çare yok.
Şekil vermek için kaliteli birşey arıyorsan osis ürünlerine bakıp kendine uygun olanı seçebilirsin örneğin, thrill up, mess up, flex wax özelliklerine bakarak.

Wax felan zararli değil mi saçlari döküyormuş öyle duydum ve her gün saçimi yikarsam hasta oluyorum bunu geçiktirmek istiyorum ama şampuanlar etki etmezse ne etki edicek krem felan denemedim ama yüzüm yağli yada sivilceli değil :/ ??

1100 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:28:31 

quote:

Orijinalden alıntı: xCibiCibix

Clear Men kullaniyorum şuanda bitmesini bekliyorum yeni şampuan denicemde bu söylediğin şampuan yağlanmayi kesin olarak önlüyor mu ?

piyasada satılan market şampuanlarından daha kaliteli ve etkilidir

DH Kadın Milletine Güvenmeyenler Klübü

454 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:29:58 

quote:

Orijinalden alıntı: BestKiller

Clear Man al yağlı saçlar için olanını

Önlüyor mu peki kardeşim ?

454 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:32:02 

quote:

Orijinalden alıntı: EcheLoN_

piyasada satılan market şampuanlarından daha kaliteli ve etkilidir

Her eczanede bulabilirmiyim hocam ?

454 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:34:06 

quote:

Orijinalden alıntı: NicolasBrody

sacını yıkadıktan sonra yuksek ısılı fönle ile kurutma hafif ısı ile daha uzun surede kurula bu biraz farkettirebilir bir makalede okumustum biraz işe yarıyor bence

Evet kardeşim onu denemiştim o dediğin doğru biraz geciktiriyor ama yikandiktan 2 gün sonra yine yağlaniyor :/

570 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:35:02 

quote:

Hocam her gün yikarsamda hasta oluyorum öyle daha kötü oluyor yikandiktan sonrada yastiğimi zaten değiştiriyorum birde yüzüm yagli felan değil

ben her sabah duş alıp direk çıkıyorum evden hiçbirşeyde olmuyor

oyüzden yatmadan önce duş al diyorum. uyanana kadar kurumuş olursun zaten

★★★ Fenerbahçe ★★★

173 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:35:44 

quote:

Evet kardeşim onu denemiştim o dediğin doğru biraz geciktiriyor ama yikandiktan 2 gün sonra yine yağlaniyor :/

maalesef bendede bu sıkıntı var kardesim cozumude cok yok sanki benim yıkadıgımın ertesi gunu bile oluyor bazen

Esas Birliği Jandarma HaVa Grup K.LIĞI/DİYARBAKIR

586 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:36:17 

Saçını uzunca bir süre yıkama sonra her gun değil 3-4-5 günde bir yıka. saçın alışır yağlanmaz. Bizim arkadaş haftada bir duş alıyor yağlanmıyor saçı. Nedenini de bu şekilde açıklıyor.

Ацумыжъ

454 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:38:40 

quote:

ben her sabah duş alıp direk çıkıyorum evden hiçbirşeyde olmuyor

oyüzden yatmadan önce duş al diyorum. uyanana kadar kurumuş olursun zaten

Her gün duş almak benim için ölüm gibi birşey bir süre sonra çok üşeniyorum

148 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:40:29 

her sabah saçını yıka 2 dakika sürmez.

Siyah Ulan!

V For Veli Kavlak

700 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:40:51 

quote:

Orijinalden alıntı: qwe.

Saçını uzunca bir süre yıkama sonra her gun değil 3-4-5 günde bir yıka. saçın alışır yağlanmaz. Bizim arkadaş haftada bir duş alıyor yağlanmıyor saçı. Nedenini de bu şekilde açıklıyor.

haftada bir dus ne lan:D kokar insan :D , sabah 10 dk erken kalk hergun al dusunu hem uykun daha rahat acilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

454 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:43:13 

quote:

Orijinalden alıntı: _Perseus_

haftada bir dus ne lan:D kokar insan :D , sabah 10 dk erken kalk hergun al dusunu hem uykun daha rahat acilir.

Sabah okula giderken inan ölü gibiyim saçimi biraz tararim yemeğimi yerim dişimi firçalarim yüzümü yikamaya bile üşenirim sonra okula giderim kaldiki duş almak hiç olmaz anca okuldan gelince

454 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:45:16 

quote:

Orijinalden alıntı: qwe.

Bir ara öyle birşey duymuştum ama ne kadar doğru bilemem

1163 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:46:01 

quote:

yastıkla alakası nedir hocam
ayrıca her gün yıkamak dökülmeyi arttırmazmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dasdacik -- 14 Aralık 2012; 21:46:56 >

MyAnimeList - dasdacik Tanrıyı güldürmek istiyorsan biraz planlarından bahset

483 Mesaj

[29 Ağustos 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

14 Aralık 2012; 21:49:43 

quote:

Benim saçim 2-3 günde bir yağlaniyor ve buna gerçekten çok uyuz oluyorum 2 günde bir yikamama rağmen yine oluyor ve engelliyemiyorum sizin bir öneriniz var mi birde saça şekil vermek için ne yapmam gerekir ??

yağlanmayı önleyici şampuan kullan

"HERKEŞE BENDEN ÇAY"

454 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:50:07 

quote:

Orijinalden alıntı: dasdacik

yastıkla alakası nedir hocam
ayrıca her gün yıkamak dökülmeyi arttırmazmı

Saçin yağliyken yastiğa kafani koyunca yastiğida bulaşir birde uyurken biraz terlersen o terle birlikte yağ yastiğina geçer bu hem seni rahatsiz eder hemde saçini yikayip temizlesen bile yastiğini değiştirmedikçe yastiğindaki yağ yine kafana bulaşir döngü gibi anliyacağin

27716 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:51:13 

quote:

aynen öyle. ben biotin kullanmama rağmen oluyor gene ev şampuan çöplüğüne döndü denemedim kalmadı. head&shoulders , clear men, gliss ultimate repair,bioblas.. vs vs hiçbiri bir işe yaramıyor. zeytinyağlı defne sabunu aldım 4 liraya o bunlardan daha iyi.

454 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:53:08 

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

aynen öyle. ben biotin kullanmama rağmen oluyor gene ev şampuan çöplüğüne döndü denemedim kalmadı. head&shoulders , clear men, gliss ultimate repair,bioblas.. vs vs hiçbiri bir işe yaramıyor. zeytinyağlı defne sabunu aldım 4 liraya o bunlardan daha iyi.

Yani hiç faydasi yok mu

138 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:56:11 

quote:

Saçin yağliyken yastiğa kafani koyunca yastiğida bulaşir birde uyurken biraz terlersen o terle birlikte yağ yastiğina geçer bu hem seni rahatsiz eder hemde saçini yikayip temizlesen bile yastiğini değiştirmedikçe yastiğindaki yağ yine kafana bulaşir döngü gibi anliyacağin

Hocam günlük yağlanan bir saç için günlük yastık mı değiştircez yoksa yağın bulaşmadığı bir yastık türü,kılıfı var mı?

Ek olarak benimde çok çabuk yağlanır genetik herhalde ama 5-6 senedir iki günde bir saçımı yıkarım dökülme olmuyor oda genetik herhalde

Es Es Es Ki Ki Ki ESKİ ESKİ Es

454 Mesaj
14 Aralık 2012; 21:58:26 

quote:

Orijinalden alıntı: Zombie26

Hocam günlük yağlanan bir saç için günlük yastık mı değiştircez yoksa yağın bulaşmadığı bir yastık türü,kılıfı var mı?

Ek olarak benimde çok çabuk yağlanır genetik herhalde ama 5-6 senedir iki günde bir saçımı yıkarım dökülme olmuyor oda genetik herhalde

Çok fazla yağlaniyorsa değiştir ama az yağlaniyorsa her gün değiştirmene gerek yok 3-4 günde değiştirmen en iyisi öyle bir yastik varmi bende bilmiyorum benim saçlarim yikadiktan 2-3 gün sonra yağlaniyor ve geceleri terlediğim için yastiğimi değiştirmek zorunda kaliyorum

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
9 gün 9 sa. 27 dk. kadarı kaldı.

[8 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

14 Aralık 2012; 22:00:44 

quote:

Cildim inanılmaz yağlı.Garnier Saf&Temiz kullanıyorum mucizevi bir ürün ancak sivilce çıkartıyor.Marka ismi vererek bir tavsiyede bulunabilir misiniz?

53 Mesaj
14 Aralık 2012; 22:01:47 

pudra döküp tarayabilirsin

27716 Mesaj
14 Aralık 2012; 22:04:46 

quote:

Yani hiç faydasi yok mu

hocam 5binlik solgar veya hp biotin kullanmaya başla saç kaliten artar saçın kalınlaşır yağlanma minimuma iner defne sabunuda kullan bu ikisiyle yapabileceğin en iyi yağlanma arındırmayı yapmış olursun. bunlardan daha iyisini bulamassın. denedim bana güven.

1361 Mesaj
14 Aralık 2012; 22:05:43 

bakım kremi vs içeren şampuan kullanma normalin 3 katı hızlandırıyor yağlanmayı.

http://www.bakimist.com- Bitkisel Ürün ve Kozmetik Online Satış

454 Mesaj
14 Aralık 2012; 22:06:17 

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

hocam 5binlik solgar veya hp biotin kullanmaya başla saç kaliten artar saçın kalınlaşır yağlanma minimuma iner defne sabunuda kullan bu ikisiyle yapabileceğin en iyi yağlanma arındırmayı yapmış olursun. bunlardan daha iyisini bulamassın. denedim bana güven.

Bunun dişinda önerebileceğin bir şampuan felan yok mu diğer şeyler çok kimyasal içeriyor diye biliyorum şampuan felan ariyorum önlüyebilecek birşey :/ :/

27716 Mesaj
14 Aralık 2012; 22:14:51 

quote:

Bunun dişinda önerebileceğin bir şampuan felan yok mu diğer şeyler çok kimyasal içeriyor diye biliyorum şampuan felan ariyorum önlüyebilecek birşey :/ :/

kardeşim sen beni dinlemiyormusun şampuan ince telli ve yağlanan saçların bir numaralı düşmanı diyorum. sabun önerdik işte içindeki malzeme sayısı toplasan 3 5 i geçmez. daha neyini anlamadın.

519 Mesaj
14 Aralık 2012; 22:21:11 

şampuan kullanmayın aktardan bitkisel sabun alın

avanti ragazzi di buda
avanti ragazzi di pest

267 Mesaj
14 Aralık 2012; 22:24:30 

Bide yağlanma saç dökülmesi yapıyor.Saçımı 2 gün yıkamıyım normalden 2-3 kat fazla saç dökülüyor.Bide yağlanma kuruduktan sonra kepeğe dönüşüyor.Kaşımaya başlayınca saç dibinde yara oluyor bende bazen kanıyor.Şampuanımı değiştirmeyi düşünüyorum.İpek kepeğe karşı kullanıyorum.Mentollü şampuan iyi gelceğini bilsem onu kullanıcam.Boş bir zaman bulsam saçı usturaya vurcam.4-5 kere.

VW PASSAT 1.8T COMFORTLİNE

114 Mesaj
14 Aralık 2012; 23:14:53 

quote:

Wax felan zararli değil mi saçlari döküyormuş öyle duydum ve her gün saçimi yikarsam hasta oluyorum bunu geçiktirmek istiyorum ama şampuanlar etki etmezse ne etki edicek krem felan denemedim ama yüzüm yağli yada sivilceli değil :/ ??

Yağlanma konusu dediğim gibi çözümü yok fazlada uğraşma bu sefer dökülme problemleri olur ama şunlara dikkat et saçı sıcak su ile yıkama sadece ılık su ile yıka, saç'a fön çekme veya kurutma makinesi ile kurutma, kremli sampuanlar kullanma, yastık kılıflarını sık aralıklarla değiştir, şekillendirme için wax olmaz diyorsan osis dust it pudra var fiyatı sorun olmazsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HypeRockTiF -- 14 Aralık 2012; 23:17:40 >

587 Mesaj
14 Aralık 2012; 23:32:29 

quote:

Yağlanma konusu dediğim gibi çözümü yok fazlada uğraşma bu sefer dökülme problemleri olur ama şunlara dikkat et saçı sıcak su ile yıkama sadece ılık su ile yıka, saç'a fön çekme veya kurutma makinesi ile kurutma, kremli sampuanlar kullanma, yastık kılıflarını sık aralıklarla değiştir, şekillendirme için wax olmaz diyorsan osis dust it pudra var fiyatı sorun olmazsa.

bunları yapsan da yapmasanda 2 gün sonra saç yine yağ içinde kalır/kalıyor. bu yağdan kurtulmanın çaresinin henüz bulunamadığını düşünüyorum. zaten sözkonusu olan yağ, saç için yararlıdır.

570 Mesaj
14 Aralık 2012; 23:43:41 

quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

Cildim inanılmaz yağlı.Garnier Saf&Temiz kullanıyorum mucizevi bir ürün ancak sivilce çıkartıyor.Marka ismi vererek bir tavsiyede bulunabilir misiniz?

Maske kilini maden suyuyla karıştırıp çamur kıvamına getir. Yüzüne sür heryerine ama. 1 Saat sonra yıka. Hergün tekrarla.

Veya Hacı Şakirin beyaz sabunlarıyla yıka. (ciddiyim)

Banada eczacı bir karışım hazırladı. Sivilce çıktıgı zaman birazcık üstüne sürüyosun sabaha kadar yok ediyo. İsteyen varsa karışımın formülünü verebilirim

★★★ Fenerbahçe ★★★

Uzaklaştırılmış
11 gün cezanın,
9 gün 9 sa. 26 dk. kadarı kaldı.

[8 Eylül 2014; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

14 Aralık 2012; 23:46:01 

quote:

Maske kilini maden suyuyla karıştırıp çamur kıvamına getir. Yüzüne sür heryerine ama. 1 Saat sonra yıka. Hergün tekrarla.

Veya Hacı Şakirin beyaz sabunlarıyla yıka. (ciddiyim)

Banada eczacı bir karışım hazırladı. Sivilce çıktıgı zaman birazcık üstüne sürüyosun sabaha kadar yok ediyo. İsteyen varsa karışımın formülünü verebilirim

peki maske kilini kaç gün boyunca tekrarlayacağız?
formülü çok isterim.bekliyorum.

570 Mesaj
14 Aralık 2012; 23:50:18 

quote:

Orijinalden alıntı: HEISENBERG

peki maske kilini kaç gün boyunca tekrarlayacağız?
formülü çok isterim.bekliyorum.

istedigin kadar tekrarla bir zararı oldugunu sanmıyorum. ben bir süre sonra üşenip yapmamaya başlamıştım.

içeriginide yarın pm le hatırlatırsan atarım sana şuan ulaşamıyorum

★★★ Fenerbahçe ★★★
Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » Saçın Yağlanmasını Engellemek İçin???
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.438