- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
bir insanın zekasını anlama yöntemi
232 Cevap9962 Görüntüleme7 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Linkli Mesajlar Yazdır
Sayfa: <<     1 [3]      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

752 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:05:02 

Meşhur caps nerde şu erdal bakkalli olani

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Devlet yararlı olanı yapmak için vardır, birey ise güzel olanı.

729 Mesaj

[1 Ocak 2015; tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

14 Aralık 2012; 1:05:35 

quote:

Orijinalden alıntı: CyberSurfer

Bana mı diyorsun onu anlamadım ? Üstte yazılanları da okumadım bu arada.

Ama demeye çalıştığın kafatasına beynin şekil verdiğiyse bu doğru değil..Kafa tası için genellikle genetiktir denir.Beyin ile doğru orantılı büyüdüğü varsayılır.Diğer durumlarda yani beynin kafa tasına baskı uyguladığı durumlarda epilepsi ve tümör gibi durumlar ortaya çıkar.

Ayrıca bebeklerde kafatası yoktur.Şöyle diyeyim beyni çevreleyen tabaka kıkırdaktan daha hassastır şeklini alması zaman alır.Dipnot olarak bu durum bebeklerdeki çoğu kemik dokusu için geçerlidir.Kundaklayıp sarılmaları eklemlerin bağdaşmasını garantilemeye yöneliktir.

hidrosefalili bir bebeğin kafatasının içinde serebrospinal sıvı (beyin omurilik sıvısı-bos) birikimi olur ve bu da kafatasının son derece büyümesine yol açar.
eğer bu sıvı kafatasının büyümesine yol açıyorsa pek ala beynin büyümeside kafatasının büyümesine yol açar.
neyse ben onu bunu bilmem bu resimlerde beynin gelişmemiş ve gelişmiş halinin ortaya çıkardığı görüntü ortada buda benim dediklerime uyuyor. saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 14 Aralık 2012; 1:16:04 >

192 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:06:28 

Olabilir... Kanıt göremedim ama. Ayrıyetten şahsen zeka dediğimiz şey büyüklüğe değilde yoğunluğa bağlı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Nihilum est verum.Sulum res est licitus.
Bu resim gizli mesaj içermektedir

Toplum kuramı olmayan eylem. Ben ise eylemi olmayan kuram.
Uyumluluk, bilincin yerini almıştır..

433 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:09:27 

o küçükken çocuğun yatağa nasıl yatırıldığına bağlıdır. çok sırt üstü yatırılan çocuğun kafası düz olur. anneleriniz bilir.

BAĞIRMAYACAKTIN ANTON!

742 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:10:31 

quote:

Orijinalden alıntı: 4F3
TEORİME GÖRE İNSANIN BEYNİNİN ARKASINDA BULUNAN OKSİPİTAL LOB NE KADAR GELİŞMİŞSE VE BÜYÜKSE KİŞİ O KADAR ZEKİDİR

0

daha önce duymuştum sanki

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 1:10:59 

quote:

Orijinalden alıntı: -doctoR-

o küçükken çocuğun yatağa nasıl yatırıldığına bağlıdır. çok sırt üstü yatırılan çocuğun kafası düz olur. anneleriniz bilir.

ve düz kafalı olması beynin rahat bir şekilde gelişmesini engeller çünkü kafatası beyne baskı yapar bunuda söyleyin arkadaşım niye söylemiyonuz

433 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:15:01 

quote:

ve düz kafalı olması beynin rahat bir şekilde gelişmesini engeller çünkü kafatası beyne baskı yapar bunuda söyleyin arkadaşım niye söylemiyonuz

yok pek sanmıyorum. kafası uzun olmakla bu iş olmaz. beyinin kıvrımlarıyla alakalı.

BAĞIRMAYACAKTIN ANTON!

483 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:17:50 

Beyin büyükse depolama fazladır gibi bir şey mümkün değildir.Bunun deneyi yapılmıştır ve sonuçlar tam tersidir.

257 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:20:02 

quote:

valla ben onu bunu bilmem bu resimlerde beynin gelişmemiş ve gelişmiş halinin ortaya çıkardığı görüntü ortada buda benim dediklerime uyuyor. saygılar

Çok güzel konuşuyorsun aferin ancak bomboş.Ben sana bilime ve gerçeklere dayalı bir açıklama yapıyorum sen onu bunu bilmem diyorsun kendi kendine kanıtlıyorsun falan.Onu bunu bilmediğin açık zaten ben yanlışını düzeltmeye çalışıyorum sen egonu pohpohluyorsun.

O 2 resimde de beyinde gelişme olması söz konusu değil.İMKANSIZ.Buraya çok dikkat et İMKANSIZ.Bahsettiğin kemik gelişiminden ve beynin yerleşmesinden ibaret zekayla kıvrımla bir ilgisi yok.Resimdeki dönemlerde beyin hücreleri yeni yeni tamamlanmaya başlıyor.Daha fonksiyon söz konusu değil.Kaba eti oluşuyor anlatmaya çalıştığım bu zeka falan yok ortada.

Keşke resmi aradığın google'ye beyin fonksiyonlarının ne zaman yerleştiğini de sorsaydın.

176 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:20:37 

Zekilik beyinde bulunan sinir hucrelerinin sayisina baglidir. buyukluk ve kucuklukle hic bir alakasi yoktur. Bilim adamlari cesitli meslektaslarinin beyinleri uzerinde yaptigi calismada bile ayni sonucu bulmustur. Onlari bizden ayiran tek sey beyindeki sinir hucresi sayilaridir. Kafatasi yapisinin ise genetige bagli oldugu hatta milletlerin kendine ozgu kafatasi yapisi olduguda kanitlanmis bir gercektir

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 1:27:01 

quote:

Orijinalden alıntı: CyberSurfer

Çok güzel konuşuyorsun aferin ancak bomboş.Ben sana bilime ve gerçeklere dayalı bir açıklama yapıyorum sen onu bunu bilmem diyorsun kendi kendine kanıtlıyorsun falan.Onu bunu bilmediğin açık zaten ben yanlışını düzeltmeye çalışıyorum sen egonu pohpohluyorsun.

O 2 resimde de beyinde gelişme olması söz konusu değil.İMKANSIZ.Buraya çok dikkat et İMKANSIZ.Bahsettiğin kemik gelişiminden ve beynin yerleşmesinden ibaret zekayla kıvrımla bir ilgisi yok.Resimdeki dönemlerde beyin hücreleri yeni yeni tamamlanmaya başlıyor.Daha fonksiyon söz konusu değil.Kaba eti oluşuyor anlatmaya çalıştığım bu zeka falan yok ortada.

Keşke resmi aradığın google'ye beyin fonksiyonlarının ne zaman yerleştiğini de sorsaydın.

arkadaşım iyi dinle şimdi. beyin büyüdükçe kafatası büyümüşmü büyümemişmi arkaya doğru çıkıklaşmışmı çıkıklaşmamışmı? bunun cevabını ver bana eyvallah dicem
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 14 Aralık 2012; 1:29:44 >

2465 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:29:48 

Sadece senin teorini düşünürek söylenecek bir şey varsa şudur:

Teorin belki sana mantıklı gelmiş olabilir ama öncelikle şunu söyleyeyim arka tarafın büyük olması oksipital lobun büyük olduğu anlamına gelmez. Frontal lobun ya da parietal lobun büyüyüp beynin homojen olarak zayıf noktalarından genişlemesi de bu şekilde bir kafa yapısına yol açailir.

Ki zaten bu yanlış bir teori. Şimdi beyin archipallium neopallium paleopallium gibi bölümlere ayrılır beynin en dışı neopalliumdur ve evrim sürecinde insanın düşünmesinden tut da diğer tüm yeteneklerini kazanmasını bu bölümün diğerlerine nazaran biraz daha hızlı gelişmesiyle olur. Bu gelişim hemen hemen homojendir ve özellikle beyin kıvrımlarının artması hacminin artmasıyla ve amigdala vb. gibi diger archipalliumda bulunan yapıların da gelişim göstermesiyle insan şimdiki zekasına kavuşmustur. Bu kadar anlattım ama daha çok fazla ayrıntısı vardır bunların o kadarına değinmeyeceğim. Yani sonuç olarak burda sadece oksipital loba iş yükleyemezsin. Görsel hafıza falan dan hiç bahsetme bence oksipital lob sadece görür ve bunu gerekli merkezlere bildirir. Bunun kayıtları başka merkezlerle yapılır. Çok ayrıntıya girmek istemedim ama beynin hangi lobunun ne fonksiyon yaptığını tam olarark bilmeden böyle bir teori ortaya atmak çok komik olur. Dediklerine göre yani sadece görmenin zekayla ilişkine bakacak olursak HOMEROS,JOHN MILTON,RAY CHARLES,STEVIE WONDER gibi büyük ustalara hakaret etmiş oluruz. (kendileri kördür)

İmza Yok

486 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:30:24 

0

Ekteki dosya (1)

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 1:37:50 

quote:

Orijinalden alıntı: TeKNoYDN

Sadece senin teorini düşünürek söylenecek bir şey varsa şudur:

Teorin belki sana mantıklı gelmiş olabilir ama öncelikle şunu söyleyeyim arka tarafın büyük olması oksipital lobun büyük olduğu anlamına gelmez. Frontal lobun ya da parietal lobun büyüyüp beynin homojen olarak zayıf noktalarından genişlemesi de bu şekilde bir kafa yapısına yol açailir.

Ki zaten bu yanlış bir teori. Şimdi beyin archipallium neopallium paleopallium gibi bölümlere ayrılır beynin en dışı neopalliumdur ve evrim sürecinde insanın düşünmesinden tut da diğer tüm yeteneklerini kazanmasını bu bölümün diğerlerine nazaran biraz daha hızlı gelişmesiyle olur. Bu gelişim hemen hemen homojendir ve özellikle beyin kıvrımlarının artması hacminin artmasıyla ve amigdala vb. gibi diger archipalliumda bulunan yapıların da gelişim göstermesiyle insan şimdiki zekasına kavuşmustur. Bu kadar anlattım ama daha çok fazla ayrıntısı vardır bunların o kadarına değinmeyeceğim. Yani sonuç olarak burda sadece oksipital loba iş yükleyemezsin. Görsel hafıza falan dan hiç bahsetme bence oksipital lob sadece görür ve bunu gerekli merkezlere bildirir. Bunun kayıtları başka merkezlerle yapılır. Çok ayrıntıya girmek istemedim ama beynin hangi lobunun ne fonksiyon yaptığını tam olarark bilmeden böyle bir teori ortaya atmak çok komik olur. Dediklerine göre yani sadece görmenin zekayla ilişkine bakacak olursak HOMEROS,JOHN MILTON,RAY CHARLES,STEVIE WONDER gibi büyük ustalara hakaret etmiş oluruz. (kendileri kördür)

bana göre bir hayvanın insandan farkı occupital lobdur benim teorime göre böyledir ha olmayadabilir o ayrı mesele, fakat beynin büyüdükçe geliştikçe arkaya doğru uzadığı gerçeğini inkar edemezsiniz ya 2 canlı ele alalım

0

0

bunların kafa yapısının arasındaki fark nedir?

ve iddaa ediyorum bütün hayvanlar,ama bütün hayvanlar düz kafa yapısına sahiptir, düz kafa yapısına sahip olmayan tek hayvan insandır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 14 Aralık 2012; 1:39:17 >

2465 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:39:17 

quote:

bana göre bir hayvanın insandan farkı occupital lobdur benim teorime göre böyledir ha olmayadabilir o ayrı mesele, fakat beynin büyüdükçe geliştikçe arkaya doğru uzadığı gerçeğini inkar edemezsiniz ya 2 canlı ele alalım

0

0

Birşey soracağım sen zayıf uzun boylu çok kilo alamayan biri misin?

İmza Yok

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 1:39:59 

ve iddaa ediyorum ki bu gerçektir bütün hayvanlar,ama bütün hayvanlar düz kafa yapısına sahiptir, düz kafa yapısına sahip olmayan tek hayvan insandır.

2465 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:41:24 

quote:

0

0

ve iddaa ediyorum bütün hayvanlar,ama bütün hayvanlar düz kafa yapısına sahiptir, düz kafa yapısına sahip olmayan tek hayvan insandır.

Beynin geliştikçe arkaya doğru gitmesi konusunda yanlış demedim zaten ama bunu sadece oksipital loba atfedemezsin dostum

İmza Yok

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 1:42:20 

quote:

Beynin geliştikçe arkaya doğru gitmesi konusunda yanlış demedim zaten ama bunu sadece oksipital loba atfedemezsin dostum

haklı olabilirsin, sadece tahminlerim o yönde

2465 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:44:11 

quote:

haklı olabilirsin, sadece tahminlerim o yönde

Birşey soracağım sen zayıf uzun boylu çok kilo alamayan biri misin? diye sormustum

İmza Yok

3634 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:48:35 

Kendin hiç bir şeyi araştırmadan buraya kanıt diye koymuşsun sonra da insanlar doğru bulmayınca trip atar hale gelmişsin. Bir kere sen o resmin bir uzaylıya ait olduğunu sandıktan sonra kazan kadar kafan da olsa hiç bir işe yaramaz. Mısırlıların kafasının neden olduğunu da açıklamış arkadaşlar. Önce doğru düzgün kanıtlar bul ondan sonra gel savun burda.

Gigabyte p55m-ud2 - i5 750 2.66 - Ocz 4 gb ddr3 1600 mhz cl7 - Wd 1 tb black - Powercolor hd 4770 - Corsair 350D - High Power 600w

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 1:49:24 

quote:

Birşey soracağım sen zayıf uzun boylu çok kilo alamayan biri misin? diye sormustum

evet niye, he bu arada şunu da söyleyim beyin ne kadar enerji harcarsa kişi de o kadar zayıf olur. zayıflamanın formülü bol bol düşünmede sözlük şişmanlarınadır sözüm

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 1:51:50 

quote:

Orijinalden alıntı: Turuncu Sakal

Kendin hiç bir şeyi araştırmadan buraya kanıt diye koymuşsun sonra da insanlar doğru bulmayınca trip atar hale gelmişsin. Bir kere sen o resmin bir uzaylıya ait olduğunu sandıktan sonra kazan kadar kafan da olsa hiç bir işe yaramaz. Mısırlıların kafasının neden olduğunu da açıklamış arkadaşlar. Önce doğru düzgün kanıtlar bul ondan sonra gel savun burda.

0

0

bu resimler neyine yetmedi

ayrıca gösterdiğim resimlerle birlikte insan evriminde kafatasının büyüyüp arkaya doğru uzadığı bir gerçek, insan harici bütün hayvanlarında düz kafalı olduğuda bir gerçek, bebek gelişimi fotoğrafıda koydum ben yeterince kanıt koyduğumu ve ispatladığımı düşünüyorum. isteyen anlar isteyen anlamaz o beni ilgilendirmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 14 Aralık 2012; 1:55:53 >

6152 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:56:29 

FZ6 Fazer

3634 Mesaj
14 Aralık 2012; 1:58:30 

quote:

0

0

bu resimler neyine yetmedi

ayrıca gösterdiğim resimlerle birlikte insan evriminde kafatasının büyüyüp arkaya doğru uzadığı bir gerçek, insan harici bütün hayvanlarında düz kafalı olduğuda bir gerçek, bebek gelişimi fotoğrafıda koydum ben yeterince kanıt koyduğumu ve ispatladığımı düşünüyorum. isteyen anlar isteyen anlamaz o beni ilgilendirmez

Adama bak resimle bilim yapmaya çalışıyor. Madem beyin büyüklüğüyle oluyor bu işler o zaman fillerin ve balinaların bizden daha zeki olmaları lazım?

Gigabyte p55m-ud2 - i5 750 2.66 - Ocz 4 gb ddr3 1600 mhz cl7 - Wd 1 tb black - Powercolor hd 4770 - Corsair 350D - High Power 600w

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 2:00:12 

quote:

Adama bak resimle bilim yapmaya çalışıyor. Madem beyin büyüklüğüyle oluyor bu işler o zaman fillerin ve balinaların bizden daha zeki olmaları lazım?

evrendeki herşey bir veridir.
vücuda oranla beyin büyüklüğü dersem kafanda bir ampul yanacaktır

ayrıca fil ve balina o vücuduyla imkanlarıyla ne yapıcak sana zekasını ispatlaması için? bi örnek ver tamam diyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 14 Aralık 2012; 2:01:34 >

18 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:01:27 

hocam ciddiyseniz bir kac cevabim var. ense lobu dediginiz yerde dusunmeyle alakali bir bolum yok gorme duyusuyla alakali bir bolum alttada beyincik varki buda kas kontrolu ve reflekslerle alakali. beyinin buyuklugu zeka icin onemlidir. ama buyukluk beyin hacmi bolu omurga uzzunluguyla bulunur.

Burada vurulacak birisi vardı, onu da ben vurdum!

2465 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:05:10 

quote:

evet niye, he bu arada şunu da söyleyim beyin ne kadar enerji harcarsa kişi de o kadar zayıf olur. zayıflamanın formülü bol bol düşünmede sözlük şişmanlarınadır sözüm

Aslında biraz bağnaz bir konuşma tarzına sahipsin kendi dediğinden başka birşeyi düşünmeden elinin tersiyle itiyorsun. Sana bu soruyu sorarken cevabın evet olacağını biliyordum aslında çünkü bu şekilde konuşan birisi asla diğer vücut tiplerine sahip olamaz. Belki duymuşsundur. 3 tip vücut tipi vardır. Bunlar:
1. Endomorf
2. Mezomorf
3. Ektomorf
bunlar daha henüz biz embriyo iken tabiiki genetiğinde işin içinde olduğu 3 bölüm olan endoderm mezoderm ve ektoderm'den kaynaklanır embriyonel hücre paylaşımında bunlardan hangisine çok hücre giderse (genetik çok etkili bunda) sen o vücut tipinde olursun. Örneğin sen bir ektomorfsun. Ektomorflar zayıf olur kas yapıları az olur. kemikleri ince ve göğüs kafesleri dar olur. Kişilik olarak bahsedecek olursam sana profesörümün cümlelerini aynen yazıyorum:

"Bu kişilerde ektodermden gelişen yapılar özellikle sinir sistemi gelişmiştir. Bunlar gezmeyi tozmayı spor yapmayı vb. fiziksel aktivite yapamyı sevmezler. Düşünmeyi severler. Kendi kendilerine oturup saatlerce düşünebilirler. Kendi kendilerine teoriler uydurup bunlara inanırlar ve başkalarınada bunları gerçek gibi anlatırlar. "

demişti. Açıkcası benim eklemem gereken birsey yok. Ektomorf özelliklerini merak edersen internetten bulabilirsin.
Burada seninle baska birsey konusmayacağım sana iyi geceler dilerim beyin hakkında hiçbirsey bilmemene rağme böyle birsey demen de tuhaf ama yine de sana teorinle basarılar dilerim.

İmza Yok

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 2:05:41 

quote:

Orijinalden alıntı: çeğiddeççi

hocam ciddiyseniz bir kac cevabim var. ense lobu dediginiz yerde dusunmeyle alakali bir bolum yok gorme duyusuyla alakali bir bolum alttada beyincik varki buda kas kontrolu ve reflekslerle alakali. beyinin buyuklugu zeka icin onemlidir. ama buyukluk beyin hacmi bolu omurga uzzunluguyla bulunur.

Oksipital lob: Görüleni ve görsel imgeleri net olarak yorumlama. Okuma ve yazma, cisimleri bulma, renkleri tanıma, kelimeleri tanıma, nesneleri çizme ve bir cismin hareket edip etmediğini anlama.
tam olarak bu, zekayla alakasıda olmayabilir tam olarak bilmiyorum ama benim tahminim insanın hayvandan farkının bu lob olduğu yönünde. gözlemlerim bu şekilde

3634 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:06:56 

quote:

evrendeki herşey bir veridir.
vücuda oranla beyin büyüklüğü dersem kafanda bir ampul yanacaktır

Ne alaka? timsahların kütlesi de bizden fazla ama beyni bizimkinden büyük değil? Buna ne diyceksin. Sana daha bir çok böyle örnek verebilirim. İlk başta beyin büyüklüğünü zekaya bağlıyordun şimdi de vücuda mı bağladın? Neyse devam böyle

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 2:08:31 

quote:

Aslında biraz bağnaz bir konuşma tarzına sahipsin kendi dediğinden başka birşeyi düşünmeden elinin tersiyle itiyorsun. Sana bu soruyu sorarken cevabın evet olacağını biliyordum aslında çünkü bu şekilde konuşan birisi asla diğer vücut tiplerine sahip olamaz. Belki duymuşsundur. 3 tip vücut tipi vardır. Bunlar:
1. Endomorf
2. Mezomorf
3. Ektomorf
bunlar daha henüz biz embriyo iken tabiiki genetiğinde işin içinde olduğu 3 bölüm olan endoderm mezoderm ve ektoderm'den kaynaklanır embriyonel hücre paylaşımında bunlardan hangisine çok hücre giderse (genetik çok etkili bunda) sen o vücut tipinde olursun. Örneğin sen bir ektomorfsun. Ektomorflar zayıf olur kas yapıları az olur. kemikleri ince ve göğüs kafesleri dar olur. Kişilik olarak bahsedecek olursam sana profesörümün cümlelerini aynen yazıyorum:

"Bu kişilerde ektodermden gelişen yapılar özellikle sinir sistemi gelişmiştir. Bunlar gezmeyi tozmayı spor yapmayı vb. fiziksel aktivite yapamyı sevmezler. Düşünmeyi severler. Kendi kendilerine oturup saatlerce düşünebilirler. Kendi kendilerine teoriler uydurup bunlara inanırlar ve başkalarınada bunları gerçek gibi anlatırlar. "

demişti. Açıkcası benim eklemem gereken birsey yok. Ektomorf özelliklerini merak edersen internetten bulabilirsin.
Burada seninle baska birsey konusmayacağım sana iyi geceler dilerim beyin hakkında hiçbirsey bilmemene rağme böyle birsey demen de tuhaf ama yine de sana teorinle basarılar dilerim.

ben gözlemlerime bakarak ilerlerim gözlemlerim ne diyorsa doğru odur benim için. ayrıca bu dediğin insanlar, yani senin deyiminle bizler olmasaydık şuan çevrende hiç bir teknolojik alet vs olmazdı ve bilimde gıdım ilerleyemezdik

708 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:09:23 

bazıları cidden düz beyinli adam o kadar açıklamış hala fil, balina diyolar bu arada bende çıkıntılı kafa yapısına sahibim ama kendimi diğer insanlardan çok daha zeki olarak görmüyorum heralde kafa tası gelişmiş beyin gelişmemiş herhangibi bir test için hazırım kendimi insanlığa adayabilirim

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 2:10:33 

quote:

Ne alaka? timsahların kütlesi de bizden fazla ama beyni bizimkinden büyük değil? Buna ne diyceksin. Sana daha bir çok böyle örnek verebilirim. İlk başta beyin büyüklüğünü zekaya bağlıyordun şimdi de vücuda mı bağladın? Neyse devam böyle

hayır demek istediğim, beyin o koca vücudamı yetsin yoksa zekayamı? sanırım anladın. ok bye

18 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:12:42 

quote:

Oksipital lob: Görüleni ve görsel imgeleri net olarak yorumlama. Okuma ve yazma, cisimleri bulma, renkleri tanıma, kelimeleri tanıma, nesneleri çizme ve bir cismin hareket edip etmediğini anlama.
tam olarak bu, zekayla alakasıda olmayabilir tam olarak bilmiyorum ama benim tahminim insanın hayvandan farkının bu lob olduğu yönünde. gözlemlerim bu şekilde

diger memelilerden en buyuk
farkimiz frontal lobumuzun cok gelismis olmasi bu lob dusunmeyi sagliyor. maalesef ki beyin cok karisik ve bilgilerimiz sinirli. beyni bizimle aayni boyutta olan ama bizzim kadar zeki olmayan hominid turleri var olmus.

13 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:13:43 

Teori üretmek için dahi mantıklı bir hipotezle insanların karşısına çıkmalısın..Bilimsel temelden yoksun olduğu defalarca ispatlanmış çürük bir başka teoremle çakma fikirler ve resimlerle filimsel isnadlarda bulunmak biraz komik olmuş...Fakültenin kantinini temizleyen,engelli kadrosundan işe başlayan hademe,prof larımızın en az 3 katı kafatası büyüklüğü ve ocsipital bölge uzunluğuna sahip...Genelde bu tarz aykırı fikirler narsistik kişilik yapısıyla alakalıdır...özgün fikirlere ihtiyaçımız var,dedikodu teoremlere değil...olmamış,maalesef....

18 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:16:51 

kisaca su denilebilir beyin orani etkiliyor ama tek basina yeterli degil

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 2:16:52 

quote:

Orijinalden alıntı: mutlu06

Teori üretmek için dahi mantıklı bir hipotezle insanların karşısına çıkmalısın..Bilimsel temelden yoksun olduğu defalarca ispatlanmış çürük bir başka teoremle çakma fikirler ve resimlerle filimsel isnadlarda bulunmak biraz komik olmuş...Fakültenin kantinini temizleyen,engelli kadrosundan işe başlayan hademe,prof larımızın en az 3 katı kafatası büyüklüğü ve ocsipital bölge uzunluğuna sahip...Genelde bu tarz aykırı fikirler narsistik kişilik yapısıyla alakalıdır...özgün fikirlere ihtiyaçımız var,dedikodu teoremlere değil...olmamış,maalesef....

ayrıca gösterdiğim resimlerle birlikte insan evriminde kafatasının büyüyüp arkaya doğru uzadığı bir gerçek, insan harici bütün hayvanlarında düz kafalı olduğuda bir gerçek, bebek gelişimi fotoğrafıda koydum ben yeterince kanıt koyduğumu ve ispatladığımı düşünüyorum. isteyen anlar isteyen anlamaz.
bunların aksini ispatla o zaman hadi kolay gelsin.

357 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:19:00 

Sımdı kardeşım guzel emek vermısınde senın tezını cureteyım;
1-Zekilik diye tabir ettiğimiz olay hafızaya bağlı değildir.
2-Zekilik kavramı göreceledir kimisinin hafızası kuvvetlidir,kimisinin matematiği çok iyidir,kimisi pratik zeka olup ağzı iyi laf yapar,kimisinin görselliği iyidir giderde gider bu.
3-Einstenin top gibi kafası var hiçte dediğin tarife uymuyor.
4-Zeka zamanla geliştirelen bir kavramdır sen hergün bilgisayar oyna sağlıksız beslen spor yapma zekanı geliştiremezsin aksine bakalım bulmaca çözen ceviz vs.. gibi sağlıklı beslenen birini düşün ve düzenli sporu yapan ilkinin kafasının uzun oldugunu dıgerınınde top gıbı oldugunu varsayalım 2.si onun 3 adım önundedır yanı bılımsel acıklamalara göre aptallık kalıcı değildir zeka ve hafıza gelıstırebılır.

Gamertag:TR MERT BASKAN

Oyunlar;Fifa,Black Ops,Battfield.

920 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:20:39 

kafa örneği
0

benim asıl merak ettiğim bu konuyu açan arkadaş neyin kafasını yaşıyor ? kafasının arkası düz olan ve onu her konuda havada karada ezen bi arkadaşı mı var ki bu denli kafaya takmış bu mevzuyu...

2465 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:24:59 

Bu çocukta var bir sorun ama narsizm mi desem bilemedim Psikolog falan varsa bi yorum yazsın açıkcası şu çocuk için

İmza Yok

920 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:27:03 

yahu kaç saattir şurada geyiğine saçmalıyoruz beyler bakın tartışmayı bitiriyorum. zekanın kafanın şekliyle bi alakası yok. bkz.
0

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 2:27:07 

quote:

Bu çocukta var bir sorun ama narsizm mi desem bilemedim Psikolog falan varsa bi yorum yazsın açıkcası şu çocuk için

gereksiz yere laf sokma çabaları

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 2:29:44 

quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

yahu kaç saattir şurada geyiğine saçmalıyoruz beyler bakın tartışmayı bitiriyorum. zekanın kafanın şekliyle bi alakası yok. bkz.
0

birde eski haline bakalım

0

49 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:32:42 

quote:

Yav he he

başarısız bir troll müsün bilmiyorum ama şu adamı ciddiye almayın artık

Coritiba F.C!

2264 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:35:50 

Kafasının arkasını tam çözemedim beyler.

-1

Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği
Emeğimiz deniz, ekmeğimiz deniz, yükümüz hasret, rotamız sevgi, varış limanımız hayallerimizdir..
#occupygezi #occupyturkey

1541 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:36:00 

ulan 40 yıllık yamuk kafalıların kendisini avutma çabasını, benim teorim diye yedirmişsin millete.

şu devlet dedikleri köhne virane
kurmuş gönüllere tenha kerhane

920 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:36:58 

alkışlıyorum seni adamım
0
adamın şekli şemali kaymış ama kafa o biçim yerinde şekil değiştirse bile ...

bir de bunların zekasını açıklayın o zaman atayizler
0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teyzen nevfik -- 14 Aralık 2012; 2:37:24 >

2241 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:51:32 

quote:

Orijinalden alıntı: Bob Dylan

Dostum o uzun kafatasları doğal değil, ırk kendi yapıyordu onu bebeklerine adıda ''skull binding''

bebeğin doğumunun 1. ayından 6. ayına kadar süren bir olay var kafasını geriyorlar bi takım aletlerle veledin.

nedenleri ise daha zeki,yüksek mertebede görünmesini sağlamak gibi saçma şeyler;

0

bunu bebekken yapmaları muhtemel sanirim...kafa tası bebeklerde yumusak oluyor sanirim

İnsanda bozuk olunca maya; ne ar tanır, nede haya!

2564 Mesaj
14 Aralık 2012; 2:56:42 

mantıklı

729 Mesaj

14 Aralık 2012; 2:58:29 

bakın beyler ne buldum http://www.milliyet.com....02.2011/1352526/164599

7. maddeye dikkate bakın ne diyor?
7 Cübbeli Hoca'ya benzetilen şahsın kafa ucu sivri olup, arka kısmı düzdür. Cübbeli Hocamızın kafa şekli tam tersidir ve kafasının arka kısmında zeki insanlarda bulunan çıkıntı mevcuttur.

nakşibendiyide arkama aldım bakalım şimdi ne diyeceksiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4F3 -- 14 Aralık 2012; 3:06:20 >

595 Mesaj